Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.02.2021 o 20:34, cino napisał:

Warto wymienic wszystkie 4 przetwornice czy tylko ten ostatni?

wstawial jtis przetwornice od Muzg-a?

Pierwszy i zwlasza ostatni to obowiązkowo. 

Od muzga ja nie, ale kolega tak I również chwali. Od Mozg a można wziąć również za lm317 i lm337, ale tam trzeba usunąć rezystory za regulatorem. Mówię o wersji z AK4497. 

@lausiv jeśli czyjesz się na siłach i wiesz jak zrobić kilka ważniejszych modyfikacji to polecam wersję na ak4497, lepiej zagra niż inne tu wymienione. Jednak trzeba zainwestować w dobre części. 

Jak nie to zostaje odsłuch innych. Bo opini tyle co użytkowników. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, gustwao napisał:

Pierwszy i zwlasza ostatni to obowiązkowo. 

Od muzga ja nie, ale kolega tak I również chwali. Od Mozg a można wziąć również za lm317 i lm337, ale tam trzeba usunąć rezystory za regulatorem. Mówię o wersji z AK4497. 

@lausiv jeśli czyjesz się na siłach i wiesz jak zrobić kilka ważniejszych modyfikacji to polecam wersję na ak4497, lepiej zagra niż inne tu wymienione. Jednak trzeba zainwestować w dobre części. 

Jak nie to zostaje odsłuch innych. Bo opini tyle co użytkowników. 

 

Dzięki, no właśnie może i bym coś tam podziałał - nawet mam kilka różnych opa już czekających ale muszę się zastanowić czy nie lepiej mieć 2 różne; nawet do porównania - a ten SU-9 jest na tyle tani, że można by nawet zaryzykować bez odsłuchu (zresztą tak samo kupiłem xianga ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lausiv napisał:

Dzięki, no właśnie może i bym coś tam podziałał - nawet mam kilka różnych opa już czekających ale muszę się zastanowić czy nie lepiej mieć 2 różne; nawet do porównania - a ten SU-9 jest na tyle tani, że można by nawet zaryzykować bez odsłuchu (zresztą tak samo kupiłem xianga ?

Zrób najpierw mody. Będą działały jakbyś przeskakiwał na kolejne schody wzwyż. 

Pamiętaj że ten su-9 ma kość Serbe ES9038PRO na pewno będzie inna sygnatura brzmienia. Może być różnie. 

Lepiej zainteresuj się m400 smsl. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, cino napisał:

Wymienione regulatory 7805 oraz 7806?

Co tu duzo gadac dac gra jak milion dolcow, bede siedzial chyba cala noc ? 

Uprzedzam to dopiero początek ? po wymianie regulatorów, wymiń 4 Kondenstory 470uf przy kościach AK4497 na 1000uf 10v - 16v na rubycon hzl a jak chcesz wypas to kaisei non-polar. Szukaj już tranzystora Motoroli. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zamar napisał:

I co w końcu tam wrzuciłeś od Muzga?

Też szukam ale nie wiem co tam wrzucić ?

Mam caly komplet 4 regulatorow od Muzga, dwa powyzsze wymienilem wczoraj(uwaga na mase w 7806!!!)

Dwa pozostale musze skonsultowac bo nie wystarczy zamienic. 
Wymiana regulatorow daje duza i od razu slyszalna zmiane, moze dlatego ze wczesniej wymienilem diody?

Czy w tym szalenstwie jest gdzies koniec?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, cino napisał:

Mam caly komplet 4 regulatorow od Muzga, dwa powyzsze wymienilem wczoraj(uwaga na mase w 7806!!!)

Dwa pozostale musze skonsultowac bo nie wystarczy zamienic. 
Wymiana regulatorow daje duza i od razu slyszalna zmiane, moze dlatego ze wczesniej wymienilem diody?

Czy w tym szalenstwie jest gdzies koniec?

 

To nieźle zaszalaleś... Tak z ciekawości podeslesz link jaki dokładnie od Muzga tam wrzuciłeś? I ile Cię to wyszło?

 

Jak zostanie tylko oryginalne PCB i AKM to mody się skończą ?

Edytowane przez zamar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, cino napisał:

Mam caly komplet 4 regulatorow od Muzga, dwa powyzsze wymienilem wczoraj(uwaga na mase w 7806!!!)

Dwa pozostale musze skonsultowac bo nie wystarczy zamienic. 
Wymiana regulatorow daje duza i od razu slyszalna zmiane, moze dlatego ze wczesniej wymienilem diody?

Czy w tym szalenstwie jest gdzies koniec?

 

Dokładnie tak diody "otwierają" cały dźwięk. Te oryginalne diody są kiepskie ale szybkie do założenia smd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zamar napisał:

To nieźle zaszalaleś... Tak z ciekawości podeslesz link jaki dokładnie od Muzga tam wrzuciłeś? I ile Cię to wyszło?

