Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, ganjor86 napisał:

To w końcu które kombinacje opampów wypadają najlepiej i dlaczego ? Ostatnio przeglądałem aliexpress i znalazłem sporo dyskretnych opa np taki.
https://a.aliexpress.com/_vWc3Q1

 

Ciekawie wygląda, nikt nie chwalił się takim. Zamów, sprawdź i napisz parę słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę offtopic:

Czy ktoś się orientuje jak teraz ogolnie wygląda zamawianie z UK i reszty świata?

Doczytałem, że teraz nie ma już kwoty do 22€ wolnej od cła i Vatu?

Chciałem kupić drobne elektrolity AN w UK żeby się zmieścić bez opłat ? 

Teraz to chyba już nie ma sensu bo i tak się zabuli za wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz wszystko opisane. 

https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/zakupy-aliexpress-drozsze-w-polsce-o-clo-i-podatek-vat-spadek-wolumenu-do-40-procent-dlaczego-jak-kupowac-ceny-oplaty-dostawa-oferta#:~:text=- Od 1 stycznia 2021 r,23 i 25 i art.

Dalej paczki do 150 EUR nie płacisz cła. Ale VAT już tak. 

Od osoby fizycznej nie płacimy VAT ani cła do 45 EUR. 

Poproś kogoś z UK, Aby kupił to i owo nie przekraczając kwoty 45 euro i wysłał z napisem gift. Nie zapłacisz żadnego podatku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę osób kupiło u mnie zestaw regulatorów oraz opampy i miało wątpliwości jak zaaplikować  regulatory V3.0max w zamian za oryginalne LM317/337. Przygotowałem obrazek, który powinien rozwiać wątpliwości. Niczego więcej nie trzeba demontować, tylko podłączyć według rysunku.

XS_regulatory_final_V10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Muzg napisał:

Parę osób kupiło u mnie zestaw regulatorów oraz opampy i miało wątpliwości jak zaaplikować  regulatory V3.0max w zamian za oryginalne LM317/337. Przygotowałem obrazek, który powinien rozwiać wątpliwości. Niczego więcej nie trzeba demontować, tylko podłączyć według rysunku.

XS_regulatory_final_V10.jpg

O widzisz, tylko chwalić ?  się przymierzam do zakupu.

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cino napisał:

Nie koc nie spadl, czy jest lepiej?

Jest. 

Pod jakim względem jest "lepiej"? 

W jakim systemie gra u ciebie Xiang?

Nie pytam o akustykę bo jestem pewny ze jest co najmniej poprawna, skoro słychać każdą "modyfikację" twojego dac. 

Z góry dzięki za te cenne informacje

Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, cino napisał:

Nie koc nie spadl, czy jest lepiej?

Jest. 

Pan DAWH Cię tylko podpuszcza. On już od urodzenia ? wie, że żadna modyfikacja nic nie zmienia. 

Wymień za nowymi regulatorami te dwa kondy 220uf na jakieś bardzo przestrzenne typu AN standard a jeszcze lepiej kaisei non-polar. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, gustwao napisał:

Pan DAWH Cię tylko podpuszcza. On już od urodzenia ? wie, że żadna modyfikacja nic nie zmienia. 

Wymień za nowymi regulatorami te dwa kondy 220uf na jakieś bardzo przestrzenne typu AN standard a jeszcze lepiej kaisei non-polar. 

Doskonale go rozumiem, napewno mysli ze uzytkownicy Xianga uzywaja go z Pierwszym lepszym Technicsem i altusami. Moj system moze nie jest z najwyzszej polki ale jest na tylezgrany i przejrzysty ze niewielkie zmiany mozna uslyszec. I tak slysze tez rowniez kable. 
Cocktail audio x45 jako zrodlo, Xiang jako dac, przedwzmacniacz lampowy oraz koncowka tranzystorowa Balanced Audio Technology (BAT), kolumny Jamo Concert 11 po modach zwrotnicy okablowania oraz wytlumienia, okablowanie Nordost Red Dawn oraz Furutech, bezpieczniki AHP. 
 

