Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200

Rekomendowane odpowiedzi

I tak mialem ustawione. Dzieki. Na chwile obecna po usb nie gra lepiej od mojego starego cd Technics. Brakuje dynamiki, kopa w muzyce. Cala reszta jest na podobnym poziomie. Jak kupie toslink sprawdze xs podlaczajac go pod cd. Jesli uslysze znaczna roznice trzeba bedzie zainteresowac sie lepszym transportem.

 

Denon DCD-3000 + Rotel A14 mk2 + Bowers & Wilkins 707 S3 // I'm the man on the silver mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja opisalem swoje wrazenia i odczucia sluchowe po usb z lapka. Jesli z malina lub innym transportem jest lepiej na pewno w przyszlosci sprawdze. Nie bede krecil lodow. 

Denon DCD-3000 + Rotel A14 mk2 + Bowers & Wilkins 707 S3 // I'm the man on the silver mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XiangSheng 05B miałem parę lat, mega DAC . 

Właśnie parę dni testuje RME ADI2 DAC FS, jeśli ktoś będzie zmieniał polecam ten Dac. Kapryśny i czuły na kable, ale jest banan?. Miałem chęć na Topping D90 i Qutest. Rme zostaje .

XiangSheng jest bardzo dobrym dac, parę lat miałem i nawet nie myślałem o zmianach aż RME spotkałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2020 o 12:17, slawekko napisał:

@qbaacu dawaj więcej szczegółów,spostrzeżeń.Też się zastanawiam na jego kupnem jako ten docelowy dac.Czy ustawienia i obsługa jest skomplikowana czy intuicyjna?

Obsługa jest prosta, w zestawie jest książka. 

Trzeba wziąć pod uwagę też różnica w cenie. Xiang w pomieszczeniu zaawansowanym akustycznie gra tak samo dobrze jak RME.

Różnica polega na ich cechach podstawowych. Xiang gra kolorem, zaś RME równo. Xiang pcha dźwięk do przodu, z głębią w tył ale do pewnego momentu. RME ma głębię o wiele większą, ale już nie tak wysunięte granie do przodu.. bardziej szerokość gdzie Xiang ma z szerokością problem.   

Co kto lubi☺. Xiang to bardzo dobry DAC, z adaptacją akustyczną gra jeszcze lepiej. Opamy wymienione były na Muse01... bez Bursonów itp.

RME ma rodowód studyjny, to słychać i nie każdemu może to się spodobać.  Mi się podoba, co owocuje większą ilością detali bliskiego i dalekiego pola. 

RME z Magnepanów 1.7 potrafi wydobyć potężne ciśnienie, co przejawia się drżenie szyb w oknach. Z Xiang nigdy takiego zjawiska nie zaobserwowałem.

 

Po zmianie pomieszczenia odsłuchowego,  gdzie adaptację zaczynam od nowa wiem że RME zagra lepiej. Tak samo było z Xiang, po adaptacji akustycznej efekt był o wiele lepiej słyszalny niż wymiana OPA lub zmiana okablowania.

Moja Żonka stwierdziła że bardziej podoba jej się Xiang, właśnie za kolorową barwę. A mi bardziej RME za równe granie, wydaje się być bardziej prawdziwego grania, z dużą ilością szczegółów. 

Jak bawicie sie w Audio, zacznijcie bawić się akustyką, zanim zmienicie kolejny raz sprzęt. Moim zdaniem to jest droga do wyciśnięcia do maksimum możliwości swoich zabawek☺.   Akustyką można dopracować przestrzeń 3d, wypchnięcie do przodu i tył. Barwy raczej nie poprawicie. 

Xiang w starym pomieszczeniu odsłuchowym z kompletną adaptacją grał inaczej (więcej detali z mocniejszym wykopem). W nowym pomieszczeniu      ( adaptacja w trakcie strojenia) poznikały detale.                  RME w nowym pomieszczeniu w obecnym stanie prac adaptacyjnych zagrał dużo lepiej od razu.  

Ja RME cenie za liniowość. Trzeba wspomnieć o preampie. Przy połączeniu XLR-XLR RME z końcówką mocy MC2 MC1250 (studyjna koncowka mocy) kompletna cisza w Magnepanach 1.7. Ale taka cisza grobowa że hej. Żadnego szumu itp., nigdy wcześniej czegoś takiego nie słyszałem. Co też na początku myślałem że końcówka mocy nie działa☺. 

