Skocz do zawartości
IGNORED

Mebelki pod Hi-Fi


Greg

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy

Aha, nastepny chetny. W takim razie marsz produkowac, i pokazac na wlasnym przykladzie, ile powinny kosztowac polskie monobloki! A czy przypadkiem cena samochodow tez nie wydaje ci sie odrobine zawyzona?

Na wszelki wypadek wyjasniam juz serio - myslalem ze pisze o standach, i nie wiedzialem ze z mojego gadania wynika cos w dziedzinie monoblokow. A lampowych monoblokow nie mam, miedzy innymi dlatego, ze sa dla mnie za drogie. Tak sie bowiem dziwnie sklada, ze nie znam monoblokow na 300 B, ktore bylyby szczegolnie tanie. A w rynku orientuje sie jako tako. Nawet budzetowe kity, jak WAD, kosztuja sporo ponad 1000 funtow, plus lampy (a 300B kosztuje, kosztuje!), plus transport, a wlasna robocizne to juz mozna sobie samemu wycenic jak sie chce. Nawet na zlotowke za godzine. Zapewne w sumie wyjdzie taniej, ale wykonczenie takiego Ancient Audio jest kosztowniejsze. Poszukalem tez najtanszych znanych mi gotowych SET - Antique Sound Labs z Hongkongu. Monobloki na pojedynczej 300B kosztuja w USA 2200 USD, a wiec nie drogo. Tylko ze one sa na pojedynczej 300B, a AA na dwu. A ile kosztuje srebrny kondensator u Kondo mozesz sobie juz sam sprawdzic. Mozna tez w wolnej chwili sprawdzic, ile by ta chinska budzetowka kosztowala w Polsce, z clem i transportem. Stad proponuje znalezc lepszy przyklad, i dopiero wtedy zawracac glowe. Dla jasnosci - nie twierdze ze to tanio. Twierdze tylko, ze taniej nie ma, lub prawie nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Stwierdzam samokrytycznie, ze kit WAD kosztuje 1200 GBP z lampami, a nie bez, jak napisalem wczesniej. Ale niestety sklecenie tego do kupy, to zabawa dla elektronika. Mnie w kazdym razie przerasta. Tak wiec moze i okazja, ale nie dla wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czepiaj sie tych nieszczesnych monoblokow, bo jesli akurat w tym przypadku masz racje , to i tak sam dobrze wiesz, ze poza tym racje mam ja, tym bardziej o tym powinienies wiedziec jesli jestes w temacie sprzetu zorientowany, relacja "jakosc-cena" jest w gruncie rzeczy relacja "magia-nasza determinacja" , czyz nie - drogi jozwo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Alez oczywiscie, dlatego tak dobrze bawie sie za kazdym razem, kiedy ktos usiluje wyliczyc ile powinien kosztowac sprzet na podstawie (hipotetycznej) wartosci uzytych materialow. A co do czepiania sie, sorry, ja juz tak mam, lubie sie czepnac jak mam nudny dzien.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli pytasz o stolik na sprzęt to ostatnio był taki wątek zarówno z linkami do producentów stolików oraz jak zrobić taki stolik samemu. Wpisz w wyszukiwarce stolik

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.ostoja.com.pl

 

Skoro pytasz - jesteś nowy. Drogich rzeczy nie kupisz, bo inaczej byś o nich wiedział i nie byłoby tu Ciebie i tego pytania, no nie ?

 

Wpisz w wyszukiwarkę "meble" lub synonimy i poczytaj. Linki były podawane - sprawdzałem - masz duży wybór. ( Jak za duży to się zamotasz i dalej nic nie będziesz wiedział, dlatego podaję tylko 1, sprawdzony link i propducenta z którego produktów korzystam. Jest ok., choć StandArt ponoć dużo, duuuuużo lepszy, tylko czy takie " bezkompromisowe" dziwolągi i " dzieła sztuki" bedą Ci się podobać i Twojej II połowie... ?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - jestem nowy mam 6 kawałków na sprzęt i czytam Was już drugi tydzień i dużo się od Was dowiedziałem. Kiedyś wyrocznią dla mnie była gazetka HiFI i M - ale teraz to się zmieniło. A jeżeli chodzi o moją drugą połowę to się jej to wogóle niepodoba :(((((

Ale będzie musiał ......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrea29 -> Greg

(Konto usunięte)

Bądź sam dla siebie wyrocznią - dobrze na tym wyjdziesz ! Najlepiej !

