Skocz do zawartości
IGNORED

Godne polecenia odtwarzacze i transporty HI-END. Bez względu na wiek. AS.


Szymon1

Rekomendowane odpowiedzi

Diabeł tkwi w szczegółach i żadne rozbierane fotki, i brandzlowanie się kilogramami tu nic nie zmieni. Nie kupujemy ziemniaków.

Elberoth pierwsze i ostatnie ostrzeżenie, jeszcze jeden taki wpis i wylatujesz.

 

To zdjęcia tego zegara Soundaware bo się jakoś nie wyświetlają:

 

mYnaqm.jpg

pbSk9w.jpg

 

729 USD to rewelacyjna cena ale przed zakupem wolałbym zobaczyć jak wygląda w środku. Szczególnie jak i na czym zrobiono zasilanie.

 

Widzę, że była tez wersja z dwoma wyjściami, zapewne bez 10 MHz:

 

1418709545__fsllior_0vvl3v1_8yrn_k.jpg

 

 

 

Nie wiem jakiej jakości zegar ma Mutec, wstyd sie przyznać że nie sprawdzałem ale on wcale nie musi być lepszy od tego w Soundaware. Sprawdzisz.

 

Pozdro

Ten Soundware aż się prosi o ten zegar.

Jak wygląda obsługa tego plikograja z tabletu, jakiego oprogramowania używacie?

Przydałby się ktoś sprawdzony w Chinach do przesyłania urządzeń do Polski. Widać kilka ciekawych i niedrogich sprzętów wartych wypróbowania. Chętnie bym porównał tego Soundware z plikowcem Rafała.

Czy dane dostarczacie z dysku NAS, czy da się podpiąć dysk SSD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od implementacji. Mechanika to tylko jeden z elementów całości, dlatego zawsze przestrzegam przed uogólnianiem.

 

Jak pociągniesz sygnał SPDIF prosto z płytki CD-Pro2, to cały transport będzie grał kiepsko. Jak przetaktujesz ten sygnał w jakiś sposób po drodze do wyjścia, to jest szansa na bardzo dobre granie.

 

 

To jeszcze zanim Szymon Cię wyrzuci napisz proszę o swoim porównaniu zegara OCXO do rubidowego, które miałeś przeprowadzić. Jestem ciekaw rezultatów. Proszę nie cytuj już więcej marketingu tylko opisz swoje wrażenia odsłuchowe.

Dzięki.

 

Pozdro

 

Elberoth pierwsze i ostatnie ostrzeżenie, jeszcze jeden taki wpis i wylatujesz.

 

Ten Soundware aż się prosi o ten zegar.

Jak wygląda obsługa tego plikograja z tabletu, jakiego oprogramowania używacie?

Przydałby się ktoś sprawdzony w Chinach do przesyłania urządzeń do Polski. Widać kilka ciekawych i niedrogich sprzętów wartych wypróbowania. Chętnie bym porównał tego Soundware z plikowcem Rafała.

Czy dane dostarczacie z dysku NAS, czy da się podpiąć dysk SSD?

 

Teoretycznie obsługa to UPnP więc powinna działąć każda aplikacja. Tak prosto jednak nie jest. Wypróbowałem kilkanaście.

Można sterować aplikacją Kinsky czyli od LINNa. Ja ją lubie bo prosto i intuicyjnie tworzy aktualną playlistę. Po prostu "przerzucasz" pliki z lewej na prawo i juz jest. Niestety nie działa przewijanie pliku w trakcie odtwarzania. Najlepsza aplikacja, która chodzi bezbłędnie to 8player. Zresztą zaleca ją sam producent D100Pro.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Można wypróbować darmową wersję lite. I też nie jest tak wesoło bo Kinsky nie odtwarza plików 24/192. Nie wiem dlaczego bo 8player odtwarza.

 

Ja gram z NASa ale da się podłączyć dysk po USB.

 

Po UPnP nie da się odtworzyć DSD. Tylko PCM. Przy odtwarzaniu z NASa przez LAN pliki DSD albo czyste DSF czy DIFF albo z ISO SACD czasami potrafią "zazgrzytać". Raz na kilka, kilkanaście minut pojawiają się króciutkie zniekształcenia, max do jednej sekundy. Przy graniu z karty SD nie ma tej przypadłości. Z USB nie sprawdzałem, zakładam że podobnie jak z SD.

