Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, lausiv napisał:

No właśnie się nadal biję z myślami - na plus, że niemal nie da się go odróżnić w tym momencie praktycznie od toru analogowego, jeśli chodzi o sposób prezentacji i scenę oraz ciepło - jest na duży plus i ciągle jeszcze nie zdecydowałem. Aresa II też brałem pod uwagę, ale posłuchałem, tyle że nie w moim systemie i to chyba nie będzie lepiej niż RME, bo gra bardzo podobnie do analogowych torów, a skoro RME jestem w stanie tak ustawić to... hmm.. no fakt, że z gramofonu minimalnie więcej powietrza i to daje ARES. Z tym, że w Aresie jest moim zdaniem mniej szczegółów - czytałem opinie, że ARES jest bardzo muzykalny jak gramofony, ale ja mam bardzo muzykalny tor i nie mam tutaj wielkiej różnicy pomiędzy RME, Xiangiem i gramofonem.

RME to studyjny przetwornik, który ma wiele opcji np. do zgrywania vinyli czy jakieś tam filtry. Stąd pewnie jego cena. ALe jak zauważyłeś, różnice między XS są minimalne. Ja też mam 05a po dobrych modach i na prawdę gra to bardzo dobrze. Z RME zrezygnowałem i kupiłem inny dac, bo zależało mi na "miłym dla ucha słuchaniu i nie męczącym" z trochę lepszą podstawą basową i rewelacyjnym środkowem paśmie. A to dlatego, że lubię Vocal zwłaszcza damski. XS 05a jest zbyt suchy i ten środek ma lekko przesunięty w górę. Natomiast XS 05a jest rewelacyjny dla muzyki klasycznej.

Musisz się zastanowić czy bajery w RME ( no i czy słuchawki są ci potrzebne? ) formaty DSD itd. .. i czy możliwość kręcenia filtrami nie doprowadzi cię do gorączki. Natomiast jak będziesz zgrywał muzykę z innych źródeł to jak najbardziej RME. A tak na marginesie ,,,,,, o jakiej teraz solidności niemieckiej kolega mówi? O tym, że sztab inżynierów ciężko pracuje żeby po dwóch latach się spieprzyło ? Czytam też amerykańskie fora, i śmiać mi się czasami che, że tam też "rodzą" się nowi patrioci i chińskich rzeczy już nie chcą kupować. A ten mój "lepszy" dac to właśnie amerykański. Dobre.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jargier napisał:

RME to studyjny przetwornik, który ma wiele opcji np. do zgrywania vinyli czy jakieś tam filtry. Stąd pewnie jego cena. ALe jak zauważyłeś, różnice między XS są minimalne. Ja też mam 05a po dobrych modach i na prawdę gra to bardzo dobrze. Z RME zrezygnowałem i kupiłem inny dac, bo zależało mi na "miłym dla ucha słuchaniu i nie męczącym" z trochę lepszą podstawą basową i rewelacyjnym środkowem paśmie. A to dlatego, że lubię Vocal zwłaszcza damski. XS 05a jest zbyt suchy i ten środek ma lekko przesunięty w górę. Natomiast XS 05a jest rewelacyjny dla muzyki klasycznej.

Musisz się zastanowić czy bajery w RME ( no i czy słuchawki są ci potrzebne? ) formaty DSD itd. .. i czy możliwość kręcenia filtrami nie doprowadzi cię do gorączki. Natomiast jak będziesz zgrywał muzykę z innych źródeł to jak najbardziej RME. A tak na marginesie ,,,,,, o jakiej teraz solidności niemieckiej kolega mówi? O tym, że sztab inżynierów ciężko pracuje żeby po dwóch latach się spieprzyło ? Czytam też amerykańskie fora, i śmiać mi się czasami che, że tam też "rodzą" się nowi patrioci i chińskich rzeczy już nie chcą kupować. A ten mój "lepszy" dac to właśnie amerykański. Dobre.  

