Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200

Rekomendowane odpowiedzi

Zobacz ofertę: KLOTZ HiEnd PRZEWÓD KABEL USB 2.0 A-B AUDIO 1,5m https://allegro.pl/oferta/klotz-hiend-przewod-kabel-usb-2-0-a-b-audio-1-5m-5439983506

Myślałem o takim. Nada się?

Jeszcze jedno pytanie: czy kable xlr-rca mają sens? Wzmacniacz mam tylko z wejściem RCA a czytałem że XS lepiej gra po xlr


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brałbym bez ferrytów. Co do xlr się nie wypowiem bo nie mam xlr we wzmacniaczu ale coś czytałem że można zastosować przejściówke z xld do rca i podobno to pomaga ale nie stosowałem tego i nie chce mówić czy naprawde warto czy nie. Nie śpiesz się z zakupem. A co do mojego daca z którym mam/miałem problem to dziś chciałem go przebadać i okazało się że działa więc zmierzyłem napięcia z transformatora i z pomiarów wynika:
AC1 - 8.3V
AC2 - 86-87V (troszke się wacha)
AC3 - 16 i 16V
AC4 - 10V
Troszke mi się nie podobały luty kabli od transformatora do PCB więc posmarowałem fluxem i poprawiłem lutownicą. Ale nabrałem ochoty na modyfikacje i wymieniłbym diody prostownicze na Vishay, jakie konkretnie mają one być ? Diody chce zamówić z rs electronic UK bo mieszkam w anglii. Chciałbym też wymienić kondensatory ale nie wiem czy jest sens wydawać 300£ na kondensatory do daca który kosztował 300£... Napewno warto wymienić kondensatory na wyjściu lampowym ale które jeszcze i na jakie w rozsądnej cenie ?

Wysłane z mojego MI PAD 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ganjor86 napisał:

A co to za kondensatory na wyjściu lampowym ? Porównywałeś do jakichś polecanych w tym temacie ?
 

To jest zdjęcie z podobnego do naszego DACA (Maverick Audio TubeMagic D2 DAC). Chciałem tylko pokazać sposób wyciągnięcia sygnału, więcej info tutaj:

https://audiokarma.org/forums/index.php?threads/maverick-audio-tubemagic-d2-dac-upgrades-and-hacks.642024/

Nie mam pojęcia co to za kondy, u siebie mam Audyny True Copper. Te na focie to jakieś Wimy. Na wątkach na audiokarmie widziałem, że kombinowali jeszcze z Jantzenami (fota poniżej), ale to jest trochę inny DAC niż nasz.

Diody to podstawa, kupuj w RSie i się nie zastanawiaj 🙂  Namierzyłem jeszcze tam mostek, ale nie wiem czy się nada, niech ktoś mądrzejszy sprawdzi notę katalogową.

https://docs.rs-online.com/438d/0900766b813009df.pdf

IMG_20160120_191400.jpg

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często są proponowane te kondensatory i są one w "rozsądnej" cenie ale może ktoś porównywał do innych. Myśle że 100£ to max ile chciałbym dać za kondensatory przy wyjściu lampowym. Na RS jest sporo diod Vishay i jedne są przewlekane a inne SMD, wolałbym użyć SMD ale nie wiem czy będą tak dobre jak te przewlekane, które konkretnie diody kupić i czy warto kupić do daca coś jeszcze z RS ?

Wysłane z mojego MI PAD 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutowanie przewlekanych diod na miejsce SMD to kombinowanie :) nie znam się na diodach i dlatego pytam bo może są na rs diody SMD o takich parametrach jak te przewlekane i podobnych rozmiarach jak te oryginalne przez co będą łatwiejsze w lutowaniu a jeśli nie to kupie te przewlekane.

Wysłane z mojego MI PAD 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśłi po trzech dniach nikt nic nie napisał o lepszych diodach albo równie dobrych ale SMD to zamówie polecane. A jakie kondensatory polecacie na wyjscie lampowe ale niestety moja wersja jest z ak4995eq więc tylko odrobine lepsza wersja od najsłabszej :(

Wysłane z mojego MI PAD 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, leski napisał:

Wystawiłem na sprzedaż XiangSheng DA-05A gdyby ktoś szukał. Info w ogłoszeniach.