 

Oczywiście grania z SD, USB, NASa nie da się obsłużyć z tabletu. Tablet tylko do UPnP. Wtedy tylko dołączony pilot. Da się z tym żyć. Obsługa to latanie po drzewie folderów. Kto pamięta NC Commandera to sobie poradzi :). Pomaga duzy i baaaardzo czytelny, kolorowy wyświetlacz. Chyba można tworzyć liste ulubionych.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak pociągniesz sygnał SPDIF prosto z płytki CD-Pro2, to cały transport będzie grał kiepsko. Jak przetaktujesz ten sygnał w jakiś sposób po drodze do wyjścia, to jest szansa na bardzo dobre granie.

Rozważam transport na CDpro2m,który ma dwa wyjścia SPDIF (BNC) i drugie I2S. Jeśli się na niego zdecyduję, to będę korzystał głównie z I2S.

 

 

Podoba mi się ten Jay cdt3, ale kłopot z posłuchania w swoim systemie i zamieszanie z poszukiwaniem zaprzyjaźnionego obywatela Chin :)

 

D100pro - żeby jeszcze tylko z Tidala można było grać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Panter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wypada napęd CDPro2M na tle napędów stosowanych w topowych transportach sprzed lat?

Sam napęd to jedynie niedroga zabawka.Philips produkował dużo lepsze napędy. Moim zdaniem jakością wykonania przegrywa nawet z najtańszym VOSP Esoterica.

Jeżeli myślisz o porządnym transporcie za uczciwe pieniądze to warto skorzystać z CMK 3... lub pokrewnych. Było wiele urządzeń z tym mechanizmem np. osławione Wadie.

Jeżeli szukasz Philipsa to na CDM1 była stara Wadia WT3200T.

 

Polecane Wadie to wersje na CMK 3.2 czyli napędy bliźniacze z VRDSa 25/25x.

Wadia 20, Wadia 860, Wadia 270. 2 ostatnie to wręcz legendy, uznawane za bardzo dobre transporty tej marki.

 

Był jeszcze staruszek z 1990 roku czyli Wadia WT2000T na VRDS CMK 3, Wadia 7 z 1992 roku na CMK 2 czyli dość leciwym modelu, Wadia 8 wprowadzona już w 1993 roku z CMK 4 (to kiepski mechanizm z Teaca VRDS T1, plastikowa wersja CMK 3.2). Opisywałem to wyżej. Nie polecam tych modeli.

 

Absolutnym rodzynkiem są Wadie 860SE, 861, 861SE i 270SE na słynnym VRDS 3 -S, stosowanym wyłącznie w topowym Esoteric P70. MOJA REKOMENDACJA, zwłaszcza transportu. Część przetwornika nie jest najmocniejszą stroną tej firmy. Dopisek SE robi tutaj olbrzymią różnicę.

 

Dla porównania model odtwarzacza 860SE na genialnym VRDS 3-s kosztował 12000 euro (obecnie używany 10-15kzł) a nowszy model Wadia S7i (używany 30-40kzł!) na śmieciowym napędzie DVD 16000 euro. Dlatego warto zaczerpnąć trochę wiedzy aby za tą samą lub mniejszą kwotę zakupić produkt wyraźnie lepszej jakości. Właściciel tego "cacuszka S7i" będzie miał kwaśną minę jak porówna ze starszymi modelami.

 

W następnej części przyjrzymy się nowszym urządzeniom Wadii i porównamy z w/w.

 

To jeszcze zanim Szymon Cię wyrzuci napisz proszę o swoim porównaniu zegara OCXO do rubidowego, które miałeś przeprowadzić. Jestem ciekaw rezultatów. Proszę nie cytuj już więcej marketingu tylko opisz swoje wrażenia odsłuchowe.

Dzięki.

 

Pozdro

 

 

 

Teoretycznie obsługa to UPnP więc powinna działąć każda aplikacja. Tak prosto jednak nie jest. Wypróbowałem kilkanaście.

Można sterować aplikacją Kinsky czyli od LINNa. Ja ją lubie bo prosto i intuicyjnie tworzy aktualną playlistę. Po prostu "przerzucasz" pliki z lewej na prawo i juz jest. Niestety nie działa przewijanie pliku w trakcie odtwarzania. Najlepsza aplikacja, która chodzi bezbłędnie to 8player. Zresztą zaleca ją sam producent D100Pro.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Można wypróbować darmową wersję lite. I też nie jest tak wesoło bo Kinsky nie odtwarza plików 24/192. Nie wiem dlaczego bo 8player odtwarza.

