Skocz do zawartości
IGNORED

Godne polecenia odtwarzacze i transporty HI-END. Bez względu na wiek. AS.


Szymon1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, sly30 napisał:

Wątpię. Bardzo rzadko są takie opcje i to z reguły tylko wtedy, gdy ludzie jakoś tam znają się np z forum. Normalnie nie ma czegoś takiego jak użyczanie sprzętu na wtórnym rynku. Spróbuj zaproponować takie coś komuś z Audiogon albo Audio Markt, to obśmieje Ciebie. Wtórny rynek jest dla osób, które wiedzą czego szukają.

Zyjemy w Polsce. Na rynku wtornym się nie obracasz wiec mało wiesz. Tak samo zostawiasz kaucje i sie umawiasz na zwrot do umówionego dnia. To takie proste.

Jeden sprzęt od bylego dystrybutora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, JayKay napisał:

Na ten moment chodzi mi o maksymalnie dobre źródło CD w okolicach 30k. Nie znoszę plików

 

rok temu miałem podobny problem i dylematy.

...

 Ostatecznie zdecydowałem się na nowego Lectora 707 + PSU 3. Połowa $ została w kieszeni, a sonicznie daje radę. Mam świadomość, że to nie szczyt możliwości tego formatu, jednak poziom jest na tyle dobry, ze słucham i co nie bez znaczenia - nie szukam drzwi.

Po blisko roku, pracuje bez zarzutu, należycie spełnia, to do czego został powołany, a - jak zapewnia dystrybutor - z ewent. serwisem nie ma problemu. Kompl. lamp nie rujnuje kieszeni, żeby nie napisać, taniocha. 

Dziś, biorąc pod uwagę w/w budżet, zrobiłbym podobnie z tą różnicą, ze już przy transakcji, rozważyłbym zasilacz PSU 7, ewent. Lector dzielony, choć 707 + PSU 3 naprawdę daje radę, a trzeba Ci wiedzieć, że przesiadłem się z nie byle czego. Pewnych cech nie ma i nie będzie, ale w sumie jestem zadowolony, szczególnie w relacji jakość/ cena. Do tego jest nowy, więc trochę posłuży, a zależało mi na min. poziomu i świętym spokoju od przygód wszelakich, z dala od serwisów itp. 

Jeśli mimo tego, aspirujesz wyżej, cokolwiek to znaczy, to może rozważ nowy Lector dzielony. 

Na forum jest p. Joanna ( Lector Audio Poland) myślę, ze pomoże w odsłuchu i reszcie formalności. Ja mile wspominam. 

Powodzenia, 😉

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, piano napisał:

Ja mile wspominam.

kobieta audiofil...ach... rozmarzyłem się 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.05.2022 o 20:25, RadeX napisał:

Ciekawy i fajny wątek, przeczytałem w całości. Szukam odtwarzacza który również spełniałby następujące wymagania:

  • Bezszelestne otwieranie, zamykanie szuflady, top loader odpada 🙂
  • Bezszelestne odtwarzanie płyt nawet z uchem przy odtwarzaczu
  • Pewny odczyt płyt CD oraz SACD, nie może być sytuacji że jest problem z odczytem a jakiś tani odtwarzacz odczyta

te elementy są również istotne dla mnie, czy są takie urządzenia które pod tym kątem mógłby ktoś polecić?

Napewno Esoteric i Accuphase zapewnią 2 pierwsze punkty, natomiast brak kaprysów i trwałość przy SACD nie idzie w parze, czytniki SACD żyją krótko, z doświadczenia gora 10 lat do pierwszych problemów z odczytem.