Coś Ci nie podeszło z brzmieniem? Przeskok na model B czy podjąłeś zupełnie inny kierunek poszukiwań? 😉

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xianga mam ok. 2 lat i byłem zadowolony. Szczególnie gdy wstawiłem do niego OPM401. Chciałem jednak spróbować DAC z możliwością odtwarzania DSD. Zdecydowałem się na zakup w ciemno Musician Pegasus. Zagrał lepiej, dlatego sprzedaję Xianga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xianga mam ok. 2 lat i byłem zadowolony. Szczególnie gdy wstawiłem do niego OPM401. Chciałem jednak spróbować DAC z możliwością odtwarzania DSD. Zdecydowałem się na zakup w ciemno Musician Pegasus. Zagrał lepiej, dlatego sprzedaję Xianga. 

XS nie odtwarza DSD?

Mój dotarł wczoraj. Jestem zachwycony i mega zaskoczony. Zobaczymy jak emocje opadną i trochę się osłucham.

Odnośnie Pegasusa - myślałem o tym DACu. Być może kiedyś zastąpi XS (Pegasus lub denafrips Aries II). Możesz coś więcej napisać? Jak wypada względem XS?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, imbryk82 napisał:

Odnośnie Pegasusa - myślałem o tym DACu. Być może kiedyś zastąpi XS (Pegasus lub denafrips Aries II). Możesz coś więcej napisać? Jak wypada względem XS?

Pegasus jest bardziej muzykalny, lepsza dynamika i szczegółowość (ale nie ostry). Bardzo jeszcze zyskał gdy zasiliłem go lepszym kablem. Bardzo dobrze przysłużył mu się Solid Core Audio Nr 1 Pro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sieciowką zaszalałeś. Względem oryginalnego kabla (pewnie jakiegoś marnego no name) co od razu rzuciło się w uszy? Rzeczywiście dorzucenie kabla za blisko połowę wartości DACa robi dobrą różnicę? Mógłbyś coś tam więcej rozwinąć odnośnie brzmienia względem Xianga lub może jakiegoś innego DACa? Bardzo ciekawe urządzenie, fajna bryła :)

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że coś nie styka, lut. Co robiłeś po tym jak dobrze działał. Popraw to, może nawet lut i będzie ok. 
Wymieniłem wszystkie diody prostownicze na polecane i dzwięk się otworzył, nabrał dynamiki, scena jest lepiej ułożona i punktowa :) co do usterek to poprawiłem wszystkie luty od spodu płytki i na razie działa ale problem jest w tym że dac co jakiś czas przestawał działać i po jakimś czasie znów działał więc czas pokaże czy będzie ok.

Wysłane z mojego MI PAD 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ucichło ostatnio w wątku o modach.

Trzeba rozruszać towarzystwo 😆 

 

Przyjechała elita do mojego xianga.

Niestety nie mam jeszcze wszystkich mundorfów i regulatorów muzga ale nie ma sensu odbierać sobie całej zabawy od razu.

Dam znać ile zmieni zmiana poniższych elementów.

Pozdrawiam!

IMG_20210421_125659.thumb.jpg.83c427e1414db552b4c6704f21c1d6dd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow to zaszalałeś, wymienia sukcesywnie i sprawdzaj czy jest ok. Nie wszystko od razu.

Był tu już jeden taki chojrak i skończyła się przygoda.

Mundorfy zamontuj na boku (bo i tak się nie zmieszczą) podłącz na kabelkach (przedłużkach) będziesz miał więcej miejsca na rozłożenie pozostałych. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gustwao napisał:

Wow to zaszalałeś, wymienia sukcesywnie i sprawdzaj czy jest ok. Nie wszystko od razu.

Był tu już jeden taki chojrak i skończyła się przygoda.

Mundorfy zamontuj na boku (bo i tak się nie zmieszczą) podłącz na kabelkach (przedłużkach) będziesz miał więcej miejsca na rozłożenie pozostałych. 

 

Sam mi tak doradziłeś to kupiłem 😂 

Mundorfy na razie zostawiam bo nie mam wszystkich a dwa muszę wymienić u sprzedawcy. 

Jeszcze zauważyłem po czasie, że przysłali mi jedna sztukę AN 1000uf zamiast dwóch z hificolective. Sprzedawca na szczęście mega ogarnięty wysłał już dzisiaj drugą sztukę.

Wszystko inne już zmontowałem jednak te najmniejsze kondy bardzo trudno się montuje bo nie ma miejsca i uszkodziły się dwa pady przy tych 33uf podczas upychania i wiercenia.... trzeba bardzo uważać w niektórych miejscach. Druga sprawa jeśli ktoś wpadłby na pomysł montować AN Kensei Non-Polar to obowiązkowo wiercenie padów - mają szersze nóżki niż inne kondy.

Po zmontowaniu wszystkiego okazało się, że prawdopodobnie jakaś przerwa na masie powstała (pewnie przy tych 33uf Elna Cerafine) bo brumi w głośnikach. Mam nadzieję, że łatwo uda się to naprawić ale to następnym razem. Oprócz tego mankamentu wszystko działa jak należy.

