Skocz do zawartości
IGNORED

Godne polecenia odtwarzacze i transporty HI-END. Bez względu na wiek. AS.


Szymon1

Rekomendowane odpowiedzi

Co odtwarzacz, inne brzmienie, bo różne kości. PCM1704 Burr-Browna to dość starawe przetworniki D/A z ubiegłego wieku. Czym się różnią PCM1704 z dopiskiem „K” czy AD1955 z „A” od tych bez ?

 

Stare lub nie - wielu producentów nadal twierdzi, że to najlepszy zintegrowany DAC dostępny na rynku. PCM1704 ciągle znajdziesz m.in. w topowym CH Precision C1, Trinity DAC etc.

 

Audio Note używa jeszcze starszych kości AD i nikt nie płacze ;)

 

Dopisek 'K' odnosi się do dokonywanej przez producenta selekcji. Wersja 'K' to najwyższa selekcja, do której trafiały najlepiej mierzące egzemplarze. Tańsze warianty to PCM1704 (bez litery na końcu) oraz PCM1704J.

 

Ta kość obsługuje częstotliwości próbkowania do 768kHz (a nie 96kHz).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam napęd to jedynie niedroga zabawka.Philips produkował dużo lepsze napędy. Moim zdaniem jakością wykonania przegrywa nawet z najtańszym VOSP Esoterica.

Jeżeli myślisz o porządnym transporcie za uczciwe pieniądze to warto skorzystać z CMK 3... lub pokrewnych. Było wiele urządzeń z tym mechanizmem np. osławione Wadie.

Jeżeli szukasz Philipsa to na CDM1 była stara Wadia WT3200T.

 

Polecane Wadie to wersje na CMK 3.2 czyli napędy bliźniacze z VRDSa 25/25x.

W moim przypadku rozglądam się za transportem nowym - zakupić i zapomnieć na długie lata. Kupno wieloletnich urządzeń niesie za sobą zbyt wielkie ryzyko, że źle się trafi i pozostanie tylko nieprzydatna ciężka skrzynia, która kiedyś była świetna. Zakupu transportu za grube dziesiątki tysięcy nie biorę pod uwagę, nie zamierzam przekroczyć 20kzł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama kość oczywiście o dźwięku nie decyduje ale z 1704K da się wycisnąć przyzwoite granie jak w chociażby McIntosh MDA1000, BAT VKD5SE, Cary Audio Design CD 303/200. Można też zupełnie zepsuć jak w Ayon CD-5.

 

W moim przypadku rozglądam się za transportem nowym - zakupić i zapomnieć na długie lata. Kupno wieloletnich urządzeń niesie za sobą zbyt wielkie ryzyko, że źle się trafi i pozostanie tylko nieprzydatna ciężka skrzynia, która kiedyś była świetna. Zakupu transportu za grube dziesiątki tysięcy nie biorę pod uwagę, nie zamierzam przekroczyć 20kzł.

Niestety z nowych do 20kzł obecnie szału nie ma. Może jakiegoś CECa demo da się wyrwać za te pieniądze. Przynajmniej jest na czym serwisować. Są też firmy pewniaki, które serwisują swoje sprzęty nawet bardzo leciwe np. Nagra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatniej części o Esotericu opiszę pozostałe, nowsze modele tej firmy i zmierzch tradycyjnych transportów CD. Ponoć firma Sony przestała dostarczać część elektroniki dla TEAC/ESOTERIC i więcej nowych napędów nie będzie. Dla audiofili oznacza to kres techniki odczytu z dysków CD i dryfowanie w kierunku odtwarzaczy sieciowych.

Jeżeli ktoś czekał z zakupem to są ostatnie lata aby nabyć topowe urządzenie najwyższej jakości.

Przypomnę, iż TEAC Corporation (Tokyo Electro Acoustic Company) powstała w 1953 roku i jako ESOTERIC COMPANY działa do dzisiaj.

]Momentem przełomowym było wprowadzenie przez firmę magnetofonu szpulowego z „auto rewersem” Już w 1960 firma wprowadziła magnetofon kasetowy! Był to model A-20 a parę lat później kaseciaka A-350 z systemem Dolby NR. Następny krok to wprowadzenie szpulaka do użytku domowego, słynnego A-7400RX z DBX-em. Szczytowym osiągnięciem było wprowadzenie w latach 80-tych szpulaka ZD-7000.

W 1987 powstał słynny dział ESOTERIC produkujący sprzęt najwyższej jakości dla audiofili. Powstały wtedy słynne modele cd X-1, X-1s,X-10w, X-10wD oraz transporty P2 i nowszy P2s.

Legendarny P-0 z późniejszymi delikatnymi zmianami jako P-0s i P-0vuk powstał z okazji 10 -lecia nowej, luksusowej marki ESOTERIC.

