Skocz do zawartości
IGNORED

Godne polecenia odtwarzacze i transporty HI-END. Bez względu na wiek. AS.


Szymon1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję powrót do meritum wątku, szanując własne przekonania i zdanie kolegów. Proszę wklejać zdjęcia polecanych transportów. Pmcomp może polecisz jakieś godne uwagi rozwiązania vintage cd?

 

...

 

Nie ma problemu: Philips CD 960:

 

philips_cd960_21.png

 

albo Philips CD 880:

 

philips-cd880.jpg

 

 

Oba na CDM1 Philipsa i TDA1541.

 

Ten pierwszy gra jak ReVoX B226. Posiadam.

 

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet foto wygrzebałem. Bardzo ciekawa konstrukcja z napędem Linna, laserem Sanyo. Super cicha praca mechanizmu, najszybsza szuflada jaką znam :)

Nie jest to gigant ani super nowoczesna konstrukcja ale rzeczywiście w wybranych systemach gra muzykę. Brzmienie delikatnie spowolnione ale z świetnym dociążeniem, rozbudowanym i dużym fundamentem basowym.

Znakomita barwa, bardzo analogowy klimat, gładka i niemęcząca góra pasma z właściwym atakiem i wybrzmieniami. Nie jest to w żadnej kwestii wyczynowiec ale całościowo cholernie dobry transport. W moim systemie nie mam się do czego przyczepić. Znajduje się gdzieś pomiędzy Audiomecą a Esotericiem. Z pewnością jeden z topowych transportów cd wartych posiadania w swojej kolekcji. U mnie najlepiej gra po AES/EBU oczywiście podłączony referencyjną cyfrówką Transparenta. Co ciekawe w konstrukcję tego urządzenia są zamieszani... Japończycy. Dobrze to słychać, moim zdaniem wyprzedza on o kilka długości pozostałe źródła McIntosha. Ze względu na wysoki koszt produkcji został zastąpiony zintegrowaną tandetą MCD1100. Bardzo poszukiwany na rynku wtórnym!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie dzieje. To jest sinusoida albo kwadrat o częstotliwości od 44,1kHz do 192kHz. Na laborkach mierzyłem i oglądałem na oscyloskopie takie przebiegi tysiące razy. Zwykły kabel 75 ohm zakończony dobrymi wtykami BNC załatwia sprawę. Przy czestotliwości 10MHz nalezy używać lepszego kabla i krótszych odcinków. Ot cała tajemnica.

 

Ale masz prawo do swojego zdania, a ja na temat teorii nie mam zamiaru z Toba dyskutować. Wystarczy mi mojego sąsiada, wykładowcy z WE PW.

 

Szymon, Rafał i ja sądzimy coś innego. Na podstawie własnych odsłuchów i porównań, WE WŁASNYCH SYSTEMACH ! U mnie wystarczy załozyc słuchawki Staxa na głowę i wszystko słychac jak na dłoni.

 

Na tym proponuję zakończyć.

 

Cóż, potęga wyobraźni jest ogromna i zupełnie nie doceniana, co widać jak na dłoni. Można to w prosty sposób udowodnić. Wystarczy pomoc drugiej, neutralnie bastawionej do tej tematyki osoby i parę eksperymentów. Czar pryska jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet foto wygrzebałem. Bardzo ciekawa konstrukcja z napędem Linna, laserem Sanyo. Super cicha praca mechanizmu, najszybsza szuflada jaką znam :)

Nie jest to gigant ani super nowoczesna konstrukcja ale rzeczywiście w wybranych systemach gra muzykę. Brzmienie delikatnie spowolnione ale z świetnym dociążeniem, rozbudowanym i dużym fundamentem basowym.

Znakomita barwa, bardzo analogowy klimat, gładka i niemęcząca góra pasma z właściwym atakiem i wybrzmieniami. Nie jest to w żadnej kwestii wyczynowiec ale całościowo cholernie dobry transport. W moim systemie nie mam się do czego przyczepić. Znajduje się gdzieś pomiędzy Audiomecą a Esotericiem. Z pewnością jeden z topowych transportów cd wartych posiadania w swojej kolekcji. U mnie najlepiej gra po AES/EBU oczywiście podłączony referencyjną cyfrówką Transparenta. Co ciekawe w konstrukcję tego urządzenia są zamieszani... Japończycy. Dobrze to słychać, moim zdaniem wyprzedza on o kilka długości pozostałe źródła McIntosha. Ze względu na wysoki koszt produkcji został zastąpiony zintegrowaną tandetą MCD1100. Bardzo poszukiwany na rynku wtórnym!

 

No coż...jak mawiał śp. SA, słowo referencja w USA coś znaczy...a to jest referencyjne źródło McIntosha i lepsze już nie powstanie.

 

A jak z awaryjnością? Z tego co wiem 1000 się nie psuje:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, potęga wyobraźni jest ogromna i zupełnie nie doceniana, co widać jak na dłoni. Można to w prosty sposób udowodnić. Wystarczy pomoc drugiej, neutralnie bastawionej do tej tematyki osoby i parę eksperymentów. Czar pryska jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki ;)

 

A czemu nie odniosłeś się do tego: Nic się nie dzieje. To jest sinusoida albo kwadrat o częstotliwości od 44,1kHz do 192kHz. Na laborkach mierzyłem i oglądałem na oscyloskopie takie przebiegi tysiące razy. Zwykły kabel 75 ohm zakończony dobrymi wtykami BNC załatwia sprawę. Przy czestotliwości 10MHz nalezy używać lepszego kabla i krótszych odcinków. Ot cała tajemnica.

 

Jakiż to wielki eksperyment chcesz przeprowadzić z przesłaniem zwykłej sinusoidy lub kwadratu? Jaka bedzie w tym eksperymencie potęga wyobraźni? Mi wystarczyłaby potęga zwykłego oscyloskopu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksperyment jest bardzo prosty. Udaję, że podłączyłem zegar zewnętrzny. A Ty nieświadom tego, że konfiguracja jest identyczna, opisujesz jakie to piękne zmiany zaobserwowałeś ;)

 

I kropka. Zegar do kosza.

 

P.S.

 

Jeśli chcesz dorownać precyzją zegarowi atomowemu, to nie może to być zwykły oscyloskop, bo jego "potęga" jest za mała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A ja bym poprosił o jakiś przykład realizacji, która z "cyfrowego nalotu" przeobraża się w "analogowy"...i realizacji typowo analogowej...

Tak dla potwierdzenia czy dobrze rozumiem jaki to dźwięk jest analogowy...bo chyba coś źle interpretuje...albo niektórzy cofają się w rozwoju...

 

Zdjęcie...proszę bardzo...

post-52793-0-19952700-1484235699_thumb.png

post-52793-0-30367700-1484235835_thumb.png

post-52793-0-00817400-1484235886_thumb.png

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym poprosił o jakiś przykład realizacji, która z "cyfrowego nalotu" przeobraża się w "analogowy"...i realizacji typowo analogowej...

 

Dobrym przykładem będą praktycznie nieosiągalne płyty CD Analogue Productions z serii '24karat Gold Limited Edition'. Cztery płyty: 'Dizzy Gillespie's Big 4', 'Bassie Jam' Counta Bassie'go i spółki, 'This One's For Blanton' duetu Ellington-Brown i 'Farmers Market Barbecue' Big Bandu Counta Bassie'go. Są to świetnie brzmiące rzeczy na nowo masterowane w domenie analogowej przy użyciu lampowej elektroniki zrealizowane przez Douga Sax'a, Gavina Lurssena i Rona Lewtera. Wszystkie cztery tytuły są dostępne na standardowych płytach CD i oczywiście winylach, więc porównanie jest o tyle ciekawe, że wszystkie niuanse mamy jak na dłoni. W kontekście 'analogowego' brzmienia z CD nie słyszałem lepszych rzeczy. Problemem jest tylko dostępność tych płyt - praktycznie są nieosiągalne. Kupiłem je pod koniec lat dziewięćdziesiątych, prawdopodobnie w 1998, albo w '97.