Swoją drogą z perspektywy serwisanta to radzę sobie odpuścić SACD, ludzie mają kilka płyt SACD i kilkaset CD a mimo to usilnie szukają transportu tego nośnika, często mam właśnie takich klientów z Accuphase którzy mają że 2-3 płyty SACD i wydaje po kilka tys po to by reanimować te odtwarzacze zamiast kupić sobie coś porządniejszego i trwalszego tylko do CD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piano, pani Joanna już do mnie napisała. Niestety CD Lektora nie ma żadnych wejść cyfrowych na DACa a na zestaw dzielony mnie nie stać. Poza tym kupowanie nowego sprzętu stereo jest jak zakup nowego auta - nie dla mnie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, JayKay napisał:

Panowie, mam dylemat, którego sam nie rozwiążę. Są 2 opcje, tzn. zawęziłem wybór do tego:

1. Esoteric K-03X w idealnym stanie z 2017r. z gwarancją 1 rok od byłego dystrybutora - 33kzł;

2. Transport Metronome T5 Signature + DAC Meitner M1 v1 - 27kzł + sieciówka + cyfrówka (czyli mniej więcej to samo); Transport 5 letni, DAC 10 letni;

Pomijając w którą stronę pójdzie dźwięk to co jest sensowniejszym wyborem jeśli chodzi o parametry czysto użytkowe jak funkcjonalność, odsprzedawalność, dostępność części zamiennych, utrata wartości itp. 

Dzwiękowo zakładam, że ewentualnie będę modyfikował resztą toru to czego mi będzie brakowało. Na ten moment chodzi mi o maksymalnie dobre źródło CD w okolicach 30k. Nie znoszę plików więc proszę nie poruszać tego tematu...

Ten Esoteric.

Z gwarancją byłego dystrybutora to mamy rozumieć,że to jakiś ex demo

będący kilka lat w salonie,czy przyjęty od kogoś w rozliczeniu,itp. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem.

wracając do pytania.

Sly miał styczność z opcją nr 1 ale modelem K-01 jeśli dobrze pamiętam. Moze podpowie jak się ma to w praktyce.

Osobiście, z punktu widzenia sonicznego, chyba szybciej byłoby mi się zaprzyjaźnić z opcją nr 2, ale od kogo, jaki stan faktycznie, to już trochę ryzyko w ciemno.

Po używki/ Demo, zawsze jeździłem osobiście. Gdzie ja nie byłem w EU... Natłukłem dziesiątki tyś km, oczy na zapałki i język do kolan, ale plus taki, że wiedziałem co brałem. Na miejscu sprawdziłem stan, obsługę/ jak czyta CD itp.  ponadto, mój bezpieczny zakup/ transport, a i osobiście łatwiej się potargować. 

Ludziska różnie obchodzą się z audio. Na ogół jest OK, ale byłem kiedyś u jednego, że za darmo bym nie wziął. Tona kurzu, aneks kuchenny i 2 tony tłuszczu oraz kolejne dwie sierści. Nie było to to zachęcające. Ale na ogół jest OK. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta druga opcja. Pierwotny zakup 2017.

Rozsądek podpowiada mi jednak zakup dzielonego zestawu - zawsze łatwiej zmodyfikować jak i odsprzedać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię zarówno dźwięk Esoterica jak i Metronome czy Meitner/EMM Labs. Trochę dziwi mnie cena K-03X. Bo jeśli to jest nówka zalegająca magazyn to 33 tys.jest ok. Ale jest 5 latek używany, to nie jest tyle wart. Najnowszy 03XD jako używka chodzi po ok 50 tys. Starszy 03XS w tej sytuacji jest wart ok 30tys. A jeszcze starszy 03X ok 20 tys. I wtedy warto, bo sprzęt super. A gdybym miał wydać 33 tys.to wolałbym poczekać pół roku, odłożyć więcej i kupić najnowszy, lekko używany 03XD. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jay's Audio CDT2 MK2 suchy kliniczny czy muzykalny. Amplifion TACD01 mam zamiar kupić. Tylko że tam cztery Mullardy siedzia  a nowe to cirka 3 tys ( mało używany przez 5 lat). Dac Hegla 590. Dodam że Amplifiona miałby podpiętego po coaxial i RCA. Dziękuję za rady. Pozdrawiam

P.s. Ten Amplifion zdecydowanie droższy . W tym torze cyfrowym to mimo wszystko palą się lampy ,mimo że nie idzie przez nie sygnał 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam CDT3 i mialem na odsluchach CDT1.

Po muzykalnej stronie mocy. Gra z dCS Debussy.

