Skocz do zawartości
IGNORED

Jak polepszyć brzmienie z plików?


Jarosław Kaźmierczak

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się nie da, jak się da.

Robisz adaptacje akustyczną, kupujesz lepsze ZG, dac'a. Gra lepiej pliki BP?

Oczywiście nie chodzi o poprawę "brzmienia plików", bo czegoś takiego nie ma, ale jakość odtworzenia ;)

Gra lepiej, ale watek dotyczy tego co jest PRZED DAC, a nie tego co jest ZA DAC. Jak zwykle choc piszesz prawde, to nie na temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Otóż, wydaje mi się, że jak słucham utworów z RMF Classic to wypadają one 'ciekawiej' niż moje standartowe pliki (tj. nie mówię o referencyjnych nagraniach najlepiej wydanch w wysokich rozdzielczoiściach). Porównuję wykonanie tego samego utworu odtworzonego w RMF Classic i jego losowo wybrane (inne) wykonanie z moich plików, ale 16bit 44khz i sygnał nie skompresowany (typowo flacki, typowo niemajstrowane wydania płyt w formacie FLAC 16/44.1).

 

Jasne że możecie powiedzieć, że mam 'dupne' pliki albo że głupoty gadam bo nie słyszę że RMF Classic to MP3 (słyszę).

 

Mi się wydaje że oni sygnał nadawany 'pompują' żeby grał dynamicznie i barwniej.

 

Może tak być?

 

KL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że oni sygnał nadawany 'pompują' żeby grał dynamicznie i barwniej.

 

Może tak być?

 

Nie może, a w dzisiejszych czasach musi. Bez obróbki by tego nie było słychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Gram na foobar. Nie stosuje DSP. Bawiłem się z korektorem graficznym foobar. Efekty słabe (jest gorzej a nie lepiej). RMF Classic chyba robi co innego. Macie pomysł co robią z sygnałem i czy można ten efekt zareplikować obróbka sygnału w foobar?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarejestruj się przez Facebooka

THX. A nie wiesz jak jest z urządzeniami, które mają wbudowane odtwarzanie qobuz tidal etc? Jakie formalności trzeba spełnić pod qobuza? Czy płatność może iść z polskiego banku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie pomysł co robią z sygnałem i czy można ten efekt zareplikować obróbka sygnału w foobar?

 

Jeden z droższych procesorów, i sprzętowych i programowych - omnia najczęściej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jeżeli foobar akceptuje wtyczki VST to szukaj kompresora wielopasmowego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony innym wątkiem na PC Audio spróbowałem zainstalować na swoim komputerze najnowszą bezpłatna wersję Fidelizer 8. Ponad rok temu na innym komputerze i w innej konfiguracji miałem go także zainstalowanego i kompletnie nic nie wniósł. Jednak jak się samemu nie sprawdzi i nie posłucha to dalej nic nie wiadomo. I niespodzianka - brzmienie stało się lepsze (użyłem opcji Purist). I na dodatek nadal działa sterowanie smartfonem a nawet Total Commander. Ogólnie dźwięk stał się pełniejszy, rozdzielczy i jeszcze bardziej trójwymiarowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra lepiej, ale watek dotyczy tego co jest PRZED DAC, a nie tego co jest ZA DAC. Jak zwykle choc piszesz prawde, to nie na temat.

Bo pytanie powinno być - co zrobić lub czego nie robić by zagrało BP, lub co zrobić by z plików zagrało najlepiej na ile sprzęt pozwala.

Głupie pytanie rodzi problem.

Ale ty wiesz coś o tym, prawda?

Nie da się "poprawić brzmienia" i zostawić niezmieniony plik czyli przesłać bit perfekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony innym wątkiem na PC Audio spróbowałem zainstalować na swoim komputerze najnowszą bezpłatna wersję Fidelizer 8. Ponad rok temu na innym komputerze i w innej konfiguracji miałem go także zainstalowanego i kompletnie nic nie wniósł. Jednak jak się samemu nie sprawdzi i nie posłucha to dalej nic nie wiadomo. I niespodzianka - brzmienie stało się lepsze (użyłem opcji Purist). I na dodatek nadal działa sterowanie smartfonem a nawet Total Commander. Ogólnie dźwięk stał się pełniejszy, rozdzielczy i jeszcze bardziej trójwymiarowy.
Jarosławie, imienniku mój, przez takie posty kapłani kościoła "bit to bit" zejdą na apopleksję... ;-)

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarosławie, imienniku mój, przez takie posty kapłani kościoła "bit to bit" zejdą na apopleksję... ;-)

 

Bez obaw, czlowiekowi rozumnemu co najwyzej rece opadna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Gram na foobar. Nie stosuje DSP. Bawiłem się z korektorem graficznym foobar. Efekty słabe (jest gorzej a nie lepiej). RMF Classic chyba robi co innego. Macie pomysł co robią z sygnałem i czy można ten efekt zareplikować obróbka sygnału w foobar?

