Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, gustwao napisał:

Gratuluję audyn ów, ale muszę Cię zmartwić one potrzebują min 300 h grania aby pokazaly co potrafią. Po przelutowaniu również, ale mniej może ze 150h. Taki ich urok ale są naprawdę fajne. Nie polecam Jantzen Silver obok bufora to jeden z gorszych moim zdaniem wyborów. Suche detaliczne granie (ponoć w zwrotnicach się sprawdzają, ja tego nie stwierdziłem) Daj tam z tańszych Amtrans lub obbligato gold, sporo lepsze są auricap xo w to miejsce.

Wymienisz diody to poczujesz klasę audyn ów. 

gustwao ciągle mnie korci wstawienie tych audynów...tylko akurat nie do DACa ale wzmacniacza,,,biję się z myślami bo ostatnio nawet ich sprzedawca napisał że ludzie się skarżą i opisują że jakby narzucić koc na kolumny?

Nie wiem dlaczego jest taka o nich opinia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, finchers napisał:

gustwao ciągle mnie korci wstawienie tych audynów...tylko akurat nie do DACa ale wzmacniacza,,,biję się z myślami bo ostatnio nawet ich sprzedawca napisał że ludzie się skarżą i opisują że jakby narzucić koc na kolumny?

Nie wiem dlaczego jest taka o nich opinia...

Pisałem wcześniej min 300h układania. Do jakiego wzmaka, może lampa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, finchers napisał:

Dayens Menuetto

Wiem wszędzie mówią, że trzeba im dać dużo czasu.

To już wiesz czemu takie opinie. 

W tym wzmaku to prawie nie ma co wymieniać ?

Wymień również te dwa kondy elektrolityczne chyba mają wartości 10000uf polecam kemet for audio jak nie to mundorf mlytic innymi nie kaleczył bym tego miejsca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, gustwao napisał:

W tym wzmaku to prawie nie ma co wymieniać ?

Dlaczego tak myślisz?wiem prosta budowa, krótki tor.

4 Rezystory idą do wymiany bo jakieś cementowe siedzą:) już zakupiłem Ohmite audio gold.

Tylko nad kondensatorami się waham czy Miflex miedziany czy ten Audyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, finchers napisał:

Dlaczego tak myślisz?wiem prosta budowa, krótki tor.

Przecież to napisałem, że nie ma co wymieniać ?

3 godziny temu, finchers napisał:

 Rezystory idą do wymiany bo jakieś cementowe siedzą:) już zakupiłem Ohmite audio gold

Szkoda że nie wziołes mills. 

3 godziny temu, finchers napisał:

Tylko nad kondensatorami się waham czy Miflex miedziany czy ten Audyn

To już musisz sam decydować, jednym podobają się blondynki innym brunetki. Myślę że wybór w obydwóch przypadkach będzie dobry. Zwracałbym uwagę bardziej na rozmiar i cenę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem , że są lepsze opampy ;) ale czy Ktoś mógłby mi skrobnąć coś na temat konkretnie Muses 02 i Burson V6 vivid w Xiangu ? Który lepiej się sprawdza ? Musesa 8820 słyszałem i podoba mi się generalnie ta forma prezentacji dźwięku, mógłby być dla mnie tylko bardziej szczegółowy i może trochę mniej słodki. Z góry dziękuję.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cino napisał:

Czy ktos testowal konwerter Gustard U16 z Xiangiem? Uzywam usb z Cocktaila do xianga w ktorym jest xmos i sie zastanawiam czy taki Gustard wniosl by cos pozytywnego a jesli tak to na ile taka zmiana bylaby warta uwagi. 

Ty na poważnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zegancio napisał:

Macie jakąś alternatywę dla tego DAC? Cena skoczyła do blisko 2 tyś pln ;/ Jak policzyć DAC+mod-y+streamer i zasilanie do niego to już wychodzi spora.

