Skocz do zawartości
IGNORED

Godne polecenia odtwarzacze i transporty HI-END. Bez względu na wiek. AS.


Szymon1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tam jest laser CDM-1 Mk II, jak padnie to umarł w butach.

I niech mi nikt nie mówi że CDM Philipsa są nieśmiertelne. Nie ma czegoś takiego.

 

Żywotność tych lasrów jest naprawdę długa , szybciej człowiek wymieni player niż on padnie. Pamiętaj że są zamienniki jesli nie identyczne

to bardzo podobne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witold z ogromnym szacunkiem ale transporty Theta to nic szczególnego , Theta jeśli co to miała więcej do powiedzenia w produkcji dac'ków.

Ja użytkuję z dużym zadowoleniem, kilka innych do których porównywałem, było znacznie gorszych, ale nie twierdzę, że to najlepsze transporty na świecie.... jednak nie porównywałem z takimi wielokrotnie droższymi, bo transporty Thety to koszt 2,5-3 tyś złotych, to trzykrotnie mniej niż ten Krell... i w tej cenie trudno znaleźć tak solidnie zbudowane i przyzwoicie odtwarzające muzykę urządzenia..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuję z dużym zadowoleniem, kilka innych do których porównywałem, było znacznie gorszych, ale nie twierdzę, że to najlepsze transporty na świecie.... jednak nie porównywałem z takimi wielokrotnie droższymi, bo transporty Thety to koszt 2,5-3 tyś złotych, to trzykrotnie mniej niż ten Krell... i w tej cenie trudno znaleźć tak solidnie zbudowane i przyzwoicie odtwarzające muzykę urządzenia..

 

Mimo wszystko, biorąc pod uwagę 2,5 raza wyższą cenę stawiam na KRELLA - to widać , to słychać , to czuć :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Żywotność tych lasrów jest naprawdę długa , szybciej człowiek wymieni player niż on padnie. Pamiętaj że są zamienniki jesli nie identyczne

to bardzo podobne.

 

Nie ma zamienników. Przynajmniej obecnie produkowanych. Ćwierć wieku temu moze i były. Ale od ponad ćwierć wieku nie produkuje się ani tych laserów, ani zadnych do nich zamienników. A pobieranie organów od dawcy równie starego jak biorca to akt desperacji który wystarczy na krótko. Na przykład na ożywienie trupa, zrobienie z niego zombie, i szybką sprzedaż takiego zombie zanim ponownie sczeźnie. Zatem przy kupowaniu takich staruchów na niedostępnych laserach konieczna jest daleko idąca ostrożność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez McGyver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zamienników. Przynajmniej obecnie produkowanych. Ćwierć wieku temu moze i były. Ale od ponad ćwierć wieku nie produkuje się ani tych laserów, ani zadnych do nich zamienników. A pobieranie organów od dawcy równie starego jak biorca to akt desperacji który wystarczy na krótko. Na przykład na ożywienie trupa, zrobienie z niego zombie, i szybką sprzedaż takiego zombie zanim ponownie sczeźnie. Zatem przy kupowaniu takich staruchów na niedostępnych laserach konieczna jest daleko idąca ostrożność.

 

Popatrz co znalazłem zaledwie w ciągu 5 minut - zamiennik dla napędu Philips CD 1 mk.2 który jest w Krellu.

CDM-1 MKII

 

What few people know – myself included, not even me prior to being contacted by the very nice German guy Stefan Runge, is that the CDM1 MKII is actually a CDM4/26: a pimped up version of the much lower standard CDM4. Glass lense, Hall motor and metal basis. But nevertheless, still a disguised CDM4. This is apparently the reason that CDM1 drives long outlast CDM1MKII drives, as seemingly evident from all CDM1-based player from more than 20 years ago, still spinning. The CDM4 v1 was named CDM1 Mk2 by Marantz Japan.