 

Jak zostanie tylko oryginalne PCB i AKM to mody się skończą ?

Napisz do Muzga, on wie jakie sa potrzebne (v3.2 na 5 i 6v, oraz dwa v3.0 za 317 i 337 jesli nie pomylilem numerow)

4sztuki 300zl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gustwao proszę powiedz bo akurat jestem w trakcie wymieniania obok AKM kondów na Rubycony i kilka innych rzeczy robię jeszcze. Czy te kondy 220uf 25V pomiędzy stabilizatorami LM 317 i 337 powyżej kondów 2200uf mogę wymienić na Rubycony ZL?  Testowałeś może? Tak wiem napisałeś, że mało gdzie one pasują ale akurat mam takie wartości w szufladzie. W moim xs siedzą teraz byle jakie Sanyo więc może być chyba tylko lepiej? ? Kiedyś je wymienię ew. jak dorobię się mundorfów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się wymienić tranzystor na Motorolę. Nie powiem trochę się trzeba namęczyć z jego wydłubaniem z radiatorem. 

Wymienione też kondy przy AKM i lampie na Rubycony ZLH 1000uF 10v i obok stabilizatorów LM 317,337 na ZL 220uF 25v.

Gniazd RCA nie udało się wymienić na KaCsa RJ-166 z racji na większą średnicę (trzeba rozwiercić panel tylni).

Zostawiam to na inny raz. Wymienione natomiast kabelki już do RCA od lampy. Dodane też przedłużki do opa. Wszystko na Naotechu monokrystalicznym.

 

Na razie się wszystko wygrzewa ale mogę powiedzieć, że właśnie tego mi brakowało. Pojawiła się większą ilość góry i więcej szczegółów. Brzmienie dalej dociążone za sprawą koreańczyków ale już nie jest takie ocieplone i przygaszone. Więcej smaczków, fantastyczny wydźwięk instrumentów, nie męczące w niczym brzmienie.

 

Ciężko sobie wyobrazić, że jeszcze tyle modów można zrobić i może być jeszcze lepiej. A nawet jeszcze maliny z nakładką na BNC nie ma ? 

 

Kawał dobrej roboty te mody więc gorące podziękowania dla ich kreatorów!

539534365_Screenshot_2021-02-15-14-51-30-304_com.google.android_apps.photos2.thumb.jpg.0e23861d0c9cc9ba94c29811fb81a1c3.jpg

47268412_Screenshot_2021-02-15-14-50-25-029_com.google.android_apps.photos2.thumb.jpg.075a3c4760687ac81ff02aa8111795e6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zamarkawałek pracy masz za sobą, gratuluję cierpliwości. Z tańszych kondów pomyśl o AN standard są fajne.  Rubycon nie jest tak przezroczysty jak AN w miejsce 220uf warto dać coś lepszego. Z tanich kondów fajne są również elan carefines czarne oraz Wurth. 

Wymień jeszcze mostek prostowniczy na coś dobrego, tania inwestycja teraz będzie słyszalna. 

Dalej kondy do zmiany duże jak i najmniejsze , ale już tak tanio nie będzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gustwao czy AN standard będą się nadawać do montażu obok opa bufora czy lepiej dołożyć do serii kaisei? Ogólnie ta seria Standard nie jest tragicznie droga więc można pomyśleć o komplecie na tych kondach. Kosztują w okolicach kilku $ za sztukę przy takich małych wartościach typu 22-220uF. 

Tylko czy można je wszędzie wpychać i do zasilania też będą się nadawać? 2200uf są tańsze niż mundorf mlytic.

Czerwone Wurth trzeba by w mouser zamawiać to ewentualnie w zamówieniu zbiorowym.

AN standard są w hificollective i tam też są Auricapy XO więc można tam wszystko dorwać razem.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, zamar napisał:

@gustwao czy AN standard będą się nadawać do montażu obok opa bufora czy lepiej dołożyć do serii kaisei? Ogólnie ta seria Standard nie jest tragicznie droga więc można pomyśleć o komplecie na tych kondach. Kosztują w okolicach kilku $ za sztukę przy takich małych wartościach typu 22-220uF. 

Tylko czy można je wszędzie wpychać i do zasilania też będą się nadawać? 2200uf są tańsze niż mundorf mlytic.

Czerwone Wurth trzeba by w mouser zamawiać to ewentualnie w zamówieniu zbiorowym.

AN standard są w hificollective i tam też są Auricapy XO więc można tam wszystko dorwać razem.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Tak AN standard mogą być, nie są drogie. Możesz też kupić elan carefines czarne też tanie sprawdzisz jedne i drugie. 

Do zasilania również nadają się AN standard (świetna przestrzeń) jenak nie mają tak fajnego basu jak mundorfy mlytic. 