 

R-8012920-1453479762-7610.jpeg.jpgR-8012920-1453479764-6046.jpeg.jpgR-8012920-1453479767-3365.jpeg.jpg

R-7228062-1436632428-4371.jpeg.jpgR-7001060-1431386955-6740.jpeg.jpgR-7001060-1431386963-6696.jpeg.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

No i co...żadnej propozycji...Jak to w końcu jest z tym analogowym dźwiękiem...Z cyfrowego robi się w czarodziejski sposób analogowy? Czyli co...robimy uśrednianie i jest analogowy...?

 

Ten co podałem wyżej brzmi bardzo analogowo...

 

Czekam...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyfrowego robi się w czarodziejski sposób analogowy? Czyli co...robimy uśrednianie i jest analogowy...?

 

Chodzi ci o analogowe realizacje czy o sprzęt, który odtwarza analogowo? Trochę tajemnicze jest twoje pytanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a.jpg

 

Opis mi umknął.

 

Yamaha cdx 10000 . Ma tyle lat co ja. Około 25 kg wagi, u mnie więcej :D . Jakoś wykonania, dziś już raczej ze względu na koszty, niedostępna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie nagranie taki dżwięk - sprzęt tutaj nie ma za dużo do powiedzenia, choć na pewno coś wnosi od siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęt tutaj nie ma za dużo do powiedzenia,

 

Chicago - jak zwykle coś ' kręcisz ' lody albo pączki z pudrem.

 

Też tam myślę...jak coś z cyfrowego robi analog to dla mnie "uśrednia"...

 

Ziko369 , rozumiem że to co pokazałeś na zdjęciach potrafi z nalotu cyfrowego 'zrobić ' analogowy dźwięk ?

Możesz coś bliżej o tych klockach ? Posiadasz je czy jesteś w planie zakupów ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chicago - jak zwykle coś ' kręcisz ' lody albo pączki z pudrem.

 

 

A jednak sporo racji jest w tym co napisał Chicago. Sprzęt tylko pokazuje to w mniejszy lub bardziej spektakularny sposób.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ziko369 , rozumiem że to co pokazałeś na zdjęciach potrafi z nalotu cyfrowego 'zrobić ' analogowy dźwięk ?

 

Mag...źle zrozumiałeś...to koledzy wyżej pisali o takich zjawiskach...tego Aqua... słuchałem...gra analogowo, pięknie...ale tylko odpowiednie realizacje...na pewno nie typowo cyfrowe...na ktorych to wyraźnie słychać...

 

Co do zakupów...jak nazbieram kaski to sobie kupię...bardzo mi się podoba...Pewnie inny wezmą naucz i głośniki bo... jak Wy to mówicie...jazgotu też słucham i to bardzo dużo...A nie dawał rady...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mag...źle zrozumiałeś...to koledzy wyżej pisali o takich zjawiskach...tego Aqua... słuchałem...gra analogowo, pięknie...ale tylko odpowiednie realizacje...na pewno nie typowo cyfrowe...na ktorych to wyraźnie słychać...

 

Co do zakupów...jak nazbieram kaski to sobie kupię...bardzo mi się podoba...Pewnie inny wezmą naucz i głośniki bo... jak Wy to mówicie...jazgotu też słucham i to bardzo dużo...A nie dawał rady...

 

Panie, nastawiałeś tych kropek tyle, że nie wiadomo o co Ci chodzi. Czy to jakaś krzyżówka czy jak? :)

A po co Ci analog Misiu, jak cyfra tak ładnie potrafi grać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Panie, nastawiałeś tych kropek tyle, że nie wiadomo o co Ci chodzi. Czy to jakaś krzyżówka czy jak? :)

A po co Ci analog Misiu, jak cyfra tak ładnie potrafi grać :)

 

Tak jakoś się nastawiało :-)

 

Mi analog? Nie mam takich potrzeb...vinyl ripów słucham...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A po co Ci analog Misiu, jak cyfra tak ładnie potrafi grać :)

 

Ale tylko ta (jak to mawiają) bez nalotu cyfrowego :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko ta (jak to mawiają) bez nalotu cyfrowego :)

 

