Skocz do zawartości
IGNORED

Elac Uni-Fi FS U5 vs B&W 683 S2 i do tego wzmacniacz


Engineer

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, po dokonaniu odsłuchów w zasadzie ograniczyłem mój wybór do dwóch pozycji w podobnej cenie:

 

1. Elac Uni-Fi FS U5

2. B&W 683 S2

 

Zestawiałem obie pary kolumn z NAD c368, Yamahą 803D oraz Rotel A12, które są również do kupienia.

 

No i oczywiście dylemat, najchętniej wybrałbym po kilka cech z każdej z kolumn i włożył w jedną parę. Kolumny są wystarczające do nagłośnienia mojego pomieszczenia. Niestety ze względu na ustawienie MUSZĄ być ustawione przy ścianie, tego nie dam rady przeskoczyć.

Elac ma bass reflex z tyłu, a B&W z przodu, oczywiście w sklepie były ustawione w 1/3 sali więc nie wiem jak zagra to u mnie i to jest największy dylemat. Elac wydaje mi się bardziej uniwersalny, B&W to mistrz gitary, smyczków, sceny, a to jest 60-70% tego co słucham, w innych utworach brzmi syntetycznie, sucho ale ma to swój urok.

Czy umieszczenie bass reflexu powinno przesądzić o zakupie? Kolumny będą blisko ściany a wyczytałem, że nawet kolumny z przednim bass reflexem muszą być odsunięte od ściany. Przy wzmacniaczu nie mam dylematu bo w zależnosci od wyboru kolumn będzie to: Elac -> Nad 368, B&W 683 s2 -> jeden z Roteli (A12 lub A14). Ktoś pomoże rozwiązać dylemat bo w zasadzie jestem gotowy do zakupu jednego z tych zestawów. Czy któryś wybór lepiej zabrzmi przystawiony do ściany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Czy ograniczać wybór tylko do Yamaha, Rotel, B&W i Elac? Myśle, że jesteśmy w sranie zaoferować system, który może okazać się rozwiązaniem jeszcze ciekawszym.

Najlepszym przykładem może być połączenie francuskiej integry Atoll IN100SE (https://www.q21.pl/atoll-in100se.html) z polska konstrukcją Audio Academy Hyperion IV (https://www.q21.pl/audio-academy-hyperion-iv.html). Dobra opcją może okazać się system Primare I22 (https://www.q21.pl/primare-i22.html) w połączeniu z kolumnami Kef Q750 (https://www.q21.pl/kef-q750.html) lub Focal Chorus 716 (https://www.q21.pl/focal-chorus-716.html).

To tylko kilka przykładów rozwiązań, które na podstawie Twojego opisu mogą okazać się bardzo atrakcyjne. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Poza wyżej wymienionymi rozwiązaniami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać. Jesteśmy salonem niezależnym.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 dziękuję za odpowiedź, ale paradoksalnie nie pomogłeś bo zamiast 2 wyborów zrodził się trzeci, bardzo podoba mi się drugie zestawienie Primare I22 i KefQ750 - szukam kolumn białych i te wyglądają na solidne. Do tego taki zestaw wychodzi atrakcyjnie cenowo. Niestety obawiam się, że nie będę miał gdzie tego zestawienia odsłuchać bo nie trafiłem w sklepach u siebie na te elementy. Ale będę szukał, przy okazji czemu wzmacniacz ma aż tak dużą obniżkę (5 490 zł na 3 199 zł)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elac ma większa energię basową niż Bowers i ten bas może się niestety wzbudzać jeśli kolumny będą bardzo blisko ściany.

Z Yamahą R-N803D poradzisz sobie w sporym stopniu z tym problemem używając pomiaru YPAO. To doskonale wyrównuje pasmo w pomieszczeniu.

Jeśli jednak NAD i Rotel to już decyzja czy wolisz brzmienie cieplejsze o mocniejszym dole pasma (NAD i ELAC) czy bardziej przejrzyste z lepszymi smaczkami na górze pasma (Rotel B&W)

Duże pomieszczenie chcesz nagłośnić?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakich regionów Polski pochodzisz? Jeśli chcesz dokonać zakupu systemu na lata, na pewno warto posłuchać wielu konfiguracji i wybrać taki zestaw, który będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, jesteśmy salonem niezależnym, mamy ogromny asortyment sprzętu i kolumn, wszystko dostepne od ręki i gotowe do odsłuchów. Mamy wielu Klientów, którzy z najbardziej odległych zakątków Polski przyjeżdzają do nas.

Pytałeś o Primare - Szwedzi wprowadzają właśnie nową serię, my zakupiliśmy większą ilość urządzeń, nawet wczoraj duża paleta sprzętu od Primare przyjechała bezpośrednio ze Szwecji (Oczywiście sprzęt z polskiej dystrybucji Voice) do nas. Ze względu na bardzo duża ilość, mogliśmy wynegocjować tak atrakcyjną cenę. Jestem pewny, że jest to zestaw godny zainteresowania i w swoim przedziale cenowym, szczególnie w aktualnej ofercie bezkonkurencyjny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pabianice to 4 godz. jazdy, być może niedługo będę służbowo bliżej i wybiorę się do Waszego salonu. Może rzeczywiście nie będę jeszcze podejmował decyzji, ale do końca roku muszę temat załatwić, myślałem, że już jestem blisko. Na tą chwilę skłaniam się ku Elac + Nad za uniwersalność grania. Gdybym tylko ja miał słuchać byłyby to B&W + Rotel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do nas masz ile?

Bo sprawdzisz też coś innego. Po prostu.

Ze wspomnianych przez Ciebie wybrał bym ELACi + RN803D.

Funkcyjność połączona ze świetną stereofonią i detalem bez żadnych wyostrzeń.

 

Zachęcam jednak do odwiedzenia salonu i posłuchania czegoś z innych marek.

 

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do nas masz ile?

Bo sprawdzisz też coś innego. Po prostu.

Ze wspomnianych przez Ciebie wybrał bym ELACi + RN803D.

Funkcyjność połączona ze świetną stereofonią i detalem bez żadnych wyostrzeń.

 

Zachęcam jednak do odwiedzenia salonu i posłuchania czegoś z innych marek.

 

Piotrek

 

O widzisz, co prawda mam też daleko ale czasem bywam w oddziale firmy w Krakowie, a to już rzut beretem z tego co widzę, niedługo pojawi się więc pilna potrzeba wyjazdu do oddziału :).

Co do Yamahy, słuchałem jej w kilku zestawieniach, ale zawsze potem podłączany był nad, rotel czy Atoll i zamiatał tą Yamahę, być może to kwestia doboru kolumn, bo z Elacami jej nie słuchałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.