Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Nakładka typu Hat do Raspberry Pi ze złączem RCA oraz BNC. Wykorzystany w urządzeniu wysokiej jakości układ DigiOne z interfejsem S/PDIF. Zastosowany w urządzeniu układ posiada rozdzielczość 24 bitów, działa z prędkością 192 kHz. Urządzenie charakteryzuje się bardzo niskim odchyleniem jitter oraz niskim szumem. Urządzenie posiada izolację galwaniczną."

 

Nie znam sie dlatego pytam. 

Denon DCD-3000 + Rotel A14 mk2 + Bowers & Wilkins 707 S3 // I'm the man on the silver mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz lepiej niż sama malina 4 to tylko pi2aes albo digione signature ewentualnie usbridge signature (duże wymagania jeśli chodzi o zasilanie i resztę toru). Żadne inne nakładki, w stosunku do samej maliny 4 to tylko krok w bok a nie do przodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@soberowy mam sporo kabelków cyfrowych z różnych półek. mogę za kaucją podesłać na testy, zobaczysz czy u Ciebie słychać różnicę ?

Co do transportu, polecam bardzo Gustard U16 na firmware 1.4.

 

Krótko tylko napiszę, że miałem w wakacje na testy Topping d90 (3k zł) bo chciałem zmienić z XS 0B na 4997 i wieloma modami (całkowita cena ok 2.5k) i został XS bez żadnych wątpliwości.

Gram niestety jeszcze na tranzystorze, więc górkę mam podostrzoną ale za to bardzo równą odpowiedź w dolnym paśmie. XS był zdecydowanie bardziej muzykalny,  kreował lepszą holografię, nie atakował tak wysokimi harmonicznymi (aha, gram z wyjścia bez lampy, bo lampa mi brumi :/) 

Ma nieco bardziej uwypuklony niski środek, mniej jest tam detalicznie, ale u mnie fajnie to wzbogaca przekaz. Jak komuś wzmak muli, to może być ciut za dużo. (chociaż wymiana kondów zasilania przede mną, a tutaj będzie największa poprawa na bank). D90 schodzi odrobinę niżej i wyżej - technicznie na pewno jest odjechany. Tylko dalej w torze trzeba mieć jakieś lampki i ciemniejsze kolumny niż moje B&W bo inaczej żyletki w uszach. No i płasko, płasko przede wszystkim... ja kocham w audio najbardziej przestrzeń, to złudzenie 3D, i tego XS w moim systemie dostarcza na pęczki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za propozycje ale na chwile obecna jedynym przewodem cyfrowym, z ktorego korzystan jest ten od usb podlaczony z laptopa do dac. 

Zaglebiam temat maliny, troche czytam. Jednak najchetniej wybralbym sie do kogos kto posiada to urzadzenie i naocznie oraz nausznie stwierdzil chec jego posiadania.

Martwi mnie jedna rzecz. Od kiedy zaczalem odtwarzac muzyke z tidala, spedzam znacznie mniej czasu na odsluchach. Wczesniej korzystajac tylko z odtwarzacza cd wybieralem plytke w zaleznosci od nastroju i leciala od a do z. Teraz skacze po utworach i nie wiem czego sluchac. Juz kiedys ktos pisal o tym na forum, ze przy odtwarzaniu z plikow tracimy to obcowanie z muzyka i mial racje. 

Apropo wyjscia z lampy, u mnie nic nie brumi, poprzedni wlasciciel wymienil lampe, standardowa lezy w pudelku, nie pamietam na jaka, moge to sprawdzic. Na wyjsciu z lampy jest lagodniejszy dzwiek, troche wiecej basu ale scena i przestrzen lepsza na wzmacniaczach operacyjnych a mam AK4495seq, 2134PA x2, 2604AU i poprzedni wlasciciel zmienil kondensatory na Mundorf Supreme. Nawet tego nie sprawdzalem, w wolnej chwili zagladne do srodka i zrobie zdjecie.