 

Ja gram z NASa ale da się podłączyć dysk po USB.

 

Po UPnP nie da się odtworzyć DSD. Tylko PCM. Przy odtwarzaniu z NASa przez LAN pliki DSD albo czyste DSF czy DIFF albo z ISO SACD czasami potrafią "zazgrzytać". Raz na kilka, kilkanaście minut pojawiają się króciutkie zniekształcenia, max do jednej sekundy. Przy graniu z karty SD nie ma tej przypadłości. Z USB nie sprawdzałem, zakładam że podobnie jak z SD.

 

Oczywiście grania z SD, USB, NASa nie da się obsłużyć z tabletu. Tablet tylko do UPnP. Wtedy tylko dołączony pilot. Da się z tym żyć. Obsługa to latanie po drzewie folderów. Kto pamięta NC Commandera to sobie poradzi :). Pomaga duzy i baaaardzo czytelny, kolorowy wyświetlacz. Chyba można tworzyć liste ulubionych.

 

Pozdro

Ten 8player jest w wersji wyłącznie na urządzenia Apple?

Skomplikowanie obsługi i nieprzyjazny interfejs załatwiły już wiele ciekawych urządzeń.

Czy dasz się kiedyś zaprosić z tym playerem?

post-58347-0-61965900-1480765908_thumb.jpg

post-58347-0-47442200-1480765983_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten 8player jest w wersji wyłącznie na urządzenia Apple?

Skomplikowanie obsługi i nieprzyjazny interfejs załatwiły już wiele ciekawych urządzeń.

Czy dasz się kiedyś zaprosić z tym playerem?

 

Z tego co widzę 8player jest też na Androida.

 

Przyjechać z playerem to nie problem. Tylko żeby on zagrał na maxa jak pisałem potrzebuje zagar czyli w tym przypadku Jaya i Muteca. A Jaya wolałbym nie wozić.

Ale Ty ... do mnie masz niedaleko :).

Zapraszam.

 

Dlatego moim zdaniem pod względem obsługi i stabilności LINNy są genialne. Szkoda, że LINN nie robi samych transportów.

 

Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jeszcze zanim Szymon Cię wyrzuci napisz proszę o swoim porównaniu zegara OCXO do rubidowego, które miałeś przeprowadzić. Jestem ciekaw rezultatów. Proszę nie cytuj już więcej marketingu tylko opisz swoje wrażenia odsłuchowe.

Dzięki.

 

Pozdro

 

 

 

Teoretycznie obsługa to UPnP więc powinna działąć każda aplikacja. Tak prosto jednak nie jest. Wypróbowałem kilkanaście.

Można sterować aplikacją Kinsky czyli od LINNa. Ja ją lubie bo prosto i intuicyjnie tworzy aktualną playlistę. Po prostu "przerzucasz" pliki z lewej na prawo i juz jest. Niestety nie działa przewijanie pliku w trakcie odtwarzania. Najlepsza aplikacja, która chodzi bezbłędnie to 8player. Zresztą zaleca ją sam producent D100Pro.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Można wypróbować darmową wersję lite. I też nie jest tak wesoło bo Kinsky nie odtwarza plików 24/192. Nie wiem dlaczego bo 8player odtwarza.

 

Ja gram z NASa ale da się podłączyć dysk po USB.

 

Po UPnP nie da się odtworzyć DSD. Tylko PCM. Przy odtwarzaniu z NASa przez LAN pliki DSD albo czyste DSF czy DIFF albo z ISO SACD czasami potrafią "zazgrzytać". Raz na kilka, kilkanaście minut pojawiają się króciutkie zniekształcenia, max do jednej sekundy. Przy graniu z karty SD nie ma tej przypadłości. Z USB nie sprawdzałem, zakładam że podobnie jak z SD.

 

Oczywiście grania z SD, USB, NASa nie da się obsłużyć z tabletu. Tablet tylko do UPnP. Wtedy tylko dołączony pilot. Da się z tym żyć. Obsługa to latanie po drzewie folderów. Kto pamięta NC Commandera to sobie poradzi :). Pomaga duzy i baaaardzo czytelny, kolorowy wyświetlacz. Chyba można tworzyć liste ulubionych.

