Skocz do zawartości
IGNORED

Jak polepszyć brzmienie z plików?


Jarosław Kaźmierczak

Rekomendowane odpowiedzi

Wtedy źródłem był CD NAD M5 i komputer bo chciałem sprawdzić czy polepszy brzmienie mojego CD a z drugiej strony czy zgrane pliki będą lepsze niż brzmienie z CD.

Na moje ucho nie dał tego nie mówiąc o strasznie wysokiej cenie przy tak małej funkcjonalności.

 

Na stronie Tomanka nie widziałem aby miał dedykowane zasilacze do SOTM SMS-200 lub Sparky/USBridge. Nie ma też zbyt duzo testów i oceny wpływu rodzaju zasilania.

Poproszę tę firmę o opinie na ten temat i wysłanie obu zasilaczy do testów bo już przy SOTM i Mytek zauwazyłem duzy wpływ zasilania.

Minimum dla tego Sparky to 5V/2A, a to jest absolutny max dla tego Tomanka za 300 zeta. Takie info otrzymałem jak konsultowałem parametry swojego zasilacza(potrzebowałem 5A/3A).

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Co do SOtM. to musisz wiedzieć jaki jest typ wtyczki DC i jakie są parametry V/A. Nie zdziwiłbym się jakby najlepiej grał z firmowym zasilaczem - tylko cena robi się wysoka.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję pożyczyć komuś technicznemu tego defendera. Np koledze przemak.

Co on może poprawić? Zera robią się bardziej symetryczne takie kuliste, a jedynki się nie haczą, płyną jak po wazelinie?

 

Po co? Czy Kolega Przemak ma patent na wszystko? Taki guru?

Jeśli ktoś słyszy poprawę przy użyciu tego ifi Defendera, to przetestowanie go przez Kolegę Przemaka coś zmieni?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pomiary można sobie wsadzić...wiesz gdzie. Słuch jest najważniejszym instrumentem pomiarowym.

Wydaje to się pomiarowcom, że zawsze i wszędzie mają rację.

 

Wszystko sprawdzam na słuch

 

I tak trzymaj. Nie daj się "wymanerwować" sceptykom, którzy wierzą tylko niedoskonałym urządzeniom pomiarowym.

Nie słuchaj ich rad, bo są bezwartościowe.

Masz rację - słuch jest najważniejszy. Reszta się nie liczy.

 

bo słuch (razem z mózgiem) to najgorsze urządzenie pomiarowe

 

Może Twój słuch (razem z mózgiem). Zgadzam się.

 

Jeżeli pliki są takie same, to są takie same, jeżeli są różne, to są różne i jeden albo oba są uszkodzone. Proste.

 

Przemyślałeś to co napisałeś? Znów szybciej piszesz niż myślisz, a później dziwisz się, że wychodzi bełkot.

Jeśli dwa pliki są różne, to nie zawsze muszą być uszkodzone. Po prostu jeden jest lepszy niż drugi.

Poza tym jeśli ktoś słyszy różnicę między dwoma plikami, to ma w d...czy są jednakowe.

Ważne jest dla niego, że one się różnią brzmieniem. Proste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jeśli ktoś słyszy różnicę między dwoma plikami, to ma w d...czy są jednakowe.

Ważne jest dla niego, że one się różnią brzmieniem. Proste.

 

To dopiero bełkot! Skoro są takie same to skąd różnica w brzmieniu? Z kątowni?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i tak dobry odtwarzacz cd....gra lepiej

 

Nieprawda. Wystarczy system do odtwarzania plików odpowiednio przystosować.

Żaden player CD nie zagra wtedy lepiej.

 

To dopiero bełkot! Skoro są takie same to skąd różnica w brzmieniu? Z kątowni?

 

Nie - jeśli słyszymy różnice, to dwa pliki nie są jednakowe.

Tylko dla pomiarowców są takie same, jeśli tak "wychodzi" na wykresie.

I bądź łaskaw już nie podważać słuchu innych. Swój możesz.

Najlepiej wracaj do swojego ulubionego wątku audio-mity.

Tutaj ludzie wymieniają spostrzeżenia na temat tego co słychać uszami,

a nie na temat tego czego nie słychać mózgiem, bo pomiary nim rządzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, że nie da się "pomierzyć" a raczej porównać dwóch cyfrowych plików odpowiednimi algorytmami?

Wg Ciebie można to zrobić jedynie w przybliżeniu czy jak?

Nowy rok widzę zaczął się kolejnymi bzdurami. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dopiero bełkot! Skoro są takie same to skąd różnica w brzmieniu? Z kątowni?