Godzinę temu, gustwao napisał:

Pan DAWH Cię tylko podpuszcza. On już od urodzenia ? wie, że żadna modyfikacja nic nie zmienia. 

Wymień za nowymi regulatorami te dwa kondy 220uf na jakieś bardzo przestrzenne typu AN standard a jeszcze lepiej kaisei non-polar. 

Gustwao 220 mam wymienione na Rubycon ZL, w polaczeniu z Bursonami wlasnie przestrzennosc, scena to jeden z atutow Xianga, az dziwne ze sporej wielkosci podlogowki potrafia zniknac podczas sluchania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz coś z zupełnie innej beczki. Mój da05b padł, najpierw czasem nie załapywał przy włączaniu i trzeba było kilka razy włączyć i wyłączyć poźniej podczas działania gubił sygnał bo dźwięk znikał na sekundke i wracał a teraz zero reakcji na wszystkich źródłach ? sprawdziłem kabel bezpiecznik i włącznik, niestety nie w nich problem. Ktoś może mnie pokierować co sprawdzić w pierwszej kolejności ? Mam miernik mam precyzyjną lutownice, odsysarke i będe w stanie wymienić chyba wszystko oprócz układów scalonych SMD. Wydaje mi się że ktoś miał taki problem i był to jakiś przełącznik albo przekaźnik ale już nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, venom200 napisał:

Teraz jeszcze ktoś powinien rozkminić jak podłączyć do Xianga podłączenie po I2S zamiast USB.
Są ścieżki, przynajmniej moja wersja A miała ale za którą ścieżka odpowiedzialny jest sygnał nigdzie nie znalazłem

.

Sam od jakiegoś czasu o tym myślę. W mojej wersji jest ścieżka pod nazwą J7 i tam na pewno kryje podłączenie I2S. Pisałem, nawet dwa razu w tym temacie do chińczyka, ale nie odpisał mi (to dystrybutor tylko) Jak była by możliwość rozmowy z producentem XS to taką informację na pewno otrzymałbym. 

Może kupię jakąś najpierw płytkę z usb z wbudowanym wyjściem przez I2S i spróbuję podłączyć w to miejsce. Choć będzie to robota trochę na wyczucie niestety. Jak się uda to wtedy można przez ten port połączyć wszystko z I2S. 

W dniu 14.03.2021 o 08:40, ganjor86 napisał:

A teraz coś z zupełnie innej beczki. Mój da05b padł, najpierw czasem nie załapywał przy włączaniu i trzeba było kilka razy włączyć i wyłączyć poźniej podczas działania gubił sygnał bo dźwięk znikał na sekundke i wracał a teraz zero reakcji na wszystkich źródłach ? sprawdziłem kabel bezpiecznik i włącznik, niestety nie w nich problem. Ktoś może mnie pokierować co sprawdzić w pierwszej kolejności ? Mam miernik mam precyzyjną lutownice, odsysarke i będe w stanie wymienić chyba wszystko oprócz układów scalonych SMD. Wydaje mi się że ktoś miał taki problem i był to jakiś przełącznik albo przekaźnik ale już nie pamiętam.

Na początku włączyłbym xs i sprawdził AC jakie jest napięcie na wszystkich podłączeniach trafia (lub traf) do płytki dac. Następnie sprawdziłbym diody wszystkie. Potem regulatory jakie dają napięcia DC itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.03.2021 o 13:27, gustwao napisał:

Sam od jakiegoś czasu o tym myślę. W mojej wersji jest ścieżka pod nazwą J7 i tam na pewno kryje podłączenie I2S. Pisałem, nawet dwa razu w tym temacie do chińczyka, ale nie odpisał mi (to dystrybutor tylko) Jak była by możliwość rozmowy z producentem XS to taką informację na pewno otrzymałbym. 