 

Pozdro

U mnie granie z karty sd jak i usb normalnie steruje się z iPhone , oczywiście musi serwer być podłączony do rutera więc u ciebie tak samo powinno być . Jedynie nie potrafię narazie podłączyć nasa Synology .

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dajcie sobie spokój w tym watku z chińskimi streameram, bez własnych softów na europę itd. Jako player, to ok, hardwerowo to on jest super, z tego, co pisze Piotrek, to gra super. Jednak w dzisiejszych czasach kupowania takiego urzadzenia, które nie ma swojego, dopracowanego softu bez wsparcia i aktualizacji to rozwiazanie hard core. Dlatego ta cena jest taka niska za ten sprzęt. Auralic jest dokładnym przeciwieństwem. Małe plastikowe pudełeczka, a ceny kilkukrotnie wyższe, bo połaczenia sieciowe I interface sterujacy jest dopracowany. 8 playera i kilka Innych przerobiłem i zawsze były jakieś problemy. O tym, że nie ma wsparcia serwisów streamngowych, ISO czyta pewnie połowę itd. to już nie ma co wspominać. Chyba, że traktujemy, to jako player, a nie odtwarzacz sieciowy, to może być faktycznie najlepsza opcja cena / jakość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie granie z karty sd jak i usb normalnie steruje się z iPhone , oczywiście musi serwer być podłączony do rutera więc u ciebie tak samo powinno być . Jedynie nie potrafię narazie podłączyć nasa Synology .

 

Hmmmm, muszę SD zaraz sprawdzić. A co wybierasz z iPhone, tzn. jaki serwer żeby grać z USB czy SD? Z aplikacji 8palyer?

 

Podłączenie Synology jest proste ale jesy haczyk opisany w instrukcji. W ustawieniach sieciowych Sounaware podajesz ststyczny numer IP swojego NASa i naciskasz mount. I już. Ale ... muzyka musi być na serwerze w katalogu Music albo music. W głównym, a nie gdzies głęboko. I tylko tam ją znajdzie. Na początku też się męczyłem, a potem zajrzałem do instrukcji.

 

Panowie, dajcie sobie spokój w tym watku z chińskimi streameram, bez własnych softów na europę itd. Jako player, to ok, hardwerowo to on jest super, z tego, co pisze Piotrek, to gra super. Jednak w dzisiejszych czasach kupowania takiego urzadzenia, które nie ma swojego, dopracowanego softu bez wsparcia i aktualizacji to rozwiazanie hard core. Dlatego ta cena jest taka niska za ten sprzęt. Auralic jest dokładnym przeciwieństwem. Małe plastikowe pudełeczka, a ceny kilkukrotnie wyższe, bo połaczenia sieciowe I interface sterujacy jest dopracowany. 8 playera i kilka Innych przerobiłem i zawsze były jakieś problemy. O tym, że nie ma wsparcia serwisów streamngowych, ISO czyta pewnie połowę itd. to już nie ma co wspominać. Chyba, że traktujemy, to jako player, a nie odtwarzacz sieciowy, to może być faktycznie najlepsza opcja cena / jakość.

 

Hmmm, może rzeczywiście zaczynamy dyskutować zbyt szczegółowo.

 

Patrząc jednak na temat wątku Soundaware jak najbardziej spełnia założone kryteria. Jest transportem hi-end, czy to się komuś podoba czy nie. Bo TAK gra. I wcale się nie zdziwię jak zagra podobnie albo i lepiej niż Aurender. Ktoś ma ochotę sprawdzić? Zapraszam. I nie jest prawdą, że nie ma wsparcia i aktualizacji, zerknij na stronę. Ostatnia wersja firmware'u jest kolejna która powstała. To są wszystko stereotypy nt. chińskich produktów. W dużej części dalej prawdziwe. Ale nie w tym przypadku.

 

Na cenę nie patrzmy bo patrząc na cenę Jay's Audio też nigdy nie będzie godny hi-endu. Cena w Europie czy Ameryce jest jedynie wyznacznikiem tego jak producent i dystrybutor chcą ogolić klienta łosia. Nakłady na marketing, targi, promocje, internet, kochanki prezesów i kolacyjki pompują cenę. Audiofil maniak i tak zapłaci. Tak działa ten rynek. A w Chinach za wybitne urządzenia, a takie sie trafiają, płacisz wyłącznie za dźwięk. Takie jest moje zdanie poparte już trzema fizycznymi przykładami: Jay's, QLS, Sounaware oraz znajomoscią tej branży. Pewnie jest takich urządzeń jest więcej tylko niestety często sięgają do "cudzej myśli technicznej".

