Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, zamar napisał:

Na razie jeszcze nawet nie miałem w rękach Xianga. Będzie za jakiś czas. Pytam orientacyjnie bo już się kombinuje też OPM3320D SE na bufor. A i tak w między czasie potrzebuje coś zamówić do innego sprzętu i chciałbym zamówić parę części do XSa ? czytalem, że te Alumeny nie są tak suche jak wersja silver tylko bardziej gładkie i bliżej im miedzi. Zastanowię się jeszcze nad nimi skoro mówisz, że i tak trochę suche. Czyli te kondensatory nie muszą być konkretnie 2,2uF tak jak w oryginale? Jaka wartość Twoim zdaniem będzie wystarczająca?

Na bufor wzmacniacz dyskretny wybrałeś najlepszy jak słuchałem. Bardzo dobry wybór ?

Teraz o kondensatorach. Tam za lampą masz dwa Kondenstory (czarne) wartości 2.2uF. Można tam dać spokojnie jakieś markowe, polecam miedź, o wartości 0.1uF do 0.33uf (ja mam 0.2uF inni 0.1uF ). Dobrze jest wymienić, również dwa Kondenstory (są obok bufora) takie zielone również o wartości 2.2uF. Na jakieś inne, nie ukrywam że dużo lepsze. Minimum wima mkp 10 2.2uF, ale najlepiej na 100v (na wyższe napięcie są większe i ciężko będzie je tam jakość zamontować), nie ukrywam że ciężko takie upolować. Z tańszych polecam obbligato 2.2uF, a z lepszych auricap xo 2.2uF. Napięcia kondensatorów nie muszą być wysokie bo tam prod płynący nie jest niski. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś w stanie podać jaki raster mają te kondensatory MKP obok bufora (22,5/27,5mm)? Te o których wspomniałeś żeby je wymienić. Faktycznie ciężko te wimy dorwać więc pytanie co innego? Ewentualnie dostępne są w sklepach z vishay serie mkp1837/1840. Możesz coś o nich powiedzieć? Jak dobrze zrozumiałem zamiast nich można tam zamontować np takie auricapy jeśli uda się upchnąć? ?

Znalazłem taki test kondensatorów może komuś też pomoże w wyborze:

http://www.humblehomemadehifi.com/Cap.html

 Jeśli chodzi o auricap xo to faktycznie są bardzo dobrze ocenianie jak mówiłeś tylko trzeba je zamawiać bo u nas w sklepach niedostępne.

Nawiązując do Twojej poprzedniej wypowiedzi odnośnie wyższości miedzianych kondensatorów. 

Według tego co napisali w powyższym teście bardzo fajne są Audyn True Copper/Copper Max a wielkości 0,22uf wcale nie są takie straszne cenowo bo <100zl/szt

Więc może w jedno miejsce przy buforze auricapy xo a w drugie bocznikowane Audyn Copper?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zamar napisał:

Czy jesteś w stanie podać jaki raster mają te kondensatory MKP obok bufora (22,5/27,5mm)? Te o których wspomniałeś żeby je wymienić. Faktycznie ciężko te wimy dorwać więc pytanie co innego? Ewentualnie dostępne są w sklepach z vishay serie mkp1837/1840. Możesz coś o nich powiedzieć? Jak dobrze zrozumiałem zamiast nich można tam zamontować np takie auricapy jeśli uda się upchnąć? ?

Znalazłem taki test kondensatorów może komuś też pomoże w wyborze:

http://www.humblehomemadehifi.com/Cap.html

 Jeśli chodzi o auricap xo to faktycznie są bardzo dobrze ocenianie jak mówiłeś tylko trzeba je zamawiać bo u nas w sklepach niedostępne.

Nawiązując do Twojej poprzedniej wypowiedzi odnośnie wyższości miedzianych kondensatorów. 

Według tego co napisali w powyższym teście bardzo fajne są Audyn True Copper/Copper Max a wielkości 0,22uf wcale nie są takie straszne cenowo bo <100zl/szt

Więc może w jedno miejsce przy buforze auricapy xo a w drugie bocznikowane Audyn Copper?

MKP zielone nie wymieniaj na inne (vishay) oprócz wima mkp 10. Żadnego progresu nie będzie, tam dobrze wstawić jakieś druciki (przedłużki) i zamontować obok większe kondy typu auricap xo 2.2uF albo przynajmniej obbligato 2.2uF 

Za lampą tylko miedź, audyny dobry i niedrogi wybór, żadnego bocznikowania tych miedzianych, to bez sensu. Stracisz ich zalety. 

Zacznij od wymiany diod otworzą dźwięk. 

Ten test dotyczy zwrotnic w kolumnach więc nieraz to nie jest 1:1. Proszę o tym pamiętać. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2020 o 18:42, gustwao napisał:

Dancos wymień diody w sekcji zasilania, u mnie z nimi był problem Xiang raz działał raz nie. Na jakiś czas to pomogło ale niestety potem padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, maximus035 napisał:

Dancos wymień diody w sekcji zasilania, u mnie z nimi był problem Xiang raz działał raz nie. Na jakiś czas to pomogło ale niestety potem padł.