Pozdrawiam

Edytowane przez soberowy

Denon DCD-3000 + Rotel A14 mk2 + Bowers & Wilkins 707 S3 // I'm the man on the silver mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do brumu, to ja raczej miałem pecha ? ale tak ogarnąłem źródło PC, że lepiej u mnie pasuje ostatecznie bez lampy - za dużo się chowa z nią. supremki zajebista rzecz, mam w kolumnach, a do DAC dałem Evo SGO. faktycznie, przy takim źródle kable cyfrowe mało wniosą. ale jak temat poprawisz to zachęcam - tanio można sporo zdziałać.

2604 do wymiany w pierwszej kolejności, ja bym odradzał ruszanie 2134 - przeszedłem chyba z 5 różnych kompletów opa i wróciłem do stock na koniec.

a jak ktoś nie wymienił jeszcze bezpiecznika w swoi wypasionym XS to zapraszam na priv - mam 2 sztuki fajnie na sell. 100 zł /sztuka, a robią różnicę w dopracowanym systemie. Dla większości pewnie to <1% wartości sprzętu, a na pewno wniosą więcej niż 1%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, jeekub napisał:

 ?

2604 do wymiany w pierwszej kolejności, ja bym odradzał ruszanie 2134 - przeszedłem chyba z 5 różnych kompletów opa i wróciłem do stock na koniec. 

Brumienie nie może mieć miejsca, gdzieś w torze lampy coś nie powinno się stykać. Albo lampa do wymiany. Trzeba to sprawdzić. Ona ma wpływ nawet na xlr bardzo pozytywny. 

OPA warto wymienić, polecam konfigurację na bufor za opm2320D, na kanały opm401. Jak dla mnie nic na razie tego nie przebije. A miałem kilka dyskretnych wzmacniaczy, zwykłych również (AD797BR, AD825 LME49990 LME49710  lme49860 itd.) 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Czytalem w tym watku o wymianie ak4495 na ak4497. A czy mozna i czy warto zrobic krok jeszcze do przodu i wymienic na ak4499 ?

Sluchal ktos tych trzech kosci i wychwycil roznice? Jesli tak jakie.

Denon DCD-3000 + Rotel A14 mk2 + Bowers & Wilkins 707 S3 // I'm the man on the silver mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, soberowy napisał:

Hej.

Czytalem w tym watku o wymianie ak4495 na ak4497. A czy mozna i czy warto zrobic krok jeszcze do przodu i wymienic na ak4499 ?

Sluchal ktos tych trzech kosci i wychwycil roznice? Jesli tak jakie.

Jak chciałbyś sprzedać ak4497 daj znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, soberowy napisał:

Mam 4495.

Moglbys cos wiecej napisac o poszczegolnych modelach?

To jedno z trudniejszych pytań. Jeśli chodź o XS to miałem ak4495seq i obecnie mam ak4497. Są to różne kości oraz różne implementacje, tych kości w tym niby samym DACu. Czemu niby bo z wyglądu są są bardzo podobne, mówię o zawartości. Ta sama lampa ten sam stopień analogowy podobne zasilanie itp. Jednak co najważniejsze różnią się stopniem cyfrowym. Same kości AK należą do tych bardziej muzykalnych porównując z innymi (jeszcze pcm1794 są fajne). Porównując stokowe XS ak4495seq i ak4497 to różnice nie są takie duże. Pierwszy bardziej muzykalną, druga dokładniejsza ale i ciut chłodniejsza. To chyba tyle. 

Dalej, duże znaczenie ma w wersji ak4497 zastosowanie dwóch transformatorów powoduje to główne poprawę dolnych pasm. Bassik jest po prostu lepszy. To tyle na temat stock owych wersji. 

Natomiast mega różnice zaczynaja być modyfikując te oba dac-05b oczywiście na korzyść ak4497 głównie przez zastosowanie innego stopnia cyfrowego wymuszone inne rozwiązanie zasilania samej kości.

Tam drzemie duuuży potencjał. Gdzie oczywiście po odpowiedniej modyfikacji z hifi przechodzimy do prawdziwego hi-endy (wiem co piszę). 