13 godzin temu, cino napisał:

Panowie a szczegolnie Guswao co mozna dac zamiast AN 100uF 100v ?

Gdzie szukac tego tranzystora mje13005? Te z alledrogo to rozumiem ze takie same jak w xiangu wiec gdzie?

Kompletuje elem i glownie mi to zostalo. 

Odpisałem na priv 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie, bede sie chwalil?

Wymienilem dzis worek elementow, tranzystor, kondy obok akm, kondy przy lampie, ostatnim regulatorze, te trzy 4700, chyba tyle, napewno zostal 100uF/100v ale narazie nie znalazlem w PL. 

Nie bede sie rozpisywal zabardzo ale pierwsze co zauwazylem to kreowanie sceny i przestrzeni bardzo na plus, zobaczymy jak troche pogra. 
Musze go gdzies porownac z jakims innym kilerem bo ten xiang to zloto?

29D590C2-0FCB-4208-9F79-980C832544A0.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cino Jakie wartości kondów dawałeś na zasilanie? I jakiej firmy? jeden to chyba mlytic o ile dobrze widzę. Obok lampy dawałeś po dwa kondy? Jakie i czemu? ?

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zielony to Mundorf, obok trzy to 4700/25Elna LAO, akurat takie mialem i mozliwe ze je wymienie bo chyba nie maja zbyt dobrej opinni, teraz ich wymiana to zaden problem. 
Za lampa mam Audyny max cap 0,22 w miejscu czarnych oryg. 
czerwone Jantzeny 2,2 siedza zamiast tych zielonych 2,2 obok pojedynczego opa (to te pod Audynami-slabo widac)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że często przelutowujecie kondensatory chciałbym Was spytać czy po każdej zmianie? (lutowaniu)nawet jeśli wracamy do starego trzeba jakiś czas odczekać?

Zauważyłem że jak zmieniłem Mundorf ZN na nowe Mundorf SGO na początku była lipa...z tygodnia na tydzień się poprawiało ale nie na tyle żebym był zdecydowany go zostawić.

Teraz po ponad 2 miesiącach grania podmieniłem je spowrotem,,,,i jest zdecydowanie gorzej jak było na silverach?

 

Edytowane przez finchers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doswiadczenia mo mowia ze nowy kond - dlugo sie wygrzewa, kazde lutowanie starego konda - czasami od razu gra ok a czasami troche trwa ale kwestia gora jednego dnia. 
Robilem recap pre i tam poszly 4x1uF miedziane audyny i byl dramat z wygrzewaniem do tego stopnia ze po pewnym czasie falowalo tzn raz gorzej raz lepiej, chyba ze to moj sluch szwankuje, w kazdym razie trwalo to tygodniami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, cino napisał:

miedziane audyny i byl dramat z wygrzewaniem do tego stopnia ze po pewnym czasie falowalo tzn raz gorzej raz lepiej, chyba ze to moj sluch szwankuje, w kazdym razie trwalo to tygodniami. 

A po tym czasie jak te Audyny?bo jedni chwala drudzy ganią...może przez te bolesne ich układanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2021 o 06:14, finchers napisał:

A po tym czasie jak te Audyny?bo jedni chwala drudzy ganią...może przez te bolesne ich układanie?

Nie tylko audyny się tak długo układają, również u Mundorfów to podobny objaw. 

Kto może psioczyć i narzekać. Hymn chyba tylko mało doświadczeni użytkownicy oraz bardzo nieciepliwi. Audyny są bardzo znane i lubiane. Mają swoje wady (podczas ich wygrzewania) jednak później mają już tylko zalety. 

Proszę pamiętać nie polecam drogich kondensatorów (dotyczy to innych dobrych części również) dawać do słabych systemów. Bo nawet w połowie nie usłyszymy ich zalet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z jakimi innymi dac porównywaliscie swoje wynalzaki i w jakich systemach? Zastanawiam się jaki macie punkt odniesienia, bo ciągle modyfikując brzmienie można się łatwo zapędzić w ślepy zaułek. Zresztą dac to nie połowa systemu, a opisujecie swoje mody, zmieniając np. "regulator", jak byście co najmniej kolumny wymieniali. Proponuję zejść na ziemię dla dobra waszego zdrowia. 

Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiałem, że pierwszą osobą która odpowie na moje pytanie będzie właśnie gustwao, niezłomny obrońca chińskiego wynalazku w którym regulatory, diody, kondensatory wnoszą więcej do systemu niż kolumny, wzmacniacze, i który to twór DIY "bije na głowę", nie do końca wiadomo pod jakim względem, przetworniki za kilkanaście tysięcy, do których to nigdy nie miał okazji ich porównać...? gratulacje poczucia humoru i wyobraźni! 

Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 36

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.