Skocz do zawartości
IGNORED

Godne polecenia odtwarzacze i transporty HI-END. Bez względu na wiek. AS.


Szymon1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.12.2018 o 10:01, morawka napisał:

Trochę off topic

zastanawiam się ostatnio nad upgradem swojego MacaMini- wymiana wewnętrznego zasilacza impulsowego na zewnętrzny zasilacz liniowy wysokiej jakości 

Sa nawet firmy , które taka usługę oferują - np. Mojo Audio, z tym ze najbardziej wypasiony zasilacz to ok. 1200$

czy ktoś próbował takiego rozwiązania ? Jaki wpływ na brzmienie ?

czy jednak lepiej kupić gotowy streamer z porządnym zasilaniem liniowym typu Aurender

Choć ze względów użytkowych wolałbym pozostać przy MacMini

wszelkie uwagi mile widziane

Znam 3 osoby grające z Maca i twierdzą, że z dobrym softem nie gra to nie gorzej od streamerów do kilku kzł. Trzeba mieć tylko wysokiej jakości przetwornik z przyzwoitym USB.

Zasilacz do Twojego modelu można kupić za 330$ i samemu zamontować. Płacenie kilu tysięcy nie ma sensu ekonomicznego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Szymon napisał:

 

Zasilacz do Twojego modelu można kupić za 330$ i samemu zamontować. Płacenie kilu tysięcy nie ma sensu ekonomicznego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiem, widziałem Dzięki 

zasilacze nawet mam dwa : SBooster i DIY na płytce Paula Hynesa

teraz tylko muszę namówić znajomego elektronika żeby wymontował ten wewnętrzny w Macu i przerobił wtyczkę 

9 minut temu, Szymon napisał:

Znam 3 osoby grające z Maca i twierdzą, że z dobrym softem nie gra to nie gorzej od streamerów do kilku kzł. Trzeba mieć tylko wysokiej jakości przetwornik z przyzwoitym USB

Szymon

ale myślisz ze jest szansa ze zagra to na poziomie Aurendera czy Lumina ? Czy raczej Bluesounda

DACa mam przyzwoitego: Berkeley Audio Design Alpha , bez usb ale mam do niego konwerter Berkley alpha USB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, morawka napisał:

Wiem, widziałem Dzięki 

zasilacze nawet mam dwa : SBooster i DIY na płytce Paula Hynesa

teraz tylko muszę namówić znajomego elektronika żeby wymontował ten wewnętrzny w Macu i przerobił wtyczkę 

Szymon

ale myślisz ze jest szansa ze zagra to na poziomie Aurendera czy Lumina ? Czy raczej Bluesounda

DACa mam przyzwoitego: Berkeley Audio Design Alpha , bez usb ale mam do niego konwerter Berkley alpha USB

Bluesound z dobrej klasy przetwornikiem zamiecie obydwa z wymienionych, sprawdzone osobiście. Z tego Maca z dobrym zasilaczem spokojnie zrobisz bardzo dobre granie. Transport plikowy ma mniejszy wpływ niż przetwornik więc na tym etapie zabawy w audio nie przesadzałbym z wydatkami na niego. Wybieraj urządzenia kompatybilne z roon audio, powoli robi się to standard (obecnie 57 firm ma wsparcie dla tego softu). Zawsze możesz wpaść do mnie i sam posłuchasz jaki to ma  wpływ na całokształt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



DACa mam przyzwoitego: Berkeley Audio Design Alpha , bez usb ale mam do niego konwerter Berkley alpha USB


To jest firmowe połączenie dla tego dac'a. Na twoim miejscu przetestowal bym jeszcze up sampling wszystkiego do 176,4kHz/24bit, ten przetwornik zaprojektowany był głównie dla takich plików. Test nic nie kosztuje, hqplayer ma wersję testową także na maca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Szymon napisał:

Bluesound z dobrej klasy przetwornikiem zamiecie obydwa z wymienionych, sprawdzone osobiście. Z tego Maca z dobrym zasilaczem spokojnie zrobisz bardzo dobre granie. Transport plikowy ma mniejszy wpływ niż przetwornik więc na tym etapie zabawy w audio nie przesadzałbym z wydatkami na niego. Wybieraj urządzenia kompatybilne z roon audio, powoli robi się to standard (obecnie 57 firm ma wsparcie dla tego softu). Zawsze możesz wpaść do mnie i sam posłuchasz jaki to ma  wpływ na całokształt.

Czyli wystarczy cos takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i mamy przyzwoity dzwiek ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, bubusia napisał:

Czyli wystarczy cos takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i mamy przywoity dzwiek ?