 

ISO czyta połowę (tak jak i inne urządzenia) ze względu na to, że takie są te ISO. Część jest zabezpieczona, to się chyba DST nazywa. Ale żaden problem wyjąć pliki DSF z ISO programem Sonore. I gra wszystko. Jak napisałem, 8palyer z Soundaware działa bez żadnych problemów. Zanim aplikacja Kinsky zaczęła stabilnie działać na moim LINN Majik DS minął ponad rok !!! A teraz LINN stoi w kącie, bo Chińczyk dźwiękowo po prostu go zabił.

 

A serwisów streamingowych do tego nie mieszajmy. Na temat ich jakości nie chcę się wypowiadać bo mi już zęby zgrzytają.

 

Żeby było jasne, nie mam zamiaru bronić czy nie daj Boże promować chińskich urządzeń. Każdy ma swój rozum i kupuje to na co ma ochotę. Tylko na Boga piszmy prawdę. Do tego są właśnie fora. Bez nich użytkownik nie dotrze do informacji właśnie takich jakie znajdują się w tym wątku. Bo płatnych przekazów od branży i mediów na żywo i necie jest dość. I na AS niestety też.

 

I promujmy stare ale jare urządzenia, jeszcze raz Szymon gratulacje za ten wątek. Tu jest mnóstwo rodzynków. A dzisiejsza produkcja to w 99-u procentach to "chłyty" marketingowe:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

A urządzeń wybitnych jak na lekarstwo.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 8player , wybieram serwer soundaware i karta sd lub usb i gra.

 

 

To co chciałem skopiowałem na kartę sd 128gb i nawet nie chce mi się podłączać dysków po usb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez misio1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, właśnie przed chwilą też do tego doszedłem!!!

I nawet z SD i USB wyświetla okładki płyt. Na wyświetlaczu playera bo na tablecie to oczywiste. A po LANie z NASa na playerze nie wyświetla.

A podłączyłeś NASa? jak potrzebujesz bardziej szczegółowej pomocy to wal na PW, nie będziemy więcej śmiecić.

Nie wpadłem na to, że trzeba wybrać jako serwer ... Soundaware :). I pojawia się dostęp do fizycznych nośników.

I co najlepsze, w ten sposób odtwarza też pliki DSD (musze jeszcze sprawdzić ISO) !!!

Zaraz sprawdzę czy w ten sam sposób pójdzie z Kinsky'ego.

 

 

EDIT: Kinsky też działa. I tez odtwarza DSD.

 

Dzięki wielkie.

 

Szymon, czyli można z tableta odtworzyć DSD ale tylko z Soundaware jako serwera czyli fizycznych nośników do niego podłączonych. Nie działa natomiast przez sieć z NASa. Choć jak widzę muszę jeszcze popróbować i pobawić, może jest sposób?

 

ROXI ... widzisz teraz do czego służą fora. Jak coś nie działa wystarczy zapytać :) i ... juz działa. Nawet z Chińczyka.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, właśnie przed chwilą też do tego doszedłem!!!

I nawet z SD i USB wyświetla okładki płyt. Na wyświetlaczu playera bo na tablecie to oczywiste. A po LANie z NASa na playerze nie wyświetla.

A podłączyłeś NASa? jak potrzebujesz bardziej szczegółowej pomocy to wal na PW, nie będziemy więcej śmiecić.

Nie wpadłem na to, że trzeba wybrać jako serwer ... Soundaware :). I pojawia się dostęp do fizycznych nośników.

I co najlepsze, w ten sposób odtwarza też pliki DSD (musze jeszcze sprawdzić ISO) !!!

Zaraz sprawdzę czy w ten sam sposób pójdzie z Kinsky'ego.

 

 

EDIT: Kinsky też działa. I tez odtwarza DSD.

 

Dzięki wielkie.

 

Szymon, czyli można z tableta odtworzyć DSD ale tylko z Soundaware jako serwera czyli fizycznych nośników do niego podłączonych. Nie działa natomiast przez sieć z NASa. Choć jak widzę muszę jeszcze popróbować i pobawić, może jest sposób?

 

Pozdro

Bardzo mi się to maleństwo podoba tylko gdzie jest wyjście USB?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się to maleństwo podoba tylko gdzie jest wyjście USB?

 

Bardzo mi się to maleństwo podoba tylko gdzie jest wyjście USB?

 

A po co?

USB to ZŁO. Komputerowy interfejs zaadaptowany do audio. Na siłę poprawiany przez ostatnie lata. Asynhoroniczna transmisja, odseparowanie zasilania ... boolshit.

Sa wyjścia SPDIF z DoP.

Potrzeba czegoś więcej?

DSD przechodzi przez pojedynczy interfejs cyfrowy. Nie potrzeba już dwóch AES/EBU.

Przesyłanie audio wysokiej jakości przez złącze USB to marketingowy wymysł do zarabiania pieniędzy. Taki "chłyt" jak w filmie zamieszczonym powyżej. Jest powszechnym ipanującym standardem komputerowym to trzeba na nim zarobić.

CZY WY TEGO NIE WIDZICIE I NIE KUMACIE ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem tak radykalny. Słuchałem kilka lat spdif na zmianę z USB i obydwa grały jak trzeba. Tyle, że kosztowało mnie to troszkę prac i środków. Kiedyś wpadniesz to sam porównasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem tak radykalny. Słuchałem kilka lat spdif na zmianę z USB i obydwa grały jak trzeba. Tyle, że kosztowało mnie to troszkę prac i środków. Kiedyś wpadniesz to sam porównasz.

 

Z przyjemnością.

USB jest do grania ... z komputera, jak juz bardzo ktoś chce lub/i musi.

Nie przypominam sobie, żeby jakikolwiek transport CD/SACD, np. z tych cytowanych od początku wątku, miał kiedykolwiek wyjście USB. No chyba, że w takich kombajnach za 200 zyla. Dla przypomnienia USB pojawiło się na rynku mniej więcej od 2000 roku.

A może sie mylę? Ktoś mnie oświeci? Może były?

 

BTW ostatnio zamiast kupić dCS Paganini USB zakupiłem "na wszelki wypadek" dCS Debussy z USB. Heh.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko uda mi się by Lampizator grał DSD po spdif to też nie będę potrzebował usb bo po co ? Muszę zadzwonić do Łukasza Fikusa w tej sprawie i by mi odrazu zrobił wejście zegara.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szymon, za bardzo ' przykleiłeś się ' do transportów TEAC'a i poszedłeś boczną drogą która z barwą i muzykalnością

nigdy nie miała za wiele wspólnego . Philips is the BEST - te transporty brzmią niemalże jak instrument - MERIDIAN - cała gama

świetnych transportów i cdp za nieduże pieniądze , KRELL MD 10 Reference z wyjściem glassowym ( chyba najlepszy transport

jaki zbudowano kiedykolwiek )Forsell ( którego ponoć masz ) Metronome i całkiem niezły i niepozorny ale zbudowany jak czołg

Accustic Arts I i II.

 

Szymon to na tyle w kwestii transportów CD.King is ONLY 1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za brak barwy i muzykalności nie wińmy transportów. Za te aspekty odpowiadają przede wszystkim kolumny, a potem amplifikacja. W ostateczności DAC.

Obaliłem ostatnio mity o suchości czy braku barwy i muzykalności DACów Esoteric i dSC. Są to powielane audioopisy ludzi, którzy gdzieś coś przeczytali, a tych DACów zapewne nigdy w swoim systemie nie mieli i nie słuchali. Chyba, że usłyszeli coś na Audio Show w przypadkowej konfiguracji.

 

Mam nadzieję, że Szymon dojdzie z opisami do innych producentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />Za brak barwy i muzykalności nie wińmy transportów.<br />

Porównywaliśmy brzmienie transportów wielokrotnie - Wadii , Metronoma , Krella , Forsella, Meridiana, Electrocompanieta i AA

z tym samym dackiem i różnice w brzmieniu były słyszalne. Najmniej interesująco wypadł transport Wadii który stosował napędy Teac'a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że są słyszalne ale nie determinują brzmienia całego systemu w takim stopniu w jakim im się to przypisuje. Zmień kolumny, a nie transport to dopiero usłyszysz różnicę w brzmieniu.