Długo by pisac☺jeszcze. 

Nie napiszę który lepszy DAC. Kwestia gustu i oczekiwań. Do 1000zł Xiang jest mega DAC. Zaś REM w swoim przedziale cenowym też jest mega, z dużą ilością możliwości regulacji.  

Pytanie? Czy RME warty jest swojej ceny? TAK JEST WART. 

System zagra wam jak wasz najsłabszy element w torze Audio. A Moim zdaniem najsłabszym elementem w układance jest AKUSTYKA.

Ps.przepraszam z góry za błędy stylistyczne ☺.

 

Edytowane przez qbaacu
Poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qbaacuZamiast muse01 wstaw koreanczyki, opm2320D na bufor oraz na kanały opm401. (zakładam że masz przynajmniej dac-05b ak4495seq ) To będzie spory przeskok do przodu. A Cena prawie podobna jak muse01. To na początek. Z tego co opisujesz to jeśli Twój stokowy XS gra na podobnym poziomie jak REM. To poczytaj wcześniej co po większych modyfikacjach można uzyskać z XS. 

Zresztą nie chce się powtarzać. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, gustwao napisał:

@qbaacuZamiast muse01 wstaw koreanczyki, opm2320D na bufor oraz na kanały opm401. (zakładam że masz przynajmniej dac-05b ak4495seq ) To będzie spory przeskok do przodu. A Cena prawie podobna jak muse01. To na początek. Z tego co opisujesz to jeśli Twój stokowy XS gra na podobnym poziomie jak REM. To poczytaj wcześniej co po większych modyfikacjach można uzyskać z XS. 

Zresztą nie chce się powtarzać. 

Tak to był 05B Ak4495SEQ, już się sprzedał. RME został ☺. W swoim wywodzie chciałem tylko podkreślić że Xiang to świetny DAC. W modyfikacje nie bawię się już od paru lat. 

RME to inne granie, trochę jest info na anglojęzycznych stronach (testy, porównania z innymi). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, qbaacu said:

Tak to był 05B Ak4495SEQ, już się sprzedał. RME został ☺. W swoim wywodzie chciałem tylko podkreślić że Xiang to świetny DAC. W modyfikacje nie bawię się już od paru lat. 

RME to inne granie, trochę jest info na anglojęzycznych stronach (testy, porównania z innymi). 

Najważniejsze że jesteś zadowolony, tak trzymać ?. Ja swojego kompletnie (dosłownie) przerobionego XS porównywałem z droższymi zabawkami niż Twój (RME jeszcze nie miałem okazji). I został XS. Żeby było sprawiedliwie dodam, że po takich modyfikacjach liczac tylko materiały to kosztował mnie już 3000 zl (mam wersję na ak4497 plus dwa transformatory). Jedynie co mnie kusi to porównanie z denafrips pontus. Jednak na razie nie mam gdzie. Ale może będzie kiedy okazja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mam problem z zainstalowaniem sterowników do DA-05B,siedzę przy tym od wczoraj i brak rezultatów, instalowałem juz kilkanaście sterowników lub próbowałem je instalować. Dac kupiony jakieś 2 lata temu na china hifi audio, system po podłączeniu automatycznie go wykrywa i instaluje jako u300 hifi 2.0. Po zakupie udało mi sie go poprawnie zainstalować, choć teraz nie pamiętam z jakimi przebojami i jakich sterowników wtedy użyłem. Mam też problem z selektorem(o ile to jest problem,bo może każdy DA-05B tak ma?) dac podłączony usb i nie ważne jak ustawie selektor dac gra przez usb. Próbowałem też połączyć go z kompem kablem optycznym jednak bez rezultatów. Zaczynam się zastanawiać czy układ xmos się nie uszkodził? Ma ktoś dostęp do firmwere i najnowszych sterowników? może aktualizacja firmwere mu pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 hours ago, Raider said:

