Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, gustwao napisał:

Widzisz sprawdziłem teraz tego toppinga. I to Ty mnie wprowadziłeś w błąd. Dobrze napisałem TOPPING DX7  jest na ES9938pro. A Tobie pomyliło się z TOPPING DX7s który jest na ES9038Q2M. Więc nie mieszaj więcej. Spróbuj manipulować gdzie indziej. Może w dziale gustarda tam sporo jest ludzi zakręconych jak Ty. 

Niestety, ale mylisz się i w dodatku wprowadzasz w błąd innych, ślepo broniąc swojego chińskiego wynalazku, który oprócz obudowy nie przypomina Xianga w niczym.

Odnośnie rzeczonego Toppinga, nie ma czegoś takiego jak Topping DX7, którego przykład podałeś i. Jest albo Topping DX7s albo DX7 pro. Podjąc przykład chińczyków, które niby słuchałeś, należało by sprecyzować model, bo mogą wyniknąć właśnie takie jak wyżej nieporozumienia.

Jeśli kultura ci na to pozwala, to bardzo proszę bez osobistych imperatyw, bo to forum nie jest od tego.

Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DAWHwracając do toppinga z pamięci trudno jest odtworzyć wszystkie literki i cyferki danego modelu. Więc to Ty się czepiasz. I ciągle atakujesz. 

Skąd wiesz jak gra mój XS i z czym był porównywany. To Tobie w gardle stanęła ość zwana XS. Przełknij i idź dalej ?

Dalej nie odpowiedziałeś na pytanie jakich słuchałes DACów na ak4497 lub pcm1794 a wyrywasz się z Serbe. Nie rozumiejąc że każdy ma inny gust i preferencje. Inaczej wszystko byłoby takie same, mdłe jak jakąś papka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mik_ napisał:

DAWH, napisz coś więcej o dacu muzga. Bardziej poprawiła się scena, glębia, może basu było więcej?

Przede wszystkim pojawiło się prawdziwe czarne tło co wpłyneło na poprawę całej sceny, lokalizacji instrumentów i ich separacji. Świetna dynamika i Bas niżej schodzi z lepszą kontrolą, bardziej w punkt. Generalnie poprawiło się wszystko, tzw. rytmiczność, wokale się przybliżyły, średnica i góra nabrała blasku. Ten dac gra też  dużą kulturą. Zagrał lepiej, bardziej dynamicznie z życiem od Lampizator level 4 i level 5.

Nie słyszałem lepszego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, DAWH napisał:

Zagrał lepiej, bardziej dynamicznie z życiem od Lampizator level 4 i level 5.

Nie słyszałem lepszego. 

Tylko porównanie do bardzo starego DACa jakim jest lampizator 5 (ma już ponad 6 lat) to słabe porównanie i nie miarodajne oraz trochę niewsprawiedliwe. 

Szkoda że nie słuchałeś z jakimś przyzwoitym klockiem z lat bierzacych. Bo w DAC 2-3 Lata to dużo, a ponad 6 to przepaść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Już na pokładzie :

e8b6d17c7fa2.jpg

Dam trochę czasu zanim wydam werdyk.. Ale 

 

Mam stacato na sprzedaż :))))) 

 

Pierwsze wrażenie zaskakujące. 

Jak ten dac teraz gra uf........ 

Scena ostro na boki, detale wileoplanowe dostały pazura,  podstawa basowa zaskakuje. Wokal również bardziej czytelny. 

Jestem bardzo zaskoczony jaki progres zrobiły opa. 

