Skocz do zawartości
Szymon1

Godne polecenia odtwarzacze i transporty HI-END. Bez względu na wiek. AS.

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Szymon napisał:

Tomuś cieszę się, że mogłem służyć pomocą. To bardzo miłe jak wieloletnie testy sprzętu i doświadczenie z tego płynące pomagają kolejnym osobom w podejmowaniu trafnych wyborów.

Pobić ten znakomity odtwarzacz, (zwłaszcza po udanej modyfikacji) tanimi streamerami nie sposób. Możesz skorzystać z jego przetwornika, ma wbudowane wejścia cyfrowe. Tyle , że będzie problem z gęstymi formatami. 

Czy używasz dodatkowo zewnętrznego przetwornika?

Żeby "podskoczyć" temu playerowi w zakresie transportu trzeba sięgnąć po dużo poważniejszy kaliber typu dcs NB + roon. Sotm to niestety budżetowy poziom i na ten transport zainstalowany w VRDS25x nie wystarczy.

Mod zrobil z niego tylko transport. Plytki z przetwornikiem i czescia analogową brak. W tym miejscu jest rozbudowany zasilacz z trafem. Jest tez dunski zegar. Wszystkie standarowe wej/wy sa nieaktywne. Sygnal jest tylko na tym dodakowym rca.

Siłą rzeczy korzystam z zewnętrznego DAC. dcs NB puki co odpuszczę no chyba ze trafi sie okazja jak z tym TEACiem. Puki co wracam do plyt... moze trochę zakupie.

Fajne ze sa zapalency tacy jak ty, ktorzy maja tyle determinacji, aby to wszystko przetestować i jeszcze sie z nami podzelic doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli sprawa jest jasna. Do 10kzł trudno będzie o ciekawsze brzmieniowo urządzenie. Jakiego przetwornika używasz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Puki co poruszam się w sprzętach i kabelkach do 10kPLN właśnie (choć prawie wszystkie kupiłem za mniej niż 4). Większość z manufaktur. Sam też modyfikuje sobie sprzęty tak jak LKS 003, którym się cieszę się już 3 lata :). Niezbyt bawi mnie przewalanie sprzętu przez system,  bo nie odnajduje zbytnio przyjemności z wykonywana testów. Najczęściej wyrabiam sobie opinię czytając fora i  zakupuje konkretne modele sprzętu ew. elementy do modyfikacji. Dlatego b. cenię osoby, którzy przetestowali kupę sprzętu i dzielą się tą wiedzą  na forach. Dla skąpych leniuchów takich jak ja to wymarzona sytuacja :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Harbeth 40.1  - z tym akurat nie zmieściłem się w 10k :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czuję ze zaśmiecam wątek. Wiec na tym kończę.

Wszystkim polecam tego TEAC-VRDS-25X z modem. Nie wiem jak gra bez i czy ten mod ma sens, bo oryginalnego TEAC-VRDS-25X nie słyszałem. Ale ten pokonał (co pewnie nie zaskakuje, bo to jakby powiedział Szymon budżetowe transporty) Oppo 103 i Sparky USBridge z Tomankiem na tranzystorach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 25.12.2018 o 09:01, morawka napisał:

Trochę off topic

zastanawiam się ostatnio nad upgradem swojego MacaMini- wymiana wewnętrznego zasilacza impulsowego na zewnętrzny zasilacz liniowy wysokiej jakości 

Sa nawet firmy , które taka usługę oferują - np. Mojo Audio, z tym ze najbardziej wypasiony zasilacz to ok. 1200$

czy ktoś próbował takiego rozwiązania ? Jaki wpływ na brzmienie ?

czy jednak lepiej kupić gotowy streamer z porządnym zasilaniem liniowym typu Aurender

Choć ze względów użytkowych wolałbym pozostać przy MacMini

wszelkie uwagi mile widziane

Zerknij na to.

http://www.innuos.com/en/catalog/go/zenmini-mk3-1tb-hdd

big_catalogo_1544533391_2633.jpg

big_catalogo_1544533644_6182.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda kasy na takiego Innuosa - sądzę, że siedzi tam zwykła płyta w formacie ITX w ładniejszej obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Póki co w moje łapy wpadł 

