Skocz do zawartości
IGNORED

The last Jedi


flood2

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem, widziałem - po pierwszym obejrzeniu jestem raczej zniesmaczony. Mój największy zarzut to to, że ten film za bardzo odbiega od głównego nurtu Star Wars, czasami przypomina parodię SW jak to było w Kosmicznych Jajach, mnie humor w tym filmie nie odpowiada, w Rogue One, za to był super. Co do treści i gry aktorskiej to się jeszcze nie wypowiadam bo muszę to jeszcze "przetrawić". Muzyka mnie raczej rozczarowała, Williams głównie się powtarzał. Inaczej niż zawsze nie polecę od razu, za kupnem cd z muzyką czy filmem. Co wy o sądzicie o tym filmie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

ja na plus poza kilkoma naiwnymi ucieczkami, znanymi ogranymi motywami

wg mnie humor bardzo SW - coś z Imperium Kontratakuje

sporo trudnych i dojrzałych treści, dla ludzi po przejściach, ja wysoko oceniam ogólnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pomimo wielkiej sympatii do serii, wynudziłem się setnie. Wygląda na kolejną spinkę do ostatniego epizodu. Koncepcja się wyczerpała, a w ostatniej części wszyscy wystąpią jako duchy przepełnione mocą.

 

Muzyka słaba, wszystko już było. Cały film opiera się na dwóch dynamicznych akcjach, a pomiędzy jest "moc". Mało lokacji, efekty zwykłe, w niektórych momentach trąciło "Atakiem Klonów". Skoro widać rendery w 3D, to w 2D będzie trąciło myszką.

 

Zawiodłem się ;(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem i niestety muszę potwierdzić, pomysł jest już wypalony do cna ale trzeba przyznać, że był genialny skoro przez tyle lat był rozwijany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj z synem i jego 2oma kolegami (12 latkowie). Ja osobiście nuda na maxa, im niby się podobało więc chociaż to dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że ma być nakręcona trylogia GW....więc wszystko co najgorsze jeszcze przed nami ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Prędzej się podłoga w drewnianym kościele zapadnie niż cegła na głowę komukolwiek spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudziłem po Przebudzeniu Mocy, że nieudolna kopia, że same placki po ciemnej stronie mocy i byłem przekonany, że teraz może być tylko lepiej.... Mimo, iż wczoraj pękło mi 41 lat naczytałem się recenzji, dałem się nakręcić i podniecenie sięgnęło zenitu, poszedłem.

Boże ty patrzysz i nie grzmisz... Jak można było nakręcić tak spier.... od A do Z film? Toż bajka z Reksiem w roli głównej jest większym przeżyciem i osiągnięciem niż ten gniot. Moje największe rozczarowanie roku. Brawo Disney!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Reksio to już kultowy serial ;)

 

Ale dzięki , daruję sobie wypad do kina na ten wynalazek, poczekam na tv ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem. Obejrzałem. Poszedłem do domu.

 

Szkoda że tego Snoke'a załatwili bo ciekawiej sie go nawet oglądało niż w VII i był potencjał - aczkolwiek co to za wielki zły charakter jak tak dziecinnie w sumie daje się załatwić. Hehe.

NIe kumam też dlaczego ta Rey odleciała Sokołem z pola bitwy zamiast wrócić i powystrzelać towarzystwo.

Kilka scen z humorem mi odpowiadało - rozmowa "tel" na początku, lekcja Mocy z Lukiem ;).

 

W mojej ocenie całość lepiej niż Force Awakens ale przerost formy/efektów/bajeranctwa nad treścią wciąż trwa...

 

aha i za nic nie rozumiem tej sceny z Leią fruwającą w kosmosie - ktos mnie oświeci?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta scena z dryfujaca xxx to wisienka na torcie tego gniota, to ze tego nie rozumiesz nie ma znaczenia bo i tak nic sie w tym filmie kupy nie trzyma...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta scena z dryfujaca xxx to wisienka na torcie tego gniota, to ze tego nie rozumiesz nie ma znaczenia bo i tak nic sie w tym filmie kupy nie trzyma.