Może kupię jakąś najpierw płytkę z usb z wbudowanym wyjściem przez I2S i spróbuję podłączyć w to miejsce. Choć będzie to robota trochę na wyczucie niestety. Jak się uda to wtedy można przez ten port połączyć wszystko z I2S. 

Na początku włączyłbym xs i sprawdził AC jakie jest napięcie na wszystkich podłączeniach trafia (lub traf) do płytki dac. Następnie sprawdziłbym diody wszystkie. Potem regulatory jakie dają napięcia DC itd. 

widziałem gdzieś (chyba tutaj https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php) art mierzący coax vs i2s i technicznie wyszło że i2s do audio sporo słabszy. oczywiście to tylko pomiary, różnie się przekładają na to co słyszymy (np świetnie wypadający w syntetycznych testach topping d90 gra dość mało 'muzycznie'), ale może kogoś to zaciekawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.03.2021 o 10:08, gustwao napisał:

Poproś kogoś z UK, Aby kupił to i owo nie przekraczając kwoty 45 euro i wysłał z napisem gift. Nie zapłacisz żadnego podatku. 

Niestety nie mam osoby, która mogłaby to zrealizować. Jeśli ktoś będzie chętny to ogarnac to mogę się dołączyć.

 

Druga sprawa.

Czy ktoś chciałby zamówić nakładkę pi2aes?

Wysyłka jest droga bo około 50$. VATu nie da się ominąć przy tej wartości ale jakby byli chętni to koszty wysyłki można podzielić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, gustwao napisał:

Po historii z zaginioną jedną nakładką, producent wysyła tylko kurierem. Mi się kiedyś fartnieło za przesyłkę dałem około 16$,ale nie była ubezpieczona. 

@gustwao to ja jeszcze personalnie do Ciebie....:) Co człowiek zaczyna mieć jakieś pomysły i zaczyna szukać to od razu trafia na wątek na AS gdzie grasz pierwsze skrzypce ?  Ciągle jeden krok przed człowiekiem, ech ?  Muszę chyba przedzwonić do Ciebie i dowiedzieć się co jeszcze planujesz. A wracając do pi2aes to zachwyciłem się tym streamerem z 7 calowym wyświetlaczem i prostotą tego rozwiązania. I mam nadzieję, że do XS będzie to bardzo dobre źródło ?

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Devon napisał:

@gustwao to ja jeszcze personalnie do Ciebie....:) Co człowiek zaczyna mieć jakieś pomysły i zaczyna szukać to od razu trafia na wątek na AS gdzie grasz pierwsze skrzypce ?  Ciągle jeden krok przed człowiekiem, ech ?  Muszę chyba przedzwonić do Ciebie i dowiedzieć się co jeszcze planujesz. A wracając do pi2aes to zachwyciłem się tym streamerem z 7 calowym wyświetlaczem i prostotą tego rozwiązania. I mam nadzieję, że do XS będzie to bardzo dobre źródło ?

Powinieneś być zadowolony. W tej nakładce można zrobić również mały upgrade. Ale najważniejszy jest zasilacz liniowy, ze słabym gra dobrze jednak z bardzo dobrym gra rewelacyjnie. Ta nakladka to dobre źródło dla większości DACów 

Znam dużo takich którzy są dwa kroki przedemna. Ale najważniejsza jest zabawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że szykujecie się do zakupu pi2aes - tak się składa, że mam jedną nówkę nieśmiganą, gdyby ktoś był zainteresowany.