ModWright Transporter na bazie Logitecha( czy to dobra zakładka ...? Hehe)

Kupilem go jako źródło do sypialni - streamer z dobrym "miracle DAC AKM4396 a Dan Wright dodał lampowe wyjście analogowe i przewymiarowane zasilanie z lampa prostownicza ( ile by kosztował taki Lampizator ? )

ale z ciekawości podłączyłem jako  transport do Berkeleya po AES/EBU i tak sobie hula od paru dni , aż żal wyłączać 

mialem już coś podobnego do innuosa- Cary Audio MS-1

IMG_0210.JPG

Edytowane przez morawka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
45 minut temu, morawka napisał:

ale z ciekawości podłączyłem jako  transport do Berkeleya po AES/EBU i tak sobie hula od paru dni , aż żal wyłączać 

Tylko, że cała siła modyfikacji polegała na poprawie analogowego stopnia wyjściowego. Jako transport gra identycznie z fabrycznym egzemplarzem Logitecha. Czy w Twoim egzemplarzu jest jakaś modyfikacja toru cyfrowego?

mt.jpg

Edytowane przez Szymon
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba tylko analogowego, cyfrowy raczej jest fabryczny Logitech

zastanawiam się jedynie czy upgrade zasilania ma w tym przypadku znaczenie

Nie rozkręcałam ( jestem typowym humanista )

ale ponoć tak to wyglada

IMG_0166.PNG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanawiam się czy gdy jest używany jako transport upgrade zasilania coś wnosi do brzmienia?

wiekszosc producentów streamerow oferuje upgrade właśnie przez lepszy zasilacz

Swoja droga po wyjściach analogowych gra bardzo przyjemnie

Edytowane przez morawka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co widać na zdjęciach to nowe zasilanie podłączone jest wyłącznie do stopnia analogowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, Szymon napisał:

Z tego co widać na zdjęciach 

Zazdroszczę ze widzisz... 

niemniej jako transport spisuje się niegorzej od mojej podstawowej opcji:

IMG_0121.JPG

Ale jak już pisałem kupiłem go do sypialni jako samodzielne źródło po wyjściach analogowych właśnie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, morawka napisał:

Zazdroszczę ze widzisz... 

niemniej jako transport spisuje się niegorzej od mojej podstawowej opcji:

IMG_0121.JPG

SB to był bardzo dobry transport. Zakup SB Classic + zasilacz liniowy i porównaj z ciekawości. Ewentualnie pożycz od forumowicza, jest kilka osób z tym sprzętem.

Co ciekawe stary SB ma wsparcie softu Roon i w takim połączeniu gra jeszcze lepiej.

Edytowane przez Szymon
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Szymon napisał:

SB to był bardzo dobry transport. Zakup SB Classic + zasilacz liniowy i porównaj z ciekawości. Ewentualnie pożycz od forumowicza, jest kilka osób z tym sprzętem.

Co ciekawe stary SB ma wsparcie softu Roon i w takim połączeniu gra jeszcze lepiej.

No co Ty @Szymon SB Classic jako transport w dziale hi-end :)))

Swoją drogą SB  Classic tylko 16/44,1 kHz.

Transporter daje rade wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Elberoth napisał:

Szkoda kasy na takiego Innuosa - sądzę, że siedzi tam zwykła płyta w formacie ITX w ładniejszej obudowie.

Sądzisz, ale nie wiesz co tam siedzi. Ja posiadam starszy model mk2 i porównując dzwięk po Pc-usb z MacBook Pro , Pioneer XDP100RK i serwera Nas Synology Ds216j , różnica jest ogromna.

Mój sprzęt do odsłuchu to wzmacniacz zintegrowany Rotel RA-1572 , głośniki Bowers & Wilkins CM6 S2 , kable głośnikowe Chord Odyssey 2 i kabel usb to Wireworld Starlight 7.   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W przypadku twojej wersji mk II wiem nawet dokładnie - siedzi tam zwykła płyta mini ITX Mitac PD10BI ze zintegrowanym procesorem. Od strony hardware'u nie ma tam nic niezwykłego - to najprostszy możliwy komputerek, jaki każdy może sobie złożyć w domu samemu w 15 minut, za mniej niż 1500zł. 