]Przełom lat 80/90 to okres powstania Lexusa jako część koncerny Toyota i konkurowanie na rynkach światowych z legendami USA i Europy. Ponieważ urządzenia z Japonii nie miały wtedy opinii produktów luksusowych musiały być wykonane z niezwykłą precyzją, niedoścignioną jakością aby przebić się na rynkach światowych i ugruntowanej pozycji konkurencji.

 

Żeby Was więcej nie zanudzać przejdę od razu do konkretów czyli nowszych modeli firmy.

 

Zaczynamy od bazowych urządzeń wyposażonych w najprostszy i najtańszy mechanizm VOSP. Tani oznacza cenę 2500-3000zł i jakość niedoścignioną dla większości konkurencyjnych zabawek ale u Esoterica to dopiero początek oferty i bazowy model coś jak BMW1.

Tego mechanizmu użyto w poniższych modelach:

 

Esoteric SZ-1 – waga 8,4kg, napęd bardzo „oszczędnościowy” z plastikowym chassis. Typowa zabawka do sypialni. O dziwo posiada wyjścia zbalansowane!

 

Esoteric UZ-1 – waga 8,5kg, napęd bardzo „oszczędnościowy” z plastikowym chassis. Typowa zabawka do sypialni. O dziwo posiada wejście zegarowe!

Wyjścia zbalansowane się nie zmieściły, w ich miejsce wstawiono sekcję video min, z HDMI. Był to swoisty kombajn, typowo sypialkowa zabawka.

 

Esoteric SA-10 – waga 12,5kg. Ciągle ta sama wersja najtańszej odmiany VOSP jak 2 powyższych braci. Wyjścia zbalansowane, wejście zegarowe i w miarę przyzwoite granie. Można zakupić max. do 5kzł.

 

Esoteric SA-60 – waga 14kg. Odtwarzacz wielokanałowy z nieco lepszą wersją mechanizmu VOSP, górna część aluminiowa. Wyjścia XLR, wejście zegarowe. Wart zakupu do 6kzł.

 

Esoteric SA-50 – waga 18kg. Odtwarzacz wielokanałowy z nieco lepszą wersją mechanizmu VOSP, górna część aluminiowa. Wyjścia XLR, wejście zegarowe, wejścia/wyjścia cyfrowe. Typowa 2 kanałowa maszyna, to jest już przyzwoity poziom. Wart zakupu do 7kzł. Rekomendowany do modyfikacji.

 

ESOTERIC DV-60 – waga 14g, typowy kombajn wraz z sekcjami video.

Warty zainteresowania ze względu na niską cenę używanych, niskie zainteresowanie audiofili purystów.

 

ESOTERIC DV-50 – waga 21g, typowy kombajn wraz z sekcjami video.

Odtwarza CD, SACD i DVD.

Bardzo solidna budowa, starsza maszyna od poprzedników bez HDMI.

Sekcja video zupełnie nieprzydatna ale... Ma to wpływ na bardzo niską cenę używanych egzemplarzy nawet 4-5kzł. Mało znany model z DVD uchodzi za niekoszerny.

W tych pieniądzach istny hit i model godny polecenia! Rekomendowany do modyfikacji.

 

Mechanizm Esoteric VRDS –Neo VMK-V:

 

Esoteric X-05 – waga 17kg, ulepszony mechanism VMK-5, początek oferty Esoterica zaczynający liczyć się w hi-end.

Typowa maszyna dwukanałowa bez zbędnych dodatków. Zaczątek prawdziwej przestrzeni, z której słyną serie X…

Wejście zegarowe, wyjścia zbalansowane. Solida budowa, urzadzenie godne polecenia w cenie do 8-9kzł. Nowy kosztował około 20kzł.

Dość dobrze trzyma cenę. Można na jego bazie zbudować przyzwoitej jakości system.

 

Esoteric P-05 – waga 14kg, ulepszony mechanism VMK-5, początek oferty Esoterica w transportach cd/sacd. Bazowy model z serii P, wyraźnie odstaje od wyższych modeli. Właściwie to dzieli go przepaść. Osobiście nie polecam w cenie wyższej od 8-9kzł. Złącze i-link, wyjścia AES/EBU, coax, wejście zegara.

 

Esoteric K-07/obecnie w wersji K-07X – waga 14kg, ulepszony mechanism VMK-5, początek oferty Esoterica z najwyższej serii K.

Wprowadzony wyłącznie po to aby zawalczyć o nieco uboższego klienta (nowy 30kzł), którego nie stać na K-05. Uważany za dość chłodny i sterylny model.

Moim zdaniem nic ciekawego. Warto dozbierać na minimum K-03. Odtwarzacze te dzieli przepaść.

 

Esoteric K-05/K-05B (kolor czarny) – waga 14kg, ulepszony mechanism VMK-5, początek (drugi od dołu) oferty Esoterica z najwyższej serii K.