3000 zł i nadal nic lepszego nie kupisz .  Do 8000  tyś ciężko o alternatywę .  Mogę za kaucją zwrotną 3000 zł wypożyczyć mojego daca  i przekonać , że nie warto przepłacać ,  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2021 o 21:48, cino napisał:

Czy ktos testowal konwerter Gustard U16 z Xiangiem? Uzywam usb z Cocktaila do xianga w ktorym jest xmos i sie zastanawiam czy taki Gustard wniosl by cos pozytywnego a jesli tak to na ile taka zmiana bylaby warta uwagi. 

Wiec wyglada to tak niestety:

cocktail audio x45 przez usb audio out -> Gustard u16 przez coaxial -> xiang 05b

Brak dzwieku, cocktail widzi Gustarda jak xianga niestety jakis problem jest bo brak dzwieku lub nie mozna wlaczyc zadnego utworu lub cocktail sie restartuje. W skrocie dupa blada, szkoda bo u wlasciciela przez usb z kompa na moim dac slychac bylo na plus ingerencje Gustarda. 
 

A i bym zapomnial:

Jak wlaczylismy xianga pierwszy raz to mina wlasciciela Gustarda bezcenna i pytanie: “To mowisz ze ile kosztuje ten dac?”

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cino napisał:

Wiec wyglada to tak niestety:

cocktail audio x45 przez usb audio out -> Gustard u16 przez coaxial -> xiang 05b

Brak dzwieku, cocktail widzi Gustarda jak xianga niestety jakis problem jest bo brak dzwieku lub nie mozna wlaczyc zadnego utworu lub cocktail sie restartuje. W skrocie dupa blada, szkoda bo u wlasciciela przez usb z kompa na moim dac slychac bylo na plus ingerencje Gustarda. 
 

A i bym zapomnial:

Jak wlaczylismy xianga pierwszy raz to mina wlasciciela Gustarda bezcenna i pytanie: “To mowisz ze ile kosztuje ten dac?”

?

Po cholerę Ci ten x45? Sprzedaj, a będziesz mieć kasę na lepsze kolumny. Kiedyś jak czytałem "malina", to drapałem się po głowie i myślałem sobie "głupi jacyś, dziwaki". Dziś wiem, że malina jest the best. Cocktail spoko, ale jak masz Xianga, to po kij.

Tak dla potomnych, to fakt faktem maximum nie wyciągnąłem z Xianga zanim wyzionął ducha, ale po testach Gustarda A22 stwierdzam, że jest tak dobry, że Xiang nie może być od niego lepszy. Może po full modzie jest tak samo dobry jak Gustard bez modów, bo to co Gustard zaprezentował w moim systemie... wow. Jakiś tam review napisał, że Gustard jest wolny, a u mnie bas potrafił przejść w trzy różne częstotliwości w ciągu sekundy. Słuchając teraz DACa z M6si na sterydach... Doceniam i tęsknię już za Gustardem, ktorego jutro zwracam do sklepu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, cino napisał:

Wiec wyglada to tak niestety:

cocktail audio x45 przez usb audio out -> Gustard u16 przez coaxial -> xiang 05b

Brak dzwieku, cocktail widzi Gustarda jak xianga niestety jakis problem jest bo brak dzwieku lub nie mozna wlaczyc zadnego utworu lub cocktail sie restartuje. W skrocie dupa blada, szkoda bo u wlasciciela przez usb z kompa na moim dac slychac bylo na plus ingerencje Gustarda. 
 

A i bym zapomnial:

Jak wlaczylismy xianga pierwszy raz to mina wlasciciela Gustarda bezcenna i pytanie: “To mowisz ze ile kosztuje ten dac?”

?

Ja to byłem ?

Gustard u16 to jest to. gram z HTPC przystosowanego do audio, miałem U12 i już była poprawa, u16 daje znaczący wzrost jakości brzmienia vs xmos w XS. Jeśli by ktoś pytał jaka, to na całym spektrum większa klarowność i separacja - bo zdecydowanie lepiej filtruje szumy i reclockuje sygnał.

Najlepiej brzmi firmware bodajże 1.4. Jest wątek na head-fi w którym jest to info. Nie wierzyłem, bałem się w tym grzebać, ale jest proste i daje dobre rezultaty. Bardzo polecam.

W kontekście dobrego zwrotu z inwestycji: jak ktoś nie ma jeszcze kabli zasilających sensownych i bezpieczników to zapraszam na priv. XS bardzo reaguje na różne sznurki i za 100-300 zł można zyskać duży postęp w brzmieniu. Wypożyczam za kaucją ?

Edytowane przez jeekub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, admor napisał:

Po cholerę Ci ten x45? Sprzedaj, a będziesz mieć kasę na lepsze kolumny. Kiedyś jak czytałem "malina", to drapałem się po głowie i myślałem sobie "głupi jacyś, dziwaki". Dziś wiem, że malina jest the best. Cocktail spoko, ale jak masz Xianga, to po kij.

Tak dla potomnych, to fakt faktem maximum nie wyciągnąłem z Xianga zanim wyzionął ducha, ale po testach Gustarda A22 stwierdzam, że jest tak dobry, że Xiang nie może być od niego lepszy. Może po full modzie jest tak samo dobry jak Gustard bez modów, bo to co Gustard zaprezentował w moim systemie... wow. Jakiś tam review napisał, że Gustard jest wolny, a u mnie bas potrafił przejść w trzy różne częstotliwości w ciągu sekundy. Słuchając teraz DACa z M6si na sterydach... Doceniam i tęsknię już za Gustardem, ktorego jutro zwracam do sklepu ?

Cocktail to all in one, wszystko dostepne w jednym urzadzeniu, cd, flaki, radio, tidale itp, nie potrzebuje serwera czy komputera, odpalam i steruje pilotem czy telefonem. 
wczesniej mialem Squeezebox touch, fajna apka na tel ale urzadzenie wymagalo serwera, nie wroce do tego. 
Cocktail ma wszystkie wejscia wyjscia wiec mozliwosci podlaczen sa praktycznie nieograniczone. Prawdopodobnie jesli mialbym na cos zmienic to na x50 ktory nie posiada dac na pokladzie. 
Jak bede potrzebowal lepsze kolumny to je kupie, narazie te co mam brzmia swietnie?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2021 o 17:48, cino napisał:

Na otarcie lez po Gustardzie wymienilem wszystkie 12 diod w xiangu i po wstepnych odsluchach stwierdzam ze faktycznie jakbym jeszcze raz zmienil kondy:-)

Jak masz już wymienione diody to teraz wymień regulator na dyskretny to o gustardzie nawet nie wspominasz. Tylko nie rozwal ścieżek jak zrobiło to wielu podczas wylutiwania, starego regulatora (ponieważ nie posiadali odpowiedniej lutownicy z wymiennymi końcówkami) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gustwao napisał:

Jak masz już wymienione diody to teraz wymień regulator na dyskretny to o gustardzie nawet nie wspominasz. Tylko nie rozwal ścieżek jak zrobiło to wielu podczas wylutiwania, starego regulatora (ponieważ nie posiadali odpowiedniej lutownicy z wymiennymi końcówkami) 

