Skocz do zawartości
IGNORED

Godne polecenia odtwarzacze i transporty HI-END. Bez względu na wiek. AS.


Szymon1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, feluś napisał:

koledzy ,który  z odtwarzaczy CEC z serii 5... najlepiej nadaje się na transport ?

Dlaczego ma to być akurat CEC? Niskie serie nie mają nic wspólnego z wyższymi modelami. W tym budżecie lepiej kupić dobrą integrę. Jaki brzmienie Cię interesuje i jaką masz resztę systemu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MrSalieri napisał:

Faktycznie pisałeś. 

Coś ostatnio jakiś rozkojarzony jestem :)

Ciekawe jak sprawdziły by się te marantze pod roonem.  Problem bdziewnej aplikacji byłby rozwiązany.

To Marantz ma obsługę Roona?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Szymon napisał:

To Marantz ma obsługę Roona?

Nie wiem :)

A jako endpoint jak malina, auralic itp.? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sobie radzi Pioneer n 70 ae czy ktos slyszal w testach bardzo fajnie wypada ale na zywo moze byc calkiem inaczej pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Barclay Digital F1 ?

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.12.2018 o 22:51, Sprezyn1982 napisał:

A jak sobie radzi Pioneer n 70 ae czy ktos slyszal w testach bardzo fajnie wypada ale na zywo moze byc calkiem inaczej pozdrawiam.

Nie spodziewaj się cudów. Dużo lepiej zakupić prosty plikowiec (użyć go jako transport) i oddzielny przetwornik. Postęp w tej dziedzinie jest znaczny i za kilka lat taki pionek będzie wart tyle co stare dvd.

Jeśli chcesz mieć coś przyszłościowego to wybierz z poniższej listy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Nie spodziewaj się cudów. Dużo lepiej zakupić prosty plikowiec (użyć go jako transport) i oddzielny przetwornik. Postęp w tej dziedzinie jest znaczny i za kilka lat taki pionek będzie wart tyle co stare dvd.
Jeśli chcesz mieć coś przyszłościowego to wybierz z poniższej listy.
https://roonlabs.com/partners.html


Z tym że, w kwestii odtwarzacza plików, nie widać tu żadnych zalet płatnego rozwiązania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Sine Metu napisał:

Z tym że, w kwestii odtwarzacza plików, nie widać tu żadnych zalet płatnego rozwiązania.

Roon w stosunku do apki Pionka to jak prom kosmiczny przy trabancie :) Co tu w ogóle porównywać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Sine Metu napisał:

Moim zdaniem, brzmienie rodzi się w DAC, a nie transporcie.

A co to ma wspólnego z jakością aplikacji sterującej?

5 minut temu, Sine Metu napisał:

Roon działa na poziomie transportu, technicznie rzecz biorąc?

Jest to opisane w klubie DCSa na przykładzie transportu NB. Roon server możesz zainstalować na NAS, komputerze itd. Można też dokupić firmowy komputerek/streamer roona. Jest też coś takiego jak roon rock na minikomputry Intela.

Czy jakość urządzenia, na którym jest zainstalowany roon ma znaczenie? Oczywiście, że tak.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Sine Metu napisał:

Na zero jedynkowy sygnał?

Praktycznie rzecz biorąc, cały internet z którego właśnie korzystamy, jest oparty na niekomercyjnych rozwiązaniach.

Ja starym linuksiarzem jestem. I to działa emoji3.png

Zaraz się zacznie, każdy transport gra tak samo, proste zera i krzywe jedynki :)))

Kable nie "grajom", transporty nie "grajom", kolumny nie "grajom" a każdy kto je kupuje to frajer. Wiem, znam tą koncepcję i jestem FRAJER przez duże F. Od razu napiszę mam też zegary rubidowe, żeby nie było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Zaraz się zacznie, każdy transport gra tak samo, proste zera i krzywe jedynki :)))
Kable nie "grajom", transporty nie "grajom", kolumny nie "grajom" a każdy kto je kupuje to frajer. Wiem, znam tą koncepcję i jestem FRAJER przez duże F. Od razu napiszę mam też zegary rubidowe, żeby nie było.


Żeby tu nie śmiecić, proponuję przenieść się na PW. Ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz jakieś konkrety to zapraszam, na pogawędki o braku wpływu transportów nie mam czasu.

Moje dvd sony za cholerę nie chce grać jak Esoteric ale bardzo się stara!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doslownie 5 minut temu odebralem od kuriera transport Cyrus-a. Zawsze osobiscie chcialem sie przekonac jak to jest z tym 0 i 1. Czy i ja uslysze roznice miedzy transportami? Jutro wieczorem pierwsze podejscie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możę doleję oliwy do ognia?

Nie dość, że występują znaczące różnice w brzmieniu poszczególnych transportów porównywalne do róźnic pomiędzy DAC-ami to większość wysokiej klasy transportów jest bardzo wrażliwa na kabel zasilający. Jakość zasilania transportu ma kluczowe znaczenie.