Sporą zaletą tych DACów jest zastosowanie tylko trzech OPA. Pozwał to zastosować dyskretne wzmacniacze. Wiadomo kosztują więcej nawet porównując z najlepszymi OPA, jednak dźwięk jaki możemy uzyskać jest więcej niż dobry (chyba to za słabe określenie)

Warto wspomnieć o pierwszej wersji XSdac-05a tam siedzi pcm1794 są to bardzo dobre i muzykalne kości. Niestety zasilenie ich oraz wyporowadzenie sekcji analogowej przez OPA aż w 9 szt praktycznie uniemożliwia pójście na maksa w modyfikacjach oraz wymianę aż 9 OPA na dyskretne. Zasilenie sekcji cyfrowej podobne jak w ak4495seq, czytaj wyżej. 

Te kości bardzo dobrze sprawdzają się że stopniem lampowym, niestety firma XS tego nie przewidziała. A szkoda. 

Teraz kilka słów na temat samych kości AK. Ak4495seq i ak4497 to fajnie brzmiące, naturalne i muzykalne kości. Kości te używają wyjścia napięciowego. 

AK4499 której nie miałem jeszcze okazji posłuchać, wykorzystuje wyjście prądowego. Używa schematu konwersji rezystora przełączanego, zamiast podejścia z przełączanym kondensatorem stosowanym w starszych układach AKM. To tyle teorii. Z forum zachodnich użytkownicy opisują że bliżej tej kości do brzmienia Serbe (które mi nie leżą). Wyjście prądowe jest zaletą, o ile konstruktor DAC jest w stanie zaprojektować naprawdę dobry stopień (układy wyjściowe napięcia ułatwiają implementację projektu). Jednka znając podejście olewające producentów wątpię, aby umieli wykorzystać w 100% potencjał tej kości. Jeszcze jedno jedna kość ak4499 może zasilić dwa kanały niezależnie. Jednka widziałem że gustard w swoim najnowszym DAC'u wykorzystuje 2 kości. Po co  i dlaczego tego nie wiem, mam nadzieję że jest to uzasadnione walorami muzycznymi a nie marketgowymi. 

Konkluzja moja. Jeśli samemu nie zastosujemy odpowiednio dobrze dobranych komponentów to żaden DAC (mówię tu o innych firmach również) nie będzie graj tak jak  zprojektował to autor. Czyli jeśli nie posmarujemy to daleko nie zajedziemy. Uff a myślałem że będzie krócej. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś zostwił konfiguracie  stacato z 2x opm 401? Czy lepiej wypada  przetestować 2 opm 401 + opm 2320 D Nie wiem czy zamówić dwa czy trzy. Jakiej wartości powinny być miki? 

Przeszukałem wątek i róże montowaliście

Jeszcze pytanko. Czy aby zbocznikować kondensatory należy je wylutować, rozładować? 

Czy mogę zrobić to bezpiecznie jak siedzą w płycie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dancos napisał:

Czy ktoś zostwił konfiguracie  stacato z 2x opm 401? Czy lepiej wypada 3x opm 401. Nie wiem czy zamówić dwa czy trzy. Jakiej wartości powinny być miki? 

Przeszukałem wątek i róże montowaliście

Zamów sobie na bufor opm2320D, a na kanały opm401. Staccato szybko sprzedaj dopóki są jeszcze wyznawcy tego dyskretnego. 

Jak umiesz lutować i nie straszny Ci Miernik oraz masz dobrą lutownicę z wymiennymi końcówkami to zrób mod według tego co napisał kilka stron wcześniej kolega Szaach 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, gustwao napisał:

Zamów sobie na bufor opm2320D, a na kanały opm401. Staccato szybko sprzedaj dopóki są jeszcze wyznawcy tego dyskretnego. 

Jak umiesz lutować i nie straszny Ci Miernik oraz masz dobrą lutownicę z wymiennymi końcówkami to zrób mod według tego co napisał kilka stron wcześniej kolega Szaach 

A co jest nie tak ze staccato? 

Druga część wypowiedzi dotyczy bocznikowania :)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, dancos napisał:

A co jest nie tak ze staccato? 

Jak kupisz OPMy i zamienisz za Staccato to się przekonasz. Biją staccato w każdym aspekcie. 