Komplet wejść, wyjść cyfrowych i analogowych, wejście zegara.

Abstrakcyjna cena nowego 40kzł w stosunku do zastosowanego mechanizmu. Brak mojej rekomendacji, dozbierać do K-03.

 

Wreszcie początek prawdziwego grania i wysokiej jakości, napędy VRDS NEO VMK-3.5-10. Stosowane min. W transporcie DCS Vivaldi (154kzł).

 

EsotericUX-3Pi/SE – waga 24kg, prawdziwy kombajn wielkoformatowy (cd,dvd,sacd) audio (2 kanałowe)/video.

Wyjścia zbalansowane, wejście zegarowe, HDMI, i-link.

Godny polecenia model z świetnej jakości transportem, niestety brak wyjścia cyfrowego AES/EBU reszta jest.

Ze względu na wielkoformatowość jest tani i cieszy się małym zainteresowaniem. Można kupić używany poniżej 15kzł i jest absolutnie rewelacyjny w tej cenie. Moja rekomendacja w kategoriach jakość/cena.

Mechanizm transportu identyczny co w topowym DCSie i znacznie lepszy od praktycznie wszystkich rozwiązań konkurencyjnych.

 

Esoteric K-03/K-03X – waga 28kg, pełnokrwisty odtwarzacz zintegrowany. Niemal bezkompromisowy, pełne dual mono, świetny napęd, wejście USB, wejście zegarowe Tylko jedno wyjście cyfrowe coaxial.

Do 20-25kzł można kupować w ciemno.

 

Esoteric X-03/X-03SE – waga 23kg, wersja SE ma dodatkowo lepszej jakości terminale WBT, okablowanie z miedzi 6N, sztywniejszą konstrukcję obudowy. Ogólnie różnice są kosmetyczne.

Odtwatrzacz o rewelacyjnym stosunku jakość/cena, używany można znaleźć za 10-15kzł.Część cyfrowa na BB1704, świetna maszyna do modyfikacji. Podstawowy zestaw wyjść, wejść + wejście zegara.

Moja rekomendacja. Trzeba uważać bo na rynku wielu oszustów oferuje ten model uszkodzony lub z „niepewnego źródła”.

Poszukiwany przez kupujących, prostsza obudowa i wzornictwo pozwoliło zaoszczędzić podczas produkcji. Cena nowego jedynie 30-35kzł.

 

Esoteric K01 – starsza wersja topowego odtwarzacza – waga 31kg

Cały czas ten sam napęd VRDS NEO VMK-3.5-10. Wejście USB, bardziej stabilny zegar i przetworniki wykonane na bazie kości AKM AK4399 (ten sam co w K-03), w tamtym czasie uważane za jedne z lepszych na rynku. Poprawiona sekcja zasilania z 4 transformatorami.

Bardzo dobrej jakości odtwarzacz z obowiązkowym kompletem, wejść wyjść + złącze zegarowe. Niestety brakuje wyjścia cyfrowego AES/EBU.

Ze względu na wysoką cenę i praktycznie bliźniaczą konstrukcję do K-03 rekomenduję wyłącznie fanom marki. Progres brzmieniowy do niższego modelu jest znikomy. Używany około 35-40kzł.

 

 

Wreszcie sam szczyt i legendarny napęd najwyższej jakości, czyli VRDS NEO VMK-3.5-20s, łącznie 12kg wagi sam napęd.

Dlaczego musi być tak ciężki, odpowiedź jest prosta napęd SACD odczytuje krążki z wyższą prędkością obrotową niż czysty CD więc łatwiej wpada w pasożytnicze wibracje i błędy odczytu. Dlatego stabilność pracy głowicy i napędu jest w tym przypadku kluczowa.

 

Esoteric K01X – waga 31kg, X w tym przypadku robi różnicę. Wreszcie mamy napęd VRDS NEO VMK-3.5-20s, nowe kości przetwornika AK4495 oraz wyjście cyfrowe AES/EBU! Zmieniony sterownik zdalnego sterowania. Kosmetyczne zmiany wyglądu w tym szuflada.

Reszta specyfikacji jest taka sama.

Absolutna rekomendacja jak ktoś poszukuje bezkompromisowego odtwarzacza. Używany około 50kzł.

 

Esoteric UX-1Pi, UX-1/UX-1 Limited – waga 24kg– wieloformatowe i wielokanałowe kombajny cd/sacd/dvd. Wejście zegarowe, brak wyjścia cyfrowego AES/EBU.Można je kupić w świetnej cenie do 15kzł i zrobić z nich wysokiej klasy transport. Część cyfrowa pozostawia trochę do życzenia. Mało popularny wśród audiofili.

 

Esoteric P-02/P-02X – waga 31kg "Tajemnicze transporty", świetnie zbudowane ale co dziwne troszkę dalsze od topowego modelu P-01 niż tańszy P-03/P-03U.