Jeśli piszesz "zrezygnowałem i kupiłem inny dac, bo zależało mi na "miłym dla ucha słuchaniu i nie męczącym"", to sugerujesz, że to męczące granie w RME - totalnie ale to, totalnie się z tym nie mogę zgodzić. Akurat tutaj RME nie mam nic do zarzucenia (brak nieprzyjemnych wyostrzeń, a wybrzmienia są lepsze od Xianga w każdym zarkesie częstotliwości - ale różnice jak wcześniej wspomniałem są subtelne), o ile nie gra jakoś specjalnie ciepłej od Xianga (bo to jest raczej neutralny zawodnik) o tyle w żadnym wypadku i nigdy nie zgodzę się, że w najmniejszym stopniu jest to męczące granie. Wszystko jest pięknie i delikatnie zaokrąglone bez grama wyostrzeń nieprzyjemnych dla ucha. Nawet jak zastosuje się filtry i ustawienia teoretycznie ostrzejsze, to nic nie męczy i nie kłuje w uszy (a np. SU-9 po przestawieniu filtrów tak aby dawał więcej góry, potrafił nieźle zakłuć i coś nieprzyjemnego robił z dźwiękiem). To już w porównaniu z RME, xiang 05a gra minimalnie ostrzej i tutaj (w górnym paśmie) jest właśnie chyba największa różnica, gdyż górę ADI podaje subtelniej i jakby jest rysowana cieńszą kreską z minimalnie większą ilością detalu (większa jest też mikrodynamika i niektóre dźwięki bardziej błyszczą na tle pozostałych) - można by się pokusić o stwierdzenie, że jest delikatnie bardziej cofnięta góra w RME niż xiangu, ale to tylko chyba takie wrażenie, ze względu na tą większą subtelność. Np. SMSL SU-9 miał totalnie wycofaną górę w stosunku do Xianga w dodatku z utratą detalu.

Natomiast w środkowym paśmie tam gdzie wokale i struny to RME i Xiang są dość blisko, przy czym RME pokazuje nieco więcej odcieni i barw oraz ma delikatnie większą mikrodynamikę. Aczkolwiek tak jak napisałem przy użyciu DSP udało się wypchnąć i upodobnić wokale do tych z gramofonu - stąd mam duży dylemat, bo wygląda na to, że można go sobie poustawiać pod swój gust. Jedynie nie udało mi się jeszcze (ale na razie nie kombinuję więcej) uzyskać tyle powietrza, ile daje gramofon i/lub Ares (to jest największa zaleta moim zdaniem Aresa), ale różnica w moim systemie jest niewielka i naprawdę trzeba się skupić aby ją wyłapać i to tylko na niektórych nagraniach jest możliwe. Sam w powiedzmy "pseudo-ślepych" testach, nie zawsze byłem w stanie dobrze wytypować.

To jak już opisuję pasma to został jeszcze dolny zakres i tutaj na początku miałem wrażenie, że RME jest mniej dynamiczny od Xianga, ale po chwili dało się zauważyć, że znów Xiang rysuje niskie częstotliwości grubszą kreską i mniej różnicuje dźwięk. W ADI jest tam więcej informacji o różnych odcieniach i barwie - ale to znów są niewielkie różnice, a potem jak już się to słyszy to da się zauważyć, że w samym uderzeniu to jednak RME ma przewagę tyle, że rysuje to minimalnie subtelniej, dzieląc ten dźwięk na więcej innych składowych. No i wygląda to tak, jakby RME delikatnie lepiej kontrolował i trzymał w ryzach bas. Wydawało mi się dotąd, że Xiang całkiem fajnie pokazywał różnorodność basu, ale w RME jest jeszcze większa - za to być może przez to, a być może niezależnie Xiang ma bardziej miękki bas (chociaż to znów jest minimalna różnica - nie taka jak np. pomiędzy Xiangiem a SU-9 - ten miał rozlany bas, totalnie brakowało mu kontroli), ale tu znów nie należy zrozumieć tego opacznie - w żadnym wypadku nie powiedziałbym, że bas w RME jest techniczny - bo nie jest tylko przekazuje więcej informacji, bardziej rozróżnia dźwięki i pokazuje nieco więcej barw, odcieni i jego składowych. Wybrzmienia basu są znów delikatnie przyjemniejsze i bardziej różnorodne (niektóre dłuższe, inne krótsze) niż w Xiangu. No i tu znów mikrodynamika (różnica pomiędzy różnymi dźwiękami w tym zakresie częstotliwości) po stronie RME.