CDM4-26-cdm1mkII-en-cdm1-008-klein-500pix.jpg

CDM4-26-cdm1mkII-en-cdm1-008-klein-2-500pix.jpg

From left to right: CDM4/16, CDM4/26 (AKA CDM1MKII) and CDM1

CDM4-16-CDM4-26-013-klein-500pix.jpg

From left to right: CDM4/16 and CDM4/26 (AKA CDM1MKII)

CDM4-16-022-klein-500pix.jpg

Seek the differences: top: CDM4/16, bottom: CDM4/26 (AKA CDM1 mkII)

CDM4-26-023-klein-500pix.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No znalazłeś, ale nic z tego nie wynika, bo każdy z nich jest nieprodukowany od co najmniej ćwierć wieku. Więc co mi z tego że mogę sobie pomiędzy nimi przekładać ramiona i to pasuje, skoro każdy z nich ma trzeci krzyżyk na karku i długo już nie pożyje?

Jak już pisałem, może to posłużyć co najwyżej do stworzenia ożywionego trupa w celu szybkiej sprzedaży zanim znów zdechnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem, może to posłużyć co najwyżej do stworzenia ożywionego trupa w celu szybkiej sprzedaży zanim znów zdechnie.

 

Napęd Philipsa jaki mam w swoim transporcie Krella to CD4 PRO i ma już 25 lat i gra bez zająknięcia. Na moje oko to pogra jeszcze kolejne 25 lat bo

gram na nim od święta ale gram. Widziałem w międzyczasie już sporo napędów które mogłem kupić ale nie chcę bo wiem że te lasery Philipsa

są prawie wieczne z małymi wyjątkami.Zresztą w kazdej chwili gdyby coś nawaliło to reanimują go w specjalistycznym zakładzie w Holandii.

Wiedziałeś o tym ? Na dodatek brzmienie transportu Krella podobnie jak Forsella czy Kalisty jest najwyższych lotów i nie ma sobie równych

z żadnym innymi transportami - koniec kropka.

 

To są sprawdzone info i wypraktykowane w bezposrednich starciach .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Na moje oko<br />
Na oko to wiesz co można...

Jak masz taki transport to się ciesz i na nim graj aż do zajechania. Ja piszę o czym innym, piszę o tym, że zakup tak starego urządzenia z niedostępnym od ćwierćwiecza laserem jest wysoce ryzykowny bo można trafić na reanimowanego trupa, i zalecam daleko idącą ostrożność i dogłębne przemyślenie sprawy przed podjęciem decyzji. Natomiast namawianie na takie zakupy i beztroskie twierdzenie że nie ma problemu uważam za co najmniej wysoce niefrasobliwe, o ile nie wręcz niepoważne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą w kazdej chwili gdyby coś nawaliło to reanimują go w specjalistycznym zakładzie w Holandii.

 

Hola, hola, do pierwszego kwietnia jeszcze daleko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zresztą w kazdej chwili gdyby coś nawaliło to reanimują go w specjalistycznym zakładzie w Holandii.

 

Nadal myślisz że w Holandii jeszcze są tacy specjaliści ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

<br />.Zresztą w kazdej chwili gdyby coś nawaliło to reanimują go w specjalistycznym zakładzie w Holandii.<br />

Hola, hola, do pierwszego kwietnia jeszcze daleko.

Pozostaje jeszcze inne ważne pytanie: Za ile?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mc Gyver

@rochu - sądziłem że jesteś bardziej obeznany z tematem

@Luk77

 

Zanim znajdę adres firmy naprawiającej lasery w Holandii , polecam artykuł Łukasza Fikusa ( Lampizator ) który jesli sam nie naprawi laser,

to na pewno znajdzie jego zastępce albo da kontakt do osoby lub firmy w EU która sobie z tym problemem poradzi.

 

 

CD laser transplants

 

Well, I am not a big fan of laser transplants. Unless you have IDENTICAL laser - it may be difficult. This is doable for very advanced technicians. I am not experienced in this department.

 

CDM0 and CDM1 are probably possible to cross transplant. A donor in good shape is hard to find though.

