Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie telewizory się teraz kupuje?


micwoj

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie rozlozyl na lopatki tv wygladajacy jak obraz w standby. Czy ma ktos wiedze, czy da sie go ustawic np jako opcje akwarium?

Chodzi o Samsung Frame TV

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w koncu ktory ma najlepszy obraz, kolory czern itd?:

lcd, plazma, led, oled czy qled?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 czerń OLED

2 plazma

Qled,LED = to samo w zależności od systemu wygaszania,

Kolor kwestia gustu i wiadomo tu kłania się odpowiednia kalibracja, niekoniecznie profesjonalna.lecz według mnie żeby być na 100% cent pewny, nic nie zastąpi profesjonalnej kalibracji.No i ostatnie całokształt czyli obraz. OLED w tej chwili chyba jest najlepszym wyborem jako całość, gdyż mamy nieskończoność kontrastu, dobrą biel.. Lecz odnośnie kolorów, są one bliższe LCD aniżeli plazmie i tu jestem deko zawiedziony. Być może to kwestia mojego przyzwyczajenia lub kalibracji Oleda.. Owszem w reklamowkach,demach i filmach 4k hdr OLED wygląda świetnie a wiadomo tego materiału z tygodnia na tydzień przybywa. Qled to wiadomo nazwa marketingowa gdyż to zwykły LED i kontrast według Oleda to przepaść w nocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam że kupno Oleda fullhd to całkowicie bez sensu, lepiej dołożyć lub poczekać, dozbierać i mieć wszystkie standardy na tą chwilę gdyż są sytuacje i filmy że czuć tą poprawę na Oledzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam że kupno Oleda fullhd to całkowicie bez sensu

 

A ile jest filmów 4K? I czy rośnie to jakoś szybko czy raczej nie? Czy większość nowych filmów na BD wychodzi też w wersji 4K?

Bo może warto jeszcze poczekać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W full hd nawet filmow w tv nie puszczaja a zobaczcie ile lat juz jest ta technologia. 4k moze wejdzie za 5 lat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kilku miesięcy 4k wchodzi szeroko ławą - w wiadomych miejscach od jakiegoś czasu te same tytuły ukazują się w obydwu formatach, mało tego ukazują się filmy z przed kilku lat który wyszły obecnie w 4k. Tylko proszę zaraz nie pitolić o tym jak były nagrane itd - mówię tylko jak jest materiałem 4K. A głupie gadanie że w naszej tv to nawet fhd nie ma to już męczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy 4k wychodzą już dość regularnie + szeroka + hdr.. Mi jako graczowi podoba się opcja 120 klatek w Oledzie C7, chodź jeszcze nie testowalismy. Brat już zamówił dekoder nc+ 4k więc niedługo coś tam będzie. A ile tak naprawdę będzie 4k w 4k to się okaże :) W trakcie transmisji 4k reszta kanałów będzie w jakości SD pewnie heh::)))Wracając do tematu gdy płacimy 4.5tys za Oleda fullhd tak naprawdę, płacimy tylko za kontrast bo poza tym nic nadzwyczajnego nie będzie.. Chyba że ktoś przeskoczy po IPSie to może mieć zawał gdy zobaczy Oleda w nocy.

 

Właśnie 3 sezon Belfra ma być w 4k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie 3 sezon Belfra ma być w 4k.

Nie będę pod seriale kupował telewizora. To jak kupić highendowe kolumny do słuchania majteczek w kropeczki...

 

Poza tym tak naprawdę... Który dostawca telewizji daje uczciwe nieskompresowane za bardzo HD? Ja jeszcze u żadnego znajomego nie widziałem. Więc zostają filmy ba bluerayu. Ale znowu, mają takie ceny, że mogę sobie pozwolić na jakiś folm który lubię, ale nie kupię sobie jakiegoś niezobowiązującego kina za 70 czy 100zł.

Zresztą płyty doprowadzają mnie do szału, mam już tego dwie szuflady i jedną szafkę i leży i się kurzy. Dysk jakoś mniej miejsca zajmuje...

 

Anyway, sugestia sprzedawcy w sklepie (??) że skoro na przedświąteczne wyprzedaże nie zdążyłem, to on by poczekał do po świętach, bo będą wyprzedawać. Oledy też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 4k teraz to kompletny nonsens bo tak jak piszecie nie ma jeszcze w tv full hd a co dopiero 4k. Pieniadze w bloto. Kupie 4k dopiero jak zobacze tv w standardzie fullhd.