Od nowa zaczynam słuchać sowich płyt :)) 

Dopadł mnie wirus, więc mam kwarantannę 20 dni, nawet się złożyło. Będzie zajęcie :)))  dzięki gustwao, mój system nabrał nowego wymiaru :)) 

 

Edytowane przez dancos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mik_ napisał:

Napisz kolego jakie  opy włożyłeś, czy pasują do 05b. Podaj proszę też link gdzie kupiłeś. Mam 05b już dość długo, lubię go i nadszedł czas na mody. 

jedna sztuka 

 

https://www.ebay.pl/itm/EXP-2G-OPM3320D-SE-Dual-AUDIOFEEL-DISCRETE-OP-AMP-Medium-Low-impedance/283951007899?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2648

dwie sztuki 

https://www.ebay.pl/itm/EXP-1G-OPM401-SE-DUAL-AUDIOFEEL-DISCRETE-OP-AMP-Same-as-a-OPA301-Low-imp/274430571749?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2648

 

przedłużki adaptery

https://dc-components.eu/adapter-przedluzacz-extender-do-wzmacniaczy-operacyjnych-2szt-p-131.html

 

koszt   adaptery 140 zł

opm   520 zł plus podatek 130 zł 

700 zł

jak masz teraz orginalne opm i nie chcesz wydawać tyle pln 

kup staccato i np 2x lme 49860na za około 260 zł 

miałem taką konfiguracje wczesniej i również byłem zadowolony .

teraz jest jeszcze lepiej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś za dużo Ci wyszło jeden opm2320D plus dwa opm401 to z przesyłką około 100$ do tego wystarcza 2 przedłużki dla opm401. Opm2320D wchodzi bez przedłużek. 

Razem wszystko około 600 zł z podatkiem i przedłużkami. 

Dużo Lepszą alternatywa od zaproponowanej przez kolegę to jeden opm2320D oraz dwa AD797BR koszt ponad 300 zł 

Samo staccato kosztuje 250 zł plus lme49860 to wyjdzie również ponad 300 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim!

Męczę temat wymiany DACa od dłuższego czasu na coś w miarę przyzwoitego z możliwością modowania i chyba trafiłem w to co mnie interesuje ? Początkowo chciałem coś pokroju Topping D90 MQA ale cena >3000zł trochę mnie ostudziła.

 

Do rzeczy:

Czy ktoś chciałby pozbyć się XSa najlepiej w wersji AK4497x2 z podwójnym zasilaniem. 

Ewentualnie z jakiej strony można dorwać w dobrej cenie nówkę?

Z tego co tutaj doczytałem to można było dorwać w cenie około 1000zł.

Jak patrzę na ceny ali lub strony hifi-exquis, china-hifi-audio, etc to ceny wahają się w okolicach 1400-1700 w zależności od wersji i to bez cła i wysyłki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, zamar napisał:

Cześć wszystkim!

Męczę temat wymiany DACa od dłuższego czasu na coś w miarę przyzwoitego z możliwością modowania i chyba trafiłem w to co mnie interesuje ? Początkowo chciałem coś pokroju Topping D90 MQA ale cena >3000zł trochę mnie ostudziła.

 

Do rzeczy:

Czy ktoś chciałby pozbyć się XSa najlepiej w wersji AK4497x2 z podwójnym zasilaniem. 

Ewentualnie z jakiej strony można dorwać w dobrej cenie nówkę?

Z tego co tutaj doczytałem to można było dorwać w cenie około 1000zł.

Jak patrzę na ceny ali lub strony hifi-exquis, china-hifi-audio, etc to ceny wahają się w okolicach 1400-1700 w zależności od wersji i to bez cła i wysyłki.

 

XS AK4497 z cłem i shipem wyszedł mnie 1,5 roku temu 1700 właśnie, słabsze wersje są tańsze ale poszły w górę z ok 1000 (za tyl ekupiłem 4495 3 lata temu) do 1200-1300. Włożyłem 800 zł w części i robociznę i gra lepiej, przyjemniej niż Topping d90. Recenzje które opisują d90 jako detaliczny graniczący z suchym prawdę piszą, scena też jest zdecydowanie bardziej płaska niż w XS. Teraz dołożę kolejne 500 w regulator, diody oraz małe kondy w sekcji zasilania cyfrowego, i różnica się zdecydowanie powiększy. 

ja wiem, że kolega gustawo może się wydawać trochę 'zbyt entuzjastyczny' ? ale prawdą jest również w moich uszach, że ten DAC cholernie dobrze reaguje na podmianki komponentów.

