Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Jest na grupie ktoś ze Szczecina, żeby pożyczyć na 1 dzień do odsłuchów 05B, najlepiej po modyfikacjach?
Mam coś takiego w zestawie, że nie zgrywa się czasem nawet z dobrymi przetwornikami. Nie zarabiam tyle co kiedyś, więc wymiana DAC-a wydaje się najrozsądniejszą i najbardziej wydajną
W zamian mogę pożyczyć np. VdH Revelation lub zestaw DAC + interfejs: C.E.C. DA53 + M2Tech Hiface Evo. Albo np. iFi iTube lub Vdh First Ultimate lub Metal Screen.
Zwyczajnie boję się kupić a potem kombinować. Ostatnio doznałem porażki z potencjalnie dobrymi kandydatami (np. Shiit Bifrost 2 czy Chord 2Qute). Przy czym nie były to złe przetworniki. Nie kompensowały jednak wad mojego systemu i nie wpasowały się w moj gust brzmieniowy.
Jeszcze jedno pytanie: czy można przełączać bez problemu między podłączonymi dwoma wyjściami? Interesuje mnie wyjście XLR (w którym nie ma lampy) i RCAz lampą. Teraz, gdy np. wocale brzmią zbyt ostro lub twardo, przełączam na RCA. Tracę trochę detali i stereofonii ale jest łagodniej.
Czy można coś takiego robić z 05B?
Można wiedzieć co Ci w nich nie pasowało, jakie masz wady systemu etc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Lolomanolo napisał:
Godzinę temu, Woodolec napisał:
Zwyczajnie boję się kupić a potem kombinować. Ostatnio doznałem porażki z potencjalnie dobrymi kandydatami (np. Shiit Bifrost 2 czy Chord 2Qute). Przy czym nie były to złe przetworniki. Nie kompensowały jednak wad mojego systemu i nie wpasowały się w moj gust brzmieniowy.

Można wiedzieć co Ci w nich nie pasowało, jakie masz wady systemu etc?

Komponowałem system pod maksymalną rozdzielczość i przejrzystość. Nie przepadam za lampowym brzmieniem. Wolę mniej polepione,  z większym oddechem i przestrzenią. Niestety, przesadziłem. Pojawia mi się jakiś konsonans u góry sopranów, zwłaszcza gdy gdy jasno nagrane. Czasem skrzypce pobrzmiewają mechanicznie, czasem sybilanty brzęczą. Może kolumny mają jakiś rezonans w okolicach 1500-2500 Hz? Chcę się cofnąć o krok. Przydałoby się też dociążyć brzmienie. Nie potrafię jednak zrezygnować w pełni z przestrzeni i definicji. Stąd poruszam się ostrożnie. To nie są jakieś wielkie wady (znajomi je lekceważą) ale mi przeszkadzają.

Nie stać mnie na przedwzmacniacz lampowy z przelotem do kina domowego. Bufor lampowy już mam, wnosi poprawę ale niewystarczającą. W sumie kupiłem VdH Revelation ale nie mogę używać, bo mam zbyt wywleczone niedoskonałości w wysokich. Dlatego zostałem na Wind. Wiem jednak, że DAC jest w stanie to zmienić, bo po podłączeniu popierdółki córki (iFi iDSD nano) zlikwidowałem większość wad. Dodając zresztą nowe, typowe dla ceny.

Bifrost 2 okazał się u mnie zbyt mało dynamiczny w skali mikro. Nie wiem, jak Ci to opisać. Jakby miał przyszlifowane krawędzie dźwięków i jednocześnie osłabiał transjenty. Wyobraź sobie 2 płytki ze szczeliną. On tak jakby spiłowywał krawędzie płytek. Podobało mi się, że lekko dociąża dźwięk chociaż góra jednak zbyt mechaniczna. Jakaś taka chropawa (może za duże słowo) niepołyskliwa. Dynamika makro też nie powala. Mógłbym z nim żyć ale bym się nudził. Wymaga też głośnego słuchania. Przy cichym brak mu energii.

2Qute miał gładką górę ale wyraźnie ją eksponował. A co gorsza, zamiast dociążyć dźwięk, jeszcze go odciążał. Głosy były swobodne i płynne, ale jakieś takie pokurczone i bez energii. Rozdzielczość OK, ale z powodu braków w basie, nie potrafił wydobywać drive'u nagrań. Nie ma zbyt wielkiej dynamiki makro. Myślę, że to dak do lampy.