 

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon, za bardzo ' przykleiłeś się ' do transportów TEAC'a i poszedłeś boczną drogą która z barwą i muzykalnością

nigdy nie miała za wiele wspólnego . Philips is the BEST - te transporty brzmią niemalże jak instrument - MERIDIAN - cała gama

świetnych transportów i cdp za nieduże pieniądze , KRELL MD 10 Reference z wyjściem glassowym ( chyba najlepszy transport

jaki zbudowano kiedykolwiek )Forsell ( którego ponoć masz ) Metronome i całkiem niezły i niepozorny ale zbudowany jak czołg

Accustic Arts I i II.

 

Szymon to na tyle w kwestii transportów CD.King is ONLY 1.

Magnepan to jest wątek o dowolnych wysokiej jakości transportach i odtwarzaczach. Wklej kilka zdjęć topowych urządzeń, które posiadasz i opisz wrażenia. Zacznij od Forsella, ostatnio miałeś problem z dodaniem jego zdjęć.

Zacząłem od napędów Teac\Esoteric bo wielu uznanych producentów stosuje\stosowało je w swoich topowych konstrukcjach.

Oczywiście każdy ma swoich faworytów brzmieniowych. Osobiście nie ograniczam się do jednego typu napędu.

Najpierw muszę skończyć spis Esotericow żeby przejść dalej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon świetny wątek i twoja praca w niego włożona.

A ja tymczasem podłączyłem transport soundaware do lan (przy małej pomocy pmcompa) okazało się że obsługa synology jest przekombinowana . A tak wygląda grający z nas.5b45e7b28db830c2170cff6628854671.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Szymon świetny wątek i twoja praca w niego włożona.

A ja tymczasem podłączyłem transport soundaware do lan (przy małej pomocy pmcompa) okazało się że obsługa synology jest przekombinowana . A tak wygląda grający z nas.5b45e7b28db830c2170cff6628854671.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No patrz kolejny Amplifon ;))

Gratulacje!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br /> Zmień kolumny, a nie transport to dopiero usłyszysz różnicę w brzmieniu.<br />

 

No nie kolumn nie zmienię , są naprawdę dobre jeśli nie doskonałe :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplifon - tak od roku . Trochę wyświechtane hasło : dobre bo polskie się sprawdza , jest tanio względem jakości , choć niektóre polskie firmy trochę zapatrzyły się na Europę zachodnoą ale wtedy zawsze jeszcze można coś kupić w Chinach gdzie jest taniej i jak widać dobrze. A firmy z zachodu Europy niech sprzedają swoim obywatelom bo ich stać na to by ich robić na jelenia.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misio1973 pięknie wygląda twój zestaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spis ''mechanizmów'' i ''DAC-chips'' w różnych disc playerach:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Nie kompletny, ale trochę ich tam jest, a jak komuś za mało to może uzupełnić listę.

 

W Esoteric'u głównie źródła/odtwarzacze (zintegrowane i dzielone) robią. Widocznie w disc playerach i transportach (do których mają własne napędy/mechanizmy) najlepiej się czują. Z tymi różnymi modelami/wersjami źródeł dają jak na taśmowej produkcji, bo ich tak dużo tam jest.

 

Ciężko porównywać ceny urządzeń z 1997 roku (P0), 2003 roku (P70), 2010 roku (P01,P03). Nie ma to najmniejszego sensu. Każdy z tych transportów to topowe rozwiązania w danym okresie przewyższające klasą wspomnianego MLa.

 

P-01/D-01 z 2004 roku, a P-03/D-03 z 2005 r.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Te które podawałeś na początku X-01 i starą dzielonkę P-70/D-70 to w zbliżonej cenie. A później dałeś z grubej rury w starsze i dużo droższe dzielone referencje P01/D01 i P03/D03 ... to wiadomo, że wyższa półka od zintegrowanego ML-a Nº512 na mechanizmie Esoteric VOSP UMK-5 SACD / CD.

esoteric8.jpg

 

Co odtwarzacz, inne brzmienie, bo różne kości. PCM1704 Burr-Browna to dość starawe przetworniki D/A z ubiegłego wieku. Czym się różnią PCM1704 z dopiskiem „K” czy AD1955 z „A” od tych bez ?