Edytowane przez jeekub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jeekub napisał:

XS AK4497 z cłem i shipem wyszedł mnie 1,5 roku temu 1700 właśnie, słabsze wersje są tańsze ale poszły w górę z ok 1000 (za tyl ekupiłem 4495 3 lata temu) do 1200-1300. Włożyłem 800 zł w części i robociznę i gra lepiej, przyjemniej niż Topping d90. Recenzje które opisują d90 jako detaliczny graniczący z suchym prawdę piszą, scena też jest zdecydowanie bardziej płaska niż w XS. Teraz dołożę kolejne 500 w regulator, diody oraz małe kondy w sekcji zasilania cyfrowego, i różnica się zdecydowanie powiększy. 

ja wiem, że kolega gustawo może się wydawać trochę 'zbyt entuzjastyczny' ? ale prawdą jest również w moich uszach, że ten DAC cholernie dobrze reaguje na podmianki komponentów.

Dzięki za odpowiedź.

Właśnie tego się obawiałem, że poszły do góry tak jak wszystko ostatnimi czasy.

 

Jak można zauważyć prawie wszyscy zachwalają więc kolega nie przesada chyba  aż tak bardzo z entuzjazmem

Ogólnie bardzo dobrze, że reaguję na różne modyfikacje, ponieważ chcę to zakolegować z końcówką mocy Icepower 1200as2, która jest bardzo neutralna i przy zmianie reszty systemu fajnie mieć takie możliwości rozwoju i modyfikacji. 

Teraz pytanie bo na Ali są dostepne dwa warianty:

- lepiej zakupić wersję biedniejszą czyli 2xAK4497 z zasilaniem z jednego toroida za ~1400zl

- czy druga opcja to wersja 2xAK4497 + 2x toroid + screen za ~1700zl?

Wydaje mi sie, że chyba nie ma sensu dopłacać do bajeranckiego wyświetlacza oraz trafa 300zl a pewnie z cłem prawie 400?

Lepsze zasilacze pewnie i tak złoże taniej niż za tą cenę.

Jakie jest Wasze zdanie?

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupisz na china-hifi-audio, to tam podczas płatności dostaniesz 5 czy 10% zniżki za płatność przelewem, a nie kartą - to pierwszy profit. poza tym, po złożeniu zamówienia, Young Lee napisze do Ciebie maila i zaoferuje Ci dopłatę 5$ za specjalną wysyłkę z pominięciem cła, (ma jakiś tam magazyn w Europie, przerzuca tam sprzęt, robi jakąś magię), ale wydłuży ona okres oczekiwania o tydzień. Oczywiście było zgodnie z obietnicą - przesyłka przyszła z DPD bez żadnych opłat. Właśnie dlatego rok temu ja tak kupiłem, wersję z Bluetooth, którą bardzo polecam, mimo że niektórzy marudzą, że nie ma przez to wejścia BNC, które jest przecież takie super.. ja włączam Xianga, słyszę Connected i puszczam muzę z Tidala telefonu w najprostszy możliwy sposób. ich moduł wykorzystuje LHDC, który nareszcie dopiero ostatnio przy najnowszej aktualizacji MIUI został aktywowany (dla ich układu). jakość dzwięku jest naprawdę wysoka, bo to leci 900kbps w 24 bitach, a Xiang  jeszcze to tak dopieszcza, że czasami wolę dźwięk BT, bo nie ma aż takiej przestrzeni i separacji, więc można się zrelaksować bardziej ?

Edytowane przez admor
dziecko plakalo i belkot wyszedl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, admor napisał:

OGŁOSZENIE PARAFIALNE

Panowie, chcę zamówić pakiet OPA z audiofeelccdt , jak możecie wiedzieć, wysyłka kosztuje okropne 40$ !!! Chce ktoś ten referencyjny pakiet OPA dla naszego Xianga? Byśmy się złożyli na to okropieństwo..

ja bym rozważył. ile by to wyszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pisałem o niewielkiej różnicy między moim cd a dac xs. Wczoraj trochę posiedzialem i testowałem. Wypadałoby z mojej strony przyznać się do błędu i sprostować tamtą wypowiedź. Kolega podrzucił mi Toslink i na spokojnie sprawdziłem trzy warianty. Odtwarzacz Cd po analogu do wzmacniacza, laptop tidal po USB do xs, cd po optyku do xs. Co ciekawe usłyszałem minimalne ( w ślepym teście zapewne bym poległ ) różnicę transportu tj. Cd i laptop, oba podłączone do xs. Bez dwóch zdań owy dac dużo wnosi do systemu. Opiszę krótko, dźwięk się wyostrza, staje się czysty bez kocyka oraz pojawia się troszkę więcej basu. 