Im bardziej wyrafinowany transport tym bardziej reaguje za wymianę kabla zasilającego.

Teorie o braku wpływu transportu snują ludzie nie mający dostępu do topowych urządzeń. Po prostu w średniej jakości systemie w którym brakuje połowy informacji zawartych w materiale muzycznym nie słyszymy większych zmian i jest to nagminne przekonanie  w teoriach podważających wpływ okablowania.

Im system bardziej wyrafinowany tym róźnice stają się coraz bardziej oczywiste. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie trzymajcie się lepiej tematu bo zaraz się tu zlecą audio mitowcy ze swoimi teoriami.

Przypominam że wątek dotyczy topowych transportów cd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, MrSalieri napisał:

Panowie trzymajcie się lepiej tematu bo zaraz się tu zlecą audio mitowcy ze swoimi teoriami.

Przypominam że wątek dotyczy topowych transportów cd.

Nie zlecą bo moderacja i właściciel nie będą tolerowali niszczenia wątków merytorycznych. To największa siła tego forum od zawsze przyciągająca rzesze czytelników.

Kwestia różnicowania brzmienia przez transporty jak najbardziej mieści się w tym temacie i zapraszam do dzielenia się spostrzeżeniami. Sam z pewnością zauważasz różnicę w zależności od tego co serwujesz swojemu przetwornikowi. Sceptycy mają takie samo prawo uczestnictwa w dyskusji pod warunkiem poszanowania pewnych zasad dobrego wychowania.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Szymon napisał:

 To największa siła tego forum od zawsze przyciągająca rzesze czytelników 

 

Dobre.  Masz powyzej przyklad merytorycznej dyskusji. Zawsze jak sie dyskutuje tutaj na temat roznic pomiedzy kablami, transportami, przewodami cyfrowymi, to dyskusja jest sprowadzona do tego, ze roznic nie ma, ze wszystko gra tak samo. To jest najwieksza sila tego forum. To jest niewyobrazalna moc, ktora kazda duskusje zakrzywi w ta sama strone, tak jak czarna dziura zakrzywia swiatlo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż nie masz racji. Główną siłą tego forum, a właściwie tej zakładki i zakładki kluby jest grupa osób forsujących kilku producentów lub dystrybutorów sprzętu audio. Każdy kto spróbuje merytorycznie i technicznie podważyć ich stwierdzenia jest uważany za wroga, ponieważ jak to ktoś już określił w tych zakładkach sprzęt kupuje się, bo ktoś powiedział, że gra wybitnie.

A jeśli o merytoryczne podejście sceptyka chodzi to zapytam, czy którykolwiek z panów przeprowadził tzw. null test, którego przedmiotem byłyby np. kable sieciowe. Jest to bardzo prosta procedura, dająca natychmiastową i obiektywną odpowiedź na temat wpływu testowanego elementu na sygnał.

Zapewne nikt z panów takiego testu nie przeprowadził, bo pokazałby on jak się sprawy mają.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.12.2018 o 20:15, Szymon napisał:

Dlaczego ma to być akurat CEC? Niskie serie nie mają nic wspólnego z wyższymi modelami. W tym budżecie lepiej kupić dobrą integrę. Jaki brzmienie Cię interesuje i jaką masz resztę systemu?

A czemu CEC być nie może? Przecież to uznana firma i może też stanowić wybór. Zresztą jest wiele innych firm, które mają systemy dzielone i z modelami z początku oferty wspólny mają tylko znaczek.

Ja bym dopytał czy oferujesz coś do sprzedaży, że tego CEC-a raczej nie polecasz? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.12.2018 o 07:29, Pepitko napisał:

Możę doleję oliwy do ognia?

Nie dość, że występują znaczące różnice w brzmieniu poszczególnych transportów porównywalne do róźnic pomiędzy DAC-ami to większość wysokiej klasy transportów jest bardzo wrażliwa na kabel zasilający. Jakość zasilania transportu ma kluczowe znaczenie.

To nie ma nic do topu, to blokada umyslowa tych co sobie wmowili ze nie chca slyszec.

Nawet z dosc niskich polek sprzety roznicuja wszystkie te aspekty. Tylko trzeba chciec sprawdzic ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do CECa to też bym postawił wyraźną granicę pomiędzy początkiem a końcem oferty. Przynajmniej dla mnie szkoła grania ceca zaczną się tam gdzie wkracza podwójny napęd paskowy a urządzenia produkowane są wyłącznie w Japonii 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, rafa napisał:

To nie ma nic do topu, to blokada umyslowa tych co sobie wmowili ze nie chca slyszec.

Nawet z dosc niskich polek sprzety roznicuja wszystkie te aspekty. Tylko trzeba chciec sprawdzic ;)

Blokada to jest raczej po drugiej stronie. To taki brak zaufania do techniki, połączony z wiarą w nieomylność własnych zmysłów.

