Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200

Rekomendowane odpowiedzi

Diody są przylutowane poprawnie bo wszystko działa i wymieniałem je po jednej aby się nie pomylić. Nic oprócz opampów i diod prostowniczych nie wymieniałem niczego więcej. Obok piątego stabilizatora licząc od lampy jest trymer i zaczynam podejrzewać że to on może być problemem bo kiedy raz ta sekcja zasilania mi nie działała to po delikatnym puknięciu w trymer palcem sekcja się uruchomiła i dac zaczą działać. Delikatnie śróbokrętem poruszyłem trymerem śróbke w trymerze i poczułem że coś się jakby odkleiło, ustawiłem trymer do poprzedniej pozycji i dac już działa. Czy wymiana stabilizatorów na lepsze daje takie zmiany jak przy wymianie diod prostowniczych ? Dzięki za sprawdzenie tych temperatur i dobrze wiedzieć że to normalne. Może na początek wymienie radiator na tym stabilizatorze na większy.

Wysłane z mojego MI PAD 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak na 99% potencjometr przy ostatnim od lewej stabilizatorze. Kupowałem do zasilacza liniowego taki potencjometr i moge go dziś wymienić i przy okazji montując go na płasko zrobie miejsce na większy radiator przy ostatnim stabilizatorze który się grzeje. Teraz prosze o instrukcje w którym miejscu mam przerwać obwody zasilania bo napięcie może być wyższe niż potrzeba i coś może się spalić i jakie napięcie tam ustawić. Z tymi informacjami napewno sobie z tym poradze.

Wysłane z mojego MI PAD 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2021 o 20:14, cino napisał:

Ja mam wszystkie wymienione i wyglada to tak, wszystkie oprocz ostatniego sa cieple (liczac od lampy)

Ostatni 5-ty mimo ze ma chyba najwiekszy radiator to grzeje sie zdecydowanie mocniej (prawie parzy)

Bo przy ostatnim regulatorze warto wymienić ostatni rezystor 2r2 2W na większy. Ja mam oraz kilku kolegów 10w. Teraz mniej grzeje się regulator. Mówię o wersji na ak4497 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś daca w tej wersji co ja i mógłby sprawdzić napięcie na stabilizatorze ostatnim od lampy ? Mam wersje z ak4495EQ i stabilizator lm317t, chodzi mi o napięcie pomiędzy środkową nóżką stabilizatora i masą ale w dacu bez modyfikacji. Zdjęć nie będe wrzucać bo kilka postów wyżej wszystko widać.

Wysłane z mojego MI PAD 4 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2021 o 08:58, gustwao napisał:

Bo przy ostatnim regulatorze warto wymienić ostatni rezystor 2r2 2W na większy. Ja mam oraz kilku kolegów 10w. Teraz mniej grzeje się regulator. Mówię o wersji na ak4497 

A próbowałeś wymienić przy reszcie regulatorów te duże rezy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2021 o 19:58, zamar napisał:

A próbowałeś wymienić przy reszcie regulatorów te duże rezy? 

Ja nie próbowałem, ja je wymienilem 😉 oczywiście na coś lepszego, podobne jak ten ostatni co pisałem wcześniej. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem i chciałbym wymienić diody. Możecie podać sprawdzony sposób na wylutowanie?

Jaką lutownicą, hot air, czy zwykłą najprostszą? , lubie tego daca i nie chciałbym uszkodzić. Najchętniej prosiłbym o dokładny algorytm.

 

Scan-Speak  R3004 15W 26W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2021 o 07:33, mik_ napisał:

Kupiłem i chciałbym wymienić diody. Możecie podać sprawdzony sposób na wylutowanie?

Jaką lutownicą, hot air, czy zwykłą najprostszą? , lubie tego daca i nie chciałbym uszkodzić. Najchętniej prosiłbym o dokładny algorytm.

 

Nie chce aby to zabrzmialo zle ale skoro o To pytasz to chyba powinienes to komus zlecic. 
praktycznie kazda sie da, kwestia bardziej umiejetnosci, ja wymienialem transformatorowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Robsonik napisał:

Podziel się opinią , czy mieli rację.

Modyfikacja tania i warto ją zrobić. Wg mnie jest lepiej, ale przed też dobrze grało, na tyle ze nie mam ochoty zmieniać sprzętu. Mam do nich bardzo blisko, ładnie zrobił, bez kolejek itp coś bym jeszcze powymieniał w nim.

Wstawiłem też OP3220D .

Powiedział, że wszystko w nim jest takie tanie.

Edytowane przez mik_

Scan-Speak  R3004 15W 26W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2021 o 12:10, DAWH napisał:

Panowie, zastanawiam się dlaczego w Xiangu nie ma zegara femtosekundowego ?

W większość innych dac, choćby Topping posiada takie zegary.

Co one dają ?

Z tego co pamiętam, jak 05-b wychodził, to po prostu nie było jeszcze tak popularne rozwiązanie. 

 

Zegar femtosekundowy precyzyjnie taktuje pakiety danych przesyłane do kości dac, co ma szanse poprawić dźwięk :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diody i koreański op powienny byc montowany fabrycznie w xiangu.

Po wymianie to jest inny dac. Wg mnie nie jest to zmiana typu więcej basu czy wysokich, a inne budowanie sceny, przestrzeni oraz wygładzenia dźwięku.

