Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.09.2021 o 12:25, gustwao napisał:

Oczywiscie ze mam trzy razy opm. Staccato dawno sprzedałem i zapomniałem. Ja mam dokładne inne doświadczenia ze Staccato. Węższa scena mniej wybrzmień na górnym paśmie i mniej smaczków detali w stosunku do opm. Przekaz bardzo naturalny. Jednak ja mam mocno też przerobionego DACa. 

Powiedz mi, czy wrzucając burson classic zamiast staccato na bufor uspokoję trochę wyższą średnicę? Zależy mi nawet na lekkim wycofaniu średnicy/góry. Słuchając streamingu z deezer bywa zbyt natarczywie. 

Dziękuję za informacje. Nie chcę zmieniać dac teraz a trochę mnie to drażni... 

Mam dosyć przejrzysty system i niestety czasem potrzebuję więcej spokoju a mam wrażenie że xiang mi teraz za bardzo pcha dźwięk "na twarz". 

mam dosyć przejrzysty system... 

Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DAWH bursony miałem 2 lata temu na trzy dni do odsłuch, teraz już nie pamiętam takich szczegółów, pamiętam że grały mocno technicznie i nie pasowały mi wolałem wtedy Staccato zostawić do momentu aż nie sprawdziłem kore...

Tu w tym wątku w połowie powinno być więcej opisów jak grały bursony bo kilka osób je miało, poszukaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużki wzmacniaczy operacyjnych oczywiście słychać i dźwięk potrafi się przez nie rozjechać.
Najczęściej gotowce są srebrzone i to już mocno wypacza dźwięk w wiadomym kierunku.
Polutuj sobie możliwie krótkie przedłużki z dwóch stolików DIP8 złoconych na przewodach z dobrej miedzi i będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, Jack0K said:

Przedłużki wzmacniaczy operacyjnych oczywiście słychać i dźwięk potrafi się przez nie rozjechać.
Najczęściej gotowce są srebrzone i to już mocno wypacza dźwięk w wiadomym kierunku.
Polutuj sobie możliwie krótkie przedłużki z dwóch stolików DIP8 złoconych na przewodach z dobrej miedzi i będziesz zadowolony.

Troche to dziwne ze kilka par prawdopodobnie calkiem dobrej jakosci kabelkow robi takie zamieszanie. 
Ja coraz bardziej mysle zeby zrobic gorna obudowe xianga np z plexi tak aby bylo widac jego wnetrze, bo szczerze to lubie widok wnetrza xianga bez pokrywy gornej. Wtedy mozna pomyslec o tym aby opa301/401 wchodzily bez zadnych dodatkowych extenderow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, pora się pochwalić!

Xiang Sheng w najbardziej wypasionej wersji (2 trafo, AK4497) w końcu do mnie dotarł. Przy pomocy @gustwao, który przez całą drogę służył mi dobrym słowem i radą, zdecydowałem się na w miarę kompleksowe działanie i tak oto dziś i wczoraj wykonano:

- wymiana gniazda zasilania na lepsze (złocone wtyki), z włącznikiem; bezpiecznik też dałem o wiele porządniejszy, 

- usunięcie włącznika z przodu (na zamaskowanie go idealnie pasują aluminiowe naklejki "hi-res audio" 2x2cm),

- wymiana diod na diody Vishay, 

- wymiana kondensatorów przy kościach AK na Rubycon ZLJ 1000uf, 

- wymiana kondensatorów na 2x Audyn True Copper Max 0,47uF, 

- wymiana op-ampów na 2x Audiofeel OPM401 oraz 1x OPM3320D,

- wymiana lampy na 6N3P-DR. 

 

Gdy tylko przyszła przesyłka, po pierwszym podłączeniu sprzętu było spore "wow" w porównaniu do mojego (jak najbardziej poprawnego w kategorii ultra budżetowych DAC) SMSL Sanskrit 10th mk2. To było we wtorek. Dziś, po tych wszystkich przeróbkach, sądzę że poziom "wow" między Xiangiem fabrycznym, a tym obecnym jest nie mniejszy niż między porzednim DAC a fabrycznym Xiangiem 😅

Teraz siedzę i cierpliwie czekam aż się wygrzeje (razem z nowymi lampami 12ax7 w moim wzmacniaczu) 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cino napisał:

wymiana lampy na 6N3P-DR.
 

Ta ruska 6N3P jest duzo lepsza od amerykanskiej 5670 Jan??