Jako transport bardzo dobry grajek i udana darmowa aplikacja sterująca. Tyle, że musi mieć wysokiej klasy, rozdzielczy przetwornik do współpracy a to niestety kosztuje. Warto zakupić jako uzupełnienie toru cd. Polecam dla młodych adeptów grania z plików.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, moze da rade z moim MBLem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bubusia napisał:

Dzieki za odpowiedz, moze da rade z moim MBLem.

Jakiego masz MBLa 1611F? Trzeba uważać żeby nie było zbyt ciemno.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Szymon napisał:

Jakiego masz MBLa 1611F? Trzeba uważać żeby nie było zbyt ciemno.

 

Mam 1511 F,  raczej nie powinno byc z jadisem 88s

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, bubusia napisał:

Mam 1511 F,  raczej nie powinno byc z jadisem 88s

Ten Jadis to z pilotem od "Marantza"? 

Słuchałem jakiejś integry na KT z dziwną skokową regulacją głośności. Grał jak nie Jadis, którego pamiętam :) 

Spróbować warto bo ten plikowiec tani jak barszcz, chociaż do tego daczka to by się przydało coś po AES/EBU i z nieco większym pazurem. Pozostaje kwestia kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Szymon napisał:

Ten Jadis to z pilotem od "Marantza"? 

Słuchałem jakiejś integry na KT z dziwną skokową regulacją głośności. Grał jak nie Jadis, którego pamiętam :) 

Spróbować warto bo ten plikowiec tani jak barszcz, chociaż do tego daczka to by się przydało coś po AES/EBU i z nieco większym pazurem. Pozostaje kwestia kolumn.

Niestety pilota brak. Czyzby jakis od marantza pasowal? Kolumny SF electa amator 1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Szymon napisał:

Jako transport bardzo dobry grajek i udana darmowa aplikacja sterująca. Tyle, że musi mieć wysokiej klasy, rozdzielczy przetwornik do współpracy a to niestety kosztuje. Warto zakupić jako uzupełnienie toru cd. Polecam dla młodych adeptów grania z plików.

To ja chyba się gubię, bo jeśli to ma być nawet tylko transport do dobrej klasy DAC,a to i tak ma tylko wyjście optyczne. Skądinąd forum pełne opinii, że optyk to słabsza klasa grania, a więc ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, bubusia napisał:

Niestety pilota brak. Czyzby jakis od marantza pasowal? Kolumny SF electa amator 1.

Miałem kiedyś Marantza CD14 i PM14 piloty wyglądały bardzo podobnie. Do electry można podłączyć, ich basu i tak nic już nie popsuje :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

unnamed-4.jpg

3 minuty temu, SynSama napisał:

To ja chyba się gubię, bo jeśli to ma być nawet tylko transport do dobrej klasy DAC,a to i tak ma tylko wyjście optyczne. Skądinąd forum pełne opinii, że optyk to słabsza klasa grania, a więc ?

BN2 ma też coaxial. Patrz zdjęcie.

bn2.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mnie chcieli zmylić dranie, bo na aukcji napisane tylko "optyk" :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ten coax by mi pasowal, transport mam na aes/ebu

 

Co do basu, u mnie pelna kontrola:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, shittzu napisał:

teac vrds i nie ma sensu dalej kombinowac. Ew klona CEC.

VRDS, to bardzo dobry napęd , ale bardzo awaryjny - chyba ze kogoś stać na nowego Esoterica

w tych wiekowych np. TEAC albo Wadia bardzo często mechanika ( zwłaszcza kółko z ząbkami , które szczelaja ) wymaga serwisu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, morawka napisał:

VRDS, to bardzo dobry napęd , ale bardzo awaryjny - chyba ze kogoś stać na nowego Esoterica

w tych wiekowych np. TEAC albo Wadia bardzo często mechanika ( zwłaszcza kółko z ząbkami , które szczelaja ) wymaga serwisu

To kółko to już obrosło legendą :)

Miałem kilkanaście urządzeń z różnymi napędami Teac/Esoteric i żaden nie odmówił posłuszeństwa. Widziałem jednak jak jeden z właścicieli zamykał szufladę ręką, wciskając ją do środka. Zasugerowałem mu aby użył przycisku ale twierdził że zawsze tak robi :)

Myślę, że awaryjność 20 letnich egzemplarzy nie odbiega znacząco od innych "dziadków" z epoki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Szymon napisał:

Myślę, że awaryjność 20 letnich egzemplarzy nie odbiega znacząco od innych "dziadków" z epoki.