 

Myślałem, że tylko ja nic nie kumam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po seansie. Całkiem fajnie się oglądało, lepszy niż VII, tylko kino wmnie wkurzało ;)

Oczojebne niebieskie oświetlenie schodów mogliby na czas seansu przyciemnić, projektor to jakiś rzęch, święcący na stałe niebieski piksel, winieta z 50 procent i brak czerni w ciemnych scenach... o przesadzonej głośności dźwięku nie wspomnę. Taki ze mnie malkontent... ;) Cinema City w Jankach, sala nr 2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie wiem czy już kiedykolwiek wybiorę się do kina. Piją i żreją ten popcorn jakby nigdy tego nie jedli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie wpierdzielają bigosu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... oświetlenie schodów mogliby na czas seansu przyciemnić...

Nie mogą, przepisy p-poż. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez spojlerów - ale jak ktoś nie chce to niech nie czyta:

 

Gra aktorska zacznę od najlepszych ról:

Adam Driver - dla mnie pozytywne zaskoczenie - jego Ren ma coś z młodego Anakina, ale jego rozdarcie nie jest aż tak "dramatyczne" - widać że walczy w sobie

Oscar Isaac - w końcu Poe ma coś więcej do powiedzenia i dobrze - to najciekawsza postać - "ten pistolecik" jeszcze nie raz wystrzeli :)

Benicio del Toro - aktorsko świetnie tylko rola do d...

Mark Hamill - jest OK - ale Oscara się nie spodziewam

Carrie Fisher - szacunek - dała radę i da się ją kupić jako całą postać księżniczki (z wyjątkiem jednej sceny - ale to trzeba w kinie zobaczyć)

....

....

....

a tu bliżej dna:

John Boyega - Czy tylko ja mam wrażenie że gdyby w ogóle nie było tej postaci i jego wątku film nie byłby spójniejszy?

Daisy Ridley - laleczka wciąż z tą samą twarzą, która czy się boi czy się wścieka, czy jest szczęśliwa - wygląda tak samo...

 

Reżyseria

Hym... była jakaś? Odklepane i bez fantazji. Gdyby nie kilka kruczków w scenariuszu - które musiały się pojawić z racji "rozwoju sytuacji" - film jest nudnie prowadzony... gdzie tu niepewność? strach? momenty rozdarcia bohaterów? Kompletnie nie ciekawe prowadzenie łącznie z banalnym montażem... - OK wiem to Diasney - film dla dzieci nie może być skomplikowany ale litości... aż taka łopatologia? Humor - no przy "Przebudzeniu Mocy" co chwila parskałem śmiechem - tu (chyba bardziej z faktu poczucia humoru Isaaca) scena otwierająca była nawiązaniem do Epizodu VII. Ale im dalej w las tym dowcip bardziej dziecięcy (np. Finn z fontanną wody - żenada).

 

Efekty specjalne:

W obecnych czasach? Z nieograniczonym budżetem? Gdyby były jakieś widoczne potknięcia to bym się mocno zdziwił. Ale jak prostacka scena w Casynie wypadłą niemal na poziomie Nowej Nadziei sprzed 40 lat z plastikowymi głowami, to postać "małego zielonego ludzika" w formie kukiełki - strzał w dziesiątkę !

 

Podsumowując:

Jak "Zemsta Sithów" była bliska kultowej Trylogii (IV-VI) z powiewem świeżości w kreowaniu historii i mimo "wszytko wiedzieliśmy co się stanie", to był majstersztyk przy Ostatnim Jedi. Choć można się było spodziewać niemal wszystkiego w ep. VII (scenariuszowo totalna wolność) - dostajemy kila zwrotów akcji, które po prostu musiały się zdarzyć, oraz linearną historię otoczoną papką dla widza zbierającego figurki z Biedronki czy Lidla...

 

4/10 - słabo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ap ropo żenady to obok "szybującej" Lei dodam jeszcze na szybko kulę napierdzielającą z AT ST, Luka pijącego gluty z "dojków" jakiegoś zwierza, żelazko, wpadające konie przez okno kantyny czy postać Rose (chyba tak się nazywa), która obok Finna jest zbędna w tym filmie - kuźwa , oboje przeżyli i jeszcze pewnie zostaną parą.

Wyżej wymienione pozycje + wiele niby śmiesznych dialogów nie przystojną Star Wars.