Nie możliwe, ważne aby były wszystkie nóżki dobrze przylutowane do miejsc po starych, te nóżki trzeba podgiąć najlepiej o 90 stopni. 

Wymienili te diody już przynajmniej z 10 osób i nikt nie zgłaszał takich rzeczy. 

Popraw luty i będzie dobrze. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, gustwao napisał:

Nie możliwe, ważne aby były wszystkie nóżki dobrze przylutowane do miejsc po starych, te nóżki trzeba podgiąć najlepiej o 90 stopni. 

Wymienili te diody już przynajmniej z 10 osób i nikt nie zgłaszał takich rzeczy. 

Popraw luty i będzie dobrze. 

 

Xiang padł. 

Załącza się, diody świecą delikatnie.  Pomierzyłem wartości na przetwornicach i jest ok. Przetwornice są już za diodami? 

Zamówiłem ten niebieski selekcjoner, przekaźnik 5v, kondensatory zasilające, diody Led..  Diody prostownicze muszą poczekać bo słaba dostępność. Zobaczymy może ruszy po wymianie przekaźnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musiałeś ostro grzebać ?, jeśli jest prawidłowe napięcie na wszystkich regulator ach. Czyli okół 6v Vout na pierwszym od lampy regolatorze. Następne lm317 i lm337 (różne nóżki) vout około 15V, ostatni sekcja cyfrowa ok 5v. Jest ok z DAC iem. 

Tylko tak jak mówiłeś może selekcjoner padł. Diody kupisz w lcsc.com oraz mostek prostowniczy. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, gustwao napisał:

To musiałeś ostro grzebać ?, jeśli jest prawidłowe napięcie na wszystkich regulator ach. Czyli okół 6v Vout na pierwszym od lampy regolatorze. Następne lm317 i lm337 (różne nóżki) vout około 15V, ostatni sekcja cyfrowa ok 5v. Jest ok z DAC iem. 

Tylko tak jak mówiłeś może selekcjoner padł. Diody kupisz w lcsc.com oraz mostek prostowniczy. 

Wymieniłem wskazany przekaźnik 

yJhvIur.jpg

Kondensatory 

7lzywxm.jpg

Przepatrzyłem wszystko jeszcze raz,  wyczyściłem alkoholem IPA

Uzupełniłem diody i 

WwbS0xO.jpg

Xiang wrócił do świata żywych :))))))))))))

Wszystko działa jak należy. Dziękuję za  pomoc. 

Przez kilka dni musiałem słuchać wbudowanego daca musical fidelity m6si. To były tortury ?

 

Edytowane przez dancos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, dancos napisał:

Wymieniłem wskazany przekaźnik 

yJhvIur.jpg

Kondensatory 

7lzywxm.jpg

Przepatrzyłem wszystko jeszcze raz,  wyczyściłem alkoholem IPA

Uzupełniłem diody i 

WwbS0xO.jpg

Xiang wrócił do świata żywych :))))))))))))

Wszystko działa jak należy. Dziękuję za  pomoc. 

Przez kilka dni musiałem słuchać wbudowanego daca musical fidelity m6si. To były tortury ?

 

Jak już tak jesteś za pan brat z XS to wymień sobie diody, mostek oraz tranzystor. Będziesz miał spory progres. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krzysiek H napisał:

Który ostatecznie przekaźnik kupiłeś blokujący czy nieblokujący? 

Zaryzykowałem nieblokujący .Tak mi się wydawało, że rolę blokady w tym układzie pełni potencjometr pięciobiegowy .

Przesuwasz  i wybierasz kanał sygnału i to on trzyma w mostku .Przekaźnik blokujący myślę ,że trzyma sam w przypadku otrzymania impulsu np z pilota

8 minut temu, gustwao napisał:

Jak już tak jesteś za pan brat z XS to wymień sobie diody, mostek oraz tranzystor. Będziesz miał spory progres. 

złożyłem zamówienie w farnell i nie przyszło w komplecie .Czekam na diody. Tranzystor to ten o oznaczeniu gniazda 305?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, dancos napisał:

złożyłem zamówienie w farnell i nie przyszło w komplecie .Czekam na diody. Tranzystor to ten o oznaczeniu gniazda 305?

 

Nie pamiętam, ale za przetwornica od strony lampy przy mostku. Zabacz jaki tam masz, jeśli mje13005 to kup motorolę nie będziesz żałował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Krzysiek H napisał:

Który ostatecznie przekaźnik kupiłeś blokujący czy nieblokujący? 

Dzięki również za  sugestie w kwestii przekaźnika. Okazała się fortunna. 

Nie jest to jednostkowy przypadek, więc nie będę szukał przyczyny i skończę na skutku. 

53 minuty temu, gustwao napisał:

Nie pamiętam, ale za przetwornica od strony lampy przy mostku. Zabacz jaki tam masz, jeśli mje13005 to kup motorolę nie będziesz żałował. 

Sorki za tak banalne pytania ,ale jestem weterynarzem. Jak będziesz miał problem ze świnką morską to pisz śmiało :)

Robię cały czas progres 

jweUJuK.jpg

Zobaczycie , a jeszcze zbuduje chomika na tranzystorach heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.05.2020 o 08:14, finchers napisał:

Co wy macie z tym Qutestem?? dla mnie po odsłuchach naprawdę to średni DAC?

Bardzo podobny brzmieniowo do Topingga d50...tyle że ten to koszt 1 tyś zł.

A czy ktos porównywał 05b na AK4495 do toppinga D50?  Czy to tylko brzmienie inne czy klasa brzmienia również?

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 05b będzie grał DSD na urządzeniach apple? W windowsie trzeba wgrać sterowniki dla DSD, ale do MACa nie ma nigdzie. Linux natomiast nie potrzebuje z tego co mi wiadomo.

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż zastanawiam się nad kupnem 05A lub 05B. Natrafiłem na ogłoszenie:

"Xiangsheng DAC-05b AK4495EQ. Wersja z trafem toroidalnym i lampą GE Jan 5670. Dodatkowo wymieniłem dwa opampy na rewelacyjne AD797BRZx2 na stoliku DIP8 i na elementach dyskretnych Staccato na buforze"

Być może to ktoś stąd ?

Cena 1300. Czy to jest dobra cena? No i czy przypasuje jego brzmienie do mojego Dayensa Menuetto z Pylonami Diamond Monitor? Gram z Maliny z hifiberry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, imbryk82 napisał:

Być może to ktoś stąd

A tak, to ja ? Ale wtępnie mam juz klienta , tylko nie jest pewien czy na lapku Apple będzie mu grać.

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, bumbum napisał:

A tak, to ja ? Ale wtępnie mam juz klienta , tylko nie jest pewien czy na lapku Apple będzie mu grać.

Tak czułem ?

Męczy mnie ten DAC. Niestety nie mam jak go wypróbować. Miałem okazję kupić 05A za 850 zł. Ale bałem się, że ta wersja starsza może być gorsza i generować problemy. Jako, że nie mogłem też zrobić odsłuchu, to odpuściłem. Ale męczy mnie ten sprzęt i tak zerkam po internetach czy ktoś blisko ma do sprzedania.

No ale skoro masz klienta, to przynajmniej nie będzie mnie męczyć. Choć z drugiej strony znając ugryzione jabłko, to może być lipa  jako źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, imbryk82 napisał:

Choć z drugiej strony znając ugryzione jabłko, to może być lipa  jako źródło.

No ale linux nie potrzebował dodatkowych sterów. DSD grało.

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, DAWH napisał:

Jaki powód sprzedaży? Na co przesiadka?

Potrzebuje coś z Bluetooth i MQA .  Wstepnie chcę Gustarda A18 lub X16 jesli będzie dostępny. 

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lausiv napisał:

też się zastanawiam nad nim lub topping d90

Parę stron temu była opinia bo też chciałem początkowo D90 MQA ale podobno xiang modowany go bije. Cena tego D90 X2 do xianga więc średnio się opłaca.

Edytowane przez zamar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja porównałem swojego Xianga po modach z Toppingiem D90 MQA.

Mody:

kondy za lampą+silver miki+Stacatto na buforze+Musy na kanałach.

Niestety po USB.

 

Na RCA z Marantzem PM7200 (zmodowany) grały na równi.

 

Po wstawieniu AD797BRZ na podwójnych stolikach na kanały i 3320D SE na bufor, użycie połączenia zbalansowanego podłączonego do M6si - Xiang okazał się kupą gówna. Wyszła jakaś płaska, szorstka, niewyraźna kupa gorsza pod każdym względem od Toppinga. Niestety nie miałem okazji wrzucić Muz na miejsce tych AD797BRZ. Nie wiem czy czasem jakichś podróbek nie trafiłem, sic!

Topping, SMSL M400 grają po optyku gorzej niż po USB. Po USB z tym MQA brzmią po prostu najlepiej. Xiang według legend najlepiej brzmi z DigiOne Signature i PI2AES.

PS

 

 

 

Mój Xiang ma Bluetooth i jest świetny. Cała (relatywnie) duża płytka od tego jest, producentem jest Savitech. Kodek to LHDC. Xiaomi dopiero ostatnio zaktualizowało MIUI do obsługi tego układu. Jakość z bluetooth jest lepsza niż z laptopa, na równi z maliną albo jeszcze lepsza. Polecam moduł bluetooth, który można zamówić z Xiangiem, bo jest wybitny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcemy aby XS pokazał klasę to przede wszystkim trzeba wymienić diody oraz ostatni regulator w sekcji cyfrowej l7805cv najlepiej na dyskretny lub kolegi z forum muzg. Zresztą pisane było wiele razy co trzeba zrobić. 

Wymiana tylko kondensatorów za lampą czy zmiana OPA. To tylko konserwacja ?. To nie mod. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.