 

Jeśli chodzi o wrażenia odsłuchowe.

Po uruchomieniu znanej mi muzyki złapałem się za głowę i od razu pojawił się uśmiech na twarzy. Normalnie kosmos...

Jeśli chodzi o detale, stereofonię i klarowność to od razu całkiem inny poziom grania a trzeba pamiętać, że jeszcze elementy nie wygrzane. Dużo ciemniejsze tło w muzyce (chociaż ten brum psuł wrażenia), dynamika utworów fantastyczna. 

P.s.

Kiedyś myślałem, że @gustwao za bardzo koloryzuje i wymyśla 😆 Teraz widzę, że faktycznie zmianą elementów pasywnych można wiele zmienić.

A tak to wygląda:

IMG_20210421_224206.thumb.jpg.8980b4151b9f90879e775c605d610aaf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupę roboty odwaliłeś, gratulacje. Jeszcze wszystko przed Tobą, teraz przekroczyłeś półmetek to co ten DAC potrafi. Na takim poziomie jak teraz masz najważniejsze w tym momencie będzie wymiana regulatora ostatniego 5v w sekcji cyfrowej lm7805. Wtedy dojdą mega detale, powietrze i 3d. 

Jak przyzwyczaisz się do dźwięku, a będziesz chciał więcej zgłoś się po nowe instrukcje😉

Ważne, nieraz zamiast za mocno powiększać pady lepiej jest lekko spiłować nóżki (wyprowadzenia) w kondensatorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, zamar napisał:

 

Sam mi tak doradziłeś to kupiłem 😂 

Mundorfy na razie zostawiam bo nie mam wszystkich a dwa muszę wymienić u sprzedawcy. 

Jeszcze zauważyłem po czasie, że przysłali mi jedna sztukę AN 1000uf zamiast dwóch z hificolective. Sprzedawca na szczęście mega ogarnięty wysłał już dzisiaj drugą sztukę.

Wszystko inne już zmontowałem jednak te najmniejsze kondy bardzo trudno się montuje bo nie ma miejsca i uszkodziły się dwa pady przy tych 33uf podczas upychania i wiercenia.... trzeba bardzo uważać w niektórych miejscach. Druga sprawa jeśli ktoś wpadłby na pomysł montować AN Kensei Non-Polar to obowiązkowo wiercenie padów - mają szersze nóżki niż inne kondy.

Po zmontowaniu wszystkiego okazało się, że prawdopodobnie jakaś przerwa na masie powstała (pewnie przy tych 33uf Elna Cerafine) bo brumi w głośnikach. Mam nadzieję, że łatwo uda się to naprawić ale to następnym razem. Oprócz tego mankamentu wszystko działa jak należy.

 

Jeśli chodzi o wrażenia odsłuchowe.

Po uruchomieniu znanej mi muzyki złapałem się za głowę i od razu pojawił się uśmiech na twarzy. Normalnie kosmos...

Jeśli chodzi o detale, stereofonię i klarowność to od razu całkiem inny poziom grania a trzeba pamiętać, że jeszcze elementy nie wygrzane. Dużo ciemniejsze tło w muzyce (chociaż ten brum psuł wrażenia), dynamika utworów fantastyczna. 

P.s.

Kiedyś myślałem, że @gustwao za bardzo koloryzuje i wymyśla 😆 Teraz widzę, że faktycznie zmianą elementów pasywnych można wiele zmienić.

A tak to wygląda:

IMG_20210421_224206.thumb.jpg.8980b4151b9f90879e775c605d610aaf.jpg

Skoro jeszcze nie masz wymienionych duzych kondow to wymien regulatory, ewentualnie jednoczesnie jak usuniesz kondy bedziesz mial wiecej miejsca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś sprawdzić czy dwa stabilizatory po lewej na zdjęciu się grzeją ? W moim dacu po kilku minutach działania daca praktycznie parzą palce kiedy się ich dotyka. Watawiam jeszcze zdjęcie jak udało mi się zamontować diody.a4dc467f6c7245b29701dd8376f8c4fe.jpg6ea44cd7b26328960c0467c216abad92.jpg1fd84748b2a260e8028c39d35a5367bf.jpg

Wysłane z mojego MI PAD 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ganjor86o którym zdjęciu mówisz, bo trudno wyczuć.

Albo powiedz który licząc od lampy, pierwszy czy drugi czy trzeci itd. 

I napisz czy wymieniałeś je na inne... Jakie? 

Jeśli chodzi o diody też dobry sposób. Aby tylko odpowiednimi stronami. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.