Wrażenie ogólne jest takie, że jest większa różnica (nazwałbym to większą dynamiką), pomiędzy tonami wysokimi a środkowym pasmem w RME, ale za to mniejsza pomiędzy środkiem a dolnym zakresie niż w Xiangu.

A no i jeszcze scena: w szerz, w głąb i w pionie. W pionie właściwie ciężko wyłapać różnicę, za to w szerz jest słyszalna a w głąb jest nieco mniejsza różnica - ale też jest. Przy czym znów, ziarnko do ziarnka i wrażenie jest takie, że scena jest ogólnie większa i z lepszym umiejscowieniem/odseparowaniem poszczególnych instrumentów - łatwiej określić który gdzie stoi.

Powyższe dotyczy ustawień fabrycznych w RME i w moim systemie  - dopiero potem zacząłem kombinować z filtrami i DSP, tutaj to już nie opisuję, bo można sobie poustawiać na tysiąc sposobów, każdy zakres częstotliwości.

No i preamp - w porównaniu z moim, gra nieco jaśniej, ale też mniej dynamicznie (zarówno w skali mikro i makro) i w porównaniu do mojego bardziej równo; w moim pre wokale i dół są przyjemniejsze dla ucha, lepsze wybrzmienia i nieco cieplejsze. Generalnie mój preamp faworyzuje wokale i środkowe pasmo; Sam preamp wbudowany w RME podaje dźwięki szczególnie w środku i na dole jeszcze cieńszą kreską. 

Natomiast tak jak już pisałem, to te różnice są niewielkie, choć w niemal każdym zakresie to jednak niewielkie, tylko wszystko po trochu składa się jednak na całość (tego wszystkiego jednak, nie dało się wyłapać przy pierwszym osłuchu - wrażenie było  takie, że była słyszalna różnica w wyższych częstotliwościach i scenie, dopiero po pewnym czasie wyłapuje się niuanse). Z ustawieniami to tragedii nie ma i można sobie własne konfiguracje pozapisywać conajmniej - kilka osobno dla każdego wyjścia. Jeśli dodać do tego, że w RME jest jeszcze możliwość ustawiania tego dźwięku i może robić za pre to robi się niezły dylemat... czy różnica w cenie jest tego warta.. 😄 nadal nie wiem..

Edit (dodałem info o moim systemie):

a mój system to: (kolumny DIY na SBAcoustics, m.in. beryl u góry - skuteczność 92db, 4ohm; pre Abrahamsen v3.0up; 2x końcówka zmostkowana v4.0up przy 4ohm około 450-470W; przewody głośnikowe cardas 101; xlr-y mogami 2534 oraz 2549; RCA i coax mogami 2549 i noeotech; wtyki neutrika; optyczny - noname)

Edytowane przez lausiv
dodanie info o reszcie toru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lausiv może mi umknęło, przypomnij o jakim Xiangu piszesz, czyli co tak dokładnie masz u siebie (jaka kosć, jakie trafa) i jakie masz już wdrożone mody. Bo czytając nie za bardzo wiem do czego się odnieść 🙂  Przy okazji, dzięki za szczegółowy opis, wiele już z tego można wywnioskować.

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Devon napisał:

@lausiv może mi umknęło, przypomnij o jakim Xiangu piszesz, czyli co tak dokładnie masz u siebie (jaka kosć, jakie trafa) i jakie masz już wdrożone mody. Bo czytając nie za bardzo wiem do czego się odnieść 🙂  Przy okazji, dzięki za szczegółowy opis, wiele już z tego można wywnioskować.