Edytowane przez Woodolec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mamy podobne problemy. Ja też postawiłem na przejrzystość, która jest naprawdę imponująca, ale z drugiej strony stała się przekleństwem, bo jak coś jest źle nagrane/zrealizowane to zwyczajnie nie da się tego słuchać...
Powiem Ci, że ja słuchałem na XS 05-a i tu bardzo fajne średnie, nieagresywna góra, ale basu przydałoby się zdecydowanie więcej. Potem idac2, dodało basu, reszta pasma bez większych zmian, ale scena się trochę pogorszyła. Potem wjechał mx-dac i tutaj basu jest jak trzeba, ale średnie już odrobinę chudsze i góra bardziej wyeksponowana. Natomiast co ten dac zrobił ze sceną, szczególnie w głąb to mistrzostwo świata, dlatego zdecydowałem się parametrycznym eq trochę ściągnąć górę i wyższą średnicę i jest bardzo spoko.
Posłuchałbym jeszcze chorda u siebie i brałem właśnie pod uwagę bufor lampowy. Ten od ifi zbiera dobre recenzje, które zdaje się potwierdzasz i myślę, że z tym mx-dac to mogłoby być to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Lolomanolo napisał:

Widzę, że mamy podobne problemy. Ja też postawiłem na przejrzystość, która jest naprawdę imponująca, ale z drugiej strony stała się przekleństwem, bo jak coś jest źle nagrane/zrealizowane to zwyczajnie nie da się tego słuchać...
Powiem Ci, że ja słuchałem na XS 05-a i tu bardzo fajne średnie, nieagresywna góra, ale basu przydałoby się zdecydowanie więcej. Potem idac2, dodało basu, reszta pasma bez większych zmian, ale scena się trochę pogorszyła. Potem wjechał mx-dac i tutaj basu jest jak trzeba, ale średnie już odrobinę chudsze i góra bardziej wyeksponowana. Natomiast co ten dac zrobił ze sceną, szczególnie w głąb to mistrzostwo świata, dlatego zdecydowałem się parametrycznym eq trochę ściągnąć górę i wyższą średnicę i jest bardzo spoko.
Posłuchałbym jeszcze chorda u siebie i brałem właśnie pod uwagę bufor lampowy. Ten od ifi zbiera dobre recenzje, które zdaje się potwierdzasz i myślę, że z tym mx-dac to mogłoby być to.

Basu u mnie w ogóle nie brak. Wręcz przeciwnie, tłumię gąbką basrefleksy w kolumnach i wstawiłem pułapki basowe. Więc 05B może być strzałem w 10. Nie lubię eq, bo nie na wszystkie utwory dobrze działa.

Bufor lampowy jest na tyle delikatny, że zabiera bardzo niewiele. Kup sobie 2 generację. Pierwszą można dostać za 700 zł. Z tym, że lepiej najpierw wypróbować. U mnie wpięty za dakiem zbyt polepił dźwięk. Dopiero między pre a końcówką nie miętosił. Dwójka ma jeszcze tę zaletę, że możesz sobie wybrać typ wpływu (trioda lub pentoda). Podobno to jeszcze krok dalej.

Kusi mnie wypróbowanie R2R. Denafrips Ares lub Soekris dac1514. Im więcej czytam, tym bardziej obiecujący kierunek.
Bardzo ważne dla mnie są prawdziwe XLR (zbalansowany tor).

Edytowane przez Woodolec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten DAC można ustawić i zmodyfikować jak się chce i pod siebie. Tylko pytanie czy są chęci na grzebanie i umiejętność lutowania. 

Jeśli tak to można w nim prawie wszystko zmienić on może zagrać jak topping albo jak R2R. Wszystko zależy ile w niego zainwestujesz i co chcesz osiągnąć.

Jak się zdecydujesz to weź ak4497 i dwa trafia więcej w tej wersji drzemie możliwości. Stock gra na 40 % swoich możliwość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gustwao napisał:

Ten DAC można ustawić i zmodyfikować jak się chce i pod siebie. Tylko pytanie czy są chęci na grzebanie i umiejętność lutowania. 

Jeśli tak to można w nim prawie wszystko zmienić on może zagrać jak topping albo jak R2R. Wszystko zależy ile w niego zainwestujesz i co chcesz osiągnąć.