 

Starsze Player-y CD, CD/SACD (zintegrowane i dzielone) na :

Esoteric X-01, X-03, P-70/D-70 - Burr-Brown PCM1704 24-bit/96kHz

Mark Levinson Nº30.6 - Burr-Brown PCM1704-K 24-bit/96kHz

Mark Levinson Nº512 - Analog Devices AD1955A 24-bit/192kHz

 

Z droższej półki set :

Esoteric P-01/D-01 - Burr-Brown PCM1704 24-bit/96kHz

Esoteric P-03/D-03 - Analog Devices AD1955 24-bit/192kHz

 

W nowych :

Esoteric K-01X i K-03X - 32-bit AK4495S

Esoteric Grandioso K-01 - 32-bit AK4497

Mark Levinson Audio Player Nº519 - 32-bit ESS Sabre

 

Wybieram ESS Sabre.

 

Esoteric'owi chyba tylko dobrze źródła wychodzą, bo ich monobloczki Grandioso M1 i dzielony pre-amp'ik Grandioso C1 są słabe przy wzmacniaczach mocy i przedwzmacniaczach ML-a. ML zawsze specjalizował się w dzielonej elektronice audio - wzmacniacze mocy, przedwzmacniacze, i trochę mniej Disc Playerów, Cyfrowych Procesorów (DAC). Pierwszy Audio Player Nº519 (to nie jest Disc Player - mimo że ma napęd). Przez 44-lata 2 zintegrowane wzmacniacze, ale za to jakie, szczególnie ten najnowszy No.585 to top we wzmacniaczach zintegrowanych, bo stara / poprzednia integra od niego odstaje, tak jak wszystkie stare ML-e od nowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Grały Esoteric'i Grandioso M1, Grandioso C1 i Esoteric K-03X ... to była maksymalna słabizna w zestawieniu z topowymi Tannoy'ami. Zero wyczynowego dźwięku, bas prawie nieistniejący, a powyżej wykonturowano-zamulające brzmienie z takim trochę technicznym nalotem.

CD/SACD Player K-03X na tych samych ''kościach'' AK4495S co referencyjny Grandioso D1 ... z dzielonego zestawu.

 

Esoteric ściąga Tannoya i Avantgarde i z tym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) w Azji wystawiają swoje klocki, a może i na tym testują/odsłuchują swoje Esoteric'i. Jak tak to ich set-upy firmowe powinny hulać jak trza.

 

Może w jakimś ''zlampizowanym torze'' by ten Esoteric K-03X coś pograł. Być może Avantgarde'om trochę te Esoteric'i pomogą przysuszając te strasznie przekolorowane brzmieniowo kolumny.

Avantgarde Duo XD taka sama słabizna - z gramiaka grało, góry mało i przebarwione. Jacyś tam siedzieli za mną i mówią, że słabo grają, czy te Avantgarde w końcu zagrają, bo tak czekali i czekali (jak i ja) czy w końcu zagrają. Następny, któryś tam z kolei utwór się zaczął i nadal to samo, więc wyszedłem a oni za mną. Tam była integra Avantgarde XA i przedwzmacniacz gramofonowy Accuphase C-37 dla gramiaka Transrotor Max, Accuphase DP-720, kable Siltech. Kolorowanie i mulenie, własną farbą zaciągały maksymalnie.

post-28079-0-92221800-1480885877_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci ten koń tym razem się nie udał :(.

Pracujemy nad tym z adminem. Mam nieco tekstu i włażą jakieś krzaki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark Levinson №31.5 Reference CD Transport - z tuningowanym mechanizmem Philips CDM 12 IND (industrial) / Philips CD-PRO VAU 1252

d.jpg

no-31-5-5-mark-levinson.jpg

no-31-5-4-mark-levinson.jpg

cdprol3.jpg

no-31-5-1-mark-levinson.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark Levinson №31.5 Reference CD Transport - z tuningowanym mechanizmem Philips CDM 12 IND (industrial) / Philips CD-PRO VAU 1252

 

 

no-31-5-4-mark-levinson.jpg

 

Ten mechanizm był nie tyle tuningowany, co podprowadzono do niego sygnał zewnętrznego zegara (w miejsce XO, który był na płytce). Równolegle zegar szedł także do bufora FIFO, który przetaktowywał dane i wypuszczał na zewnątrz.

 

Poza wydłubaniem seryjnego oscylatora (XO), te mechanizmy były całkowicie seryjne.

 

W późniejszych wersjach stosowano już CD-Pro2 (zamiast CDM-12IND - praktycznie jest to to samo).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 16

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.