Były 2 wersje tych transportów tzw „golas” oraz „na bogato”. Wersja pierwsza miała podstawowy zestaw wyjść oraz wejście zegarowe zwykłe + 10Mhz.

Wersja bogatsza miała dodatkowo wejście USB, wejście AES/EBU, 2 wejścia zegarowe (w tym 10Mhz) i wyjście zegarowe oraz niespotykane wyjścia liniowe RCA + XLR!

Ze względu na dość dziwaczny zestaw wejść/wyjść oraz budowę (jednopudełkową) przypominającą odtwarzacz zintegrowany K-01, wysoką cenę i niezdecydowanie Esoterica, wycofywał i wprowadzał ten model do oferty nie otrzymuje mojej rekomendacji. Co dziwniejsze obydwa modele obecnie widnieją jako nowość?

 

Esoteric P-03/P-03U – waga 30kg/32,5kg – standardowy zestaw wyjść coax + AES/EBU, wejście zegarowe + HDMI w wersji U. Pancerna, dzielona budowa (osobno zasilacz + część napędu i cyfrowa), najbliższa flagowemu P-01. Widać to z tyłu i od góry odtwarzacza. Jest jakby skręconym w jedno urządzenie P-01. Na stronie producent nawet pomylił zdjęcia i w specyfikacji p-03 wkleił fotografie P-01.

]Najlepszy stosunek jakość/cena –używany 30-40kzł, moja rekomendacja. Jeżeli ktoś poszukuje bezawaryjnej maszyny lepszej od DCSa Vivaldi to jest zakup dla niego.

Model ten jak kliku jego braci z najwyższych serii posiada podświetlanie płyty od góry po otwarciu szuflady, pomocne jak ktoś słucha po ciemku oraz innowacyjny mechanizm automatycznie unoszonej klapki zakrywającej szufladę napędu! Uszczelnia ona napęd i zabezpiecza przed przedostawaniem się kurzu do wnętrza. Producent twierdzi, że izoluje napęd od fali akustycznej pochodzącej z zestawów głośnikowych.

 

Zanim przejdę do topowego starszego P-01 na liście ląduje najnowszy dzielony P1 GRANDIOSO!

Waga 51kg napęd + zasilacz. Po najwyższym obecnie modelu należy się spodziewać unikatowego napędu. Nic z tych rzeczy siedzi w nim napęd bliźniaczy do P-03, P-02 i reszty w tej grupie. Dziwne bo w starszym był inny o czym za chwilę. Świetna sekcja zasilania, rewelacyjne wykonanie i gigantyczna cena. Nowa, kontrowersyjna szata wzornicza. Dla jednych cud dla innych lekko przesadzony styl azjatycki.

Na pokładzie obowiązkowy komplet wejść/wyjść + USB, HDMI i zegarowe (w tym 10Mhz).

Co dziwne pilot ciągle w starej szacie graficznej. Ze względu na wysoką cenę (około 170kzł), brak unikatowego napędu i dyskusyjne wzornictwo nie otrzymuje mojej rekomendacji jakość/cena.

 

Na koniec rodzynek czyli prawowity król dzisiejszych transportów ery SACD Esoteric P-01 – waga 44kg (napęd z częścią cyfrową + zasilacz).

Posiada UNIKATOWY napęd na bazie VRDS NEO VMK-3.5-20s czyli wersję VMK-0. Jeszcze masywniejszy z dodatkowym wzmocnieniem boków. Talerz dociskowy pokryty magnezem i jeszcze stabilniejszy silnik.

Komplet wejść/wyjść na pokładzie w tym wielokanałowe AES/EBU, wejście zegarowe i fire wire! W swoim czasie DCS też stosował ten typ do połączenia firmowego transportu i przetwornika.

Absolutna referencja i pełna rekomendacja, przepiękny ponadczasowy wygląd i utrzymywanie wysokiej ceny modeli używanych nawet 60-70kzł.

Obowiazkowy dla fanów wielokanałowego SACD.

 

Więcej modeli nie pamiętam, jakby ktoś chciał uzupełnić listę to zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-58347-0-26034300-1480933576_thumb.jpg