Jak się zdecydujesz to weź ak4497 i dwa trafia więcej w tej wersji drzemie możliwości. Stock gra na 40 % swoich możliwość. 

W Chinashop mam wybraną wersję z A4497, 2 toroidami, podstawowymi opampami, bez BT i displaya. Pewnie dokupiłbym dyskretne, koreańskie opampy, zmienił lampę i kondensatory. Tylko wolałbym najpierw posłuchać.

Wielkich umiejętności elektronicznych nie mam, lutować umiem. Jestem grafikiem, nie elektronikiem. Nie chcę nic obliczać ani kombinować. Jeśli kupię, liczę na porady w tej grupie.

Ten który mam, choć stary, jest bardzo ambitną konstrukcją Candeiasa dla C.E.C. Symetryczny tor, dyskretne opampy, 2 dobre kości (ostania kość przed zakupem Burr-Browna przez TI - PCM1796), klasa A single ended, bez pętli itp. Produkowany do dziś pod marką Aqvox. Candeias zresztą stworzył hiendową markę BNC. Dlatego tak trudno znaleźć dla niego dobrego zamiennika. Przetwornik niedoceniany u nas, bo nie miał dystrybutora.

Spróbuję zmienić kabel XLR, może nie będę musiał zmieniać przetwornika.

Gdyby jednak ktoś chciał pożyczyć 05B i ew. porównać z DA53...

Edytowane przez Woodolec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, julius-6 said:

Sprzedam swojego XiangSheng DAC 05a bez modyfikacji. 
Zbieram na lumina. ?

Szkoda kasy, a szału nie ma. Lepiej kup wersję dac-05b z dwoma trafami zrób porządny mod. Potem pożyczy lumina i porównaj, za jedną trzecią ceny będziesz miał lepszą zabawkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś potrzebował mogę sprzedać coaxial 1m  75ohm BNC x2 miedź OCC silver.  Łączę nim xiagn 05b przez BNC z  digione signature BNC. W porównaniu z furutech-em coaxial na drogich wtykach rca tworzy głębszą scenę 3d, wysokie tony mega detaliczne.

Mam też odcinki 1m bez wtyków, wszystko nowe. MPS M-880 99.9997% OCC + 6N OCC silver

20200505_165036 (2).jpg

20200505_165101 (2).jpg

Scan-Speak  R3004 15W 26W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/5/2020 at 4:13 PM, mik_ said:

Gdyby ktoś potrzebował mogę sprzedać coaxial 1m  75ohm BNC x2 miedź OCC silver.  Łączę nim xiagn 05b przez BNC z  digione signature BNC. W porównaniu z furutech-em coaxial na drogich wtykach rca tworzy głębszą scenę 3d, wysokie tony mega detaliczne.

Mam też odcinki 1m bez wtyków, wszystko nowe. MPS M-880 99.9997% OCC + 6N OCC silver

20200505_165101 (2).jpg

Jak miałbyś kabelek bez srebra to byłbym zainteresowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mik_ said:

Mogę Ci pożyczyć,  musiałbyś tylko opłacić przesyłki. Ogólnie cena dla osób z xiagnami 110zł, gdyby był sprzedawany w sklepie trzeba byłoby jeszcze zero dodać.

Chętnie, ale nie chcę srebra, bo srebro rozjaśnia zwlasza górę, ja mam wystarczająco dużo mikro i makro detali, szukam ewentualnie dociążenia. A to może mi dać tylko dobra miedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2020 o 06:35, Jargier napisał:

Z ic cyfrowym to te zmiany jedynie na pograniczu percepcji. Druga rzecz - to każdy klocek reaguje mniej lub więcej na kabelki. Moim zdaniem XS reaguje dość mocno. 

A jakie ic cyfrowe próbowałeś? Słyszysz różnicę między BNC a coax ?

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2020 o 15:41, Woodolec napisał:

Basu u mnie w ogóle nie brak. Wręcz przeciwnie, tłumię gąbką basrefleksy w kolumnach i wstawiłem pułapki basowe. Więc 05B może być strzałem w 10. Nie lubię eq, bo nie na wszystkie utwory dobrze działa.

Bufor lampowy jest na tyle delikatny, że zabiera bardzo niewiele. Kup sobie 2 generację. Pierwszą można dostać za 700 zł. Z tym, że lepiej najpierw wypróbować. U mnie wpięty za dakiem zbyt polepił dźwięk. Dopiero między pre a końcówką nie miętosił. Dwójka ma jeszcze tę zaletę, że możesz sobie wybrać typ wpływu (trioda lub pentoda). Podobno to jeszcze krok dalej.

