Jump to content
Szymon1

Godne polecenia odtwarzacze i transporty HI-END. Bez względu na wiek. AS.

Recommended Posts

18 minut temu, slawek.xm napisał:

odetną Cię po prostu od sprzętu i skończą się porównania:)

A tak też może być :)

Roon > Xindak DAC-20 > Cayin A55TP > S16Hz Canto Grand Signature+

Teraz, MrSalieri napisał:

A tak też może być :)

To jest więcej niz pewne jesli wprowadzi w życie swoje buńczuczne hasła:)

31 minut temu, slawek.xm napisał:

odetną Cię po prostu od sprzętu i skończą się porównania:)

kilkanaście lat opisuję sprzęty swoim krytycznym okiem i jak na razie sprzętów mi nie brakuje. Znakomitą większość pożyczam od zaprzyjaźnionych osób lub kupuję. Kilku dystrybutorów ceni sobie moje uwagi, bo wbrew obiegowej opinii to nie są wyłącznie "głuche pijawki" a wręcz przeciwnie znajdzie się i grupa pasjonatów. Dla przykładu w ostatnim teście kolumn uczestniczyli zawodnicy od 5 różnych dystrybutorów.

• Like 5

2 minuty temu, Szymon napisał:

kilkanaście lat opisuję sprzęty swoim krytycznym okiem i jak na razie sprzętów mi nie brakuje. Znakomitą większość pożyczam od zaprzyjaźnionych osób lub kupuję. Kilku dystrybutorów ceni sobie moje uwagi, bo wbrew obiegowej opinii to nie są wyłącznie "głuche pijawki" a wręcz przeciwnie znajdzie się i grupa pasjonatów. Dla przykładu w ostatnim teście kolumn uczestniczyli zawodnicy od 5 różnych dystrybutorów.

Osobiście zyczę Ci by moje przewidywania nie spełniły się i sam chetnie śledzę takie porównania

ale znając sytuację z innego grona recenzentów warto pamiętać o tym o czym pisał Twonk

o sprzęcie audio jak o zmarłym mozna pisac dobrze ... albo wcale

• Like 1

51 minut temu, slawek.xm napisał:

o sprzęcie audio

Najlepiej pisać rzetelnie :

• Like 3

fajny wątek, super wszystko na temat...może w końcu zamknie się ten wielki OT

Cześć

zmeczony ciągłym wachlowaniem milionami albumów na ekranie Ipada, rozgladam sie za ciekawym transportem CD do podlaczenia pod Metronome C8+ po złączu AES

inne powody, nie bez znaczenia:

- dla celebracji fizycznego nosnika

- dla wiekszego poszanownia artysty

- dla jakosci dzwieku

budzet do ok 50 tys za uzywke. 

Naturalnym a w zasadzie formalnym (takze bezpiecznym) wyborem wydaje sie tu Metronome T8 ale moze da sie znalezc cos ciekawszego/wybitniejszego? 

Nie sadze zeby udalo mi sie znalezc Kaliste w zakladnym budzecie, ale taki CEC TL0 moze jest ciekawa alternatywa? Jak mają sie wersja druga (x) a obecna ver.3 do siebie?

jakies inne propozycje?

Nie chinczyk, nie stary trup, solidna serwisowalna konstrukcja, chetnie wydzielone zasilanie, chetnie top loader, chetnie czarny.... :)

Panie Szymonie i jak tam?, bo m.in. babatular czeka ...

W dniu 20.01.2019 o 15:55, babatular napisał:

Szymon

Napisz proszę  coś o Magico , Wilsonach vs Ethosy i o  Gryfie i D'Agostino vs Amplifon

Dobrze byłoby, żeby napisał w swoim nowym ''wątku''/temacie - co do którego (na tytuł) dostał wiele pomysłów.

Przepraszam za OT, ale ponieważ we właściwym wątku dla tej uwagi jestem persona non grata, chciałbym skorzytać z gościnności:

@Szymon

"Niezależnie od oburzenia wywołanego opisami realnej konfrontacji wielu reklamowanych "metkowców" zapraszam do siebie z własnymi kolumnami lub sprzętami w celu weryfikacji moich relacji"

W zaproszeniu była chyba mowa o tych osobach, które uważają, że mają coś co dorówna/podważy jakość prezentowaną w opisywanych testach.

Ja chciałbym trochę rozszerzyć temat. Proponuję, że przyjadę ze swoim sprzętem i zaprezentuję jego możliwości. Bez kolumn, ale z moimi kablami

Sądzę, że przepaść cenowa nie przełoży się na przepaść jakościową prezentacji.

A przy okazji ( :) ), posłucham jak brzmi system w super pomieszczeniu.