A jeśli o sprawdzanie chodzi, to było to sprawdzane wielokrotnie. Z wiadomym rezultatem.

Ciekawy jest też fakt, że żaden z producentów nie odważy się opublikować wyniku null- testu.

Bańka wtedy by pękła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bum1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Szpieg napisał:

A czemu CEC być nie może? Przecież to uznana firma i może też stanowić wybór. Zresztą jest wiele innych firm, które mają systemy dzielone i z modelami z początku oferty wspólny mają tylko znaczek.

Ja bym dopytał czy oferujesz coś do sprzedaży, że tego CEC-a raczej nie polecasz? 

Odnośnie sprzedaży, to NIE OFERUJĘ ŻADNEGO TRANSPORTU CD DO SPRZEDAŻY. Nie wiem skąd ten pomysł?

Transporty z mojej prywatnej kolekcji to na tyle poszukiwane (nieprodukowane modele), że na każdy egzemplarz mam po kilku chętnych. Nie zamierzam ich na razie sprzedawać.

 

Możesz sobie wybrać czego dusza zapragnie. Zadałeś pytanie w moim wątku, więc udzieliłem Ci odpowiedzi zgodnie z posiadaną wiedzą.

Osobiście wychodzę z założenia, że każdy człowiek chce wydać własne ciężko zarobione pieniądze tak, aby uzyskać jak największy progres brzmieniowy. Modele Ceca poniżej TL1, TL1x,TL1N, TL0, TL0x, TL0 3.0 po prostu nie są na tyle ciekawe sonicznie aby je rozważać w danym budżecie. Dotarłem swego czasu do szczytu oferty tej firmy i nawet ten model nie zagościł u mnie na stałe. Co nie oznacza, że jest to słabe urządzenie. W moim rankingu transportów z pewnością znalazłby się w pierwszej 10 świata.

Pytałem się  o resztę systemu aby zobaczyć czy zakup transportu jest w ogóle konieczny, niestety nie udzieliłeś odpowiedzi.

Może lepiej zainwestować w odtwarzacz zintegrowany lub lepszy przetwornik jeśli używasz kompletu dzielonego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Godzinę temu, bum1234 napisał:

Blokada to jest raczej po drugiej stronie. To taki brak zaufania do techniki, połączony z wiarą w nieomylność własnych zmysłów.

A jeśli o sprawdzanie chodzi, to było to sprawdzane wielokrotnie. Z wiadomym rezultatem.

Ciekawy jest też fakt, że żaden z producentów nie odważy się opublikować wyniku null- testu.

Bańka wtedy by pękła.

Jurek gwarantuję Ci, ze nawet największy sceptyk usłyszy u mnie różnicę pomiędzy Audiomecą a Esoteric.

Przyczyn takiego stanu rzeczy proponuję nie szukać w krzywych zerach i jedynkach. Bo takowy ma identyczny sens jak pomiar koloru metrówką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Szymon napisał:

Odnośnie sprzedaży, to NIE OFERUJĘ ŻADNEGO TRANSPORTU CD DO SPRZEDAŻY. Nie wiem skąd ten pomysł?

Transporty z mojej prywatnej kolekcji to na tyle poszukiwane (nieprodukowane modele), że na każdy egzemplarz mam po kilku chętnych. Nie zamierzam ich na razie sprzedawać.

 

Możesz sobie wybrać czego dusza zapragnie. Zadałeś pytanie w moim wątku, więc udzieliłem Ci odpowiedzi zgodnie z posiadaną wiedzą.

Osobiście wychodzę z założenia, że każdy człowiek chce wydać własne ciężko zarobione pieniądze tak, aby uzyskać jak największy progres brzmieniowy. Modele Ceca poniżej TL1, TL1x,TL1N, TL0, TL0x, TL0 3.0 po prostu nie są na tyle ciekawe sonicznie aby je rozważać w danym budżecie. Dotarłem swego czasu do szczytu oferty tej firmy i nawet ten model nie zagościł u mnie na stałe. Co nie oznacza, że jest to słabe urządzenie. W moim rankingu transportów z pewnością znalazłby się w pierwszej 10 świata.

Pytałem się  o resztę systemu aby zobaczyć czy zakup transportu jest w ogóle konieczny, niestety nie udzieliłeś odpowiedzi.

Może lepiej zainwestować w odtwarzacz zintegrowany lub lepszy przetwornik jeśli używasz kompletu dzielonego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jurek gwarantuję Ci, ze nawet największy sceptyk usłyszy u mnie różnicę pomiędzy Audiomecą a Esoteric.

Przyczyn takiego stanu rzeczy proponuję nie szukać w krzywych zerach i jedynkach. Bo takowy ma identyczny sens jak pomiar koloru metrówką.

Ten CEC to jeden z najlepszych transpotów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pepitko napisał:

Ten CEC to jeden z najlepszych transpotów.

Cacuszko.............

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.