Ładnych mebelków i udanego systemu Ci życzę. (Muzyka przyjdzie sama. Nie zapomnij o II połówce i od razu się zastanów, czego lubi słuchać... Właściwe podejście, gwarancją sukcesu, hehe ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą zadziwiająca jest polityka reklamowa StandArtu. Wprawdzie nie dzwoniłem pod podawany w reklamach numer, ale bawiąc w sklepie AudioForte (W-wa) chciałem się zapoznać z ofertą tak cenionej firmy. Po pierwsze w cenniku nie było informacji na temat wysokości standów. Po drugie jako materiał wizualny sprzedawca pokazał mi kieszonkowy albumik z kilkoma zdjęciami z prywatnych mieszkań, ale nie był w stanie sprecyzować które zdjęcie odpowiada któremu modelowi. Słowem wyszedem głupszy niż przyszedłem. Nie wspomnę już o braku www. Z kolei Plastform: na Audio Show powiedzieli mi (dając ulotkę z paroma zdjęciami), że cennik znajde na www producenta. Na www cennika nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Niestety, StandArt tak troche ma. Mam wrazenie, ze wlasciciel preferuje podejscie typu "dla wtejemniczonych" - prywatne rekomendacje, te sprawy. Przy malej skali produkcji ma to pewien sens, chociaz wolaloby sie czasem znalezc nieco bardziej wyczerpujace info niz numer telefonu. Na szczescie firma jest sprawdzona, solidna, i robi rzeczy faktycznie wysokiej jakosci. Inaczej przy takim podejsciu nie mialaby szans. No to panowie, kto nastepny do klubu posiadaczy StandArtow?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dajcie wreszcie spokoj z tymi standartami ,pan ze Standartu zna b.dobrze pana Maciusia z Hfim i tu lezy rozwiązanie tajemnicy dobrych recenzji i polecania niemal w co drugim numerze hfim w listach podstawek standardu i jego mebelkow że:najlepsze w polsce ,najlepsze na swiecie,najladniejsze,najciezsze ,jedyne w polsce a reszta to szajs itd.,facet klei podstawy dla jeleni wierzących w te brednie,a majac bezplatna reklame jak widac nie musi inwestowac nawet w folderek z cennikiem.,stad trudno to nazywac polityką reklamowa,jest to raczej nastawianie się na pojedyncze zamowienia bo mogę zalożyc się ze S.A. model7 nagrodzony przez hfim12/2001 i przedstawiony jako dzieło nieogarnionego ludzkim umyslem geniuszu wycenionego na 1700pln/para nie jest wart wiecej niż 450pln/para (material+ robocizna),podana przeze mnie suma jest jeszcze z pewnoscią zawyzona ale nie chcialem być okrutny:),chcącym polemizowac od razu zaznaczam ze produkt ten nie jest dzielem sztuki tylko sklada się ze standardowych elementow np.12 prostokątnych rur, których koszt nie jest owiany tajemnicą,8srub,8 podkladek itd,wszystko + koszty wiercenia otworów,toczenia kolcow,malowania itd.do policzenia ,także pierwiastek magii:) gra tu mniejszą rolę niż w przypadku innych bestbuyow :) hfim jak Pocahontas–najtańszy hi–end na rynku itp.

Do Tuba:to odejscie od tematu było calkiem na temat:),m.in.dzieki panskim postom czytam to forum RESPECT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Coz, dzieki za komplement. Tym niemniej, kiedy szukalem standu pod 15-kilowe monitory, to jakos lepszego nie znalazlem. Kiedy chcialem zamowic w Ostoi wg. zblizonego projektu, wyszlo drozej. Ciekawe dlaczego, skoro na kazdym rogu ulicy stoja takie same, albo lepsze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Cos cisza zapadla? A ja tak lubie specjalistow od wyznaczania, co ile powinno kosztowac. Na uniwerku mialem taka pania od ekonomii politycznej socjalizmu. Tez tlumaczyla, ze po kosztach, a reszta to wartosc dodana, ktora w odpowiednim ustroju nalezy do ludu pracujacego. Nawiasem mowiac, wspomniane standy waza jakies 60 kilo sztuka. Para 120. Za cene 450 zlotych mielibysmy naprawde tani sprzet na wage. 4 zlote za kilo - malo co tyle kosztuje, chyba plody rolne tylko, a i to niektore. Moje sa lzejsze - 30 kilo jeden. Mozna wziac po sztuce pod pache, i biegac po schodach. Jednak nawet mimo tego niewatpliwego defektu, swiadczacego niezbicie o pazernosci producenta, nie zamienilbym ich np. na worek kartofli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi, hi... Tutaj józwa w kwestii ekonomii masz moje całkowite poparcie. Ciągle czytam na tym forum ile co powinno kosztować i jak to różni złodzieje nas obdzierają ze skóry. Problem w tym, że KAŻDĄ rzecz można sprowadzić do kwestii części i robocizny. I jakoś nikomu nie przeszkadza, że "przepłaca" za dowolną rzecz poczynając od drewnianego tłuczka do ziemniaków kończąc na samochodzie. A sprawa wartości i ceny ich wzjemne relacji i definicje jest jednym z najstarszych tematów w ekonomii. Nie sądzę aby audiofile ją rozwiązali. Pomijam kwestie oszustw - to inna historia.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Czasem to az nudno sie robi. Duzo jest chetnych do mowienia, jak latwo i tanio robi sie sprzet hi-fi, a zwlaszcza hi-end. Mimo to nie widze jakos, zeby po takiej wypowiedzi w Polsce pojawila sie nowa firma, zalewajaca rynek tymi znakomitymi produktami po deklarowanych na forum cenach. Ale to na pewno dlatego, ze wroga sitwa nie dopuszcza. Jak juz Polska oczysci sie z pazernych dotychczasowych producentow i przekupnych zurnalistow, ktorzy podzielili kraj na strefy wplywow, to wtedy pokazemy.