post-58347-0-48046000-1480933578_thumb.jpg

post-58347-0-76495100-1480933580_thumb.jpg

post-58347-0-71928800-1480933583_thumb.jpg

post-58347-0-72139800-1480933586_thumb.jpg

post-58347-0-56496900-1480933590_thumb.jpg

post-58347-0-50293500-1480933594_thumb.jpg

post-58347-0-95374000-1480933597_thumb.jpg

post-58347-0-00980000-1480933605_thumb.jpg

post-58347-0-01998300-1480933610_thumb.jpg

post-58347-0-77925200-1480933610_thumb.jpg

post-58347-0-96283500-1480933613_thumb.jpg

post-58347-0-60231200-1480933616_thumb.jpg

post-58347-0-17560600-1480933625_thumb.jpg

post-58347-0-58756200-1480933630_thumb.jpg

post-58347-0-11586100-1480933633_thumb.jpg

post-58347-0-36080000-1480933637_thumb.jpg

post-58347-0-34260800-1480933639_thumb.jpg

post-58347-0-05363200-1480933653_thumb.jpg

post-58347-0-84845400-1480933830_thumb.jpg

post-58347-0-17938200-1480933833_thumb.jpg

post-58347-0-94828800-1480933835_thumb.jpg

post-58347-0-02919900-1480933838_thumb.jpg

post-58347-0-28120600-1480933842_thumb.jpg

post-58347-0-37098300-1480933849_thumb.jpg

post-58347-0-90291500-1480933851_thumb.jpg

post-58347-0-34780100-1480933854_thumb.jpg

post-58347-0-53610600-1480933856_thumb.jpg

post-58347-0-56185500-1480933863_thumb.jpg

post-58347-0-54082300-1480933866_thumb.jpg

post-58347-0-67998200-1480933874_thumb.jpg

post-58347-0-83751600-1480933877_thumb.jpg

post-58347-0-11030900-1480933880_thumb.jpg

post-58347-0-34617500-1480933882_thumb.jpg

post-58347-0-01199900-1480933891_thumb.jpg

post-58347-0-66269000-1480933893_thumb.jpg

post-58347-0-52981500-1480933896_thumb.jpg

post-58347-0-56163400-1480933906_thumb.jpg

post-58347-0-83145800-1480933911_thumb.jpg

post-58347-0-86530200-1480933917_thumb.jpg

post-58347-0-63669600-1480933922_thumb.jpg

post-58347-0-26700900-1480933931_thumb.jpg

post-58347-0-89697800-1480933934_thumb.jpg

post-58347-0-69765000-1480933938_thumb.jpg

post-58347-0-25371900-1480933942_thumb.jpg

post-58347-0-33145700-1480933944_thumb.jpg

post-58347-0-77072200-1480933952_thumb.jpg

post-58347-0-29450300-1480933955_thumb.jpg

post-58347-0-75571800-1480933957_thumb.jpg

post-58347-0-00683500-1480933960_thumb.jpg

post-58347-0-75823700-1480933962_thumb.jpg

post-58347-0-41818200-1480933965_thumb.jpg

post-58347-0-04290100-1480933994_thumb.jpg

post-58347-0-83097600-1480933999_thumb.jpg

post-58347-0-34090400-1480934003_thumb.jpg

post-58347-0-15367800-1480934009_thumb.jpg

post-58347-0-50110800-1480934015_thumb.jpg

post-58347-0-95863700-1480934019_thumb.jpg

post-58347-0-12093500-1480934029_thumb.jpg

post-58347-0-81921200-1480934037_thumb.jpg

post-58347-0-19600200-1480934042_thumb.jpg

post-58347-0-41884200-1480934045_thumb.jpg

post-58347-0-33178100-1480934049_thumb.jpg

post-58347-0-04134700-1480934053_thumb.jpg

post-58347-0-89242700-1480934056_thumb.jpg

post-58347-0-52239800-1480934061_thumb.jpg

post-58347-0-58291900-1480934068_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szpulaka ZD-7000.

 

ZD 7000 nie wygląda n szpulaka, bardziej przypomina CD.

 

Pozdrawiam.

 

a0257558_13405126.jpg

 

10eb1a2e91746c6162596ac0f3d3871a.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Ja tak skromnie ;))

Świetny odtwarzacz i jeszcze lepszy jako napęd czyli Docet Lector 7TL .

Gruntownie przebudowany napęd CDM-12 , do kupienia jako nowy z pełnym serwisem .

Jako używany do dostania w okolicach 1200-1500 Euro z dodatkowym zasilaczem PSU .

Bardzo muzykalny świetny odtwarzacz .

post-59766-0-90307000-1480950610_thumb.jpg

post-59766-0-54076800-1480950619_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Sama kość oczywiście o dźwięku nie decyduje ale z 1704K da się wycisnąć przyzwoite granie jak w chociażby McIntosh MDA1000, BAT VKD5SE, Cary Audio Design CD 303/200. Można też zupełnie zepsuć jak w Ayon CD-5.

 

Niestety z nowych do 20kzł obecnie szału nie ma. Może jakiegoś CECa demo da się wyrwać za te pieniądze. Przynajmniej jest na czym serwisować. Są też firmy pewniaki, które serwisują swoje sprzęty nawet bardzo leciwe np. Nagra.