Ja mam xianga 05a bez modów - ale to jest nieco inna konstrukcja od 05b. Mój jest na podwójnej kości PCM1794 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, lausiv napisał:

Ja mam xianga 05a bez modów - ale to jest nieco inna konstrukcja od 05b. Mój jest na podwójnej kości PCM1794 

Też mam ten model i dopiero wstawienie staccato i LME 49860 uwydatniło jego zalety. Przydałoby się jeszcze wymienić kondy , stabilizatory i diody na lepsze ale na razie nie mam ciśnienia bo gra zacnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś porównywałem z kumplem w jego systemie Toppinga D90 z Xiangiem 05b. Po wymianie kondów i OPA. Topping robił jedne rzeczy lepiej, drugie gorzej. W tym samym systemie został porównany ponownie Xiang, Topping i SU9. Każdy zagrał nieco inaczej, Xiang mega podobnie do SU9, ale zwycięzcą okazał się SMSL. Xiang z modami był wart 2400, a SU9 1700 i do tego ma MQA, które brzmi wyraźnie lepiej na nim niż te same utwory w jakości HiFi na Tidalu. Jaki morał z tego?

Różne systemy, różne DACi, różne odczucia. Tam gdzie u lausiva SU9 wydawał się, że miał bas rozlazły - on miał bas podbity, a wzmacniaczowi brakowało mocy, aby go wygenerować, więc się rozlewał. U mnie na Triangle SU9 strzelał basem jak z karabinu maszynowego z perfekcyjną kontrolą. Tak samo z tym wycofanie góry i utratą detali - co kto lubi i co jak gra, bo w moich ostatnich testach DAC na AKM4497 zagrał ostrzej, nieprzyjemnie, a SU9 wjechał i nie można było się oderwać, bo gra ciemn, przyjemnie i fajnie się go wpasowuje.

Lausiv, weź Gustarda A22 MQA z 4hifi za 4900zł na testy. Jeśli i ten Ci nie podpasuje, to... Po prostu skończ marudzić, szukać, próbować, odkładaj kasę i kup audio-gd R-7HE (2021 Version). To będzie DAC, który zabierzesz ze sobą do grobu. Audio-gd daje 10 lat gwarancji napraw. 

Nigdy więcej nie kupię Xianga, bo support praktycznie nie istnieje, "Young Lee" zatrudnił jakąś kobietę, która jest jeszcze gorsza od niego i totalnie nie ogarnia, jakaś upośledzona normalnie.. Xiang to chiński wynalazek, z którego można dużo wycisnąć, fakt. Tylko jak Xmos Ci się zesra, to masz sprzęt do śmieci. Przekonałem się o tym na własnej skórze, dlatego zaczynam doceniać producentów, którzy dbają i dobrze traktują klientów.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ja za to mam pytanie i prośbę zarazem z innej beczki.

Muszę zmontować kabel BNC do pi2aes i waham się nad dwoma wariantami.

1. Tańszy i rozsądny cenowo:

Kabel KaCsa KCS-100 SPC 75Ohm (OFC posrebrzane) i KaCsa BNC-8 - gold (pozłacane końcówki)

Całość >100zł.

 

2. Droższy wariant:

Kabel NeoTech NEI-3003 MK3 - (miedź oraz srebro UP-OCC) i wtyki Furutech FP-3-117 (R)(miedziany pin i obudowa w rodzie)

Całość +-350zl

Jest sens w ogóle bulić 3x więcej za może teoretycznie lepsze brzmienie (skoro reszta elementów i tak jest dużo droższa w XS)?

Żeby nie popadać w voodoo szaleństwo...

Czekam na waszą opinię.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zamar napisał:

Dobra ja za to mam pytanie i prośbę zarazem z innej beczki.

Muszę zmontować kabel BNC do pi2aes i waham się nad dwoma wariantami.

1. Tańszy i rozsądny cenowo:

Kabel KaCsa KCS-100 SPC 75Ohm (OFC posrebrzane) i KaCsa BNC-8 - gold (pozłacane końcówki)

Całość >100zł.

 

2. Droższy wariant:

Kabel NeoTech NEI-3003 MK3 - (miedź oraz srebro UP-OCC) i wtyki Furutech FP-3-117 (R)(miedziany pin i obudowa w rodzie)

Całość +-350zl

Jest sens w ogóle bulić 3x więcej za może teoretycznie lepsze brzmienie (skoro reszta elementów i tak jest dużo droższa w XS)?