Uwazaj bo Jay’s zmienil konstrukcje. Inne napedy i moim zdaniem wielkie oszczednosci na topologii i podzespolach, szczegolnie w zasilaniu. Rubida tez juz chyba nie stosuje. Mam na mysli CDT2 i CDT3 Mk2 i Mk3. Poszukaj zdjec wnetrza w necie. Zdjecia mojego znajdziesz w necie, gdzies tu sa na audiostereo z dokladnymi opisami.

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jay's CDT2 mk2 z roku 2008 więc nie ma tego zegera rubidowego. Wnętrze widzialem na You Tube gościu zachwala ale z płytką od MK3 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.05.2022 o 02:19, Bumpalump napisał:

Napewno Esoteric i Accuphase zapewnią 2 pierwsze punkty, natomiast brak kaprysów i trwałość przy SACD nie idzie w parze, czytniki SACD żyją krótko, z doświadczenia gora 10 lat do pierwszych problemów z odczytem.

Swoją drogą z perspektywy serwisanta to radzę sobie odpuścić SACD, ludzie mają kilka płyt SACD i kilkaset CD a mimo to usilnie szukają transportu tego nośnika, często mam właśnie takich klientów z Accuphase którzy mają że 2-3 płyty SACD i wydaje po kilka tys po to by reanimować te odtwarzacze zamiast kupić sobie coś porządniejszego i trwalszego tylko do CD

Masz 100% racji. Tylko jakie kupić CD bez SACD żeby było perfekcyjne wykonanie i najwyższej jakości mechanika ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.05.2022 o 00:07, slawek.xm napisał:

kobieta audiofil...ach... rozmarzyłem się 🙂

to się przebudź, uszczypnij  i tyle;-)))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Esoteric VOSP do ML 512 jest do dostania nowy czy ten ML to już tylko przycisk do papieru? Gdzie tego szukacie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JayKay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 22.05.2022 o 14:10, pantagruel napisał:

C.E.C.?

Bardzo dobry pomysł. Słaba dystrybucja w EU wiele pochwał, a i wyceniony uczciwie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez olq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ciekawy wątek a moze cos w temacie transportów plików godnego polecenia jest? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.05.2022 o 00:22, JayKay napisał:

Czy Esoteric VOSP do ML 512 jest do dostania nowy czy ten ML to już tylko przycisk do papieru? Gdzie tego szukacie?

Esoteric nie sprzedaje już nikomu swoich napędów. Produkują tylko na własne potrzeby. Dlatego wiele firm  musiało zakończyć ofertę swoich CD playerów i transportów CD, opartych o napędy Esoteric-a. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Słuchał ktoś tego ProJecta?.Cd box rs2T 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

na Audiogonie obcmokują go i przechodzą stadnie z transportów Jaysa. Niby ten ich transport siedzi w topowym Gryphonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, olq napisał:

Słuchał ktoś tego ProJecta?.Cd box rs2T 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

na Audiogonie obcmokują go i przechodzą stadnie z transportów Jaysa. Niby ten ich transport siedzi w topowym Gryphonie.

Cena zabójcza. Ciekawe, że ma wyjście I2S. To może być bardzo dobre rozwiązanie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, olq napisał:

Niby ten ich transport siedzi w topowym Gryphonie.

Pro-Ject wykorzystuje mechanikę Stream Unlimited Blue Tiger . To nie jest ich autorskie rozwiązanie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, piotrek7 napisał:

Pro-Ject wykorzystuje mechanikę Stream Unlimited Blue Tiger . To nie jest ich autorskie rozwiązanie 

Zgadza się firmy SUE i ProJect  mają siedziby  prawie że po sąsiedzku . Róznica miedzy transportem w Project a Gryphon jest zastosowanych laserach w pierwszym jest Sanyo w drugim Sony. Inżyniery SUE to ludzie z Philipsa którzy wdrożyli słynne transporty Pro.

Tu recenzja z ameryki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez olq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

A co lepiej kupić Esoteric k 05X czy k 07Xs? Będzie wykorzystywany również jako DAC do plików. Niby 05 to wyższy model ale w 07 nowsza seria DAC. Na SACD mi nie zależy bo nie mam płyt więc może CEC a DAC oddzielnie? Ważne żeby był dobrze wykonany i niezawodny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.08.2022 o 11:10, Piopio napisał:

Cena zabójcza. Ciekawe, że ma wyjście I2S. To może być bardzo dobre rozwiązanie. 