W sumie fakt, zależy na jaki egzemplarz się trafi, i jak był traktowany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.12.2018 o 12:58, Szymon napisał:

To kółko to już obrosło legendą :)

Miałem kilkanaście urządzeń z różnymi napędami Teac/Esoteric i żaden nie odmówił posłuszeństwa. Widziałem jednak jak jeden z właścicieli zamykał szufladę ręką, wciskając ją do środka. Zasugerowałem mu aby użył przycisku ale twierdził że zawsze tak robi :)

Myślę, że awaryjność 20 letnich egzemplarzy nie odbiega znacząco od innych "dziadków" z epoki.

Szymon, czy miałeś do czynienienia z Esoteric-iem Grandioso? Jak wypada na tle porownywalnego cenowo DCS i np 512 Levinsona? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, dyzman69 napisał:

Szymon, czy miałeś do czynienienia z Esoteric-iem Grandioso? Jak wypada na tle porownywalnego cenowo DCS i np 512 Levinsona? 

Jaki konkretnie model Esoterica i DCSa Cię interesuje integra czy dzielonka? Levinson 512 to dużo słabsza konstrukcja na podstawowym napędzie VMK-5, na jego poziomie grają bazowe konstrukcje Esoteric z serii 5...X05, P05, K05 oraz DCS Paganini transport itd.

Napędy warte zainteresowania zaczynają się od serii 3 w Esoteric. W DCSie udane napędy były wyłącznie w Scarlatti transport, Vivaldi transport i Vivaldi One (kombajn).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o konstrukcje zintegrowane, nie dzielone. 512 Levinsona w porównaniu do Esoterica Grandioso K1 to zdecydowanie tańsza konstrukcja więc nie spodziewałem się tu znaku równości jeśli chodzi o poziom jakości sonicznej. Jeśli chodzi o DCS to cenowym odpowiednikiem K1 jest mniej więcej Rossini.  Co byś wybrał do elektroniki D, Agostino a konkretnie do amplifikacji Progression?  A może sugerujesz zakup transportu i DAC-a? Czy w kwocie jaka zakładamy na zakup źródła a więc równowartość Rossiniego  czy K1, warto pokusić się o kombinacje transport-Dac? Odtwarzacz musi czytać Sacd. Pliki nas nie interesuja

Dcs uważany jest przez wielu za maszynę analityczną i trudną w aplikacji. Wielu określa dcs jako techniczną, bezduszną maszynę. Dzielony Progression gra bardzo czysto i szczegółowo ale też z piękną barwą i naturalnym ciepłem,aksamitem i analogowoscią. Tego nie chcemy utracić ale z drugiej strony nie potrzeba jakiegokolwiek koloryzowania ze strony źródła. 

Jeśli chodzi o Levinsona to chcesz powiedzieć, że Esoteric za połowę ceny 512, gra na takim poziomie? X 05 kosztuje ledwie 35 tys zł   więc jeśli oferowały by dźwięk na poziomie 512  powinien zrobić rewolucję na rynku a tak się chyba nie stało. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu też wcześniej napisał, że transport plików ma znaczenie dopiero od pewnego wyższego poziomu przetworników. 
Nie potwierdzam tego, jest wręcz przeciwnie, słabsze daki są bardziej podatne i czułe na jakość sygnału cyfrowego, który dostają. Dlatego radzę nie zaniedbywać tego etapu transmisji wszystkim użytkownikom daków

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dyzman69 napisał:

Chodzi mi o konstrukcje zintegrowane, nie dzielone. 512 Levinsona w porównaniu do Esoterica Grandioso K1 to zdecydowanie tańsza konstrukcja więc nie spodziewałem się tu znaku równości jeśli chodzi o poziom jakości sonicznej. Jeśli chodzi o DCS to cenowym odpowiednikiem K1 jest mniej więcej Rossini.  Co byś wybrał do elektroniki D, Agostino a konkretnie do amplifikacji Progression?  A może sugerujesz zakup transportu i DAC-a? Czy w kwocie jaka zakładamy na zakup źródła a więc równowartość Rossiniego  czy K1, warto pokusić się o kombinacje transport-Dac? Odtwarzacz musi czytać Sacd. Pliki nas nie interesuja

Dcs uważany jest przez wielu za maszynę analityczną i trudną w aplikacji. Wielu określa dcs jako techniczną, bezduszną maszynę. Dzielony Progression gra bardzo czysto i szczegółowo ale też z piękną barwą i naturalnym ciepłem,aksamitem i analogowoscią. Tego nie chcemy utracić ale z drugiej strony nie potrzeba jakiegokolwiek koloryzowania ze strony źródła. 

Jeśli chodzi o Levinsona to chcesz powiedzieć, że Esoteric za połowę ceny 512, gra na takim poziomie? X 05 kosztuje ledwie 35 tys zł   więc jeśli oferowały by dźwięk na poziomie 512  powinien zrobić rewolucję na rynku a tak się chyba nie stało. 