Żeby nie popadać w voodoo szaleństwo...

Czekam na waszą opinię.

Pozdrawiam.

Jeśli masz zrobionego XS na wysokim poziomie, chodzi o mody dobry wzmaka super streamer to brałbym tą droższą wersję więcej można wycisnąć z niej. Jednak jak masz nic nie przerobionego powiedzmy bez fajerwerków resztę toru to bierz tańsza wersję szkoda kasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to, że Xianga moduję cały czas jednak czeka mnie wymiana wszystkiego (amp, pre, podlogowki) w systemie w najbliższym czasie. Zamówiłem tą tańszą opcję, jak podkładam malinę to zobaczymy jak to zagra 🙂 Dzięki za sugestie.

@gustwao

A próbowałeś może w miejsce gdzie polecasz Auricapy XO wrzucić Mundorfy Supreme Silver oil lub podobne?

Niby to srebro ale podobno bardzo wyrównane i otwarte w brzmieniu kondy.

Może się zgraja z True Cooper max...

Jakoś nie czuje się na siłę sprowadzać Auricapyz UK i bawić się w opłaty 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zamardla mnie mundorf sgo jest za ostry na górze. Nie ma zachowanej równowagi tonalnej. Góra za bardzo przeważa nad resztę, ja nie lubię Mundorfów są dla mnie lekko przereklamowane. Wyjątek stanowią elektrolityczne mundorf mlytic które sobie cenię zwlasza z dobrym bocznikiem.

Niestety masz rację wszystko co dobre trzeba sprowadzać. Nie zawsze się opłaca dla jednej rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sluchal ktos XS porownujac do Mytek Stereo192 DSD (na Sabre)?

Mam obecnie Myteka, gra bardzo zacnie z lampa i sporymi podlogowkami Harpii.

Ale... Jako, ze lubie czasem troche polutowac, to zastanawiam sie, czy maksymalnie dopasiony XS (sprzegajace Audyn True Copper, zegar, opampy i staby @Muzg, kondy w zasilaczu Mundorf Mlytic, w analogowce AN Kaisei, diody soft recovery, kable, lampa, etc.?)  zagra wyraznie lepiej od Myteka? XS w takim konfigu, to koszt ok. 3200 zl. Tyle tez wart jest teraz Mytek - bardzo fajnie wg mnie zrobione urzadenie.

Warto inwestowac? Skok jakosci bedzie wyrazny?

Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@letejak szukasz jakiegoś DAC to pamiętaj to najszybciej starzejące się elementy toru. Tam co 3 lata jest już jest progres. Mytek Stereo192 DSD to bardzo bardzo stary DAC ma już 9 lat. Zbudowany na bardzo bardzo starej I słabej kości Serbe 9016. To że ludzie się nim kiedyś zachwcali to normalne, ale było to bardzo dawno temu. Mój wujek też się zachęcał kiedyś Polonezem. Rozumiesz aluzję. Nie ma co go nawet porównywać do innych DAC z bieżącej konstrukcji. Szkoda czasu. Ale jak masz ochotę przygarnąć dziadka nic nie stoi na przeszkodzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gustwao napisał:

@letejak szukasz jakiegoś DAC to pamiętaj to najszybciej starzejące się elementy toru. Tam co 3 lata jest już jest progres. Mytek Stereo192 DSD to bardzo bardzo stary DAC ma już 9 lat. Zbudowany na bardzo bardzo starej I słabej kości Serbe 9016. To że ludzie się nim kiedyś zachwcali to normalne, ale było to bardzo dawno temu. Mój wujek też się zachęcał kiedyś Polonezem. Rozumiesz aluzję. Nie ma co go nawet porównywać do innych DAC z bieżącej konstrukcji. Szkoda czasu. Ale jak masz ochotę przygarnąć dziadka nic nie stoi na przeszkodzie. 

Sporo w tym racji, ALE...