Witajcie

Mam problem z zainstalowaniem sterowników do DA-05B,siedzę przy tym od wczoraj i brak rezultatów, instalowałem juz kilkanaście sterowników lub próbowałem je instalować. Dac kupiony jakieś 2 lata temu na china hifi audio, system po podłączeniu automatycznie go wykrywa i instaluje jako u300 hifi 2.0. Po zakupie udało mi sie go poprawnie zainstalować, choć teraz nie pamiętam z jakimi przebojami i jakich sterowników wtedy użyłem. Mam też problem z selektorem(o ile to jest problem,bo może każdy DA-05B tak ma?) dac podłączony usb i nie ważne jak ustawie selektor dac gra przez usb. Próbowałem też połączyć go z kompem kablem optycznym jednak bez rezultatów. Zaczynam się zastanawiać czy układ xmos się nie uszkodził? Ma ktoś dostęp do firmwere i najnowszych sterowników? może aktualizacja firmwere mu pomoże...

Jaka masz wersję? Ak4497 czy ak4495seq bo są inne sterowniki do każdego z tych kości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Raider said:

ak4497

Poszukam, gdzieś miałem linki do pobrania. Wiem że kiedyś je wrzucałem do tego wątku ale na której stronie nie pamiętam. I jeszcze jedna spraw jak instalowałeś powtórnie sterowniki to stare musisz usunąć przed instalacją inaczej może nie działać. Pamiętaj aby wyłączyć również wszystkie zapory i antywirusa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, gustwao napisał:

Poszukam, gdzieś miałem linki do pobrania. Wiem że kiedyś je wrzucałem do tego wątku ale na której stronie nie pamiętam. I jeszcze jedna spraw jak instalowałeś powtórnie sterowniki to stare musisz usunąć przed instalacją inaczej może nie działać. Pamiętaj aby wyłączyć również wszystkie zapory i antywirusa. 

Dziękuję za chęć pomocy ? winowajcą całych problemów okazał się kabel usb....po wymianie na nowy bez problemu zainstalowałem sterowniki z którejś strony tego tematu (xshn_usbAudio_v4.47.0_2018-08-27). Chyba ze masz nowy firmwer i nowsze sterowniki to chętnie przytulę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, krótka piłka. Mam XSa lekko zmodyfikowanego i chce, żeby ktoś mi zrobił max mod albo ewentualnie skompletował i sprzedał zestaw części do zrobienia samemu. Mogą być z demontażu z własnej jednostki. Z OPA obecnie mam dwie Muses i Staccato, kondy dwa Jantzeny Z czerwone, srebrne miki i nic więcej. Przyjeżdżam w sobotę nad ranem do Łodzi ze Szwajcarii, tam mam swojego XSa, prześpię się z 3-4 godziny i ruszam na Szczecin przez Bydgoszcz lub Poznań, obojętnie. Ze Szczecina ruszam rano z powrotem na Szwajcarię. Chciałbym albo wpaść do kogoś po drodze i dać XSa do zrobienia (i pójść z dziećmi na spacer, bo będą zmęczone jazdą), odebrać po godzinie/dwóch, albo dostać pakiet gratów i instrukcję.

Zapłacę uczciwie. Jestem zarżnięty studiami, dziećmi i pracą, ledwo znalazłem czas na napisanie tego posta.. dziś jest środa. Jutro można coś wysłać i dojdzie na piątek. 

Znajdzie się ktoś z pomysłem / możliwością pomocy? Potrzebuję XSa na sterydach do testowania kolumn na obczyźnie. Swoją drogą, to mogę komuś przywieźć coś ze Szwajcarii lub Niemiec.

Pozdrawiam, Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2020 o 19:20, admor napisał:

Panowie, krótka piłka. Mam XSa lekko zmodyfikowanego i chce, żeby ktoś mi zrobił max mod albo ewentualnie skompletował i sprzedał zestaw części do zrobienia samemu. Mogą być z demontażu z własnej jednostki. Z OPA obecnie mam dwie Muses i Staccato, kondy dwa Jantzeny Z czerwone, srebrne miki i nic więcej. Przyjeżdżam w sobotę nad ranem do Łodzi ze Szwajcarii, tam mam swojego XSa, prześpię się z 3-4 godziny i ruszam na Szczecin przez Bydgoszcz lub Poznań, obojętnie. Ze Szczecina ruszam rano z powrotem na Szwajcarię. Chciałbym albo wpaść do kogoś po drodze i dać XSa do zrobienia (i pójść z dziećmi na spacer, bo będą zmęczone jazdą), odebrać po godzinie/dwóch, albo dostać pakiet gratów i instrukcję.