12 minut temu, dancos napisał:

Druga część wypowiedzi dotyczy bocznikowania :)? 

Odpowiedziałam, zrób mod według tego co pisał Szaach, nie będziesz musiał bocznikowac, efekt będzie o niebo lepszy. 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, gustwao napisał:

Zamów sobie na bufor opm2320D, a na kanały opm401. Staccato szybko sprzedaj dopóki są jeszcze wyznawcy tego dyskretnego. 

Jak umiesz lutować i nie straszny Ci Miernik oraz masz dobrą lutownicę z wymiennymi końcówkami to zrób mod według tego co napisał kilka stron wcześniej kolega Szaach 

Dzięki gustwao. 

Co do opm są wersję high 

https://www.ebay.com/itm/274430562796

https://www.ebay.com/itm/283951023659

I low 

https://www.ebay.com/itm/274430571749

Bez różnicy które wybiorę? 

 

Co do modów :

Kondensatory to po prostu wytnij, wklej ? wspominałeś o mierniku - on przyda się tylko do ustawienia regulatorów napięcia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam Lumin D2 jako streamer do wzmaka... Pytanie do was koledzy. Czy kupujac DAC XIANGSHENG DAC-05B II wersja z dwoma trafo poprawie sobie dzwiek? Czy bedzie to ten sam poziom grania co Lumin D2. Dodam ze nie wchodza w gre zadne MODy DACa, jestem totalnie zielony z elektroniki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dancos napisał:

Dzięki gustwao. 

Co do opm są wersję high 

https://www.ebay.com/itm/274430562796

https://www.ebay.com/itm/283951023659

I low 

https://www.ebay.com/itm/274430571749

Bez różnicy które wybiorę? 

Co do modów :

Kondensatory to po prostu wytnij, wklej ? wspominałeś o mierniku - on przyda się tylko do ustawienia regulatorów napięcia? 

Musisz wybrać jeśli opm2320D low jeśli nie ma to tylko middle Impedance, a opm401 to low Impedance. High nie bierz. 

Tak kondy 1:1 ale na dużo lepsze. Warto poczytać jakie. Miernik oczywiście do regulatorów aby dobrze ustawić napięcia. 

Przed wymianą regulatorów pomierz jakie masz w wersji stock owej napięcia, takie same ustaw po wymianie. 

45 minut temu, Cybermike1 napisał:

Witam. Posiadam Lumin D2 jako streamer do wzmaka... Pytanie do was koledzy. Czy kupujac DAC XIANGSHENG DAC-05B II wersja z dwoma trafo poprawie sobie dzwiek? Czy bedzie to ten sam poziom grania co Lumin D2. Dodam ze nie wchodza w gre zadne MODy DACa, jestem totalnie zielony z elektroniki. Pozdrawiam

Jeśli nie będziesz robił MODow to odpuść sobie XS. Zostań przy tym co masz. Ty mas kombajn dac razem z odtwarzaczem strumieniowym w jednym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, gustwao napisał:

Jeśli nie będziesz robił MODow to odpuść sobie XS. Zostań przy tym co masz. Ty mas kombajn dac razem z odtwarzaczem strumieniowym w jednym. 

No nie bede, robil MODa, nie mam takich zdolnosci. A co do Lumina D2 to kombajn z DAC ale ma swoje grzechy...ogolnie to bardzo fajne granie, ale podbija wysokie tony, podbija wyzsza srednice ma swoje za uszami. Czyli poprawe da dopiero DAC od 10 k ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Cybermike1 napisał:

No nie bede, robil MODa, nie mam takich zdolnosci. A co do Lumina D2 to kombajn z DAC ale ma swoje grzechy...ogolnie to bardzo fajne granie, ale podbija wysokie tony, podbija wyzsza srednice ma swoje za uszami. Czyli poprawe da dopiero DAC od 10 k ?

Na pokładzie masz Wolfson WM8741 on ma swoje wady i zalety. To nie jest kość idealna. Zresztą inne również nie są ale mogą być troszkę lepsze jeśli chodzi o naturalność. Jednak ja Wolfson odbierałem trochę inaczej dla mnie góra nie była za bardzo natarczywa i nie słyszałem wszyskich smaczków. Za to dół był bardziej słyszalny i mocniej zaznaczony. Ale każdy ma inne ucho. 