Pamietam, co mi wyszlo z Xindaka DAC-9 na starenkim AD1852... Zagral wybitnie wg mnie, ale zanim... dostal komplet 4 stabilizatorow i zegar z wlasnym zasilaniem od @Muzg, opampy Sracatto, Mundorf M-Lytic, bezpieczniki srebro-miedz (x3), dobre kondki Rubycona w torze, lampa Sylvania, itd. Zagral lepiej od nowosci Toppinga... Wszystkich! 🙂

Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowiac inaczej, gra aplikacja i dobre zasilanie - nawet, jezeli technologicznie projekt ma kilka lat... Tego Myteka mam od jakiegos czasu i wg mnie nadal jest swietny - zwlaszcza, ze ma tez bardzo dobry wzmacniacz sluchawkowy i wejscie analog pod obsluge np. gramofonu.

No i pamietajmy, ze nadal mowimy jednak o standardzie plyty CD, bo wciaz plikow hires nie ma duzo (nagrywanych natywnie).

Podstawowy XS na 100% dostaje baty od tego Myteka, dlatego pytalem o sens upgrade XS na wypasie, bo tylko taka opcja mnie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lete napisał:

Mowiac inaczej, gra aplikacja i dobre zasilanie - nawet, jezeli technologicznie projekt ma kilka lat... Tego Myteka mam od jakiegos czasu i wg mnie nadal jest swietny - zwlaszcza, ze ma tez bardzo dobry wzmacniacz sluchawkowy i wejscie analog pod obsluge np. gramofonu.

No i pamietajmy, ze nadal mowimy jednak o standardzie plyty CD, bo wciaz plikow hires nie ma duzo (nagrywanych natywnie).

Podstawowy XS na 100% dostaje baty od tego Myteka, dlatego pytalem o sens upgrade XS na wypasie, bo tylko taka opcja mnie interesuje.

Takiej odpowiedź nikt Ci nie da bo te upgrade owane XS AK4497 nie były porównywane z "dziadkiem " były natomiast porównywane z nowymi konstrukcjami typy Topping d70, Quest czy Holo Spring itp. 

Z tymi plikami hires to trochę przesadziłeś. 

Jeśli chodzi o standard CD to wolałbym zrobić sobie DAC na przetworniku tda1541a pod analog jest niezrównany. Do tego wyjście lampowe plus świetny zasilacz 😋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gustwao napisał:

Jeśli chodzi o standard CD to wolałbym zrobić sobie DAC na przetworniku tda1541a pod analog jest niezrównany. Do tego wyjście lampowe plus świetny zasilacz 😋

Powiem wiecej, wg mnie jeszcze lepszy byl chyba TDA1540D... Mialem taki podwojnie w Nakamichi OMS7E - klimat i barwa przepiekna 🙂 Rok chyba 1988 🙂

Ale Topping D70s wg mnie - mizeria, chuderlak... Tu Mytek zagral duzo lepiej (mowie nawet o plikach do 192Khz/24). 

Miales okazje posluchac tego Myteka? Wiesz, skoro nawet Japonce w systemach hi-end za setki tys. $ w latach 2013-2015 go stosowali, to sroce spod ogona nie wypadl 🙂

Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lete napisał:

 🙂 🙂

Miales okazje posluchac tego Myteka? Wiesz, skoro nawet Japonce w systemach hi-end za setki tys. $ w latach 2013-2015 go stosowali, to sroce spod ogona nie wypadl 🙂

Baw się dobrze. Każdy lubi coś innego już pisałem wcześniej tam siedzi beznadziejna Serbe 9016. Wolałbym sto razy pcm1794 lub pcm1704. I jak to mówią z bata kija nie ukręcisz. Wolę zapolować na pożądna kość tda1541a S1 lub S2 od bólu wersja R1.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, gustwao napisał:

Baw się dobrze. Każdy lubi coś innego już pisałem wcześniej tam siedzi beznadziejna Serbe 9016. Wolałbym sto razy pcm1794 lub pcm1704. I jak to mówią z bata kija nie ukręcisz. Wolę zapolować na pożądna kość tda1541a S1 lub S2 od bólu wersja R1.

 

Jakbyś gdzieś namierzył TDA1541 z pewnego źródła to daj znać 🙂

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lipaso napisał:

Czy ktoś planuje może zakupy opampów Audiofeel z ebaya? Z chęcią zamówiłbym 2x opm3320d do 05a do spróbowania na spółkę.