Czy nie zastanawia cię czemu nikt nie rozmawia z twoim interlokutorem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, że nie da się "pomierzyć" a raczej porównać dwóch cyfrowych plików odpowiednimi algorytmami?

Wg Ciebie można to zrobić jedynie w przybliżeniu czy jak?

Nowy rok widzę zaczął się kolejnymi bzdurami. ;)

 

A to nie wiesz, że taka jest oficjalna wykładnia? Pliki porównane Total Commanderem z wynikiem "różnią się nagłówkiem, kontent taki sam" to dopiero wstęp do dywagacji, czy po pierwsze są takie same a po drugie czy tak samo brzmią. Był czas przywyknąć ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Nieprawda. Wystarczy system do odtwarzania plików odpowiednio przystosować.

Żaden player CD nie zagra wtedy lepiej.

odważnie

miałeś odtwarzacze z najwyższej półki? ja nie, więc bym się nie odważył

ale fakt, coś jest w tym co piszesz, sam znalazłem sposób czystego odczytu pliku i przekazania dobrym coaxem i tu się okazuje, że odczyt z płyty wcale nie jest bezbłędny

umiem przyznać, że przy dobrym ogarnięciu tematu odczyt czystego FLAC jest technicznie "czystszy" niż utworu z płyty, ma większy potencjał, trzeba jednak pokombinować.

 

Sugerujesz, że nie da się "pomierzyć" a raczej porównać dwóch cyfrowych plików odpowiednimi algorytmami?

Wg Ciebie można to zrobić jedynie w przybliżeniu czy jak?

Nowy rok widzę zaczął się kolejnymi bzdurami. ;)

ten plik x - pomierzony - zabrzmi wg Ciebie identycznie na każdym systemie? A ten drugi też? Pomiary jedno, brzmienie to drugie, komuś się spodoba takie, komuś inne. U tych, którzy słuchają uszami. Tym, którzy słuchają pomiarami....ja od zawsze współczuję :)

udanego Nowego Roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wrócę do tego jak polepszyć nawet niskim kosztem brzmienie z plików.

Aby mieć najlepszy wzorzec do porównań kupiłem na HDtracks ELP "Works" ze znanym utworem C'est la vie (remaster z 2017 flac 24/96) i "Jazz at the Peanshop" DSD 5,6 Mhz.

Oprócz tego kupując w sobotę kabel XLR Nordost Heidmall 2 i mając w pamięci informację prasową o audiofilskim kablu sieciowym RJ45 Ethernet Audioquesta za 5500 $ (Diamond 8 m) wypozyczyłem inny kabel ethernet za 175 zł (chociaż kompletnie nie wierzyłem w ich wpływ na dżwiek). Do tego niejako w celach badawczych kupiłem w Komputroniku niezły kabel FTP kat. 6 za 15 zł (Audioquest miał nawet kat.7) bo do tej pory miałem kable kategorii 5 dokładane do routerów.

 

I prawdę powiedziawszy róznice są duże a co ciekawe najlepiej zabrzmiał ten FTP za 15 zł.

Porównując do zdjęć dźwiek stał się ostry ale własnie w kategoriach zdjęcia gdzie nieostrość gubi szczególy, na starych kablach było słychać spulchnienie i zlewanie się dźwięku, instrumenty strunowe brzmiały nieprzyjemnie.

Dopiero z nowymi kablami w końcu dźwiek z Sparky/USBridge stał się lepszy niż ten bezpośrednio z komputera.

 

Kable Ethernet mają znaczenie. Myślałem, ze ten kabel Audioquesta jeszcze bardziej polepszy brzmienie ale trochę nawet pogorszył.

Polecam przyjrzeć się swoim kablom RJ45.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I prawdę powiedziawszy róznice są duże a co ciekawe najlepiej zabrzmiał ten FTP za 15 zł.

Porównując do zdjęć dźwiek stał się ostry ale własnie w kategoriach zdjęcia gdzie nieostrość gubi szczególy, na starych kablach było słychać spulchnienie i zlewanie się dźwięku, instrumenty strunowe brzmiały nieprzyjemnie.

Wiesz co to przesył cyfrowy i czym różni się od analogowy?

Wiesz co to korekcje błędów, kodowanie korekcyjne i suma kontrolna?

Wiesz czym się objawia nienaprawialny błąd w transmisji cyfrowej?

Widziałeś kiedyś tylko trochę zmienione dane wynikające z zakłóconego transferu?

Kable Ethernet mają znaczenie. Myślałem, ze ten kabel Audioquesta jeszcze bardziej polepszy brzmienie ale trochę nawet pogorszył.