Do foobara można znaleźć np.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

(tam jest komponent Dynamics Compressor, ale działa on inaczej jak ten poniżej),

ale najważniejszy pod tym względem chyba jest

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Oczywiście dokładnie takiego samego efektu chyba nie uzyskasz, ale można spróbować.

 

EDIT

Przy okazji, w tym samym temacie:

jeżeli foobar akceptuje wtyczki VST

Dla foobara jest coś takiego:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ale sam nie używam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RMF Classic chyba robi co innego. Macie pomysł co robią z sygnałem i czy można ten efekt zareplikować obróbka sygnału w foobar?

 

Większość stacji radiowych pracuje na procesorach sygnałowych Orban Optimod. Już od bardzo dawna Orban wypracował sobie stałe miejsce w dziale emisji RTV.

Orban broadcast processor to 'skrzynka' w której znajdziemy korektor, kompresor wielopasmowy, enhancer, limiter, kontroler bazy stereo. To takie WszystkoWJednym. Jest to całkowicie cyfrowa obróbka.

Krótko mówiąc Orban ma za zadanie przygotowanie sygnału do emisji.

 

Jeśli ktoś chciałby zniekształcić dźwięk do postaci znanej z radia to należałoby przepuścić sygnał przez wtyczki VST - kompresor wielopasmowy, enhancer/exciter czyli generator harmonicznych, stereo image i limiter z opcją brickwall.

Darmowych wtyczek VST jest od cholery i trochę - można się pobawić.

Do Foobara dodajemy komponent VST a potem instalujemy wtyczki VST

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ze strony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wszystko działa jak widać poniżej, trochę się haczy, ale coś się da ustawić. Tylko to nie jest proste ;)

 

post-64427-0-67807300-1515183876_thumb.jpg

 

Jeśli ktoś chciałby zniekształcić dźwięk do postaci znanej z radia to należałoby przepuścić sygnał przez wtyczki VST - kompresor wielopasmowy, enhancer/exciter czyli generator harmonicznych, stereo image i limiter z opcją brickwall.

Darmowych wtyczek VST jest od cholery i trochę - można się pobawić.

Do Foobara dodajemy komponent VST a potem instalujemy wtyczki VST

 

Limiter można pominąć, wystarczy zrobić głośniej ;)

 

No i jest to raczej metoda na POGARSZANIE brzmienia z plików.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pliki kontra Tidal..?

 

żeby odpowiedzieć na to pytanie musiałbyś porównać plik, którym dysponuje Tidal i umieścić go np na pendrivie, NAS itp z tym co otrzymujesz w wyniku streamingu z netu. Ponieważ raczej nie jesteś w stanie dojść do tego samego pliku jakim dysponuje Tidal (poza tym co otrzymujesz w wyniku streamingu) to będziesz z dużą dozą prawdopodobieństwa, wręcz graniczący z pewnością, porównywał dwa różne pliki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W początkach radia, aż chyba do lat 60. muzycy grali na żywo w studiu radiowym.

 

I w takiej sytuacji tym bardziej potrzebna jest kompresja ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby odpowiedzieć na to pytanie musiałbyś porównać plik, którym dysponuje Tidal i umieścić go np na pendrivie, NAS itp z tym co otrzymujesz w wyniku streamingu z netu. Ponieważ raczej nie jesteś w stanie dojść do tego samego pliku jakim dysponuje Tidal (poza tym co otrzymujesz w wyniku streamingu) to będziesz z dużą dozą prawdopodobieństwa, wręcz graniczący z pewnością, porównywał dwa różne pliki.

 

Pytanie było z pod wymianę poglądów skierowane, niż jednolitą odpowiedź, np taką jak Twoja.