Nagra CDP , CDC czy transport CDT jest produkowany bodajże od 2007 roku czyli nie jest taki leciwy ;)

Ja mam swojego z roku 2010 roku , niemniej koszt wymiany ( naprawy ) napędu to ok. 2-3 tys zł czyli niespecjalnie drogo biorąc pod uwagę cenę nowego odtwarzacza na poziomie kilkunastu tys. Euro.

Jednak to duży komfort psychiczny jeźeli wiadomo , że Nagra naprawia i serwisuje bez problemu swoje urządzenia nawet z lat 60-tych .

post-59766-0-04467200-1480955021_thumb.jpg

post-59766-0-38469700-1480955031_thumb.jpg

post-59766-0-84384100-1480955040_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagra CDP , CDC czy transport CDT jest produkowany bodajże od 2007 roku czyli nie jest taki leciwy ;)

Ja mam swojego z roku 2010 roku , niemniej koszt wymiany ( naprawy ) napędu to ok. 2-3 tys zł czyli niespecjalnie drogo biorąc pod uwagę cenę nowego odtwarzacza na poziomie kilkunastu tys. Euro.

Jednak to duży komfort psychiczny jeźeli wiadomo , że Nagra naprawia i serwisuje bez problemu swoje urządzenia nawet z lat 60-tych .

Ten Alps to z GMki? :)

Jaki laser siedzi w tym odtwarzaczu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Ten Alps to z GMki? :)

Jaki laser siedzi w tym odtwarzaczu?

No właśnie i Alps ...niezłe jaja;) tylko wg. mojej wiedzy po modyfikacji Nagry , została z niego tylko obudowa i napęd zdalnego sterowania .

Optyka lasera ma szklaną soczewkę Zeissa , niestety jaki dokładnie laser tego nie wiem , ale się dowiem ;)

Edytowane przez Diogenes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak skromnie ;))

Świetny odtwarzacz i jeszcze lepszy jako napęd czyli Docet Lector 7TL .

Gruntownie przebudowany napęd CDM-12 , do kupienia jako nowy z pełnym serwisem .

Jako używany do dostania w okolicach 1200-1500 Euro z dodatkowym zasilaczem PSU .

Bardzo muzykalny świetny odtwarzacz .

Blisko 10kzł można zakupić nowego Lectora Digidrive TL3. Świetny transport z małymi mankamentami.

W swojej cenie bezkonkurencyjny. Muzykalność i analogowy klimat to domena tego transportu. Świetny w parze z DCSem Debussy. Najładniejszy czarny z czarnymi boczkami. Osobne zasilanie.

 

No właśnie i Alps ...niezłe jaja;) tylko wg. mojej wiedzy po modyfikacji Nagry , została z niego tylko obudowa i napęd zdalnego sterowania .

Optyka lasera ma szklaną soczewkę Zeissa , niestety jaki dokładnie laser tego nie wiem , ale się dowiem ;)

Może ma coś wspólnego z Pionkiem lub Teac-iem?

 

W moim przypadku rozglądam się za transportem nowym - zakupić i zapomnieć na długie lata. Kupno wieloletnich urządzeń niesie za sobą zbyt wielkie ryzyko, że źle się trafi i pozostanie tylko nieprzydatna ciężka skrzynia, która kiedyś była świetna. Zakupu transportu za grube dziesiątki tysięcy nie biorę pod uwagę, nie zamierzam przekroczyć 20kzł.

Oprócz powyższego Lectora może warto się szarpnąć na Accustic Arts drive II, był ostatnio nowy/demo za zbliżoną kwotę. Bardzo solidna maszyna, oczywiście to nie klasa wysokich Esotericów ale cena dużo niższa.

Polecam ten transport, bardzo poprawne granie bez słabych stron za te pieniądze. Co najważniejsze nie ma surowości typowej dla tego napędu Philipsa. AES/EBU na pokładzie, brak wejścia zegara.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-58347-0-44394600-1480961255_thumb.jpg

post-58347-0-89693400-1480961763_thumb.jpg

post-58347-0-03523200-1480961769_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Znalazłem tylko coś takiego ;))

 

" The Nagra seems to be state-of-the-art in a single box:

The leading German HiFi-magazine Stereo reviewed the Nagra in its February, 2007, issue.

They found it to sound substantially better than their up-to-the-review reference, the Esoteric X-01. Wrote editor Matthias Böde: "The Swiss player defines audiophile and emotional categories partly anew. The most defining characteristics is a hereforeto unheard soundstage. The CDC shows a stage definition in width, depth, and height, and a three-dimensional sound, against which our reference (the Esoteric) sound more compact, less dimensional, and with less body...The bass was thicker and less well defined than with the Nagra....the midths were slightly coloured (with the Esoteric), which we heard never heard before, in comparison with lesser players (than the Nagra)...Until now, we never have heard our Soulution amps with Wilson Sophia 2 so perfectly, with digital sources. (Böde is an experienced vinyl head, too)

 

Poleciałem Atlonem ;))

Niemniej Nagra ma coś w sobie z dobrego gramofonu , może są lepsze CD , bardziej barwne albo przestrzenne albo bardziej szczegółowe , ale analogowość tego cyfrowego źródła jest wyjątkowa .