Oczywiscie, forum jest i od tego rowniez, zeby wypisywac na nim pierdoly. Ale jesli po raz ktorys czytam, ze jakis produkt tylko dlatego ma dobra opinie, bo jego wytworca jest czyims tam kumplem, to zaczynam sie powaznie obawiac o pion moralny osob gloszacych cos takiego. Zaraz sie pewnie dowiem, ze napisalem dobra opinie StandArtow, bo Stryjecki

mi placi za kryproreklame na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki los ... eksperta na forum.

Jak odpowieź po myśli, to super jest. A jak inna, to można bezosobowo mu wygarnąć (użyłem kolokwialnego określenia).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty jozwa nie popadaj w przesade, sam dobrze wiesz, ze w swiatku hi-fi relacja jakosc-cena ma charakter magiczny i dywagowanie co jest ile warte w danym przedziale cenowo-jakosciowym prowadzi do absurdu, jakosc uzytych komponentow ma wplyw na jakosc dzwieku, co bys nie powiedzial na obrone tzw robocizny i geniuszu konstruktorow-popaprancow sprzedanie czegos za 8 tys zl kiedy jego koszt produkcji nie przekracza 1 tys nie miesci sie w kategorii dobrego smaku i "poćciwości", z Twojego gadania wynika, ze jakis madrala ma prawo sklecic cos za 500 zl i sprzedac za 5 tys, pytania typu czy jakis wzmak jest wart 5 tys ma oczywiscie sens filozoficzno-magiczny, ale odkladajac metafizyke mozna wyliczyc lukajac do jego srodka ile jest wart za swoje bebechy, tak samo gadki typu -ten wzmak zrobiony kosztem 500 zl i sprzedawany za 5 tys jest wart tej ceny bo sa wzmaki za 10 tys grajace gorzej nie jest tu zadnym argumentem,w ogole dajcie se spokoj z zachwytami typu "łojezu -hyperiony za 2,2 kz -rewelacja jakosciowo-cenowa" , w debilnym swiatku hifi cos jest tyle warte -ile ktos jest chetny za to zaplacic, z uporem maniaka twierdze ze jakies polskie monobloki lampowe nie powinny kosztowac kilkadziesia tys zl ale Ty jozwa oczywiscie mozesz je sobie kupic --przeciez po to je popaprancy sklecili...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii ilustracji dyskusji proponuję lekturę poniższych przykładów z rynku amerykańskiego, tak abysmy nie mieli poczucia, iż Polski rynek jest czymś specjalnym.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 34 lat później...

Ludzie, jestem tu zupełnie nowy, lubię słuchać muzyki z hi-fi stereo i nie ajcuje mnie kino domowe z 14 głośnikami wokół głowy. Moje fajne mieszkanko całkowicie wyklucza sens inwestowania w naprawdę dobry sprzęt bo i tak nie usłyszę jego walorów w moicm pomieszczeniu odsłuchowym, ale chcę sobie sprawić standy pod kolumny, bo na podłodze monitorków nie ustawię a na taboterach głupio wygląda :) Poza tym na fachowych podstawkach powinny lepiej zabrzmieć chociaż to zupełnie budżetowe tannoyki m2.

Gdzie w Warszawie można kupić lub chociaż obejrzeć jakieś sensowne stojaki? Ile trzeba na nie wydać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotor o my God!Masz tyle możliwości i idziesz na łatwiznę.MM,Top hifi,Audioforte,Audiofil itd itd.Mało?Standów tyle,że mozna dostać oczopląsów.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łał Leszek, widze ze znasz sie na rzeczy! ale ja nie bardzo i zwyczajnie nie wiem gdzie sa te sklepy. Wez zapodaj prosze jakies adresy czy cokolwiek co mi ulatwi ich znalezienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.