Polecam przyjrzeć się swoim kablom RJ45.

Jakie masz doświadczenie z komputerami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarosław - teraz módl się by tego co napisałeś powyżej nie przeczytał żaden sceptyk teoretyk z tzw. "wiedzą".

W przeciwnym razie możesz się już czuć jak spalony na stosie. ;-)

 

O już za późno. Przemysław przeczytał. To teraz zostaniesz wzięty w krzyżowy ogień podchwytliwych pytań, by wyszło, że jesteś kompletny ignorant.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Dopiero z nowymi kablami w końcu dźwiek z Sparky/USBridge stał się lepszy niż ten bezpośrednio z komputera.

 

 

To ty masz Sotm czy Sparky?

Dźwięk z USBridge docelowo, jest dużo lepszy niż z laptopa na zasilaniu z baterii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając - jestem inżynierem telekomunikacji, zajmowałem się programowaniem baz danych i w asemblerze x86 a teraz zajmuję się dużymi sieciami ( w tym 40G) i macierzami.

 

To ty masz Sotm czy Sparky?

Dźwięk z USBridge docelowo, jest dużo lepszy niż z laptopa na zasilaniu z baterii

 

Testowałem SOTM i go oddałem bo nie wniósł nic nowego i lepszego do brzmienia z komputera i kupiłem Sparky aby na tym niezbyt drogim urządzeniu (w sumie trzy razy tańszym) pobawić się polepszeniem brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając - jestem inżynierem telekomunikacji, zajmowałem się programowaniem baz danych i w asemblerze x86 a teraz zajmuję się dużymi sieciami ( w tym 40G) i macierzami.

Nie wierzę że ktoś zajmujący się ma co dzień telekomunikacją jest w stanie brać pod uwagę testowanie kable ethernet pod kontem jego wpływu na dźwięk. Ale dobrze niech Ci będzie.

Mam takie pytanie, bo skoro jesteś inżynierem to pewnie zastanawia Cię z czego wynikają zmiany dźwięku po wymianie kabla ethernet?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę że ktoś zajmujący się ma co dzień telekomunikacją jest w stanie brać pod uwagę testowanie kable ethernet pod kontem jego wpływu na dźwięk. Ale dobrze niech Ci będzie.

Mam takie pytanie, bo skoro jesteś inżynierem to pewnie zastanawia Cię z czego wynikają zmiany dźwięku po wymianie kabla ethernet?

 

Może bardziej niż o samą kategorię, która najbardziej okresla przepustowość kabla (kat. 5 do 100 Mhz, kat. 6 do 250 Mhz) - bo i tak USBridge ma tylko 100 Mb/s chodzi o ekran.

Ten mój nowy kabel kat. 6 to FTP gdzie 4 pary są ekranowane folią natomiast Audioquest to kat. 7 gdzie zgodnie z tą kategorią jest to kabel STP gdzie kazda para jest ekranowana. Jednak jak kiedyś twierdziła firma AT&T taki kabel w przypadku braku podłaczenia ekranu do masy lub uziomu może nie ekranować a sam być źródłem zakłóceń. I może dlatego zabrzmiał gorzej bo w Audiquest znają się na pewno na dźwięku ale już mniej na telekomunikacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mój nowy kabel kat. 6 to FTP gdzie 4 pary są ekranowane folią natomiast Audioquest to kat. 7 gdzie zgodnie z tą kategorią jest to kabel STP gdzie kazda para jest ekranowana. Jednak jak kiedyś twierdziła firma AT&T taki kabel w przypadku braku podłaczenia ekranu do masy lub uziomu może nie ekranować a sam być źródłem zakłóceń. I może dlatego zabrzmiał gorzej bo w Audiquest znają się na pewno na dźwięku ale już mniej na telekomunikacji.

Tylko jaki to ma wpływ na poprawny przesyle danych?

Chyba nie chcesz powiedzieć że zakodowany w danych jest bardziej podatny na modyfikację niż np. obraz?

Jak pewnie wiesz ze szkoły, przesył ethernetem nie jest specjalnie podatny na zerwanie przesyłu lub powstanie nienaprawialnych błędów przy długościach kabli stosowanych w domowej sieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając - jestem inżynierem telekomunikacji, zajmowałem się programowaniem baz danych i w asemblerze x86 a teraz zajmuję się dużymi sieciami ( w tym 40G) i macierzami.

A te duże sieci i macierze to też na słuch bierzesz?

Nie wierzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kolega JK słyszy wpływ kabla ethernet to w czym problem? Widocznie ma dobre ucho i SET

Bez jaj.