Kusi mnie wypróbowanie R2R. Denafrips Ares lub Soekris dac1514. Im więcej czytam, tym bardziej obiecujący kierunek.
Bardzo ważne dla mnie są prawdziwe XLR (zbalansowany tor).

Czytam ops sygnatury i wydaje mi się że R2R będzie dobra opcją, ale.... dopiero jak posłuchasz zmodyfkowanego XSa ? Mam Armature Asterion ( HOLO Spring) i gra tak jak piszesz aby grał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka aktualizacja odnośnie modów mojego XSa ( Na AKM 4497 i Rcore)

Zmiany vs stock:

1. Wymienione kondensatory w torze audio ( Elna Simlic 2, Rubycon, Nichicon KZ) Foliowe na Audyn True Cooper Max i Mundorf SGO

2. Wymienione kondensatory w zasilaniu: Elna LAO, Mundorf Mlitc, Nichicon KZ, FG, Elna Smilic 2

3. Gniazdo zasilające Furutech ( rodowane) + nowy bezpiecznik

4. Ominięty filtr zasilania ( wejściowy)

5. Diody Vishay

6. 3x OPA 401

7. Nowe gniazda RCA ( przelotowe  - nie trzeba wylutowywac całości aby wyjąc płytkę)

8. Wszystkie połączenia kondensatorów (jeśli potrzebne) i przewody  - Jantzen solid core 6N

9. Zmieniona lampa ( testy patrz posty wcześniej) 

10. Przetwornice  - wymienione 6V oraz 5V na dyskretną 

Do wymiany: tranzystor + gniazdo BNC ( takie jak stosowane jako opcja w nakładkach do maliny)

 

Jak to gra teraz?

XS bez modów to bardzo dobry DAC vs cena. Pisałem o różnych porównaniach z DAC do ok 3-4K nowych i używanych.

Po powyższych zmianach gra LEPIEJ niż R2R Holo Spring ( Armature Asterion, z lepszym toroidem na standardowych kondach) 

Ma wszystko co mają DAC R2R - scenę, nie dodaje od siebie prawie nic, mega detale, wspaniała muzykalność itp. W porównaniu z nim obecnie mój Asterion gra jak by był pod kocem ( choć to fenomenalny DAC) Moge jedynie ocenić ze stockowy XS gra na 10% swoich możliwości. Nie będę pisał o żadnych ligach ? to bez sensu. XS gra a Holo stoi ?

O upgrade zasilania i przetwornic wszystkie inne zmiany ( w tm OPA, kondensatory foliowe są 3x bardziej słyszalne, mowie oczywiście o zmianach jakie następują po wymianie na lepsze. Spędziliśmy z @gustwao wiele czasu na korespondencji i porównywaniu modów, kondensatorów, itp. Wiekie dzięki @gustwao!

Moim zdaniem to perełka ? Teraz już nie słuchać w którym rzędzie siedzi artysta, ale słychać fizykę dźwięku - jak jest tłoczony z płuc i przepływa przez komory w instrumencie ? 

Wady: Jest bezwzględny dla słabych nagrań. Nie upiększa i nie dodaje nic od siebie.Nie każdy to lubi ?

UWAGA: wydaje mi się , że odrobinę też odkryłem na swoim egzemplarzu dlaczego różne XS grają rożnie. Otóż różnią se komponentami w środku - wielkościami kondensatorów itp. Chińczyk najwidoczniej wkłada to co ma pod ręką.  Warto temu się przyjrzeć ? Miałem za duże pojemnościowo kondensatory wokół OPA  stad dziwne rozjeżdżanie się dźwięku o które pytałem.

Sprzęt wciąż się wygrzewa, Wszystkie kondensatory grają ok 60H. Nie zmienienia to faktu że gra już teraz zaje****

Można go nazwać XS wersja 2.0 ? i wciąż może być lepiej. Chętnie bym go postawił w dobrym systemie obok DAC za 10K i wyżej ( używanego lub nowego) ?