 

Przy ps4 kozystam z tv optymalnie i tylko wtedy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem! :) Od razu zaczyna sie biadolenie że tvn24 albo info idą w lipnym Hd :):):) Powtarzam - tu jest dział kino Domowe. Dla marudnych fanów programu telewizyjnego trzeba utworzyć osobny wątek :):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem! :) Od razu zaczyna sie biadolenie że tvn24 albo info idą w lipnym Hd

Nie lipne hd tylko hd ready.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się waham między ogromnym LED Szajsunga 75cali a oledem LG 55 cali. Cena ta sama. Oled - wiadomo - obraz, Szajsung - rozmiary.

No i nie wiem co wybrać bo ten LED Szajsunga wcale tak podłego obrazu nie ma. No ale oledowi nie dorówna - wiadomo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 4k teraz to kompletny nonsens bo tak jak piszecie nie ma jeszcze w tv full hd a co dopiero 4k. Pieniadze w bloto. Kupie 4k dopiero jak zobacze tv w standardzie fullhd.

 

A dla mnie jest nonsensem pakowanie się w przejściówkę 4K (tak naprawdę powinno się to nazywać Ultra HD Ready) w sytuacji gdy Japonia ma już 8K. I co więcej: prezentują tę samą szkołę myślenia gdyż ogłosili, że ich żadne 4K nie interesuje, idą z FHD bezpośrednio na 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja się waham między ogromnym LED Szajsunga 75cali a oledem LG 55 cali. Cena ta sama. Oled - wiadomo - obraz, Szajsung - rozmiary.

No i nie wiem co wybrać bo ten LED Szajsunga wcale tak podłego obrazu nie ma. No ale oledowi nie dorówna - wiadomo.

Jak chcesz rozmiar i obraz odpowiedniej jakości to dobrej klasy projektor... :) ;)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie tv ponad full hd to czysty marketing-reklamy mowia za siebie a i stoiska z tv maja podany material 4k, gdzie po powrocie do domu czar pryska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie jest nonsensem pakowanie się w przejściówkę 4K (tak naprawdę powinno się to nazywać Ultra HD Ready) w sytuacji gdy Japonia ma już 8K.

 

Skalowanie w górę to jest tak zwane algorytnowe zapychanie wolnych dziur pomiędzy aktywnymi pixelami dla danej rozdzielczości, czyli inaczej mówiąc tv 8K dla najczęstszego sygnału HD, będzie miał bardzo dużą ilość wolnego miejsca między świecącymi natywnie pixelami i będzie musiał naprawdę dużo tych dziur pozapychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz rozmiar i obraz odpowiedniej jakości to dobrej klasy projektor... :) ;)

 

PRAWDA! :)

 

W warunkach IRL telewizory poniżej 4K praktycznie są już nieobecne na rynku.

Więc dla mnie nie ma dylematu: 4K czy FHD, bo FHD jest już przeszłością.

A skąd materiał?

Są przecież już BluRaye 4K, Netflix nadaje 4K HDR, a klasyczna telewizja? A kij im w oko! :) Kto jeszcze ogląda telewizję? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, 1 raz od 10 lat ogladam, bo mam na to czas (polamalem obojczyk), dlatego zglebiam sens wiekszego inwestowania w tv bo mnie dotyczy wtym momencie. Tv najlepej zabija mi czas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalowanie w górę to jest tak zwane algorytnowe zapychanie wolnych dziur pomiędzy aktywnymi pixelami dla danej rozdzielczości, czyli inaczej mówiąc tv 8K dla najczęstszego sygnału HD, będzie miał bardzo dużą ilość wolnego miejsca między świecącymi natywnie pixelami i będzie musiał naprawdę dużo tych dziur pozapychać.

 

W Japonii się niczego nie skaluje w górę i nie zapycha dziur. Obraz 8K jest zasilany sygnałem nagranym w rozdzielczości 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Japonii się niczego nie skaluje w górę i nie zapycha dziur. Obraz 8K jest zasilany sygnałem nagranym w rozdzielczości 8K.

 