Słyszenie wpływu kabli ethernet, nie świadczy dobrze o secie, zakładając że słyszy a jeśli set dobry to może być coś nie halo nie tyle z uszami co z tym pomiędzy ;)

Trzecia opcja, ktoś ma interes w chwaleniu "grających skrętek".

Bez obrazy ale gdzieś jest granica. To forum mogą czytać dzieci i będą później paplać w podstawówce że audiofile to coś z głową mają ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)
Odpowiadając - jestem inżynierem telekomunikacji, zajmowałem się programowaniem baz danych i w asemblerze x86 a teraz zajmuję się dużymi sieciami ( w tym 40G) i macierzami.

 

...

Może bardziej niż o samą kategorię, która najbardziej okresla przepustowość kabla (kat. 5 do 100 Mhz, kat. 6 do 250 Mhz)...

 

Często i powszechnie powtarzany błąd, szkoda, że przez inżynierów też. W języku polskim symbolem jednostki częstotliwości jest Hz i jego wielokrotności.

Wiem, przyczepiłem się, ale skoro napisał to inżynier...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

To forum mogą czytać dzieci i będą później paplać w podstawówce że audiofile to coś z głową mają ;)

 

Dzieci takie jak my, a z głową to trzeba patrzeć na świat i ludzi, a nie negować i naśmiewać się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod kontem jego wpływu na dźwięk

 

Bez obrazy ale gdzieś jest granica. To forum mogą czytać dzieci i będą później paplać w podstawówce że audiofile to coś z głową mają ;)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

 

Skoro kolega JK słyszy wpływ kabla ethernet to w czym problem? Widocznie ma dobre ucho i SET

 

Żartowniś ;-)

 

Bez jaj.

Słyszenie wpływu kabli ethernet, nie świadczy dobrze o secie, zakładając że słyszy a jeśli set dobry to może być coś nie halo nie tyle z uszami co z tym pomiędzy ;)

Trzecia opcja, ktoś ma interes w chwaleniu "grających skrętek".

Bez obrazy ale gdzieś jest granica. To forum mogą czytać dzieci i będą później paplać w podstawówce że audiofile to coś z głową mają ;)

 

Już tak mówią ;-)

Strach się przyznać, że człowiek kocha muzykę i dźwięki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten plik x - pomierzony - zabrzmi wg Ciebie identycznie na każdym systemie? A ten drugi też? Pomiary jedno, brzmienie to drugie, komuś się spodoba takie, komuś inne. U tych, którzy słuchają uszami. Tym, którzy słuchają pomiarami....ja od zawsze współczuję :)

 

Zobacz, w jakim wątku piszesz i do czego nawiązujesz - system jest jeden i ten sam, różne są ewentualnie pliki ze względu na różny ich sposób pozyskania z płyty CD. Jeżeli na tym samym sprzęcie chcesz słuchać na przemian tego samego pliku i tego samego pliku i wykrywać różnice między nim a nim, to ja współczuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

A ja wrócę do tego jak polepszyć nawet niskim kosztem brzmienie z plików.

Aby mieć najlepszy wzorzec do porównań kupiłem na HDtracks ELP "Works" ze znanym utworem C'est la vie (remaster z 2017 flac 24/96) i "Jazz at the Peanshop" DSD 5,6 Mhz.

Oprócz tego kupując w sobotę kabel XLR Nordost Heidmall 2 i mając w pamięci informację prasową o audiofilskim kablu sieciowym RJ45 Ethernet Audioquesta za 5500 $ (Diamond 8 m) wypozyczyłem inny kabel ethernet za 175 zł (chociaż kompletnie nie wierzyłem w ich wpływ na dżwiek). Do tego niejako w celach badawczych kupiłem w Komputroniku niezły kabel FTP kat. 6 za 15 zł (Audioquest miał nawet kat.7) bo do tej pory miałem kable kategorii 5 dokładane do routerów.

 

I prawdę powiedziawszy róznice są duże a co ciekawe najlepiej zabrzmiał ten FTP za 15 zł.

Porównując do zdjęć dźwiek stał się ostry ale własnie w kategoriach zdjęcia gdzie nieostrość gubi szczególy, na starych kablach było słychać spulchnienie i zlewanie się dźwięku, instrumenty strunowe brzmiały nieprzyjemnie.

Dopiero z nowymi kablami w końcu dźwiek z Sparky/USBridge stał się lepszy niż ten bezpośrednio z komputera.

 

Kable Ethernet mają znaczenie. Myślałem, ze ten kabel Audioquesta jeszcze bardziej polepszy brzmienie ale trochę nawet pogorszył.