Źródła które znam zawsze miały coś co drażniło ..tutaj tego nie ma .

Wyjątkowa jest też atmosfera jaką buduje ten odtwarzacz . Można słuchać, słuchać ..nic nie draźni , nic się nie narzuca , pozostaje tylko muzyka .

Jak oni to zrobili ma dla mnie drugorzędne znaczenie ..;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZD 7000 nie wygląda n szpulaka, bardziej przypomina CD.

 

Pozdrawiam.

 

a0257558_13405126.jpg

 

10eb1a2e91746c6162596ac0f3d3871a.jpg

Dziękuję za wyłapanie błędu. Pamięć już nie ta :)

 

Nie ma żadnego błędu:

 

 

In the early 1980's, TEAC developed many cassette deck masterpieces with heavy duty, rigid chassis construction. The ZD-7000 was "state of the art," for this era.

 

Ja tak skromnie ;))

Świetny odtwarzacz i jeszcze lepszy jako napęd czyli Docet Lector 7TL .

Gruntownie przebudowany napęd CDM-12 , do kupienia jako nowy z pełnym serwisem .

Jako używany do dostania w okolicach 1200-1500 Euro z dodatkowym zasilaczem PSU .

Bardzo muzykalny świetny odtwarzacz .

Miałem go dość długo w systemie. Faktycznie niezły. Jako używka za 1500 ojro praktycznie nie ma konkurencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagra CDP , CDC czy transport CDT jest produkowany bodajże od 2007 roku czyli nie jest taki leciwy ;)

Ja mam swojego z roku 2010 roku , niemniej koszt wymiany ( naprawy ) napędu to ok. 2-3 tys zł czyli niespecjalnie drogo biorąc pod uwagę cenę nowego odtwarzacza na poziomie kilkunastu tys. Euro.

Jednak to duży komfort psychiczny jeźeli wiadomo , że Nagra naprawia i serwisuje bez problemu swoje urządzenia nawet z lat 60-tych .

 

Już na pierwszy rzut oka widać, że to CD-Pro2, tylko wbudowany w wyjeżdżająca szufladę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.

Lector 707 CDP lub Lector Digi Drive TL3.

Super cd jak i transport.

Siedzi tam laser Sanyo HD 850.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny transport z małymi mankamentami.

 

A jakie są te mankamenty Twoim zdaniem, takie jak przypisuje się CD playerowi czy inne?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już na pierwszy rzut oka widać, że to CD-Pro2, tylko wbudowany w wyjeżdżająca szufladę.

Adaś popsułeś zabawę!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Już na pierwszy rzut oka widać, że to CD-Pro2, tylko wbudowany w wyjeżdżająca szufladę.

:)) Tak , tak oczywiście , źe to CD-Pro2 , tylko jest tak , że chłopaki z Nagry przebudowali go tak , że to już nie jest ten napęd .

Soczewka jest szklana Zeissa , oprogramowanie Nagry i duża część mechanizmu też .

Podobnie jest z Audimecą Mephisto gdzie p. Lurne zrobił taki tuning napędu , że nie przypomina oryginalnego .

 

 

Aleś odkrył ;)

Ty to faktycznie masz nas tutaj za " bolków "...:((

 

 

Edytowane przez Diogenes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie są te mankamenty Twoim zdaniem, takie jak przypisuje się CD playerowi czy inne?

Problem z odczytem niektórych płyt, przynajmniej ja tak miałem. Jakość i precyzja montażu mogłaby być na lepszym poziomie. Niektórzy się skarżyli na ślizganie płyt z grubszym nadrukiem, zbyt mała siła krążka dociskowego.

 

:)) Tak , tak oczywiście , źe to CD-Pro2 , tylko jest tak , że chłopaki z Nagry przebudowali go tak , że to już nie jest ten napęd .

Soczewka jest szklana Zeissa , oprogramowanie Nagry i duża część mechanizmu też .

Moim zdaniem powinieneś zainwestować w plikowca z dużą ilością pudełeczek. Wtedy nawet Aurender nie będzie Ci straszny.

Jak za Philipsa to przepłaciłeś, Adaś Cię rozszyfrował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Problem z odczytem niektórych płyt, przynajmniej ja tak miałem. Jakość i precyzja montażu mogłaby być na lepszym poziomie. Niektórzy się skarżyli na ślizganie płyt z grubszym nadrukiem, zbyt mała siła krążka dociskowego.

 

Moim zdaniem powinieneś zainwestować w plikowca z dużą ilością pudełeczek. Wtedy nawet Aurender nie będzie Ci straszny.