These two are probably the best lasers and best mechanisms ever made. Especially their lasers which belong in military rocket science - real multi lens glass type ones.

 

The CDM1 MK2 is in fact not a newer MK1 but it is a CDM4 in pro version. (meaning - with metal cast sub chassis) The transplants from CDM4 to CDM1mk2 are supposedly successful and worth the hassle.

Donations the other way around would be stupid.

The CDM4 is very popular and easy to find, but there is - I counted - over 5 variants that do not cross breed easily.

The most popular ones are CDM4/11, CDM4/19, CDM4/21, CDM4/25 and CDM4/44 if memory serves me.

CDM2 is a bad mechanism that fails a lot and is probably compatible with CDM1 MK2 and some CDM4 's but don't take my word for it.

 

CDM9 is alone, no twin brothers, sorry, but it almost never fails. I love it.

CDM12,x and VAL12,xx and VAM12,xx are available on the market as new for 20 Euros or so, so don't bo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sobie autorytet wybrałeś.

Wybacz, nie ma rozmowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Też sobie autorytet wybrałeś.

Wybacz, nie ma rozmowy.

 

Wątpisz w jego umiejętności ? Zmodyfikował więcej cd playerów w ciągu roku niż niejeden Ślązak zjadł klusek śląskich na obiad. :-)

 

Aktualnie Dutch Audio Classics mają dwa napędy Philips CD1 i mk.2 do sprzedania. Kupić zawsze można tylko trzeba chcieć poszukać i wiedzieć gdzie. Teraz już WIECIE gdzie .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wątpię.

No może poza umiejętnościami do autopromocji i podtrzymania własnego samozadowolenia.

 

Generalnie nie przepadam za bufoniasto piszącymi gostkami, kreującymi się na guru i to pomimo tego, że jeszcze niedawno zostawiali gluty z cyny a trafa wiązali sznurkiem konopnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wątpię.

No może poza umiejętnościami do autopromocji i podtrzymania własnego samozadowolenia.

 

Generalnie nie przepadam za bufoniasto piszącymi gostkami, kreującymi się na guru i to pomimo tego, że jeszcze niedawno zostawiali gluty z cyny a trafa wiązali sznurkiem konopnym.

@rochu

@McGyver

Nie odwracaj teraz KOTA ogonem .Poddałeś w wątpliwość znalezienia dobrego serwisu Philipsa ( i nie tylko) w Holandii i napędu Philipsa CD 1 mk.2

na wtórnm rynku więc daję taką informację.Należy się co najmniej flaszka od każdego z was.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamięć nie myli to ja zakwestionowałem jedynie temat serwisu.

Nie odnosiłem się do tematu znalezienia napędu Philipsa.

Nie wykluczam, że gdzieś w swoich śmieciach takowy nawet sam posiadam.

 

To raz.

Dwa, wpis z 21:51 tyczył się twojego miszcza i był odniesieniem do twojego wpisu o kluskach śląskich.

 

BTW. Zawsze wydawało mi się, że używanie alkoholu przy szwankującej inteligencji nie pozwala wielu osobom czytać tego forum ze zrozumieniem.

Dlatego flaszki ode mnie nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamięć nie myli zakwestionowałem temat serwisu.

 

Przecież dostałeś .

 

A tak przy okazji nie znam osobiście Łukasza F. i nie posiadam jego sprzętów - abyś nie posądzał mnie że chcę reklamować jego produkty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są używane mechanizmy.

 

Tak ale po serwisowaniu - tym firma się zajmuje.Na pewno jakaś gwarancja na zakupiony napęd też będzie.W razie jakieś awarii . firma nie pozostawi

klienta z ręką w nocniku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale po serwisowaniu - tym firma się zajmuje.Na pewno jakaś gwarancja na zakupiony napęd też będzie.W razie jakieś awarii . firma nie pozostawi

klienta z ręką w nocniku.

 

Ale w podanym przez ciebie linku powiedziane jest, że mechanizmy są testowane i działają bez problemu.