Polecam przyjrzeć się swoim kablom RJ45.

miałem sporo cyfrówek i nie tylko Audioquesta...one coś robią z dźwiękiem

Albedo, Kimber, Pachanko, Sablon, Hidiamond - polecam, równe kable przekazujące to co jest

 

ja akurat odszedłem od pc, porównuję, u mnie jako czysty przekaźnik FLAC, rodzaj transportu coax fajnie spisuje się bdp - pewnie i czysto odczytuje FLAC bez syfów z kompa i dobrym coaxem wiernie przekazuje wsio do DAC

 

będę dalej porównywał, to początki, myślę o konwerterze i2s. Z dysków zewn polecam Toshibę Canvio...nie wnikam w techniczne aspekty...qrcze...mam WD, Samsunga i takiego pancerniaka żółtego (nazwa wyleciała mi z głowy)...Toshiba się wyróżnia obsługą, szybkością i qrcze.....serio....brzmieniem, jakby ciut dynamiczniej niż z pozostałych dysków, które brzmią już identycznie. To detale, ale chyba serio są

 

Bez jaj.

Słyszenie wpływu kabli ethernet, nie świadczy dobrze o secie, zakładając że słyszy a jeśli set dobry to może być coś nie halo nie tyle z uszami co z tym pomiędzy ;)

Trzecia opcja, ktoś ma interes w chwaleniu "grających skrętek".

Bez obrazy ale gdzieś jest granica. To forum mogą czytać dzieci i będą później paplać w podstawówce że audiofile to coś z głową mają ;)

poczytaj chłopie o kablach ethernet Pachanko i Sablon, nie przysmucaj

 

Zobacz, w jakim wątku piszesz i do czego nawiązujesz - system jest jeden i ten sam, różne są ewentualnie pliki ze względu na różny ich sposób pozyskania z płyty CD. Jeżeli na tym samym sprzęcie chcesz słuchać na przemian tego samego pliku i tego samego pliku i wykrywać różnice między nim a nim, to ja współczuję.

wiesz...chodziło o 2 pomierzone pliki :)

różne jak zakładam, wiesz że 2 to nie 1 ten sam? A moje pytanie było jasne. Ten sam pomierzony plik zabrzmi inaczej w różnych systemach, podobnie jak utwór z płyty. To nie są kwestie pomiarów tylko subiektywne odczucia, słucha się uszami, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

...

poczytaj chłopie o kablach ethernet Pachanko i Sablon, nie przysmucaj

 

A jakie karty sieciowe byś polecił, aby były odpowiednie do kabli LAN RJ45 firm Pachanko i Sablon? Aby nie zniszczyły potencjału tkwiącego w przedmiotowych kablach.

 

Possssdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często i powszechnie powtarzany błąd, szkoda, że przez inżynierów też. W języku polskim symbolem jednostki częstotliwości jest Hz i jego wielokrotności.

Wiem, przyczepiłem się, ale skoro napisał to inżynier...

Tak, powinno być MHz ale gorzej gdybym napisał zamiast 100 Mb/s 100 MB/s. To już byłaby ośmiokrotna róznica ;)

 

Dla wszystkich niedowiarków, warto przeczytać recenzje tych kabli Audioquest. Wykaz jest na stronie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Polecam szczególnie ten z SoundStage.

 

Ja też byłem niedowiarkiem gdy przeczytałem sobie o "jakimś" kablu ethernet AudioQuesta za ponad 10 tys zł i to kilkumetrowym. Przecież ramka Ethernet jest odporna na zakłócenia, kable w sieciach komputerowych mają po 100 m i jest tam Gigabit Ethernet a tu 100 Mb i 2 m. A jednak to działa i zamiast wyrzucać pieniądze na nowy wzmacniacz czy DAC ściągany z zagranicy czy inne ustrojstwa warto wydać te 20-30 zł i samemu się przekonać!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz...chodziło o 2 pomierzone pliki :)

różne jak zakładam, wiesz że 2 to nie 1 ten sam? A moje pytanie było jasne. Ten sam pomierzony plik zabrzmi inaczej w różnych systemach, podobnie jak utwór z płyty. To nie są kwestie pomiarów tylko subiektywne odczucia, słucha się uszami, pozdro

 

To, że różne zestawy różnie grają to jest oczywiste i nie wiem, co ma to do rzeczy w tym wątku. Dwa takie same pliki to jeden ten sam plik. Chyba, że ten sam plik brzmi inaczej od siebie samego, to wtedy współczuję.

O kablach ethernet niestety nie czuję się na siłach dyskutować ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.