Jeśli masz dokladny Tor to już ich nie oddasz 😂. Są bardzo naturalne nic nie podbite, wyostrzone jak w innych popularnych wzmacniaczach dyskretnych stosowanych i chwalonych na forum. Na Twoim miejscu kupowałbym osobno, aby uniknąć cła. Porozmawiaj z Panem z Koreii to może wyślę Ci standardową przesyłką będzie sporo taniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakby ktoś szukał Xianga to pojawił się na OLX, wersja już modyfikowana, ale nie wiem na jakiej kości.

https://www.olx.pl/d/oferta/xiangsheng-xiang-sheng-da-05b-CID99-IDJknDY.html

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Devon napisał:

Jakby ktoś szukał Xianga to pojawił się na OLX, wersja już modyfikowana, ale nie wiem na jakiej kości.

https://www.olx.pl/d/oferta/xiangsheng-xiang-sheng-da-05b-CID99-IDJknDY.html

Niestety to wersja na ak4495. A już myślałem. 

9 godzin temu, Paragliding12 napisał:

Witam 

wienilem wszystko co mogłem wymieniłem. i po złożeniu i podłączeniu do prądu nie świecą się żadne kontrolki diody , na panelu przednim 

co mogłem narobić 🙂????

Pytanie czy wymieniałeś wszystko od razu? Bez sprawdzania po każdym etapie? Napisz co konkretnie. Wszystko wątpię że wymieniłeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś szukał Xianga to pojawił się na OLX, wersja już modyfikowana, ale nie wiem na jakiej kości.
https://www.olx.pl/d/oferta/xiangsheng-xiang-sheng-da-05b-CID99-IDJknDY.html

Panowie,
Warto kupić ten dac za te 1350? Kupiony w 2019.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, imbryk82 napisał:

Panowie,
Warto kupić ten dac za te 1350? Kupiony w 2019.

zależy co kto lubi, ale właśnie porównuję xs z dac który był sprzedawany przez sklepy po 13,5 kzl (z drugiej reki po 6-7 kzł) i nie wiem który wolę. Inna prezentacja ale jeden nie ustępuje drugiemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myśleliście, żeby sygnał z lampy wziąć na zewnątrz i podpiąć pełnoprawny bufor lampowy, a nie tę imitację bufora 😉

15876893443_2e61e18a37_c.jpg

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem XS.
Zastanawiam się jak go podłączyć kiedy dotrze.
Transport - malina z nakładka hifiberry dać +
Obecnie gram po RCA na wzmacniacz. Jak wjedzie XS to połączenie z hifiberry po RCA? W sumie nakładka jest DACiem, więc chyba bez sensu łączyć ją z XS. Chyba, że się mylę.
Jeśli zaś malina do XS to jak? Jak wykorzystać malinę i XS w taki sposób żeby było dobrze?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że na początek możesz spróbować wejścia usb w dacu. Miałem allo digione ale przez wadliwy transformator w zasilaczu liniowym uszkodziłem tą karte, digione grało wyraźnie lepiej od usb na rpi3 a na rpi4 te różnice nie były już tak słyszalne ale jednak na korzyść digione. Teraz mam w planie kupienie pi2aes i zbudowanie zasilacza sigma 11 do nakładki i zostawie sobie drugi zasilacz liniowy do zasilania samej maliny. Myśle że jeśli masz zasilacz liniowy do maliny i jest to rpi4 to możesz być zadowolony z wyjścua usb, ja tak mam i nie ma tragedii. Docelowo warto pomyśleć o pi2aes albo taniej digione.

Wysłane z mojego MI PAD 4 przy użyciu Tapatalka

Nie myśleliście, żeby sygnał z lampy wziąć na zewnątrz i podpiąć pełnoprawny bufor lampowy, a nie tę imitację bufora
15876893443_2e61e18a37_c.thumb.jpg.2f4b4083540896f2df72d682e21e1608.jpg
A co to za kondensatory na wyjściu lampowym ? Porównywałeś do jakichś polecanych w tym temacie ?

Wysłane z mojego MI PAD 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.