Nic tam nie pisze, że są one serwisowane a tym bardziej nie ma słowa o gwarancji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Na pewno jakaś gwarancja na zakupiony napęd też będzie.<br />
Aha, czyli tego nie wiesz.

Jeżeli firma ma choć trochę instynktu samozachowawczego, to nie da gwarancji na trzydziestoletni laser i czerwonymi literami napisze ewentualnemu nabywcy że kupuje na własne ryzyko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na trzydziestoletni napęd gwarancja :))

 

Kwestia ustaleń .Krell MD 20 nie ma 30 lat , może ze 20 - 25 .

 

@McGyver

@Rochu

 

Ładny prawda ? Ślinka leci ........

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bynajmniej.

Ten plastik na górze wygląda odstręczająco.

Nieforemna, nieproporcjonalna bryła i szarości niczym ze starego NAD-a.

Zawsze uważałem MD 10 czy 20 za coś na tyle obrzydliwie wyglądającego aby się nigdy nim nie zainteresować jako ewentualnym celem zakupu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bynajmniej.

Ten plastik na górze wygląda odstręczająco.

Nieforemna, nieproporcjonalna bryła i szarości niczym ze starego NAD-a.

Zawsze uważałem MD 10 czy 20 za coś na tyle obrzydliwie wyglądającego aby się nigdy nim nie zainteresować jako ewentualnym celem zakupu.

 

Rochu ,ha,ha , rozumiem Twoje rozterki bo jak widać w ' o mnie ' nie miałeś okazji organoleptycznie zapoznać się z wyższą ofertą ponad to co aktualnie posiadasz czyli Cyrus One czy Linn. Spokojnie , może dojrzejesz do wyższego etapu czego Ci serdecznie życzę a tymczasem bye - bye.

Nie pisz już i nie zaśmecaj wątku o Hi End'owych transportach i playerach. EOT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rochu ,ha,ha , rozumiem Twoje rozterki bo jak widać w ' o mnie ' nie miałeś okazji organoleptycznie zapoznać się z wyższą ofertą ponad to co aktualnie posiadasz czyli Cyrus One czy Linn.

 

Hi, hi - tak postrzegasz ludzi?

Przez stan posiadania?

Gratuluję.

 

No cóż, bywały u mnie w systemie Macki, Thety, Audio Note, Jadisy czy Audiomeca. Jakieś Krelle też gdzieś tam były.

Ale to nie ważne.

Bo dla Jaśnie-Pana Magnepana nie znaczę nic, bo mam Cyrusa One.

Aha, podpinam do niego PlayStation SCPH1002 drutem Resona co pewnie już powoduje u ciebie odruch zwrotny; )

 

Ps.

Było weselej na AS gdy się wyniosłeś na [jestem spamerem]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi, hi - tak postrzegasz ludzi?

Przez stan posiadania?

Gratuluję.

 

No cóż, bywały u mnie w systemie Macki, Thety, Audio Note, Jadisy czy Audiomeca. Jakieś Krelle też gdzieś tam były.

Ale to nie ważne.

Bo dla Jaśnie-Pana Magnepana nie znaczę nic, bo mam Cyrusa One.

Aha, podpinam do niego PlayStation SCPH1002 drutem Resona co pewnie już powoduje u ciebie odruch zwrotny; )

 

Ps.

Było weselej na AS gdy się wyniosłeś na [jestem spamerem]

 

Nie oceniam Ciebie ze względu na stan posiadania takich czy innych sprzętów audio a bardziej z powodu ' dziwnych i laickich ' wypowiedzi które serwujesz w tym wątku. a które potwierdzają braki doświadczenia w tym temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz Jaśnie-Panie jakie mam doświadczenie w temacie.

Być może przebyłem ten tunel oszustwa, w którym ty jeszcze tkwisz na całego, a co za tym idzie - wiem co jest na jego drugim końcu?

Możesz się co najwyżej domyślać.

Ale nic to, bryluj dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.