 

Porównując ten sam album na Tidal i na HDD mam wrażenie że Tidal brzmi trochę jak bardzo dobre ale mp3, względem pliku.

 

Kiedyś miałem podobne wrażenie, słuchając plików z HDD i płyty CD na tym samym sprzęcie, ale nie poszedłem za tym, ze względów wygody, wybrałem pliki nad płytami CD. Tyle że to było za czasów Windows XP, i marnych sterowników/protez typu Asio4All.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, jeżeli tidala słuchamy z apki tidala, a plików z jakiegoś innego playera, to różnice mogą tu się pojawić.

Jeżeli Tidala słuchamy z tego samego playera co pliki to w ramach tego samego wydania albumu nie powinno być różnic.

Da się to sprawdzić. Program, który umożliwia zapis tidalowych streamów kosztuje jakieś 50$. Jak mi ktoś zasponsoruje to chętnie sprawdzę. Mam płyty, których dokładne odpowiedniki są na Tidalu i ja różnic między nimi nie słyszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując ten sam album na Tidal i na HDD mam wrażenie że Tidal brzmi trochę jak bardzo dobre ale mp3, względem pliku.

 

To co wcześniej napisałem: jaką masz pewność, że porównujesz te same pliki? Żadną. W dodatku zapewne przez różne oprogramowanie. To nie jest porównanie pliku vs Tidal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

żeby odpowiedzieć na to pytanie musiałbyś porównać plik, którym dysponuje Tidal i umieścić go np na pendrivie, NAS itp z tym co otrzymujesz w wyniku streamingu z netu. Ponieważ raczej nie jesteś w stanie dojść do tego samego pliku jakim dysponuje Tidal (poza tym co otrzymujesz w wyniku streamingu) to będziesz z dużą dozą prawdopodobieństwa, wręcz graniczący z pewnością, porównywał dwa różne pliki.

A Tidal nie ma opcji offline? Wtedy plik jest na dysku tyle, że nie można go odtworzyć poza środowiskiem kompatybilnym z Tidal. Na pececie Tidal brzmi słabo bo apka desktop to tandeta. Jak testowałem triala Roon (mimo, że grało z sieci) poziom był zbliżony do moich plików ALAC.

MQA nawet grało trochę lepiej.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jest też jakiś odpowiednik na win ale nie pamiętam nazwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze obrazowo co i jak, by zagrało. + koniecznie najnowszy Fidelizer w wersji płatnej bo inaczej gra za jasno.

 

ifi_idefender_KC_10.png

Dziś zrobiłem ułamek z tej ciuchci. Tzn. JitterBug którego używam od roku pozostał sobie wpięty w port usb w pececiku a do portu "drukarkowego" powerDACa wcisnąłem Purifiera. Przez chwilę wydawało się, że jest lepiej. I chyba rzeczywiście bas był chyba trochę lepszy. Niestety cała reszta nie bardzo. Coś nie tak było z barwą, pojawiło się to co od nazywam efektem xero. Co ciekawe po wypięciu Audioquesta pecet zgłupiał i przestał widziecieć DACa mimu kilku restartów. Sytuacja wróciła do normy dopiero po zmianie portu USB, niestety samodzielnie Purifier też mnie nie powalił. Dźwięk był nieco naturalniejszy niż w kombo z JB ale brakowało wypełnienia średnicy. Teraz słucham starej konfiguracji (tzn. właściwie nowej bo tydzień temu po 14 latach wymieniłem kable głośnikowe) z 5-krotnie tańszym JittterBugiem i szafa gra a pięć stówek zostaje w kieszeni. Szacun dla Audioquesta.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś z izolatorem galwanicznym na USB ?

Takim np popularnym na ADUM 4160 + dobre zasilanie na konwerter w DAC 5V..?

 

U mnie się to świetnie sprawdza przy graniu z laptopa ale i z Maliny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś z izolatorem galwanicznym na USB ?

Takim np popularnym na ADUM 4160 + dobre zasilanie na konwerter w DAC 5V..?

 

U mnie się to świetnie sprawdza przy graniu z laptopa ale i z Maliny

Mi w tej chwili już wszystko gra. JitterBug i też niedrogi kabelek USB Furutecha są wystarczające. Jeśli jeszcze wydam kasę to na kolejny upgrade Fidelizera (wiem, wiem: apage, satanas) ale to groszowy koszt.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.