Bardzo chetnie tylko jakos nie moge dorwac nigdzie tego regulatora, jakis pomysl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem je prawie wszystkie, ale obecnie mam padniętego Xianga. Z pamięci.. SU9 trochę płytsza głębia przestrzeni i troszeczkę mniej naturalny wokal. M400 najbliżej Xiangowi ze swoją ciepłą, bardzo naturalną barwa, ale całościowo tylko z gęstymi formatami grać zaczyna na równi [po USB], bo na Tidalu bez upsampling'u to gra słabo. A18 nie słyszałem. Topping jakiś taki nie teges, troszkę bardziej cyfrowy, energetycznie, przypomina SU-9 pod względem powietrza i separacji, bo M400 gra zbyt gęsto, bez powietrza. przy czystym Tidalu. Dopiero po grubym upsampling'u albo na FLACach 24bit/* gra jak Xiang.. po prostu bez niczego. Warto jednak zaznaczyć, że mój Xiang nie dożył tych ostatecznych, wszystkich-wszystkich modyfikacji. Gustard A22 gra najlepiej w sumie, ale to była kwestia dopasowania do systemu, bo A22 pasuje do lampowego pieca, gra świetną barwą, dynamiką, separacją, przestrzenią, ale tak po neultralnie/lekko ocieplonej stronie mocy i w systemie neultralno-ciepłym, zagrał jak reszta systemu. Bardzo angażująco, mega dużo się dzieje, można się naćpać tą rozdzielczością i równoczesnym istnieniem tylko dźwięków w tak krótkim czasie.. ale jednak barwa nie taka, jaką by się chciało.

Podsumowując,

Obecnie gram na SU-9, trochę tęsknię za M400, bo ładniejszy i jednak troszeczkę słodszy, ale za to nudniejszy i ma przeciętny stosunek jakości/ceny. Jeśli chcesz modować, czyli lutować, zamawiać części z całego świata i ewentualnie coś zepsuć (jak ja na przykład), to bierz Xianga. Jeśli chcesz wydać 1700zł i dostać produkt z jakością/cena 11/10 - bierz SU-9. Brzydki trochę, gałka dupna, ale gra naprawdę zacnie. Lepiej niż Xiang bez modów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, admor napisał:

Ja miałem je prawie wszystkie, ale obecnie mam padniętego Xianga. Z pamięci.. SU9 trochę płytsza głębia przestrzeni i troszeczkę mniej naturalny wokal. M400 najbliżej Xiangowi ze swoją ciepłą, bardzo naturalną barwa, ale całościowo tylko z gęstymi formatami grać zaczyna na równi [po USB], bo na Tidalu bez upsampling'u to gra słabo. A18 nie słyszałem. Topping jakiś taki nie teges, troszkę bardziej cyfrowy, energetycznie, przypomina SU-9 pod względem powietrza i separacji, bo M400 gra zbyt gęsto, bez powietrza. przy czystym Tidalu. Dopiero po grubym upsampling'u albo na FLACach 24bit/* gra jak Xiang.. po prostu bez niczego. Warto jednak zaznaczyć, że mój Xiang nie dożył tych ostatecznych, wszystkich-wszystkich modyfikacji. Gustard A22 gra najlepiej w sumie, ale to była kwestia dopasowania do systemu, bo A22 pasuje do lampowego pieca, gra świetną barwą, dynamiką, separacją, przestrzenią, ale tak po neultralnie/lekko ocieplonej stronie mocy i w systemie neultralno-ciepłym, zagrał jak reszta systemu. Bardzo angażująco, mega dużo się dzieje, można się naćpać tą rozdzielczością i równoczesnym istnieniem tylko dźwięków w tak krótkim czasie.. ale jednak barwa nie taka, jaką by się chciało.

Podsumowując,

Obecnie gram na SU-9, trochę tęsknię za M400, bo ładniejszy i jednak troszeczkę słodszy, ale za to nudniejszy i ma przeciętny stosunek jakości/ceny. Jeśli chcesz modować, czyli lutować, zamawiać części z całego świata i ewentualnie coś zepsuć (jak ja na przykład), to bierz Xianga. Jeśli chcesz wydać 1700zł i dostać produkt z jakością/cena 11/10 - bierz SU-9. Brzydki trochę, gałka dupna, ale gra naprawdę zacnie. Lepiej niż Xiang bez modów.

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Generalnie mam Xianga ale 05A bez modów i potrzebuję daca do drugiego systemu, no i wiadomo, pomyślałem, że może coś poszło do przodu przez te parę lat :)

A skąd brałeś SU-9 - ali.. czy może ktoś u nas już sprzedaje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.