Mówi sie ... hajendowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.07.2022 o 20:29, sly30 napisał:

Esoteric

 

Posłuchaj co osoby zaznajomione z tematem twierdzą, - na temat tego, czym zajmuję się obecnie - czyli transformatory oraz wielkie kondensatory elektrolityczne.

A miały mieć takie marginalne znaczenie - zechciałeś w adresie do mnie napisać..

Zbiera się coraz więcej informacji, dotyczących Twojego braku kompetencji na elementarnym poziomie w audio...

Z mojego punku widzenia, wprowadzasz niemal każdym wpisem czytelników w błąd.

Osoby po takich radach, zakupią sprzęt, on nie zagra, będą rozczarowania.. wówczas polecisz im.. swoje danie na deser.. - wskażesz.. by poprawiły sobie akustykę.. inni Koledzy wesprą to stwierdzeniami, że tak, owszem, należy poprawić akustykę - pomiarami...

...

P.S.

Kiedy informowałeś o używaniu wzmacniaczy Accuphase, nie zwróciłem uwagi na nic innego, jak tylko na nowoczesne kondensatory elektrolityczne tam zastosowane - na to, że załapałeś się na kolejny w nich postep jakościowy, względem poprzednich.

Dlaczego tylko na to ?

Gdyż nic nie jest tak ważne w wzmacniaczu mocy jak główna bateria kondensatorów, nawet trafo nic nie da, kiedy poziom elektrolitów nie będzie maxymalnie dobry, dotyczy to oczywiście wszystkich kondensatorów, rozlokowanych w całym urządzeniu.

DC - servo wykonane w technice dyskretnej w tych modelach jest już zupełnie "niczym", w porównaniu z możliwościami źródła zasilania, dc-servo też jest układem korzystającym z zasilania - należy koniecznie dodać.

 

Jeśli widać na obrazie, że dany produkt, pozostawia wiele do życzenia na poziomie okondensatorowania, należy uznać - jako nie istniejący w ofercie, a sonicznie można być pewny w 100 procentach że nie gra.

Jeśli widać na obrazie, że dany produkt, posiada układy scalone, oraz niedostatecznie dobre okondensatorowanie, - należy zapomnieć że dana marka kwalifikuje się do sektora najwyższej jakości.

 

P.S. II

Esoteric jest niebezpiecznie blisko takich sytuacji..

Esoteric posiada jednak wiele czynników jakości, które przewyższają konkurencję, co powoduje rodzaj braku rynkowej alternatywy.

Esoteric po przebudowie, przystosowującej do najwyższych wymagań może jakoś zagrać.

Nikt nie przebudowuje urządzeń nowych sektora 100 000 plus, - więc mamy do czynienia z kwadraturą koła.

To są prawdziwe problemy, które sprawdzają motywację i mierzą "miłość do muzyki".

Wydać 100 000 plus, i przebudować .. to jest dopiero prawdziwe działanie dla urzeczywistnienia i potwierdzenia dążeń, chęci obcowania z najwyższą możliwą jakością... a dobrze byłoby jeszcze dysponować drugim egzemplarzem do porównań, oraz jako rezerwowe.

 

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minutes ago, 747 said:

Nikt nie przebudowuje urządzeń nowych sektora 100 000 plus

Jak nie, jak tak...i na domiar dobrego właśnie  Esoteric-i..np. APL NWO Master

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Airmike napisał:

APL NWO Master

No niby tak, ale teraz należałoby przebudować z kolei to urządzenie..

To nie jest tak, że zastosowano już wszystko co sie tylko da.

Koncern wypuścił przedmiot skalkulowany na rynek dla danego targetu, ktoś podniósł teoretycznie jego walory na wyższy poziom, - koncern też by mógł, gdyby zechciał, - bez dwóch zdań, nawet miałby nieporównanie większe możliwości.

Ta przebudowa, którą sugeruje, to coś więcej, sięga do granic fizycznych możliwości, - więc z tego punktu widzenia, teraz teoretycznie mamy tylko "lepszą bazę".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.