Porównania nie mam, bo po prostu zaufałem drugiemu najbardziej "zwariowanemu" użytkownikowi Xiang Shenga który udziela się w tym wątku @SzaacH😉 A że długo czekałem na przesyłkę z Chin, to przekopałem wszystkie 100 stron😅 Wpis z 7 października 2019 (#1702, 57 strona) w/w użytkownika zdaje się być najbliższy odpowiedzi na Twoje pytanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bundy_AL01 napisał:

Porównania nie mam, bo po prostu zaufałem drugiemu najbardziej "zwariowanemu" użytkownikowi Xiang Shenga który udziela się w tym wątku @SzaacH😉 A że długo czekałem na przesyłkę z Chin, to przekopałem wszystkie 100 stron😅 Wpis z 7 października 2019 (#1702, 57 strona) w/w użytkownika zdaje się być najbliższy odpowiedzi na Twoje pytanie. 

Nie zwariowany, bo to świetny DAC, trochę tylko pracy i systematycznie można robić upgrade we własnym zakresie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, slawekko napisał:

@Bundy_AL01 jak wyszła finalnie cena?

Oj sporo. Straciłem rachubę, ale skoro pytasz, to postaram się policzyć...

... uwzględniając wszystkie zmiany, które wymieniłem wyszło dokładnie (koszty wysyłek i inne opłaty wliczyłem) 3624PLN +stówka dla kumpla za eleganckie polutowanie tego wszystkiego 😅

 

Przy czym lamp mam zapas na lata, bo 4 sztuki.

8 minut temu, Robsonik napisał:

Daj foty jak upchnąłeś te kondy bo do małych nie należą 🙂

A jakoś tak się zmieściły - tu fotka jeszcze przed usunięciem włącznika z przodu oraz zmianą gniazda. Przedłużki op-ampów jednak miedziane włożę przy najbliższej okazji + zaekranuję ciut lepiej grodź między trafo, a płytą. 

 Xiang.thumb.jpg.35ee19c8c3eb22fab82b7b8a73bbfd03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bundy_AL01 napisał:

uwzględniając wszystkie zmiany, które wymieniłem wyszło dokładnie (koszty wysyłek i inne opłaty wliczyłem) 3624PLN

No powiem Ci grubo...  Mam nadzieję że dźwięk to zrekompensuje . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Bundy_AL01 said:

Porównania nie mam, bo po prostu zaufałem drugiemu najbardziej "zwariowanemu" użytkownikowi Xiang Shenga który udziela się w tym wątku @SzaacH😉 A że długo czekałem na przesyłkę z Chin, to przekopałem wszystkie 100 stron😅 Wpis z 7 października 2019 (#1702, 57 strona) w/w użytkownika zdaje się być najbliższy odpowiedzi na Twoje pytanie. 

Z moich doswiadczen wynika ze praktycznie kazda ingerencja wplywa na dzwiek. 
Pytalem bo mimo ze gram po xlr to kiedys po wymianie lampy z 5670 jan ge na ruska 6P3N wrazenia byly negatywne.  
Ale to bylo dawno wiec moze pora wrocic do tematu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiang Sheng DA-05A na sprzedaż.

W dac-u wymienione 3 opamp-y na Staccato OSH-DHb (3 oryginalne 2604AU w zestawie).

Stan dac-a-bardzo dobry.

Osoby zainteresowane proszę o kontakt.

Edytowane przez slawekko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, slawekko napisał:

Xiang Sheng DA-05A na sprzedaż.

W dac-u wymienione 3 opamp-y na Staccato OSH-DHb (3 oryginalne 2604AU w zestawie).

Stan dac-a-bardzo dobry.

Osoby zainteresowane proszę o kontakt.

Sprzedajesz najlepszego DAC do 10k?!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno pojawiła się nowa wersja DA-05A II na kości pcm1794. 

Z tego co zauważyłem ma inaczej zasilaną sekcję cyfrową, chyba tak samo jak w wersji z AK4497. Więc można tam wpakować regulator dyskretny, który sporo zmienia. Ma również dwa transformatory. 

Czy ktoś z kolegów może ma taką wersję? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cytat
W dniu 26.10.2021 o 20:06, gustwao napisał:

Nie tak dawno pojawiła się nowa wersja DA-05A II na kości pcm1794. 