Przyznam się, że nie spodziewam się zainteresowania z twojej strony, ale wobec szerokiego kręgu zainteresowanych ….

Chyba jest to pewnego rodzaju wyzwanie, przyjmujesz? :)

Mój system to klasa D, taka trochę rozbudowana „mini wieża”

EOT

1 godzinę temu, passer napisał:

Przepraszam za OT, ale ponieważ we właściwym wątku dla tej uwagi jestem persona non grata, chciałbym skorzytać z gościnności:

@Szymon

"Niezależnie od oburzenia wywołanego opisami realnej konfrontacji wielu reklamowanych "metkowców" zapraszam do siebie z własnymi kolumnami lub sprzętami w celu weryfikacji moich relacji"

W zaproszeniu była chyba mowa o tych osobach, które uważają, że mają coś co dorówna/podważy jakość prezentowaną w opisywanych testach.

Ja chciałbym trochę rozszerzyć temat. Proponuję, że przyjadę ze swoim sprzętem i zaprezentuję jego możliwości. Bez kolumn, ale z moimi kablami

Sądzę, że przepaść cenowa nie przełoży się na przepaść jakościową prezentacji.

A przy okazji ( :) ), posłucham jak brzmi system w super pomieszczeniu.

Przyznam się, że nie spodziewam się zainteresowania z twojej strony, ale wobec szerokiego kręgu zainteresowanych ….

Chyba jest to pewnego rodzaju wyzwanie, przyjmujesz? :)

Mój system to klasa D, taka trochę rozbudowana „mini wieża”

EOT

Nie widzę najmniejszego problemu. Najpierw wpadniemy do Ciebie posłuchać całego zestawu a później do mnie. Napisz na pw to ustalimy szczegóły.

Po wielu latach poszukiwań udało mi się dostać w ładnym stanie transport Theta Data Basic .

Taki transport robi ogromna różnicę nawet z tanimi DACami , należy też mieć na uwadze adekwatnej klasy kabel cyfrowy bez którego taki transport traci sens .

Docelowo jako transport zostaje u mnie modyfikowany Tag McLaren CDT20R który nawet po modyfikacji delikatnie ustępuje selektywności średnicy Thety ale ma bardziej dociążone brzmienie co bardziej pasuje w moim systemie .

Co się zaś tyczy polecanych odtwarzaczy  CD to najmilej wspominam Accuphase DP-65 ( miałem też DP-55,75,500,510 ).

Najlepsze czasy mechaniki i laserów ( nie grymasi i czyta nawet mocno zniszczone płyty CD- CDR ) , dobre ceny , piękna budowa , wygląd i brzmienie . DP-55 jest lepszy jako transport CD , gorzej zrobiony , dla mnie najładniejszy z tamtych lat ale po RCA przeciętnie i wyraźnie ustępuje DP-65 . Topowy DP-75 mnóstwo detali , powietrza le gdzieś umykała muzyka ( w moim systemie ) ...

.

Szkoda tylko, że do większości CD Accuphase nie ma już laserów... :(

"Zwei Din­ge sind unen­dlich, das Uni­ver­sum und die men­schliche Dum­mheit, aber beim Uni­ver­sum bin ich mir nicht ganz sicher."

W dniu 24.02.2019 o 18:33, plastik1989 napisał:

Nie ma bo nie są potrzebne :)

Do DP55 są dostępne nowe i oryginalne . W DP65-75 lasery są tak trwałe że nie znam ani jednego potwierdzonego przypadku żeby któryś padł sam z siebie. Tam po latach pada sterowanie silniczków kręcących płytą - BSL. Usterka łatwa i niedroga w naprawie.

Ale nawet jakby miał paść taki laser to CD Sony z takim laserem w stanie mało używanym da się kupić do 1000zł.

Nowsze jak DP400 są na KSM 213 :)

Tak więc znowu tanio i dostępne .

.

20 minut temu, muda44 napisał:

Nie ma bo nie są potrzebne :)

Do DP55 są dostępne nowe i oryginalne . W DP65-75 lasery są tak trwałe że nie znam ani jednego potwierdzonego przypadku żeby któryś padł sam z siebie. Tam po latach pada sterowanie silniczków kręcących płytą - BSL. Usterka łatwa i niedroga w naprawie.

Ale nawet jakby miał paść taki laser to CD Sony z takim laserem w stanie mało używanym da się kupić do 1000zł.

Nowsze jak DP400 są na KSM 213 :)

Niby nieśmiertelne, a żaden sprzedawca nie da gwarancji dłuższej niż do bramy...

