Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety Windows 7 jest nieobsługiwany. Musiałem zrobić aktualizacje do win10

 

Wysłane z mojego PRO 6 Plus przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bumbum

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

05B bez problemu działa na W7.

Najnowsze sterowniki do wersji 05B
https://www.china-hifi-audio.com/download/driver_new_for-Old_customers_upgrade-Windows-Xiangsheng-DA-05B-XMOS-DAC.zip

Ja nie załapią, to należy zaktualizowac firmware do najnowszej wersji:
https://www.china-hifi-audio.com/download/firmware_for_Old_customers_to_upgrade_firmware-Windows-Xiangsheng-DA-05B-XMOS-DAC.zip

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę inny problem:  XiangSheng DA-05A podłączony do odtwarzacza multimedialnego Himiedia q10pro na androidzie 7. Program odtwarzający USB PLAYER PRO. Przy odtwarzaniu rwie mi każdy utwór. Brzmi tak jakby był błąd w pliku, a odtwarzany jest z Tidal HiFi. Po coaxial nie ma tego problemu. Macie pomysł co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie mam jeszcze waszego dac ale czytam sobie :) odnośnie problemu z odtwarzaniem tidala na andku to nie wiem ale może to być problem ze streamingiem hifi bo android chyba ma z tym problem a próbowałeś wersje tidal premium albo spotify ? aha po coax lata to nie wiem ")

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Xiangsheng 05b - zawitał i do mnie :) Jest to mój pierwszy DAC, gra wyśmienicie w połączeniu z : SONY TA-F6B, DALI 450, TIDAL, XLR .
Jak zdalnie sterować Tidal’em odpalonym  w komp. przez tel. na OS ? 
 
 
Poczytaj o raspberry pi do audio. Mam i naprawde warto a jako dodatem można jeszcze film obejrzeć. U mnie da-05b działa z allo digione i efekt jest powalający.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam signature a też jestem ciekaw efektu. Ale jeśli chodzi o transport dla daca da-05b (i nie tylko) to jest to najbardziej opłacalna opcja jeśli chodzi o stasunek cena/jakość. Bardzo funkcjonalne urządzenie co do słuchania muzyki i oglądania filmów. W zasadzie to swojego da-05b używam tylko z raspberry i z komputerem kiedy w coś gram. Zainwestuj w raspberry a napewno będziesz zadowolony bo już wielu w tym temacie jest zadowolonych z tekiego duetu. Mam digione połączone z dacem za pomocą kabla BNC ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też moode 4.4 i jestem zadowolony z odtwarzania plików z dysku sieciowego. Do filmów polecam OSMC ale to juz jest temat na inny temat a może i na inne forum ;) Bierz raspberry bo wielu już pozytywnie zaskoczyło i są zadowolenie. Poczytaj o raspberry bo temat jest opasły i pełen informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.12.2018 o 19:18, bonaventura napisał:

A czy warto kupić 01 ale nie będę przerabiał? Grałoby z systemem studyjnym 2.1 Adam ax3.

Mam podłączony do Adam a7v. Wcześniej miałem b&w 685 s2 + Nad d3020. xs + Adam gra bez porownania lepiej. Uważaj na wersję i jeżeli masz możliwość kup na xmos z jakiegoś pewnego zródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś z was próbował wymieniać te dwa kondensatory foliowe Solen 2,2uF (w wersji 05b) na inne, np. Mundorf Supreme lub inne ? Jeśli używacie dobrej listwy sieciowej z filtrami / kondycjonera - to może warto wywalić ten filtr umieszczony w dac przed trafem ? Jest mocno przeciętnej jakości... Przy okazji polecam zmienić gniazdo zasilające IEC na jakieś z miedzianymi konektorami . Niewiele pracy a efekt słyszalny.

Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

33 minuty temu, finchers napisał:

Panowie napiszcie czy ten dac nie ma problemów z odtwarzaniem muzyki z Daphille po usb? (terminal pc)

 

 

Miałem pożyczoną wersję 05A i był problem z plikami 24bit - rwało dźwięk. Przy plikach standardowej rozdzielczości 16bit było wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, finchers napisał:

a jak wygląda sprawa z tv boxami po optyku?bez problemu da się oglądać filmy i czy przetwarza ścieżki 5.1 na 2.0?

mam audio gd i nie ma z tym problemu

Raczej to Tv box wypuszcza sygnał PCM 2.0 po optyku. Dacki nie mają w sobie dekoderów.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, finchers napisał:

Panowie napiszcie czy ten dac nie ma problemów z odtwarzaniem muzyki z Daphille po usb? (terminal pc)

5 godzin temu, cichom napisał:

 

Miałem pożyczoną wersję 05A i był problem z plikami 24bit - rwało dźwięk. Przy plikach standardowej rozdzielczości 16bit było wszystko ok.

 

Nie wiem @cichom jak miałeś skonfigurowanego Daphile, ale posiadam wersję 05A wpięty po USB i pliki 24/192, czy 96 odtwarza mi bez rwania i jakichkolwiek problemów.

 

Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, kocurro napisał:

Nie wiem @cichom jak miałeś skonfigurowanego Daphile, ale posiadam wersję 05A wpięty po USB i pliki 24/192, czy 96 odtwarza mi bez rwania i jakichkolwiek problemów.

 

Nie wgłębiałem się. Defaultowe ustawienia. Nie mniej na innych przetwornikach tego problemu nie było. Tj testowałem jeszcze Audio GD R2R1 i mojego (już) Chorda Qutest.

Edytowane przez cichom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Troszkę temat zdechł więc skrobnę coś :-)

Wersja 05A - pobawiłem się trochę opampami i na dzień dzisiejszy została konfiguracja ( mowa o wyjściach RCA) 2xLME49990 na I/V oraz 2xLME49860 na buforze. Taka konfiguracja dała najlepsze efekty , jest przestrzeń, stereofonia , barwa i kontrola basu.

LME49860 na buforze to jest majstersztyk sprawdza się w większości konfiguracji , nie źle też brzmiał z OPA2604 , natomiast z stockowymi OPA2134 bardzo dużo basu lecz słabo kontrolowanego. OPA2604 w buforze kaszanił wszystko nie dało się tego słuchać. Czekam jeszcze na parę innych wychwalanych, względnie tanich kości i troszkę potestuje. Na dzień dzisiejszy na nowo odkrywam znane mi utwory i np. kawałki Queenu gdzie realizacja prosi o pomstę do nieba teraz są strawne i da się ich słuchać.

Do napisania posta skłoniła mnie chęć pokazania ,że za parę złociszy możemy znacząco poprawić brzmienie naszego "Sianga" :-)

Docelowo czeka mnie jeszcze zabawa z torem XLR typowo pod Rocka może Burson Vivid v6 lub Staccato ale to już finansowo trudniejsze. I na koniec taka uwaga jak będziecie bawić się w żąglerkę opampami sprawdzajcie temperaturę na nich bo niektóre nie nadają się na bufor i się grzeją. Pozdrawiam i Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój "Siang" jeszcze nie dotarł jednak już powoli kompletuje pozostałe klocki. Zachęcony opiniami zakupiłem Rasberry + Digione. Malinka z digione już wydała pierwsze dźwięki. Tidal + Bubble DS ładnie współpracują. W duecie z GD Audio 15.32 po coaxialu porównywalnie jak usb z laptopa. Jeszcze delikatny tuning moode audio i powinno być dobrze. Ampli to NAD 350 po tuningu + Tannoy R3. Jak dotrze DAC to zaczniemy porównania z GD15.32 i możliwe, że wymianę WO. Czy wymiana zasilacza w malinie znacząco poprawia jakość dźwięku czy lepiej za te 400 zł za zasilacz zakupić lepsze kabelki jakie macie zdanie na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.