Jak za Philipsa to przepłaciłeś, Adaś Cię rozszyfrował.

Chyba przejdę załamanie nerwowe sprzedam Nagrę i kupię sobie laptoka z zegarem atomowym ;))

A poważnie , jest takie powiedzenie .." nie kupuj Ferrari przed 40-ką , bo co dalej " .

Spoko przyjdzie jeszcze czas na DCSa :)) tymczasem i tak wolę gramiaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No właśnie i Alps ...niezłe jaja;) tylko wg. mojej wiedzy po modyfikacji Nagry , została z niego tylko obudowa i napęd zdalnego sterowania .

Optyka lasera ma szklaną soczewkę Zeissa , niestety jaki dokładnie laser tego nie wiem , ale się dowiem ;)

 

Gratuluję urządzenia ......

 

W takim razie laser jest nie do zdarcia i może pracować bezawaryjnie bardzo długo.Takich szklanych laserów zrobiono niewiele

w historii techniki transportów CD.Ten kto ma wie jaką wartość stanowi cały napęd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani.

Powstrzymujcie sie prosze od wzajemnyh zlosliwosci. A jesli juz nie mozecie, prosze to czynic w bardziej wysublimowany sposob niz to powyzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)) Tak , tak oczywiście , źe to CD-Pro2 , tylko jest tak , że chłopaki z Nagry przebudowali go tak , że to już nie jest ten napęd .

Soczewka jest szklana Zeissa , oprogramowanie Nagry i duża część mechanizmu też .

 

Szczerze - to chciałbym to zobaczyć, bo jakoś mało wierzę w te 'przebudowy' ...

 

(nic nie ujmując firmie Nagra, bo robi świetne urządzenia)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama kość oczywiście o dźwięku nie decyduje ale z 1704K da się wycisnąć przyzwoite granie jak w chociażby McIntosh MDA1000, BAT VKD5SE, Cary Audio Design CD 303/200. Można też zupełnie zepsuć jak w Ayon CD-5.

 

Niestety z nowych do 20kzł obecnie szału nie ma. Może jakiegoś CECa demo da się wyrwać za te pieniądze. Przynajmniej jest na czym serwisować. Są też firmy pewniaki, które serwisują swoje sprzęty nawet bardzo leciwe np. Nagra.

 

W Digital Upgrade Level 2 do Audio Note DAC4 są właśnie PCM1704K. Wszadzałem, mi się nie podobało. Pozostałem przy PCM63. Ale to pewnie kwestia gustów i systemu.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Szczerze - to chciałbym to zobaczyć, bo jakoś mało wierzę w te 'przebudowy' ...

 

(nic nie ujmując firmie Nagra, bo robi świetne urządzenia)

Moźe tak też być być, jak piszesz .

Ja ostatnio w audio to w nic , poza tym co sam usłyszę nie wierzę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Digital Upgrade Level 2 do Audio Note DAC4 są właśnie PCM1704K. Wszadzałem, mi się nie podobało.

 

I się nie dziwię, bo PCM1704 były zmuszone do współpracy z analogówką projektowaną pod PCM63.

Żeby było naprawdę dobrze z PCM1704 należałoby zmodyfikować również analogówkę. A najlepiej wywalić w ogóle, i zbudować od nowa pod kątem współpracy z PCM1704.

Prosta podmiana PCM63 na PCM1704 to modelowy przykład tuningu "na małpę". ASE-Audiotuning to lansuje, ale wiadomo dlaczego. Bo na tym zarabia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I się nie dziwię, bo PCM1704 były zmuszone do współpracy z analogówką projektowaną pod PCM63.

Żeby było naprawdę dobrze z PCM1704 należałoby zmodyfikować również analogówkę. A najlepiej wywalić w ogóle, i zbudować od nowa pod kątem współpracy z PCM1704.

Prosta podmiana PCM63 na PCM1704 to modelowy przykład tuningu "na małpę". ASE-Audiotuning to lansuje, ale wiadomo dlaczego. Bo na tym zarabia.

 

Obecnie odsłuchuję u siebie takie, wyglądające jak zabawki pudełeczka:

DAC -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) CD -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

do tego dodatkowy dedykowany zasilacz - jeden obsługujący zasilanie DAC i CD.

DAC jest oparty na PCM1704, a transport CD na CDPro2M. Połączone są ze sobą łączem I2S. Powiem szczerze, że na tyle to dobrze gra, że być może zostaną u mnie na dłużej pomimo, że DAC obsługuje tylko ten stary PCM (do 24/196) bez możliwości grania DSD. Przy tym zestawie słychać, jak granie na komputerku NUC z Daphile po USB ogranicza możliwości systemu. Granie z płytki CD to inna bajka. Poszukiwania lepszego odtwarzacza sieciowego są nieuniknione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.