• Haha 2

"Zwei Din­ge sind unen­dlich, das Uni­ver­sum und die men­schliche Dum­mheit, aber beim Uni­ver­sum bin ich mir nicht ganz sicher."

22 godziny temu, plastik1989 napisał:

Niby nieśmiertelne, a żaden sprzedawca nie da gwarancji dłuższej niż do bramy...

Żaden ?

Kilka sekund szukania i jest DP-65 z miesięczną gwarancją i możliwością zwrotu do 14 dni .

To wystarczy w zupełności na sprawdzenie . Jak będzie grał tydzień to i pogra kolejne lata .

Oczywiście rozumiem że byś chciał kupić taki odtwarzacz za 1/5 ceny nowego i jeszcze dostać kilka lat gwarancji ;)

Takich cudów nie ma .

Ja kupując droższe odtwarzacze jadę po nie osobiście . Zabieram swoją płytę testową i na miejscu podejmuję decyzję czy warto.

Wystarczy odrobina chęci , ale najłatwiej napisać ŻADEN ;)

.

Dzień dobry,

przepraszam za wtrącenie w niewłaściwym wątku - gdzie się podział wątek p. Szymona ? Mam się czegoś domyślać,czy też ktoś napisze parę słów z wyjaśnieniem. Pozdrowienia

A dlaczego ten wątek nie jest zamknięty jak nie ma już na forum założyciela? 

Roon > Xindak DAC-20 > Cayin A55TP > S16Hz Canto Grand Signature+

A to jest dla Ciebie jakiś problem?

Gdyby to był klub to trzeba by poszukać nowego gospodarza. To jest zwykły wątek tematyczny przecież.

• Thanks 1

W dniu 26.02.2019 o 22:21, MrSalieri napisał:

A dlaczego ten wątek nie jest zamknięty jak nie ma już na forum założyciela? 

Ten drugi też powinien być zamknięty.

A po co lasery? lasery nie padaja :)

W dniu 25.02.2019 o 19:34, plastik1989 napisał:

Dawałem kiedys 2 lata gwarancji na swoj odtwarzacz ;p

Sansui AU-α 907MR, Sony CDP-557ESD, T+A Criterion TCI 3R

youtube.com/user/Mr1Raziel

Szkoda tylko, że do większości CD Accuphase nie ma już laserów... 😞

To problem zdecydowanej większości obecnych odtwarzaczy i transportów CD.

Wróciłeś do żywych?

Muszę przewietrzyć mój system, sprzedam: przetwornik Audio Note DAC4 i Weiss Engineering DAC2/Minerva pod marką WLM Gamma Reference DAC; legendarne, lampowe phono stage EAR 834p (MM/MC, kondensatory Mundorf, step-up Partridge), duzo kabli Transparent i MIT.

11 minut temu, pmcomp napisał:

Wróciłeś do żywych?

Na to wygląda 🙂

Czy ktoś miał okazję słuchać Neodio?

W dniu 25.02.2019 o 19:13, muda44 napisał:

Nie ma bo nie są potrzebne 🙂

Nowsze jak DP400 są na KSM 213 🙂

To dokładnie tak jak z drogimi dzisiaj odtwarzaczami Pioneera. Lasery sa praktycznie wieczne, na świecie znane są przypadki kiedy takowe padły, ale mówi sie że z przyczyn dłubania pseudo tuningowców i tyle.

Dzisiuaj kupuje się odtwarzacz za kilogramy złotych a laser albo Sony albo Sanyo góra 35zł.

Pamiętam że taki Pioneer szybciej zaczynał grać niż u konkurencji płyta się dopiero wczytała. No ale jeśli otwieramy odtwarzacz CD za 10-50kzł a tam napęd DVD za 50zł w detalu to czego oczekiwac...

Dzisiaj nie opłaca się robić porządnych napędów i laserów jak kiedyś . Raz że wielkie koncerny taki CDM4 ładowały gdzie się dało więc i cena spadła a dwa to były czasy rozkwitu odtwarzaczy CD. Accuphase przykładowo w DP-400 dawał KSM-213C

.

Posted (edited)
W dniu 24.02.2019 o 16:24, muda44 napisał:

Najlepsze czasy mechaniki i laserów ( nie grymasi i czyta nawet mocno zniszczone płyty CD- CDR )

Te najlepsze czasy to troszke wczesniej (ostatnie odtwarzacze z pancerna mechanika to DP-60, DP-70 i DP-70V) DP-65 tez jest pancerny ale juz z mniejsza trwalsocia

Edited by Bumpalump

Sansui AU-α 907MR, Sony CDP-557ESD, T+A Criterion TCI 3R

youtube.com/user/Mr1Raziel