W Japonii na własne większe mieszkanie w apartamentowcu czy domu jednorodzinnym może sobie pozwolić tylko najbogatsza mniejszość, ponieważ ceny za metr kwadratowy są tam po prosu astronomiczne, większość ludzi na dzień dzisiejszy najczęściej ogląda na malutkich tv LCD HD, i często są to nawet prostsze (i w innych nietypowych kolorach) modele niż na Europę. Z tego co słyszałem to w Japonii znacznie częściej spotykane są mniejsze przekątne niż w Europie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, do tv 4k nie namawiam bo sam siedzę na fullhd i te różne wodotryski mnie jakos nie mogą przekonać, ale jak ktoś ma stary tv,słaby i planuje kupić nowy i jak stać to warto wziąść to co jest obecnie w standardzie i zwyczajnie mieć trochę radości z wydanej kasy.Filmy 4k idą jak już ktoś napisał z netflixa, dodam że mam najwyższy pakiet i z mojego profilu korzystam Ja, dzieciaki, szwagier i brat oczywiście dwóch ostatnich w swoich domach i jeszcze się nie zdarzyło że były jakieś problemy . Jak komuś za drogo to może wziąść z kimś na spółkę, tam są 4 screeny jednocześnie i właśnie na tej platformie 4k jest już sporo.Hdr Dolby vision itd.. Oczywiście samo 4k też nie jest jakimś cudem, ale głębia ostrości, jak ktoś wie oco chodzi często robi wrażenie..do tego czerń Oleda i jest klasyk obraz i o LCD raczej zapominamy.. W zwykłej telewizji znowu taki OLED doopy nie urywa, bynajmniej w moich oczach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko na ile my jesteśmy w stanie odróżnić to 4k na telewizorach wielkości 50-75 cali od zwykłego FHD.

Ja mam w domu starszą plazmę Panasonica jeszcze HD ready. TV oglądany jest minimum z 3,5 metra. Ja naprawdę nie widzę różnicy pomiędzy HD Ready, a FullHD z odległości około 3 metrów, celowo kilkakrotnie przyglądałem się u znajomych posiadających telewizory FullHD.

Powiem więcej, jeśli porównac mój TV do LCD, to nie widziałem jeszcze telewizora FHD LCD, który miałby tak dobry obraz jak ta plazma HD Ready.

Może na rzutnikach 100 i więcej cali będzie widać różnicę pomiędzy FullHD, a 4K, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że ktoś na TV powiedzmy 60" zobaczy wyraźną różnicę. Pchanie 8k do TV 60 czy 70" to już w ogóle wydaje mi się abstrakcją, choć mogę się mylić bo nie widziałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko na ile my jesteśmy w stanie odróżnić to 4k na telewizorach wielkości 50-75 cali od zwykłego FHD.

Ja mam w domu starszą plazmę Panasonica jeszcze HD ready. TV oglądany jest minimum z 3,5 metra. Ja naprawdę nie widzę różnicy pomiędzy HD Ready, a FullHD z odległości około 3 metrów, celowo kilkakrotnie przyglądałem się u znajomych posiadających telewizory FullHD.

Powiem więcej, jeśli porównac mój TV do LCD, to nie widziałem jeszcze telewizora FHD LCD, który miałby tak dobry obraz jak ta plazma HD Ready.

Może na rzutnikach 100 i więcej cali będzie widać różnicę pomiędzy FullHD, a 4K, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że ktoś na TV powiedzmy 60" zobaczy wyraźną różnicę. Pchanie 8k do TV 60 czy 70" to już w ogóle wydaje mi się abstrakcją, choć mogę się mylić bo nie widziałem.

A wiesz dlaczego? Bo masz plazme!!! Już pisałem kiedyś że ta technologia przez najbliższe kilka wieków nie będzie zagrożona przez żadną nową technikę. To właśnie ta cudowna technologia Ci sprawiła ze masz lepszy obraz niż na Oledzie 4K. A swoją drogą jaki ten świat jest głupi. Inzyniery różne się męczą i kombinują nad nowymi technologiami i po co się pytam? A takie japońce - to już w ogóle gamonie do potęgi jakieś 8K wprowadzają za kosmiczną kasę a wystarczyło klepać dalej w milionach egzemplarzy plazmy HD Ready!!! Gdzie tu sens i logika?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japońce to nie głupole,wiedzą c robią.Bo głupi to przeciętny Kowalski który leci do Media i kupuje takie 4K na 50 rat po to aby przy taniej wódce pochwalić się znajomym,czy rodzinie ze swojego nowego nabytku za krwawicę,podobnie jest z telefonami,po co kupujecie 4K jak nie ma najmniejszej różnicy między HD a 4K.Polak to głupi zakompleksiony człowiek.Zarabiamy 4 razy mniej niż przeciętny europejczyk,a wydajemy tyle samo na głupoty,zamiast zainwestować w swój wygląd,może zdrowie,i dzieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarabiamy 4 razy mniej niż przeciętny europejczyk,a wydajemy tyle samo na głupoty,zamiast zainwestować w swój wygląd,może zdrowie,i dzieci.

Dokladnie, choc nawet przy wiekszych zarobkach nadal masz racje.

Ja mam 7 rok plazme FHD i dziala pieknie chc to nie smart tv. Nie widze sensu zmiany bo niby na co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.