Jak dla mnie Przebudzenie Mocy jest już bardziej spójne i mniej pretensjonalne. Tam przynajmniej Kylo Ren chodził w większość filmu w masce, która mi się podobała tak samo jak jego głos a muzyka, chociaż nie najwyższych not, przynajmniej była nowatorska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie leci na tvn zemsta sithow, teraz jeszcze bardziej utwierdzam sie w przekonaniu jaki bubel wypuscil Disney, wszystko, doslownie wszystko jest na zenujaco niskim poziomie...A aktorow to powinni pocwiartowac i posolic, poza "pistoletem", ktory jako jedyny dal rade. Ps. Od tej pory bedziesz znany jako Darth Vader! Jedno zdanie wypowiedziane w zemscie sithow niesie wiekszy ladunek emocji niz caly, fuj - ostatni Jedi...Oby to ostatni taki gniot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

to nie taaakkkk....

bohaterowie mają tyle lat ile mają, wyglądają jak wyglądają, nie spodziewałem się powtórki tamtej energii...bo to już niemożliwe

 

Kylo dał Wam przesłanie, celowo eg mnie...odetnijcie przeszłość, tylko psuje

 

mi się podobało jak na to co było możliwe do wyciśnięcia - i to bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kylo dał Wam przesłanie, celowo eg mnie...odetnijcie przeszłość, tylko psuje

 

Oczywiście - możemy odciąć przeszłość - tylko niech to się nie nazywa Star Wars Epizod VII...

 

Do tego przesłania są inne rozwiązania: np. "Łobuz 1" był alternatywą - i bardzo dobrze na tym wyszedł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

no ale Skywalker, Leia, Han..ciężko to było wymieszać strawnie z czymś nowym - cholernie trudne zadanie, Wy pewnie byście to lepiej zrobili;p;p;p

 

wg mnie wybrnęli

 

imho to jak w Bondach - w ostatnich 3 też jest pewien przekaz inny...śmierć, porażka, starzenie się, ludzki wymiar. Inne spojrzenie, mi się po prostu podobało i tyle

 

do tego pamiętajcie, żyjemy w innym świecie, emozwiązek Murzyna i Kabodżanki czy Laotanki, uproszczenia.

 

Nie jestem o nie zły, bo taki jest świat obecnie, nie uciekniemy od tego, jak na to co jest wokół dla mnie tam i tak był jakiś przekaz, trochę mocy....właśnie jakby umierającej w obecnych czasach...wg mnie zajebisty komentarz do współczesności.

 

Pamiętajcie...słuchamy z plików i Tidala;p;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żenująco słabe. Aktorstwo na poziomie teatru kukiełkowego. Z resztą scenariusz nic innego nie wymagał. Scenografia (efekty) na poziomie lat 90tych, tych wczesnych. Rozumiem, że ja straciłem 2,5godz, nie jestem zapewne targetem.

Ale moje dwa szczyle prawie usnęły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos trudno mi sie odnieść konkretnie i ocenić najnowszy Star Wars może jeszcze raz trza byłoby obejrzeć...

 

na teraz mieszane odczucia

 

jedno Leia w kosmosie to kultowy majstersztyk a podobno ma wyobraźnia nie ma granic ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać, że krótka rola Benicio Del Toro to klasa - tzn. na tle jego drobnej rólki widać jak te GW mogłyby wyglądać gdyby tam aktorów z 1szej ligi aktorów zatrudniono a nie jakieś facebook-szczylki..... zresztą w IV mieliśmy Aleca Guinessa, w I był Liam Neeson...

 

a na tego Hux'a czy jak on tam się nazywa z Nowego Porządku to patrzeć nie mogę - zachodzę w głowę i nie kumam sensu tej postaci - a może raczej sensu takiego aktora w tej postaci, może osobowość i wygląd a'la Tarkin zmieniłaby odbiór...

 

cały wątek z Luke'm - tzn burzący jego fanowską legendę - wyglądał dla mnie bardzo OK - tzn nie oceniam na ile to chęć Disneya aby "wszystko co fajne zniszczyć" a na ile sensowność scenariusza, ale było to dla mnie świeższe niż gdyby zrobili z niego drugiego mądrego i powaznego Yodę ;)

 

nota bene - fajnie było zobaczyć kukiełkowego Yodę - choć znów powiało "z innej bajki" w tym Last Jedi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały wątek z Luke'm - tzn burzący jego fanowską legendę - wyglądał dla mnie bardzo OK - tzn nie oceniam na ile to chęć Disneya aby "wszystko co fajne zniszczyć" a na ile sensowność scenariusza, ale było to dla mnie świeższe niż gdyby zrobili z niego drugiego mądrego i powaznego Yodę ;)

 

Po prostu scenarzyści są przewidujący. Po co rozwijać rolę, budować postać, jak wiesz - latka aktorowi lecą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.