Skocz do zawartości
IGNORED

Elac Debut f6 + CA CXA60 czy to dobre połączenie


Mateusz_68812

Rekomendowane odpowiedzi

WItam, od długiego czasu szukam zestawu stereo do ok 6000. Mieszkam w Niemczech i tutaj w okolicy jest problem z odsłuchami, bo jak mają np wzmacniacz, to nie ma akurat kolumn. Muzyki słucham głównie elektronicznej, rap, pop, trochę rock więc kolumny powinny być uniwersalne. Jednakże najbardziej zależy mi aby bas schodził nisko, a nie łomotał. Z opinii w internecie wybrałem kolumny:

ELAC Debut F6

Wharfedale Diamond 240 (lub 250)

Dynavoice Definition df-6 ( albo df-8 tylko obecnie jest dość spory problem z dostępnością w DE)

 

Wzmacniacze, które zwróciły moją uwagę:

Cambridge Audio CXA60 (do kupienia za 699 euro)

ROTEL RA-12

ewentualnie Nad 368 (cena trochę wysoka) lub Nad 356 + jakiś budżetowy DAC

 

Proszę o porady jakie zestawienie było by optymalne. Z tego co się zorientowałem to nad nie bardzo do Elac f6 bo oba grają nisko?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych Elacków najlepiej Rotel ra12 albo Arcam a19

Dziękuję za opinię, mam właśnie możliwość do kupienia rotela ra12 w cenie 600 euro (zwrot od klienta) ale normalnie przysługuje gwarancja 2 letnia, a po rejestracji do 5 lat. Bądź używkę 2 letnią z gwarancją do pazdziernika 2021 za 420.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rotel był fajny. Już jest wycofany ze sprzedaży. Może w NRD jest jeszcze dostępy ale Arcam jest lepszy. Jak będziesz miał okazję to przetestuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rotel był fajny. Już jest wycofany ze sprzedaży. Może w NRD jest jeszcze dostępy ale Arcam jest lepszy. Jak będziesz miał okazję to przetestuj.

Na święta będę w Polsce, więc myślę, że coś się uda posłuchać- zwłaszcza, że w Polsce jest na prawdę spory urodzaj sprzętu- czego niestety w Niemczech nie ma. Np Paradigm praktycznie nie istnieje- niestety, bo słyszałem wiele dobrych opinii na ich temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj w ciemno i nikogo nie słuchaj. Chcesz wydać pieniądze i mieć z tego przyjemność. Te kolumny są popularne i z odsłuchem nie powinno być problemu. Rotel, CXA60 i Arcam a19 są też łatwo dostępne. Umów się gdzieś na odsłuchy i wybierz to, co Tobie najbardziej odpowiada.

Kupisz w ciemno potem będziesz bawił się w odsprzedawanie.

Myślisz że ten kto udzieli tutaj Tobie rady przesłuchał te wszystkie zestawy, ma podobny gust jak Ty i dokona za Ciebie wyboru który Cię usatysfakcjonuje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widze nic specjalnego w A19. Ale może może. Akurat F6 dobrze mi brzmiały z CXA60 i CXA80 które można mieć dużo taniej.

Niemcy są skłonni do negocjacji czy nie?

Jak nie to pisz do nas i załatwimy jeszcze wysyłkę.

A jak są to obstawiał bym faktycznie Rotela, Audiolab 8300A?

 

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widze nic specjalnego w A19. Ale może może. Akurat F6 dobrze mi brzmiały z CXA60 i CXA80 które można mieć dużo taniej.

Niemcy są skłonni do negocjacji czy nie?

Jak nie to pisz do nas i załatwimy jeszcze wysyłkę.

A jak są to obstawiał bym faktycznie Rotela, Audiolab 8300A?

 

Piotrek

 

Co do CA CXA60 na tą chwilę jest nówka za 699 euro, czasem trafi się zwrot od klienta za jakieś 630 -

Rotel w cenie 600 zwrot od klienta 5 lat gwarancji jak na nowy więc na +

Arcam A19 a cenie 619

Co do negocjacji cen raczej niewiele sklepów to oferuje ale się zdarza. Jednak ceny się tu wahają i trzeba po prostu obserwować i czekać na tzw okazję :)

Co do zakupu w PL to niestety Elac raczej odpada, bo po konsultacji z przedstawicielem zasugerowali kupno w Niemczech gdyż jest też możliwość rejestracji produktu i otrzymania gwarancji 5 lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debut F6 dobrze brzmią z Rotelem A12 https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/a12.html a jeszcze lepiej z A14 https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/a14.html

To fajne połączenie z solidną podstawą basową i dobrą dynamiką.

 

Zapraszamy na odsłuchy.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.