Zgody nigdy nie będzie w tym temacie bo słuchamy w różnych konfiguracjach. Jak ktoś posiada kolumny które mu w pełni odpowiadają i odpowiednio dobrany wzmacniacz, to i z cyfrą dobrze gra :) Często żródło jest traktowane jako lekarstwo na pozostałe dolegliwości :) Z pewnością wysokiej klasy transport / DAC potrafią zdziałać dużo, ale... może to być ślepy zaułek:) "Kolumny głupcze" ... najważniejsze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ROXI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jak ktoś posiada kolumny które mu w pełni odpowiadają i odpowiednio dobrany wzmacniacz, to i z cyfrą dobrze gra :)

 

Tak właśnie- myślę, klocki Aqua to raczej dla poprawy designu i widzi mi się bym kupił :-)

 

Piękny zestaw...ładnie by u mnie wyglądał...plus Jola oczywiście :-)

 

http://www.audiostereo.pl/high-end’owy-lipiec-w-premium-sound_112890.html

post-52793-0-47691600-1484398200_thumb.jpg

post-52793-0-51676100-1484398226_thumb.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości hi-endu, hi-fi i czegokolwiek w domowym polskim przedszkolu stereo determinuje jakość realizacji. Audio, w przeciwieństwie do video, nie poradziło sobie z wieloma archiwalnymi i oczywiście atrakcyjnymi tytułami. Nawet jeżeli wyeliminuje się bardzo dawne nagrania i weżmie pod uwagę całą masę np. jazzu i jak najbardziej innych gatunków muzyki z okresu świetności lat 50tych, 60tych i 70tych, to jakość odtwarzania nawet topowego sprzętu będzie po prostu uzależniona od realizacji. I nie pomogą tutaj na razie żadne zaklęcia, kosmiczne technologie i kremy de la kremy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to oczywiste. Jakość odtwarzania zależy od jakości realizacji. Dopiero potem jest pomieszczenie, a jeszcze potem sprzęt. Kto tego nie rozumie nie powinien zaglądać do tej zakładki.

I nie rozumiem co ma do tego polskie domowe przedszkole stereo. To w Chicago jest tylko audiofilskie konserwatorium?

 

"Kolumny głupcze" ... najważniejsze :)

 

Dlatego od tego trzeba zacząć budowę systemu. Wróć ... przed kolumnami akustyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie rozumiem co ma do tego polskie domowe przedszkole stereo. To w Chicago jest tylko audiofilskie konserwatorium?

 

 

Nie rozumiem, że ty nie rozumiesz, ale jak nie rozumiesz, to nie rozumiesz. Pomogę ci - chodzi o loda i krem de la krem.

 

Dlatego od tego trzeba zacząć budowę systemu. Wróć ... przed kolumnami akustyka.

 

Zastanawiałem się nad tym i kiedyś mój pogląd na te sprawy był bardzo podobny. Gdybym od nowa był audiofilem i kompletował sprzęt, to postawiłbym na pierwszorzędny wzmacnniacz - wzmacniacz, który poradzi sobie z najbardziej podłym obciążeniem, tzw. bezbieczny wzmacniacz i jak najbardziej neutralny w kontekście 'temperatury dżwięku'.

 

Ale już dość tych zakrętów, za które przepraszam autora wątku - dawajcie kolejne cdp & transporty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak właśnie- myślę, klocki Aqua to raczej dla poprawy designu i widzi mi się bym kupił :-)

 

Piękny zestaw...ładnie by u mnie wyglądał...plus Jola oczywiście :-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

System jaki chcialby miec to wlasnie ten ze zdjęć.

 

Sluchalem wiele razy.

 

Wlasciwie to poszedlem w tym kierunku.

Moim zdaniem powyzszy system moze byc punktem odniesienia przy budowie systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny zestaw...ładnie by u mnie wyglądał...plus Jola oczywiście :-)

 

Klocki pod kable naprawdę mi się podobają:)

 

System jaki chcialby miec to wlasnie ten ze zdjęć.

 

Sluchalem wiele razy.

 

Wlasciwie to poszedlem w tym kierunku.

Moim zdaniem powyzszy system moze byc punktem odniesienia przy budowie systemu.

 

Jestem skłonny się zgodzić bo to zacne klocki. Idąc jednak tokiem myślenia Chicago można taniej i będzie nie wiele gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.