Płyta Mitac PD10BI jest już dość wiekowa i chyba nieprodukowana - z tego co widzę w wersji mk 3 zastosowali jakąś nowszą wersję płyty, zapewne z nowszym prockiem i szybszą pamięcią.   

Innuso Zen mini mk 2 (na górze):

2017-7_innuos-zen-und-zen-mini-back-03.j

Mitac:

7d761e0412b62b3bc67cfee5a661e596.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od budowy takich komputerków zaczynałem swoją przygodę z komputer audio, jakieś 8 (?) lat temu. 

Grają zaskakująco dobrze, szczególnie po kilku modach, takich jak lepszy zasilacz czy karta USB. Niestety w przypadku Innuosa nie ma możliwości montażu lepszej karty USB (brak slotu w obudowie) więc jego potencjał jest bardzo ograniczony. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam sympatyków CD,

Mam pytanie, jakie macie doświadczenia w CD Esoteric:

1.Zastosowanie upsampling  2Fs -  8Fs w tym DSD

2.Zastosowanie filtra FIR1-2 i SDY1-2

3.Zastosowanie DSDF

Jaka kombinacja jest godna uwagi i czy w ogóle to jest godne uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No co Ty [mention=874]Szymon[/mention] SB Classic jako transport w dziale hi-end :)))
Swoją drogą SB  Classic tylko 16/44,1 kHz.
Transporter daje rade wyżej.

Podobnie jak Squeezebox Touch.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ZTCW to jak w SB zainstalujesz Enchanced Digital Mode to chodzi do 192kHz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Elberoth napisał:

ZTCW to jak w SB zainstalujesz Enchanced Digital Mode to chodzi do 192kHz.

Oprócz SB Classic. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wy tu sobie gadu gadu a do mnie wjechały kolejne tuzy hajendu... Niech żałują Ci co nie przyjechali :)

Jest okazja sprawdzić Ethosy i Logany z czołówką światową.

7.jpg

8.jpg

9.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

Edytowane przez Szymon
  • Lubię to 7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Szymon napisał:

Wy tu sobie gadu gadu a do mnie wjechały kolejne tuzy hajendu... Niech żałują Ci co nie przyjechali :)

7.jpg

8.jpg

9.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

No i co takiego !!! Wielkie mi mecyje. Chcesz to sie baw 

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Szymon napisał:

9.jpg14.jpg

Ulubieńcy Elberoth'a ;)

Jakie to dokładnie modele Magico i Wilson Audio? Do ich topowych / najwyższych modeli wiele brakuje. Te tańsze co są wystarczą na pułap brzmieniowy Ethos'ów.

Kopułka dobra w Magico, reszta słabsza. Wilsony zależy jaki model. Z tańszych niezła Alexia Series-2.

Pisz jak tam w bezpośrednim porównaniu: bas (dół), średnie, wysokie, rozdzielczość, równowaga tonalna, spójność, szybkość, dynamika, live, stereo, pinpoint imaging :-)

Wilson Audio WAMM Master Chronosonic (i wielu innych dużych Wilson'ów), tym byś nie uciągnął. One (jak dla mnie) dopiero zaczynają grać z elektrownią rzędu Dan D'Agostino Relentless Mono.

Prędzej byś napędził / wysterował skuteczniejsze topowe Magico Ultimate III

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ze sterowaniem nie ma najmniejszego problemu. Wszystkie obecne wzmacniacze robią z nimi co chcą. Wilsony to Alexie a Magico S5 mk2.

• Dziękuję 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szymon

Kiedy i w jakim wątku opiszesz te Magico i Wilsony ( no i końcóweczkę Gryfa też) ?

Mam nadzieję że odniesiesz brzmienie obu kolumn do Ethosów :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O bardzo jestem ciekawy jak gra ta kosmiczna technologia Magico :) ale może nie w tym wątku? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi