Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200

Rekomendowane odpowiedzi

Jest równolegle wersja 2.0 na ak4497 (XiangSheng DAC 05AII z Bluetooth 5.0) 

Niestety mim zdaniem robi to spory bałagan powinni lepiej rozdzielić po nazwach opcje XS. Np

Z Kością pcm1794 05aII z AK4495 06aII z kością ak4497 07aII itd. 

Byłoby czytelniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, czas sie do czegos przyznac😎

Od kilku dni porownuje Burson vivid oraz Opa301b, zmienialem chyba juz z 20 razy i czas na wnioski. 
Pewnie ponad rok albo wiecej robilem juz porownania i Bursony brzmialy w mojej ocenie lepiej. Bylo to jednak w innym pomieszczeniu, innym okablowaniu, na innych lampach sterujacych w pre a moze tez z inna koncowka mocy, rowniez xiang nie byl tak zmodowany jak teraz. 
Wnioski sa takie ze opa301b brzmia jednak lepiej😳 lepsza rownowaga tonalna (bursony bardziej skrajami pasma) lepsze wybrzmienia i przede wszystkim ciekawsza, bogatsza barwa. Mozliwe ze ciut wezsza scena ale za to glebsza. Nie sa to bardzo duze roznice ale tak jak wczesniej upieralem sie przy bursonach tak teraz musze zmienic zdanie….

Mam taka teorie ze stalo sie to po wymianie stabilizatorow w xiangu, chociaz jak pisalem wczesniej sporo czynnikow moglo na to wplynac😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, czas sie do czegos przyznac
Od kilku dni porownuje Burson vivid oraz Opa301b, zmienialem chyba juz z 20 razy i czas na wnioski. 
Pewnie ponad rok albo wiecej robilem juz porownania i Bursony brzmialy w mojej ocenie lepiej. Bylo to jednak w innym pomieszczeniu, innym okablowaniu, na innych lampach sterujacych w pre a moze tez z inna koncowka mocy, rowniez xiang nie byl tak zmodowany jak teraz. 
Wnioski sa takie ze opa301b brzmia jednak lepiej lepsza rownowaga tonalna (bursony bardziej skrajami pasma) lepsze wybrzmienia i przede wszystkim ciekawsza, bogatsza barwa. Mozliwe ze ciut wezsza scena ale za to glebsza. Nie sa to bardzo duze roznice ale tak jak wczesniej upieralem sie przy bursonach tak teraz musze zmienic zdanie….
Mam taka teorie ze stalo sie to po wymianie stabilizatorow w xiangu, chociaz jak pisalem wczesniej sporo czynnikow moglo na to wplynac

A czy OPA301b Pana Oksanga bardzo się grzeją ? Miałem doczynia z Staccato i to są mini kaloryfery


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OPM3320D jest bardziej zalecany do szybszych składów. Jednak to są niuanse niewielkie. Jeśli masz super dokladny Tor to to wyłapiesz jak nie to nawet nie zauważysz. 

Opm401 jest super dokladny ale też ciut wolniejszy. Do jazzu, blues, stary rock, muzyka filmowa, disco jest super. 

OPM3320D jest do szybkich składów elektronika, hard rock itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, cino napisał:

A ktos sprawdzal jak brzmia opm3320 x3 w porownaniu do opm301/401 ?

Czy tylko jako bufor sie sprawdzaja?

U mnie w 05b siedzą opm3320 x2 a na buforze staccato, polecam takie zestawienie, dosyć uniwersalne, ale nie twierdzę że najlepsze z możliwych😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, DAWH napisał:

U mnie w 05b siedzą opm3320 x2 a na buforze staccato, polecam takie zestawienie, dosyć uniwersalne, ale nie twierdzę że najlepsze z możliwych😉

A wstawiałeś na bufor opm? To ważny Punkt. Na kanałach jest mniej wrażliwy dac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, gustwao napisał:

A wstawiałeś na bufor opm? To ważny Punkt. Na kanałach jest mniej wrażliwy dac. 

Tak wstawiłem, ale jakoś Staccato bardziej do mnie przemawia. Ty masz 3xOpm ? Staccato na buforze fajnie wydobywa szczegóły a do tego dac nie traci na dynamice. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DAWH napisał:

. Ty masz 3xOpm ? Staccato na buforze fajnie wydobywa szczegóły a do tego dac nie traci na dynamice. 

Oczywiscie ze mam trzy razy opm. Staccato dawno sprzedałem i zapomniałem. Ja mam dokładne inne doświadczenia ze Staccato. Węższa scena mniej wybrzmień na górnym paśmie i mniej smaczków detali w stosunku do opm. Przekaz bardzo naturalny. Jednak ja mam mocno też przerobionego DACa. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, gustwao said:

Będzie ciężko bo ma je trochę osób, ale ciągle w użyciu 😉. Zawsze możesz zamówić z Koreii. 

Tos pocieszyl😎

4 hours ago, slawekko said:

Panowie-dlaczego mój XS 05A nie polubił się z baltlab epoca3 w kwestii wokali damskich?

W czym jest problem,ponieważ z denon-em PMA 1510AE było ok.

A co konkretnie nie pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2021 o 23:37, cino napisał:

Tos pocieszyl😎

Oj tam, oj tam. Ze dwa tygodnie temu zamówiłem od Pana Oksanga te piękne opy i dotarły w jakieś 3-4 dni (od wysyłki, bo w "międzyczasie" było jakieś koreańskie święto)... Aż do mnie pisał, czy wszystko OK, bo nie mógł uwierzyć że poczta taka sprawna 😅 

 

W sumie to mój pierwszy post na tym forum (choć przeglądam je od dawna), więc chciałbym się przywitać ☺️ Zamówiłem Xiangsheng DAC-O5BII 3 tygodnie temu z china-hifi-audio.com i skompletowałem już masę części na upgrade (miedziane kondy Audyn True Copper Max, kondy przy kościach, diody, gniazdo zasilania z wyłącznikiem, op-ampy z Korei), kabel zasilania nawet zdążyłem sobie złożyć, streamera na USBridge postawić (bardzo polecam Qobuz, jeden z użytkowników tego forum mi pomógł konto ogarnąć - jazzu i klasycznej muzyki w hi-res mają pod dostatkiem), a Xianga jak nie było, tak nie ma😂

Słynna chińska obsługa klienta, na maila z zapytaniem kiedy wyślą zamówiony (i opłacony) sprzęt po dwóch dniach odpisali, że ze względu na pandemię i zawirowania w logistyce nie mogą określić jak długo przesyłka będzie do mnie szła. Jak delikatnie zasugerowałem, że przecież pytałem się o termin wysyłki, a nie dostawy, to się chyba obrazili, bo nie odpisują. 

 

Z tego miejsca pozdrawiam użytkownika @gustwao, który poświęcił mi czas na pomoc w dobraniu części. Do innych tu obecnych użytkowników kieruję pytanie: czy Marantz CD-52 MKII SE mod muda44 jako transport CD dla Xianga to dobry, budżetowy pomysł (do powiedzmy 1500pln)? Obecnie słucham głównie Qobuz, Tidal, plików oraz płyt winylowych i nie mam żadnego odtwarzacza CD, ale mam trochę płyt, no i czasem ktoś znajomy coś przynosi na CD, więc wypadałoby mieć. Nie chcę wydawać kokosów na transport CD, z uwagi na to że nie jest to coś co będzie przeze mnie używane codziennie, aczkolwiek nie chcę też żeby różnica między źródłami była mocno wyczuwalna na minus dla CD. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bundy_AL01 napisał:

Oj tam, oj tam. Ze dwa tygodnie temu zamówiłem od Pana Oksanga te piękne opy i dotarły w jakieś 3-4 dni (od wysyłki, bo w "międzyczasie" było jakieś koreańskie święto)... Aż do mnie pisał, czy wszystko OK, bo nie mógł uwierzyć że poczta taka sprawna 😅 

 

W sumie to mój pierwszy post na tym forum (choć przeglądam je od dawna), więc chciałbym się przywitać ☺️ Zamówiłem Xiangsheng DAC-O5BII 3 tygodnie temu z china-hifi-audio.com i skompletowałem już masę części na upgrade (miedziane kondy Audyn True Copper Max, kondy przy kościach, diody, gniazdo zasilania z wyłącznikiem, op-ampy z Korei), kabel zasilania nawet zdążyłem sobie złożyć, streamera na USBridge postawić (bardzo polecam Qobuz, jeden z użytkowników tego forum mi pomógł konto ogarnąć - jazzu i klasycznej muzyki w hi-res mają pod dostatkiem), a Xianga jak nie było, tak nie ma😂

Słynna chińska obsługa klienta, na maila z zapytaniem kiedy wyślą zamówiony (i opłacony) sprzęt po dwóch dniach odpisali, że ze względu na pandemię i zawirowania w logistyce nie mogą określić jak długo przesyłka będzie do mnie szła. Jak delikatnie zasugerowałem, że przecież pytałem się o termin wysyłki, a nie dostawy, to się chyba obrazili, bo nie odpisują. 