 

 

20200506_115133.jpg

Edytowane przez SzaacH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka aktualizacja odnośnie modów mojego XSa ( Na AKM 4497 i Rcore)
Zmiany vs stock:
1. Wymienione kondensatory w torze audio ( Elna Simlic 2, Rubycon, Nichicon KZ) Foliowe na Audyn True Cooper Max i Mundorf SGO
2. Wymienione kondensatory w zasilaniu: Elna LAO, Mundorf Mlitc, Nichicon KZ, FG, Elna Smilic 2
3. Gniazdo zasilające Furutech ( rodowane) + nowy bezpiecznik
4. Ominięty filtr zasilania ( wejściowy)
5. Diody Vishay
6. 3x OPA 401
7. Nowe gniazda RCA ( przelotowe  - nie trzeba wylutowywac całości aby wyjąc płytkę)
8. Wszystkie połączenia kondensatorów (jeśli potrzebne) i przewody  - Jantzen solid core 6N
9. Zmieniona lampa ( testy patrz posty wcześniej) 
10. Przetwornice  - wymienione 6V oraz 5V na dyskretną 
Do wymiany: tranzystor + gniazdo BNC ( takie jak stosowane jako opcja w nakładkach do maliny)
 
Jak to gra teraz?
XS bez modów to bardzo dobry DAC vs cena. Pisałem o różnych porównaniach z DAC do ok 3-4K nowych i używanych.
Po powyższych zmianach gra LEPIEJ niż R2R Holo Spring ( Armature Asterion, z lepszym toroidem na standardowych kondach) 
Ma wszystko co mają DAC R2R - scenę, nie dodaje od siebie prawie nic, mega detale, wspaniała muzykalność itp. W porównaniu z nim obecnie mój Asterion gra jak by był pod kocem ( choć to fenomenalny DAC) Moge jedynie ocenić ze stockowy XS gra na 10% swoich możliwości. Nie będę pisał o żadnych ligach  to bez sensu. XS gra a Holo stoi 
O upgrade zasilania i przetwornic wszystkie inne zmiany ( w tm OPA, kondensatory foliowe są 3x bardziej słyszalne, mowie oczywiście o zmianach jakie następują po wymianie na lepsze. Spędziliśmy z [mention=39666]gustwao[/mention] wiele czasu na korespondencji i porównywaniu modów, kondensatorów, itp. Wiekie dzięki [mention=39666]gustwao[/mention]!
Moim zdaniem to perełka  Teraz już nie słuchać w którym rzędzie siedzi artysta, ale słychać fizykę dźwięku - jak jest tłoczony z płuc i przepływa przez komory w instrumencie  
Wady: Jest bezwzględny dla słabych nagrań. Nie upiększa i nie dodaje nic od siebie.Nie każdy to lubi
UWAGA: wydaje mi się , że odrobinę też odkryłem na swoim egzemplarzu dlaczego różne XS grają rożnie. Otóż różnią se komponentami w środku - wielkościami kondensatorów itp. Chińczyk najwidoczniej wkłada to co ma pod ręką.  Warto temu się przyjrzeć  Miałem za duże pojemnościowo kondensatory wokół OPA  stad dziwne rozjeżdżanie się dźwięku o które pytałem.
Sprzęt wciąż się wygrzewa, Wszystkie kondensatory grają ok 60H. Nie zmienienia to faktu że gra już teraz zaje****
Można go nazwać XS wersja 2.0  i wciąż może być lepiej. Chętnie bym go postawił w dobrym systemie obok DAC za 10K i wyżej ( używanego lub nowego)
 
 
20200506_115133.thumb.jpg.26c83cb0da2b21fa047d5f3c367ebf02.jpg
A jaki to koszt wszystkich tych modyfikacji ? Bo brzmi i wygląda poważnie.

Wysłane z mojego MI PAD 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdroższe sa opa  - 3x po  150zł. Kondy w mojej wersji to pewnie ok 550zł ( mundorfy mam używane). Przetwornice to koszt od 10 -60 zl. Dody to grosze raczej. Oczywiście można lepiej i drożej jeszcze . Cześć zmian to kosmetyka ( gniazda itp) ale myślę że do nowego bez modyfikacji można założyć ok 1000zł. Można już ogarnąć porządne mody i kondensatory.

Trzeba też pametać ze zmiany można robić stopniowo - ale na dzień dobry powinno pójść zasilanie i kondensatory. Potem reszta. Kondensatory w miejscu oryginalnych czarnych i zielonych kostek Vishay ( 2x2.2UF) to powinno robić się na końcu - dopasowując XSa pod siebie.