Jest wielka poprawa jeśli system już "gra".

Scan-Speak  R3004 15W 26W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2021 o 09:17, mik_ napisał:

Diody i koreański op powienny byc montowany fabrycznie w xiangu.

Po wymianie to jest inny dac. Wg mnie nie jest to zmiana typu więcej basu czy wysokich, a inne budowanie sceny, przestrzeni oraz wygładzenia dźwięku.

Jest wielka poprawa jeśli system już "gra".

Lista elementow jakie powinny byc montowane zamiast fabrycznych jest dluga ale wtedy to bylby inne dac z zupelnie inna cena😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, cino napisał:

Lista elementow jakie powinny byc montowane zamiast fabrycznych jest dluga ale wtedy to bylby inne dac z zupelnie inna cena😎

Po prostu mogliby fabrycznie wypuścić urządzenie 2x droższe, ale zrobione na tip top.

Edytowane przez Lumperator

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lumperator napisał:

Po prostu mogliby fabrycznie wypuścić urządzenie 2x droższe, ale zrobione na tip top.

Dwa razy drozsze? Zobacz co siedzi w urzadzeniach dwa razy drozszych, firmy przescigaja sie w kosciach i innych dobrze wygladajacych na papierze parametrach, cala implementacja to najczesciej najtansze co moze byc. Xianga zrobic na tip top bedzie nieoplacalna bo cena zabije sprzedaz. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Posiadam jeszcze pachnący fabryką 5a,Wątek jest świetny i baaaaaardzo obszerny i studiując go ( niezbyt dokładnie oczywiście) nie natrafiłem na odpowiedź.

Czy ktoś z kolegów stosował i jakiej pojemności ulubione McGywera Dulueny Alexandry? 

Jaką pojemność stosujecie w Audyn true copper? Czy 2.2u ( tak jak w oryginale) tam wlezie?

Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wrzuciłem do 05b, 2 x opm3320d se, na buforze gra staccato. Jestem bardzo bardzo pozytywnie zaskoczony. 

Ale... Dołożyłem kabel sieciowy Solid Core Audio Premium... I powiem wam ze nie ten dac... Mega dobre granie, mikrodynamika, dźwięk się bardziej otworzył, słychać więcej i lepiej... A jeszcze jakiś czas temu myślałem że sieciowki to mit... Zwracam honor i polecam eksperymenty z sieciowkami. XS dobrze na nie reaguje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, DAWH napisał:

Wcześniej wywalcie ten dziwny filtr za gniazdem zasilajacym i koniecznie zmieńcie samo gniazdo na jakieś solidne miedziane, bo to seryjne raczej obok miedzi nie leżało... 

To powinien być pierwszy i podstawowy mod jaki powinno się wykonać  w Xiangu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożyczenie kabla nic nie kosztuje, spróbujcie sobie Solid Core Audio no 2 Premium. Jestem ciekaw waszych wrażeń... 

Jak dla mnie żaden mod Xianga tak wiele nie zmienił...nawet opa czy diody tyle nie wniosły. Mam jednak dosyć transparenty system i przyzwoitą akustykę, a to istotne. Dajcie też zasilającemu trochę czasu, nie oceniajcie od razu... Ale to chyba oczywiste 🙂

Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, DAWH napisał:

Wypożyczenie kabla nic nie kosztuje, spróbujcie sobie Solid Core Audio no 2 Premium. Jestem ciekaw waszych wrażeń... 

Jak dla mnie żaden mod Xianga tak wiele nie zmienił...nawet opa czy diody tyle nie wniosły. Mam jednak dosyć transparenty system i przyzwoitą akustykę, a to istotne. Dajcie też zasilającemu trochę czasu, nie oceniajcie od razu... Ale to chyba oczywiste 🙂

Niedawno zmienilem salon na oddzielny pokoj tylko pod audio, osobna linia, wygluszone drzwi, adaptacja akustyczna (poglos na poziomie 0,20-0,25) Wczesniej myslalem ze akustyka salonu jest ok. 
Dopiero teraz “slysze” ile mozna zmienic akustyka. Jednoczesnie troche smiech mnie bierze kiedy widze zdjecia bajecznych zestawow w golym pomieszczeniu. Tego nie oszukasz. 
 

Tez mam zamiar eksperymentowac z kablami, xianga zasilam zwyklym furu 314Ag ale napewno mozna lepiej. 
w xiangu nawet bezpiecznik jest wazny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach. Ja też mam osobny obwód pod audio bezpośrednio z rozdzielni. Do tego cały sufit wytłumiony poprzez nasyp 40cm granulatu welny skalnej bezpośrednio na sufit podwieszany (już bez mebli nie było problemu z poglosem), panel winylowy i podłoga na specjalnym pokładzie tłumiącym, itd... Wszystko ma znaczenie. Jest tak wiele zmiennych że ocenianie pojedynczego komponentu audio ma średni sens bo u każdego efekt może być nieco inny. Dlatego ja pisząc o kablu SCA od razu podkreśliłem żeby spróbować u siebie. Ale jeśli ktoś na mocno skopaną akustykę i aluminium w gniazdach to bym sobie odpuścił. 

Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 18

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.