 

Z tego miejsca pozdrawiam użytkownika @gustwao, który poświęcił mi czas na pomoc w dobraniu części. Do innych tu obecnych użytkowników kieruję pytanie: czy Marantz CD-52 MKII SE mod muda44 jako transport CD dla Xianga to dobry, budżetowy pomysł (do powiedzmy 1500pln)? Obecnie słucham głównie Qobuz, Tidal, plików oraz płyt winylowych i nie mam żadnego odtwarzacza CD, ale mam trochę płyt, no i czasem ktoś znajomy coś przynosi na CD, więc wypadałoby mieć. Nie chcę wydawać kokosów na transport CD, z uwagi na to że nie jest to coś co będzie przeze mnie używane codziennie, aczkolwiek nie chcę też żeby różnica między źródłami była mocno wyczuwalna na minus dla CD. 

 

Polecam ci CD z dostępnym laserem, więc z nowych budżetowych opcji pioneer 30ae lub onkyo c7030 (te same konstrukcje). Bardzo dobre cedeki na transport. Kup sobie gołe, a później możesz w razie potrzeby oddać do Mudy na modyfikację. Ja mam Onkyo i bardzo chwalę. Fajnie to gra. 

Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, DAWH napisał:

Polecam ci CD z dostępnym laserem, więc z nowych budżetowych opcji pioneer 30ae lub onkyo c7030 (te same konstrukcje). Bardzo dobre cedeki na transport. Kup sobie gołe, a później możesz w razie potrzeby oddać do Mudy na modyfikację. Ja mam Onkyo i bardzo chwalę. Fajnie to gra. 

Brałem pod uwagę Onkyo, ale obecnie nigdzie nie widziałem choćby jednej sztuki na sprzedaż... CD-52 o wiele łatwiej dostać i nie wiem czy przy moim "intensywnym" użytkowaniu warto dokładać tyle do współczesnego lasera (z 500pln ekstra wyjdzie), no chyba że to lepiej zagra ;) Gdyby nie problem z dostępnością, pewnie bym się nie zastanawiał... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bundy_AL01 napisał:

Brałem pod uwagę Onkyo, ale obecnie nigdzie nie widziałem choćby jednej sztuki na sprzedaż... CD-52 o wiele łatwiej dostać i nie wiem czy przy moim "intensywnym" użytkowaniu warto dokładać tyle do współczesnego lasera (z 500pln ekstra wyjdzie), no chyba że to lepiej zagra 😉 Gdyby nie problem z dostępnością, pewnie bym się nie zastanawiał... 

Trudno powiedzieć czy gra lepiej, Muda twierdzi że te Onkyo i Pioniery grają lepiej 🙂 poza tym nie wiem czy bym się pakowal w 30 letniego cd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2021 o 19:25, slawekko napisał:

Panowie-dlaczego mój XS 05A nie polubił się z baltlab epoca3 w kwestii wokali damskich?

W czym jest problem,ponieważ z denon-em PMA 1510AE było ok.

"A co konkretnie nie pasuje?"

Górne rejestry wokali damskich, np :Katie Melua Live at the O2 Arena z denonem brzmiała przyzwoicie to z baltlabem jest tragedia.

Macie jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decydując się na raspberry pi mógłbyś podłączyć napęd cd/dvd przez usb to będziesz mieć i cd audio i chyba SACD pójdzie na tym ;) chyba idealne rozwiązanie do sporadycznego użytku :D

Wysłane z mojego MI PAD 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/6/2021 at 11:37 AM, slawekko said:

"A co konkretnie nie pasuje?"

Górne rejestry wokali damskich, np :Katie Melua Live at the O2 Arena z denonem brzmiała przyzwoicie to z baltlabem jest tragedia.

Macie jakiś pomysł?

Mam 05b, ale az niechce mi sie wierzyc aby az takie niedopasowanie bylo. Rozumiem ze Baltlab lepiej gra bez xianga niz z nim? Probowales z innym dac? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy spotkaliscie sie z problemem przedluzek do wzmacniaczy operacyjnych a konkretnie problemem ich wplywu na dzwiek? Oczywiscie o wplywie negatywnym niestety. Posiadam jakies zakupione, chcialem je uzyc aby zamknac obudowe, niestety cos mi zaczelo niepasowac w dzwieku, bylo gorzej i po poszukiwaniach winowajca okazaly sie przedluzki, ewentualnie bliskosc opa plytki pcm/ciepla. 
A moze ja juz mam jakies omamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.