Edytowane przez SzaacH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim xs da05b mam podstawowe przetworniki ak4495 i podstawowy zasilacz bo mam go juz dość długo i nie było jeszcze tyle opcji przy zakupie co teraz. Czy z tymi przetwornikami taka zabawa ma sens ? Opa mam wymienione 2xburson classic i stacatto. Myśle o wymianie kondenstaorów na wyjściu lampowym i kolejnej próbie na lampach bo ze standardowymi kondensatorami nie słyszałem różnicy i już myślałem że to mój wzmacniacz nie pozwala na nic więcej a po wymianie oryginalnych opampów na wyżej wymienione usłyszałem znaczną zmiane na lepsze. Można zamówić sam transformator z chin ? I czy to wszystko ma sens przy tak podstawowej wersji daca ?

 

Wysłane z mojego MI PAD 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ganjor86 napisał:

Ja w swoim xs da05b mam podstawowe przetworniki ak4495 i podstawowy zasilacz bo mam go juz dość długo i nie było jeszcze tyle opcji przy zakupie co teraz. Czy z tymi przetwornikami taka zabawa ma sens ? Opa mam wymienione 2xburson classic i stacatto. Myśle o wymianie kondenstaorów na wyjściu lampowym i kolejnej próbie na lampach bo ze standardowymi kondensatorami nie słyszałem różnicy i już myślałem że to mój wzmacniacz nie pozwala na nic więcej a po wymianie oryginalnych opampów na wyżej wymienione usłyszałem znaczną zmiane na lepsze. Można zamówić sam transformator z chin ? I czy to wszystko ma sens przy tak podstawowej wersji daca ?

 

Wysłane z mojego MI PAD 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

W każdej wersji różnice powinny być słyszalne, tak jak piszę podstawa to wymiana kondensatorów w sekcji zasilania. Zmiany OPAampów powinny być  jeszcze bardziej czytelne. Jest z tym trochę zabawy, ale jeśli ktoś lubi lutownice to fajna zabawa ?

Edytowane przez SzaacH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2020 o 06:35, Jargier napisał:

Z ic cyfrowym to te zmiany jedynie na pograniczu percepcji. Druga rzecz - to każdy klocek reaguje mniej lub więcej na kabelki. Moim zdaniem XS reaguje dość mocno. 

Z jednej strony piszesz że XS reaguje mocno na ic cyfrowy, a z  drugiej że ogólnie jeśli chodzi o ic cyfrowe to zmiany na pograniczu percepcji. 

Jakie próbowałeś ic cyfrowe w takim razie i jaki dac zareagował na zmiany słabiej niż XS ?

7 godzin temu, SzaacH napisał:

W każdej wersji różnice powinny być słyszalne, tak jak piszę podstawa to wymiana kondensatorów w sekcji zasilania. Zmiany OPAampów powinny być  jeszcze bardziej czytelne. Jest z tym trochę zabawy, ale jeśli ktoś lubi lutownice to fajna zabawa ?

Jaki masz teraz system, tzn kolumny, wzmacniacz i kable? Nad akystyką coś pracowałeś?

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Dawid Hare napisał:

Z jednej strony piszesz że XS reaguje mocno na ic cyfrowy, a z  drugiej że ogólnie jeśli chodzi o ic cyfrowe to zmiany na pograniczu percepcji. 

Jakie próbowałeś ic cyfrowe w takim razie i jaki dac zareagował na zmiany słabiej niż XS ?

Jaki masz teraz system, tzn kolumny, wzmacniacz i kable? Nad akystyką coś pracowałeś?

Mam 3 systemy. NAD356 po modyfikacji Yaqina 30L mod,  i Lyngdorfa SDA 2175 z Khozmo na Takman Rei. Kolumny Heco Aurora 1000, monitory Impuls Audio Alize-  kable customowe robione przez usera innego forum. ( Miedź z nutką srebra, ale tego srebra malo) Kable IC to czysta miedź, bez srebra. Testowałem XSsa w różnych konfigach i z różnymi DAC (zawsze porównania z 2 lub nawet 3 na raz) 

Akustyki nie dotykałem, czytaj jest do du... ? Ale warunki osłuchowe wciąż były te same. Dlatego tak bardzo jestem ciekawy XSa po modach w dobrym systemie i dobrej akustyce - lub chociaż poprawnej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, SzaacH napisał:

Mam 3 systemy. NAD356 po modyfikacji Yaqina 30L mod,  i Lyngdorfa SDA 2175 z Khozmo na Takman Rei. Kolumny Heco Aurora 1000, monitory Impuls Audio Alize-  kable customowe robione przez usera innego forum. ( Miedź z nutką srebra, ale tego srebra malo) Kable IC to czysta miedź, bez srebra. Testowałem XSsa w różnych konfigach i z różnymi DAC (zawsze porównania z 2 lub nawet 3 na raz) 

Akustyki nie dotykałem, czytaj jest do du... ? Ale warunki osłuchowe wciąż były te same. Dlatego tak bardzo jestem ciekawy XSa po modach w dobrym systemie i dobrej akustyce - lub chociaż poprawnej ?

tak się zastanawiam czy nie lepiej zacząć od akustyki a później iść w wymianę kondensatorów w dac? Wiadomo że koszta inne ale w słabej akustyce nawet hiend nie zagra na miarę swoich możliwości. 

Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W akustykę zawsze warto pójść. Tylko że dla każdego to znaczy coś innego ? akustyka będzie dobra bez względu na sprzęt jaki będziesz miał i nawet jeśli zmienisz coś w systemie pomieszczenie będzie gotowe na kolejne sprzęty ?

Modyfikacje też można robić stopniowo. Nie trzeba iść od razu na całość ?

BTW Jeśli ktoś ma XSa na podwójnym trafo i AKM 4497 ( Wersja B) i chce go sprzedać, proszę o info ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2020 o 12:29, Dawid Hare napisał:

A jakie ic cyfrowe próbowałeś? Słyszysz różnicę między BNC a coax ?

Próbowałem IC coax cyfrowy na czystej miedzi oraz na srebrze. Owszem są delikatne różnice i to tak jak ogólnie przyjęte - srebro: bardziej techniczne brzmienie a miedź: bardziej zaokrąglone dźwięki. Jest różnica ale chyba najmniejsza ze wszystkich połączeń. Co do różnicy w połączeniu cyfrowym Coax i BNC nie mogę się wypowiedzieć bo nie mam kabla BNC. Natomiast w XS zmieniłem gniazdo BNC na RCA ( czyli teraz mam dwa we Coax ) i tu pomiędzy nimi różnicy nie słyszę. 

A tak na marginesie, to koszt 1000 zł, tych wszystkich modów to moim zdaniem lekko "nie do szacowany" ale załóżmy, że można i poprawa jest z pewnością słyszalna. W moim XS 05A na początku wymieniałem opamy na buforze 3x Bursony V6v, a na konwersi LME w wersji metalowej. Chciałem uzyskać ciepłe, dociążone brzmienie i jednocześnie szczegółowe. Nie za bardzo się to udało, wiec LME zmieniłem na Mussesy i już było lepiej, prawie dobrze. Później żonglerka kablami aby dociążyć/ocieplić i tak przez rok grałem i byłem zadowolony. Wydałem ok. 1000 zł. ( dużo opampów jest w wersji 05A ). Ostatnio za poradą kolegi #gustwao, wymieniłem regulatory i kondensatory w zasilaczu i sekcji cyfrowej. Kondensatory zmieniały lekko dolny zakres czyli tzw. bas - jedne powodowały bardziej dociążony/głębszy bas a drugie bardziej punktowy ale z mniejszym uderzeniem. Regulatory praktycznie barwy dźwięku nie zmieniły ale spowodowały jakby wyczyszczenie wszystkich szumów zwłaszcza na HF. Wcześniej, dźwięk był jakby "zapiaszczony" a teraz stał się bardziej "wygładzony" ( jak nylonowa struna od gitary ) i wysokie tony trąbki, talerzy czy sybilanty stały się przyjemniejsze. Musze jeszcze wymienić trafo, regulator i jakieś może diody. Tylko już nie spodziewam się tak wielkiej zmiany jak te "podstawowe" mody. Ostatnio pożyczyłem na odsłuchy inny Dac nie najnowszej generacji ale też na AKM, polecony przez sprzedawcę - "pod moje preferencje" - czyli ma mieć dociążenie i szczegół. ( początkowa jego cena to ok. 3600zł, teraz 3200 ). Odłączyłem i na tych samych ( ciemnych ) kablach podłączyłem nowy dac. Pierwsze wrażenie - jest wyraźne dociążenie i jest szczegół i scena. Następnie podłączyłem jednocześnie dwa - XS i Nowy do tego samego wzm. Nowemu dałem trochę jaśniejsze kabelki. Zagrały na bardzo podobnym poziomie praktycznie z tą samą sygnaturą tonalną z tym, że Nowy jednak trochę bardziej dociążony ( na jasnych IC ). Oby dwa reprezentują już dobry, ponad przeciętny poziom. W Nowym urzekły mnie wybrzmienia i kolorowy wokal. Teraz kwestia finansów - załóżmy 2000 zł za XS z modami i 3200 zł za nowy. Co dostajemy za to "przepłacenie" za nowego? Nowy ma lepsze usb ( wyraźnie lepsze - ale ja nie korzystam z tego ) regulacje volume i wejście liniowe ( czyli przedwzmacniacz ) no i wygląd ( i pare tam takich innych ). W XS można zrobić mody i prawie wszystko powymieniać bo jego budowa i sposób montażu to jakby z minionej epoki. Niestety, w Nowym już takiej możliwości nie ma i to jest minus, że nawet opampów nie można wyciągać. Za to w środku - elegancja-francja.  Wszystko na sztywno. Tych dwóch przetworników słuchałem ok. 3 tyg. i mogę powiedzieć, że XS bardziej nadaje się do muzyki klasycznej/instrumentalnej natomiast Nowy do rocka i utworów wokalnych. Taka refleksja mi się nasunęła, że do brzmienia, jeżeli tylko nie drażni naszego ucha, można się przyzwyczaić i to już po godzinie. Natomiast do wyglądu i estetyki trudno przywyknąć. Jedną z zasad w audio jest ta, że jak cię nie stać na drogi sprzęt to go nie słuchaj! a ja dodam, że nawet nie patrz ?.  No i teraz jestem w kropce. 

Ps. Nowy się zepsuł ( we. coax zdechło )  i odesłałem do serwisu. ( gwarancja - ciekawe czy uznają ). Mimo to dalej  jestem w dylemacie bo i XS mi się podoba brzmieniowo ( zwłaszcza jak sam lutuję - a to "bezcenne" ) i Nowy ma coś w sobie.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Jargier said:

 

A tak na marginesie, to koszt 1000 zł, tych wszystkich modów to moim zdaniem lekko "nie do szacowany" ale załóżmy, że można i poprawa jest z pewnością słyszalna. W moim XS 05A na początku wymieniałem opamy na buforze 3x Bursony V6v, a na konwersi LME w wersji metalowej. Chciałem uzyskać ciepłe, dociążone brzmienie i jednocześnie szczegółowe. Nie za bardzo się to udało, wiec LME zmieniłem na Mussesy i już było lepiej, prawie dobrze. Później żonglerka kablami aby dociążyć/ocieplić i tak przez rok grałem i byłem zadowolony. Wydałem ok. 1000 zł. ( dużo opampów jest w wersji 05A ). ?

Ten koszt do wersji dac-05b jest jak najbardziej uzasadniony. Przypominam że wersja dac-05a i dac-05b to dwa całkowicie różniące się DACi nie tylko pod względem budowy ale również brzmienia. 

Po drugie najnowszy dac-05b jest również dużo tańszy w inwestycji jeśli chodzi o mod, głównie ze względu na OPA w nim są tylko 3 szt (w wersji A siedem jeśli dobrze policzyłem) kupując koreanskie na marginesie moim skromnym zdani najlepsze z dostępnych na rynku, możemy zamknąć się spokojnie poniżej 500 zł. I już na starcie mam dużą korzyść. Z pozostałych rzeczy to wszystko kwestia jakie kondensatory kupisz one są drogie. 

Jednak effekt po modach wersji B z dwoma transfirmatorami może przerosnąć wszelkie oczekiwania nawet zagorzałych niedowiarków. 

Fajnie że u Ciebie mody się wpasował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie można się zmieścić w 1000 zł dla wersji B - oczywiście wszystko zależny od kondensatorów - można pójść w zasilaniu  w ELNA LAO lub taniej jeszcze   - 3x 13 zł ( 4700uf) lub Mundof Mlitc za 3x60 zł za szt ? Kondensatory w ścieżce audio to grosze ( po kilka złotych) 

Głowny koszt modów to OPA ( ale jeden na początek wystarczy) 

Edytowane przez SzaacH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 31

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.