Nie musisz wydawać tysięcy na bardzo dobre granie jednka niestety trzeba pogrzebać w bebechach. Gotowce to już zabawa i wieczne poszukiwania oraz gonienie króliczka. Jeśli nie znasz się kompletnie na elek. To może coś z R2R? Najlepiej z drugiej ręki 

Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, gustwao napisał:

Na pokładzie masz Wolfson WM8741 on ma swoje wady i zalety. To nie jest kość idealna. Zresztą inne również nie są ale mogą być troszkę lepsze jeśli chodzi o naturalność. Jednak ja Wolfson odbierałem trochę inaczej dla mnie góra nie była za bardzo natarczywa i nie słyszałem wszyskich smaczków. Za to dół był bardziej słyszalny i mocniej zaznaczony. Ale każdy ma inne ucho. 

Nie musisz wydawać tysięcy na bardzo dobre granie jednka niestety trzeba pogrzebać w bebechach. Gotowce to już zabawa i wieczne poszukiwania oraz gonienie króliczka. Jeśli nie znasz się kompletnie na elek. To może coś z R2R? Najlepiej z drugiej ręki 

No wlasnie jest to dziwne z tym wolfsonem, bo wczesniej mialem Lumina d1 tam tez byla ta sama kosc i mi w nim brakowalo wysokich. D1 byl bardzo bardzo grzeczny na gorze, nawet byla wycofana. Natomiast d2 mimo ze zachowujd wiele cech jedynki to gra eksponuje pasma. Co do DAC R2R to chyba jedyna opcja zeby miec dobry dzwiek bez modow..ale malo kto sprzedaje R2R ? mam dwie firmy na liscie Denafrips(Venus II) i Audio Gd(R7) ale sa to swierze i  drogie DAC. Ale jak juz przywalic to z grubej rury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Cybermike1 napisał:

No wlasnie jest to dziwne z tym wolfsonem, bo wczesniej mialem Lumina d1 tam tez byla ta sama kosc i mi w nim brakowalo wysokich. D1 byl bardzo bardzo grzeczny na gorze, nawet byla wycofana. Natomiast d2 mimo ze zachowujd wiele cech jedynki to gra eksponuje pasma. Co do DAC R2R to chyba jedyna opcja zeby miec dobry dzwiek bez modow..ale malo kto sprzedaje R2R ? mam dwie firmy na liscie Denafrips(Venus II) i Audio Gd(R7) ale sa to swierze i  drogie DAC. Ale jak juz przywalic to z grubej rury. 

Jak Cię stać to kto bogatemu zabroni. Jednak ja sprawdziłbym na Twoimi miejscu jeszcze denafrips pontus albo jeszcze lepiej terminator. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, gustwao napisał:

Jak Cię stać to kto bogatemu zabroni. Jednak ja sprawdziłbym na Twoimi miejscu jeszcze denafrips pontus albo jeszcze lepiej terminator. 

No teraz mnie nie stac:( chyba ze upoluje uzywke pontus tez ciekawy a terminator to hmmm terminator ? a jest ktos w Pl kto przerabia calosciowo od A do Z DAC-05B ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Cybermike1 napisał:

No teraz mnie nie stac:( chyba ze upoluje uzywke pontus tez ciekawy a terminator to hmmm terminator ? a jest ktos w Pl kto przerabia calosciowo od A do Z DAC-05B ?

Tak przerabiali koledzy dac-05b calosciowo lub prawie (bez rezystorów). Przynajmniej dwie osoby. Za granicą jeszcze dwie. I prawie każdy podstawowe elementy. 

3 minuty temu, dancos napisał:

Gustwao 

Może być wersja 3320D dual medium low impedance zamiast 2320D? 

Nie ma jej na ebay, chyba że jest inny sklep 

 

 

 3320D dual medium musisz zapytać autora czym się różni od mojej wersji. 

Ja mam opm2320D medium imp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.