Z tego co zauważyłem ma inaczej zasilaną sekcję cyfrową, chyba tak samo jak w wersji z AK4497. Więc można tam wpakować regulator dyskretny, który sporo zmienia. Ma również dwa transformatory. 

Czy ktoś z kolegów może ma taką wersję? 

 

Witam kolegów.

Gustawo, posiadam tą wersje i jest już po sporych modyfikacjach. Nie ukrywam, że podglądałem Wasze

wpisy i dużo mi pomogły. 

Nie mam porównania z innymi wersjami, na ta chwilę gra dużo lepiej niż fabryczny.

Regulatora jeszcze nie ruszyłem, ale myślę na tym.

XS mod3..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Robsonik napisał:

Pięknie wpasował się wymiarem 🙂 a reszta WO szczególnie te na stoliczkach ?

Skrobnij coś jaki charakter brzmienia jest po modach.

Opki to 3 x OPA2604AU, zaś te 4 to LME49720NA.

Co do brzmienia, to  jeszcze w fazie eksperymentów, ale zamiana wszystkich elektrolitów wokół WO na 

Elna Silmic odcisnęła piętno na dźwięku, który zresztą lubię. 

Bas lekko napuchł co przy moich Magnepanach jest fajne, ciemne granie, zaokrąglona góra, dobra głębia.

Sam charakter wzmacniacza robi tez swoje, bo to Electrocompaniet ECI5.

Nie trawię technicznego grania z mnóstwem szczegółów, a pozbawionym muzyki, zapewne coś tam umyka,

bo można bardziej szczegółowo, ale ja wole barwę nawet kosztem lekkiej woalki.

Faktem jest, ze kabel XLR też trochę decyduje, o takich walorach dźwiękowych, niestety nie słuchałem go w innym systemie, a to dało by lepszy osąd, jak będzie okazja podepnę, żeby zweryfikować.

3 godziny temu, gustwao napisał:

@Adamk fajnie ze masz nową wersję. Powiedz mi, jak uda Ci się odczytać co tam za regulator siedzi, zaznaczyłem na żółto (zobacz czy to l7805cv?) Gdzie go kupowałeś? 

Screenshot_20211108_175437.jpg

Proszę bardzo409601628_Regulator6V.thumb.jpg.c94eb39779dbc135cad9f6051b2acccf.jpg, aż korci, żeby zamienić na dyskretny od kolegi Muzga.

A kupiłem na OLX w dobrej cenie, tym śmielej w nim dłubię.

Edytowane przez Adamk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Robsonik napisał:

Jak dla mnie to  najsłabszy element, u mnie się nie sprawdziły , właśnie takie suche , techniczne.

Po wymianie na LME49860 zaczęła grać muzyka. Teraz tam siedzą Staccato .

Będę próbował je zamienić na razie próbowałem zamiast LME49720NA, dać NE5532 i AD827JN, bo takie miałem pod ręką, ale wypadły w moim odczuciu gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Adamk napisał:

ich dźwiękowe cechy

U mnie urozmaiciły wybrzmiewanie basu i górnej średnicy. Gitary elektryczne jak i akustyczne nabrały niesamowitej energii . Zwiększyła się ilość powietrza w muzyce. Mnie się podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Adamk napisał:

Proszę bardzo

Oo super, no to teraz korci mnie ta wersja. Tam tylko dyskretny,  muzga albo taką wersję na 5v (ja mam tą wersję) można ją regulować od 5v do 12v. Dużo zmienia na plus. 

https://a.aliexpress.com/_v493Og

Te OPA to faktycznie nie powal, tanie i przy tym najlepsze moim zdaniem dyskretne from Korea. Pomyśl na przyszłość. Od biedy polecam AD797BR (są chyba najlepsze obok muse wśród innych opa) 

2 godziny temu, Adamk napisał:

lme49860

To taki bardzo tani analogowy OPA, z najtańszych na początek może być. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem jeszcze coś dodać ja wymienisz ten regulator na dsytkretny to obowiązkowo wymień obok rezystor 2r2 2w na  MOX mundorf lub janzen ale najlepiej 10w. 

Będzie nadmiar ciepła odprowadzać właśnie na ten rezystor przez co regulator dyskretny będzie chłodniejszy.

OPA kupujcie tylko z pewnych i sprawdzonych źródeł, bo nawet w sklepach jest pełno podrób chińskich. Orginal łatwo poznać po cenie. Jak jest za tani to na bank podróba. Orginal dużo lepiej brzmi, ale nie muszę o tym przypominać. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.