Zapłacę uczciwie. Jestem zarżnięty studiami, dziećmi i pracą, ledwo znalazłem czas na napisanie tego posta.. dziś jest środa. Jutro można coś wysłać i dojdzie na piątek. 

Znajdzie się ktoś z pomysłem / możliwością pomocy? Potrzebuję XSa na sterydach do testowania kolumn na obczyźnie. Swoją drogą, to mogę komuś przywieźć coś ze Szwajcarii lub Niemiec.

Pozdrawiam, 

Niestety do skompletowania nawet części, kondensatorów, rezystorów, tranzystorow, regulatorów, opa, gniazd, kabelków i innych duperelków. To nawet tydzień to za mało. Wszystkie dobre rzeczy zamawiamy z poza Polski. Bo trzeba zamawiać z Anglii, Chin i Korei. Więc ten czas może wystarcz tylko na odsłuch przerobionego XS. Dużo za późno się obudziłeś. Sama modyfikacja aby kompletnie przerobić to minimum 2 dni. Pod warunkiem że już to wcześniej robiliśmy. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakie zrodlo polecacie do xs? Glownie zalezy mi streamingu z tidal. Odtwarzanie z laptopa mnie juz meczy i ten dzwiek wentylatora jak wejdzie na obroty. Cos niedrogiego, budzet w granicach 1500zl, uzywki wchodza w gre.

Pozdrawiam

 

Denon DCD-3000 + Rotel A14 mk2 + Bowers & Wilkins 707 S3 // I'm the man on the silver mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, soberowy napisał:

Jakie zrodlo polecacie do xs? Glownie zalezy mi streamingu z tidal. Odtwarzanie z laptopa mnie juz meczy i ten dzwiek wentylatora jak wejdzie na obroty. Cos niedrogiego, budzet w granicach 1500zl, uzywki wchodza w gre.

Pozdrawiam

 

W tej cenie będzie ciężko, szału nie ma. Może starczy na malinę 4 plus nakładką pi2aes oraz podstawowy zasilania liniowy. Lepszej opcji nie widzę w tej cenie. Laptop to najgorsza, chyba opcja z możliwych. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, soberowy napisał:

Jakie zrodlo polecacie do xs? Glownie zalezy mi streamingu z tidal. Odtwarzanie z laptopa mnie juz meczy i ten dzwiek wentylatora jak wejdzie na obroty. Cos niedrogiego, budzet w granicach 1500zl, uzywki wchodza w gre.

Pozdrawiam

 

Jeszcze możesz postawić daphila na terminalu pc bez wentylatora i problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, finchers napisał:

Jeszcze możesz postawić daphila na terminalu pc bez wentylatora i problem z głowy.

Przecież to prawie to samo, dalej komunikacja po beznadziejny usb wbudowanym w PC (jedna różnica że jest Linux na terminalu ) to taka trochę malina 3. Dopiero malina 4 ma poprawione USB. Jednka nie tylko, jest cały dział temu poświęcony, można poczytać. A gdzie reszta...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, gustwao napisał:

Przecież to prawie to samo, dalej komunikacja po beznadziejny usb wbudowanym w PC (jedna różnica że jest Linux na terminalu ) to taka trochę malina 3. Dopiero malina 4 ma poprawione USB. Jednka nie tylko, jest cały dział temu poświęcony, można poczytać. A gdzie reszta...?

to runęło moje przeświadczenie o tym transporcie? Nigdy nie miałem maliny aż jestem ciekawy jak duże różnice byłyby miedzy tymi transportami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, finchers napisał:

to runęło moje przeświadczenie o tym transporcie? Nigdy nie miałem maliny aż jestem ciekawy jak duże różnice byłyby miedzy tymi transportami.

Na malinie 4 jest dużo lepiej a jeszcze z bardzo dobrą nakładką (mam tylko dwie na myśli te najdroższe) to już przepaść. Do tego dobry zasilacz liniowy. To już poważny streamer. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.