Mają to być urządzenia nowe czy używane?  D'Agostino to z pewnością jedne z najlepszych obecnie produkowanych tranzystorów. Postaram się niebawem opisać przetestowane przeze mnie modele w wyznaczonym do tego wątku.

Jeżeli zależy nam na integrze bez limitu cenowego to oczywiście naturalnym i sprawdzonym partnerem jest Vivaldi One.

Rossini ma bardzo kiepski napęd CD, więc odpada. To maszynka dla miłośników grania z plików (all in one), cd to w tym przypadku dodatek.

Jak chodzi o tańsze odtwarzacze zintegrowane to dCS odpada.

Jeśli chcesz mieć świetnej jakości transport z możliwością rozwoju i dobrej klasy przetwornik to polecam Esoteric K01 (nawet ze starszej serii).  Mark Levinson nie ma czego przy nim szukać. X05 ma sens wyłącznie jako używany, to poziom tego Levinsona, niewiele droższy jest X03 lub X03se z dużo lepszymi napędami.

Jeśli nie boisz się sprzętów używanych to widziałbym w dobrej cenie komplet DCS Scarlatti połączony Fire Wire + zegar rubidowy. Stosunek jakość/cena wybitny. Jest w ogłoszeniach używany Scarlatti od naszego forumowego kolegi z Krakowa, wystawiają go handlarze ale to pewny egzemplarz i 25kzł można dać.

Ewentualnie DCS Debussy (po prezentacji Bartoka będzie najlepszy moment na zakup) lub DCS Scarlatti + Esoteric P03 lub P03U jeżeli lubisz granie live lub P70 jak chcesz spokojniej. Zegar też się przyda.

Połączenie dzielone daje więcej możliwości dostosowania grania do własnych preferencji, jak ktoś lub cieplej to można użyć transportu typu Audiomeca, Metronome, Forsell, McIntosh mcd 1000 itd. Niektóre z nich mają dostępne lasery.

DCS z pewnością jest trudny w aplikacji ale nie ma to nic wspólnego z żadną technicznością tylko jego absolutną transparentnością i dynamiką. Pierdoły o techniczności piszą ludzie, którzy nie mają pojęcia o konfiguracji zestawów lub podłączają jakieś jazgotliwe kolumny lub wzmacniacze oczekując cudów. 99% osób nigdy nie słyszała tych urządzeń w akcji oprócz targów i to jest największy problem.

Najlepiej odwiedzić kogoś kto ma te klocki u siebie i wszystko stanie się jasne. Powyższe zestawy wymagają pieczołowicie dobranych kolumn i doskonałej akustyki aby pokazać swoje prawdziwe oblicze. 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esoteric X05 ma napęd jak odrzutowiec ,jest tak głośny że słychać go z miejsca odsłuchu, słyszałem dwa różne egzemplarze i w obydwu było tak samo -ten napęd to lekkie nieporozumienie VRDS nEO vk5 to po prostu lipny napęd jakna odtwarzacz za 28 tys zł,  dźwiękowo jako CD to jasny i mało emocjonujący dźwięk. SACD ? komu jeszcze jest potrzebne -wymarło jak kino domowe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tranzystorek napisał:

wymarło jak kino domowe...

kino domowe wymarło???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma kilkaset płyt w tym formacie i kupuje się nowe tytuły, to potrzebne. Ciężko to zrozumieć? 

Szymonie, sprecyzuje więc wszystko w kilku zdaniach. O wzmacniaczu z jaki to źródło będzie pracować już pisałem. W grę wchodzi tylko nowe urządzenie z okolic 100-120 tys  i musi być to koniecznie urządzenie czytając Sacd. Wiem że dzielony odtwarzacz pozwala na więcej możliwości w ewentualnym dopieszczeniu brzmienia względem naszych preferencji.  Mając te dane co byś sugerował?  

Levinson 512 występuje tu tylko w roli odniesienia. W przyszłym roku na stałe zastąpi mojego Levinsona 390s a w jego miejsce ma właśnie trafić źródło o które wypytuje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny to Paradigm Persony które aktualnie z kompletem D, Agostino i 512 Levinsona tworzą  udana ukladankę. Obecnie to model 3F ale w przyszłym roku stanie to wszystko w docelowym pomieszczeniu które na wiosnę zacznie się budować więc najprawdopodobniej zmiana kolumn jest więcej niż pewna i naturalnym wyborem będzie większy model 7F. Oczywiście w grę wtedy wejdą też inne konstrukcje z okolic 100 tys.zl. Zobaczymy jak to się wszystko potoczy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.