Za wprowadzenie forumowiczów w błąd przepraszam. 

Pozdrawiam.

Denon DCD-3000 + Rotel A14 mk2 + Bowers & Wilkins 707 S3 // I'm the man on the silver mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@admor

Faktycznie tradycyjnym przelewem jest 6% taniej więc ta kosmiczna cena przesyłki się redukuje. Najciekawsze jest to, że płacąc $ wychodzi około stówki taniej niż € a konto mam tylko w tym drugim. Będę musiał coś wymyśleć. Czyli mówisz dopiero po złożeniu zamówienia oni proponują przesyłkę z dopłatą w magiczny sposób? W sumie na stronie nie mogli by czegoś takiego zamieścić ?

Edytowane przez zamar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, admor napisał:

1x OPM3320D SE + 2x OPM401 SE

Items (3) £67.62

Postage £28.87

Ktoś jeszcze? Na trzech to już w ogóle bedzie super rozbić wysyłkę, a będzie jeszcze w tym tygodniu, bo to ekspres.

Ja polecam zamówić pojedynczo i poprosić Pana z Koreii aby udostępnił płatność standardowa międzynarodowa przesyłka tylko 9$.

Dlaczego pojedynczo? ponieważ nie będzie cła a może nawet podatku VAT. 

Jednak jak produkt przekroczył 150€ to automatycznie dowalą cło. 

15 godzin temu, zamar napisał:

Ogólnie bardzo dobrze, że reaguję na różne modyfikacje, ponieważ chcę to zakolegować z końcówką mocy Icepower 1200as2, która jest bardzo neutralna i przy zmianie reszty systemu fajnie mieć takie możliwości rozwoju i modyfikacji. 

Teraz pytanie bo na Ali są dostepne dwa warianty:

- lepiej zakupić wersję biedniejszą czyli 2xAK4497 z zasilaniem z jednego toroida za ~1400zl

- czy druga opcja to wersja 2xAK4497 + 2x toroid + screen za ~1700zl?

Jakie jest Wasze zdanie?

?

Ja polecam wersję u Pana z Chin 2x ak4497 dwa trafia bez wyświetlacza, najtańsze OPA bo I tak wymiana na dyskretne, wziołbym tylko lampę USA. Chociaż z Rosji jest lepsza, ale na początek wystarczy. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tu zajrzałem to od razu napiszę kilka słów o kolejnej bardzo efektywnej i taniej modyfikacji. Polecam wymienić tranzystor (najlepiej Motorola) oraz mostek prostowniczy (najlepiej vishay lub inny firmowy) aby dołożyć troszkę aksamitu i słodkości w przekazie warto wymienić też 3 rezystory takie większe po obu stronach tranzystora (na AMRG). 

Warto też po wymianie ostatniego regulatora l7805cv (wersja ak4497) zadbać o odpowiednie chłodzenie dla niego. Najlepiej jest wymienić ostatni duży resistor 2r2 2W, który znajduje się przy nim na 2R2 10W (świetnie sprawdza się tu mundorf MOX) 

Dla sceptyków, nikogo do niczego nie namawiam to tylko dobrze sprawdzone przeze mnie oraz kolegę poprawki do XS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gustwao napisał:

Ja polecam wersję u Pana z Chin 2x ak4497 dwa trafia bez wyświetlacza, najtańsze OPA bo I tak wymiana na dyskretne, wziołbym tylko lampę USA. Chociaż z Rosji jest lepsza, ale na początek wystarczy. 