Swoją drogą mam już RME ADI-2 DAC FS i miał zastąpić xianga 05a, no ale ciągle się waham, bo różnica jest co prawda w niemal każdym aspekcie, ale na tyle mała, że zastanawiam się czy warta różnicy w cenie (w moim przypadku za xianga dałem 700pln parę lat temu, a RME 4200pln). Co prawda kusi bardzo możliwość konfiguracji, dsp, świetny wyświetlacz, wzmacniacz słuchawkowy, możliwość używania jako pre no i niemiecka solidność - ale no właśnie ja chciałem go używać jako DACa 😄 Co ciekawe tak dla eksperymentu poustawiałem go tak, że w tym momencie brzmi jak mój tor analogowy i może jest minimalna różnica raz na korzyść RME a raz na korzyść gramofonu, ale to jest ciekawe, że można to sobie dopasować. Natomiast reasumując xiang w wersji 05a nie ma się czego wstydzić i nie wykluczone, że jednak zostanie na swoim miejscu, gdyż jeszcze nie zdecydowałem czy nie zwrócę RME...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lausiv ja się zastanawiałem nad RME i Denafripsem Ares II. RME ze względu na możliwości konfiguracji jest niesamowity, ale mnie ciągnie do R-2R 🙂  Tylko, że jak piszesz, że różnica między XS a RME wielka nie jest....to po co przepłacać 🙂

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Devon napisał:

@lausiv ja się zastanawiałem nad RME i Denafripsem Ares II. RME ze względu na możliwości konfiguracji jest niesamowity, ale mnie ciągnie do R-2R 🙂  Tylko, że jak piszesz, że różnica między XS a RME wielka nie jest....to po co przepłacać 🙂

No właśnie się nadal biję z myślami - na plus, że niemal nie da się go odróżnić w tym momencie praktycznie od toru analogowego, jeśli chodzi o sposób prezentacji i scenę oraz ciepło - jest na duży plus i ciągle jeszcze nie zdecydowałem. Aresa II też brałem pod uwagę, ale posłuchałem, tyle że nie w moim systemie i to chyba nie będzie lepiej niż RME, bo gra bardzo podobnie do analogowych torów, a skoro RME jestem w stanie tak ustawić to... hmm.. no fakt, że z gramofonu minimalnie więcej powietrza i to daje ARES. Z tym, że w Aresie jest moim zdaniem mniej szczegółów - czytałem opinie, że ARES jest bardzo muzykalny jak gramofony, ale ja mam bardzo muzykalny tor i nie mam tutaj wielkiej różnicy pomiędzy RME, Xiangiem i gramofonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.03.2021 o 09:40, ganjor86 napisał:

A teraz coś z zupełnie innej beczki. Mój da05b padł, najpierw czasem nie załapywał przy włączaniu i trzeba było kilka razy włączyć i wyłączyć poźniej podczas działania gubił sygnał bo dźwięk znikał na sekundke i wracał a teraz zero reakcji na wszystkich źródłach ? sprawdziłem kabel bezpiecznik i włącznik, niestety nie w nich problem. Ktoś może mnie pokierować co sprawdzić w pierwszej kolejności ? Mam miernik mam precyzyjną lutownice, odsysarke i będe w stanie wymienić chyba wszystko oprócz układów scalonych SMD. Wydaje mi się że ktoś miał taki problem i był to jakiś przełącznik albo przekaźnik ale już nie pamiętam.

Miałem problem z wyborem źródła. Jak załapał to grał kilka dni, czasem chwilę i wariował - skakał tak jak by pomiędzy źródłami. 

Czy u ciebie kompletnie nie żyje? 

Jak jesteś w stanie to sprawdź wszystko od początku. 

Zacznij od dosłownie początku :

Rozdzielnia dom, gniazdko, listwa, kabel zasilający, strona pierwotna, wtórna....... , mostek, stabilizator, odbiornik ( przekaźnik, regulator itp) 

Na trafon masz opisane wartości : dc

Uważaj po wtórnej stronie na którymś przewodzie jest 60v 

 

W moim przypadku okazało się, że był zimn lut na jednym przewodzie taśmy wyboru źródła, oraz orbita samego wyboru nie miała styku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.