Skocz do zawartości
IGNORED

Dylemat - wybrać stereo czy kino domowe, wzmacniacz, kolumny


Adam Ziarko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Jeślibym założył temat w niewłaściwej kategorii to z góry przepraszam.

 

Potrzebuję porady kogoś kto siedzi w temacie, a mianowicie, w przyszłym roku urządzam swoje mieszkanie i od długiego czasu myślę nad wyborem audio, doborem wzmacniacza i dodatkowego sprzętu....

 

1. STEREO CZY KINO DOMOWE?

 

Zastanawiam się czy pójść w stereo i zakupić lepsze kolumny czy iść jak dotychczas w kino domowe. Dotychczas korzystałem z zestawu 5.1 zarówno w swoim pokoju jak i w salonie, na dole w salonie yamaha rx-v473 z zestawem 5.1 jamo s606, na górze kolumny m-audio HRS-65 z Denon AVR-1306. Znajomy proponował pójście w stereo i zakupienie lepszych kolumny, przykładowo Vienna Acoustics Mozart Grand SE (używane oczywiście, na nowe mnie nie będzie stać). Tylko wtedy jaki wzmacniacz ? Ile to będzie kosztowało ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tylko przy zdecydowaniu się na sprzęt stereo nie wiem jak rozwiązać temat oglądania filmów, podłączenia dekodera tv, odtwarzacza sieciowego. Co z głośnikiem centralnym który tyle daje w filmach ?

 

A może lepiej monitory podstawkowe ?

 

2. Przeznaczenie sprzętu

 

W mieszkaniu głównym przeznaczeniem tego sprzętu byłoby słuchanie muzyki: głównie Jazz, Funk, Klasyka, Latino, Fusion-Jazz, Elektronika, trochę Rock i reszty świata. Dodatkowo - oglądam też często filmy, ale o tym w kolejnym podpunkcie. Sprzęt służyłby również do podłączenia cyfrowego piana. Zależały mi również bardzo na opcji którą oferuję Yamaha - jest to MusicCast. Sterowanie muzą z iPhone w sypialni, salonie i łazience brzmi świetnie. Nie wiem czy podobną technologię oferuję inni producenci.

 

3. Filmy, dekoder, telewizor...

 

Myślę również jak rozwiązać problem techniczny odtwarzania filmów w dobrej jakości (w 99% jest to .mkv z dźwiękiem dts) pobranych na komputer. Znalazłem, wydaje się, świetną opcję, multimedialny odtwarzacz sieciowy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dysk twardy , wszystko podłączone pod router, komputer podłączony po kablu do routera, dźwięk może pójść po światłowodzie do wzmacniacza, a obraz po HDMI prosto do telewizora.

 

4. Przestrzeń - schemat pokoi

 

Zrobiłem profilaktycznie instalację kablową i pociągnąłem kabel 2x1,5mm do głośników efektowych za kanapą na ścianie.

 

W całym mieszkaniu jest podwieszony sufit wypełniony wełną 10cm oraz matą termiczną. Ściana zaznaczona na zielono jest zrobiona, od strony salonu, z podwójnej płyty regipsowej, potem jest wełna 10cm, płyta regipsowa, następnie będzie głęboka na 65cm szafa wypełniona ubraniami. W salonie będą panele. W miejscu kanapy i stolika chcę dać duży dywan. Pomieszczenie wydaje się być chyba całkiem ok dla akustyki ?

 

post-69346-0-59734700-1513545351_thumb.jpg

 

 

Proszę o pomoc z odpowiedzią na wszystkie pytania !

 

Pozdrawiam,

Adam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.