W sensie chodziła Ci, że ruska jest gorsza (jest tańsza od USA)? bo jeśli jest lepsza to bez sensu do USA dopłacać. 

Wersja z dwoma trafami i bez wyświetlacza lub z to 20$ różnicy więc jeszcze pomyślę czy wolałbym wersje z screenem czy bez.

Istnieje u nich też opcja kupna sprzętu po zwrocie z US jak to oni opisują: zwrot z otwartym opakowanie z terenu US, sprawdzone w stanie idealnym jak nówka. Taki klocek kosztuje 30$ mniej względem oryginalnie zapakowanego. Chyba się pyla co? Przynajmniej sztuka sprawdzona czy działa w 100%. 

Najtaniej wtedy wyszłaby wersja bez screena ale z 2x trafo, po zwrocie + wysyłka - 412$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zamar napisał:

W sensie chodziła Ci, że ruska jest gorsza (jest tańsza od USA)? bo jeśli jest lepsza to bez sensu do USA dopłacać. 

Rosyjska jest lepsza, ale nie ta co oferuje chińczyk w standardzie (mój błąd nie dopisałem). Dlatego dopłać do tej z USA. Później sobie dokupisz inną  rosyjską NOS dostępną na ebay. A stara z USA zostanie jako zastępcza w razie czego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem tego Chińczyka. Mam opcję na zakup DA-05A używki w cenie 850 pln. Czy opłaca się ten model w takiej cenie?

I jeszcze jedno pytanie laika - czy podłączę jednocześnie do tego DACa:

a) malinę z hifiberry dac +

b) tv sony z androidem

 

Gram z maliny z hifiberry + Dayens Menuetto + Pylon Diamond Monitor. Jeśli ktoś miał/słyszał XS z takim zestawem, to chętnie poznam opinie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.11.2020 o 17:37, zamar napisał:

Istnieje u nich też opcja kupna sprzętu po zwrocie z US jak to oni opisują: zwrot z otwartym opakowanie z terenu US, sprawdzone w stanie idealnym jak nówka. Taki klocek kosztuje 30$ mniej względem oryginalnie zapakowanego. Chyba się pyla co? Przynajmniej sztuka sprawdzona czy działa w 100%. 

To jest dostępne tylko do wysyłki na teren USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Zastanawiam się nad kupnem tego Chińczyka. Mam opcję na zakup DA-05A używki w cenie 850 pln. Czy opłaca się ten model w takiej cenie?
I jeszcze jedno pytanie laika - czy podłączę jednocześnie do tego DACa:
a) malinę z hifiberry dac +
b) tv sony z androidem
 
Gram z maliny z hifiberry + Dayens Menuetto + Pylon Diamond Monitor. Jeśli ktoś miał/słyszał XS z takim zestawem, to chętnie poznam opinie.
 


Cena jak najbardziej, uważam że nawet charakterem sprawdzi się pod Dayensa, on ma taki matowy charakter świetnie sprawdzi się Xiangsheng
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OGŁOSZENIE PARAFIALNE

Hello Adam,
Long time no see. nice to meet you.
I hate COVID-19. ?
Airplanes are blocked because of COVID-19, and parcels cannot be sent to many countries.
Recently, I had experience shipping parcels to Poland via a startup delivery company, and the discrete op's sound was bad and arrived at the buyer. And the carrier charges us (the seller) the customs duty.
So I'm not using that carrier right now.

Currently, we only use post office EMS.

I'm very sorry.

I just hope that COVID-19 will end soon. ?

Best regards,
Oksang

WNIOSEK

Trzeba zamówić wszystko razem i zapłacić za drogą przesyłkę. jeekub? może ktoś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, imbryk82 napisał:

A czy różnica będzie mocno odczuwalna jeśli zamienię Hifiberry DAC + na Digione?

Oczywiście na modelu 05A

Jak chcesz mieć przyszłościowa nakładkę to moim zdaniem tylko digione signature lub pi2aes. One bardzo dużo potrafią z świetnym zasilaczem liniowym typu s11 (shanti to opcja uboższa - na początek może być). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.