Skocz do zawartości
IGNORED

Stereo do 5000zł, specyficzne wymagania.


nowart

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Jako, że całkiem niezły zestaw komputerowy Teufel wyzionął ducha a zestawik stereo pod tv w postaci starszego Pianocrafta nie daje rady proszę o rady i podpowiedzi bo czytam, kształcę się, niemal doktoryzuję w temacie od paru miesięcy i ... już nic nie wiem :) Ale do rzeczy.

Mój niewielki pokoik to niespełna 3m na 5m. Obecna yamaha stoi pod ścianą, otoczona po bokach z jednej strony również ścianą, z drugiej starym, zabytkowym piecem kaflowym stąd brak miejsca na zbyt dużą przestrzeń dookoła głośników. Stoi oczywiście na komodzie o szerokości 130cm i tu kolejny problem z niemożnością rozstawienia go w innym, szerszym miejscu. Nad tym wszystkim wisi 42" TV co też ogranicza w zasadniczy sposób możliwość wyboru jakiś nader wysokich i szerokich kolumn. To problemy związane z miejscem i usytuowaniem zestawu. Stąd też rozglądam się za głośnikami raczej niezbyt dużymi choć sami rozumiecie, w pogoni za dobrym dźwiękiem i sprzętem na lata jakieś kompromisy wyrzeźbię, czy to podwyższenie tv na wieszaku czy to obniżenie komody... tu jestem w miarę elastyczny :)

 

Kolejna sprawa to wymagania sprzętowe. Do używanego kompletu należy jeszcze laptop służący również jako centrum multimedialne i ps4 syna, wszystko to jednak idzie po hdmi do tv a do obecnego pianocrafta podłączony mam w zasadzie tylko owy tv po chinch. Zatem jakiś zaawansowany ampli z masą wyjść, kanałów, rzędami hdmi w zasadzie nie jest mi potrzebny bo oba urządzenia i tak idą do TV.

Podstawowym wymogiem to sieciowość sprzętu, gdyż głównie używam spotify, może przesiądę się na Tidal skoro będzie oferował słyszalnie lepszą jakość dźwięku. Do tego oczywiście obszerna biblioteka muzyki we flac, którą to rówież, siedząc przy umiejscowionym na drugim skraju pokoju komputerze stacjonarnym, chciałbym odtwarzać bez jakiś większych strat bezprzewodowo. Tutaj niestety moja wiedza na temat hierarchii w jakości przesyłanych bezprzewodowo plików się kończy, w salonie usłyszałem, że najlepszą jakość dzierży póki co yamaha ze swoim MusicCastem ale to wiadomy salon i wszyscy wiemy, czego są dystrybutorami zatem otwarty jestem na sugestie.

 

Początkowo zerkałem w stronę ampli stereo jak 602, różne modele onkyo czy pioneera, w miarę czytania apetyt się pogłębia i coraz częściej wzrok ucieka w kierunku nowej 803 a skoro to kwota już oscylująca w granicach 3000zł to myśl wraca do źródeł i zacząłem dumać, czy nie lepszym i zdecydowanie tańszym rozwiązaniem nie będzie dobry wzmacniacz stereo, chętnie coś nowego z DAC, żeby podpiąć też bezpośrednio laptopa stojącego obok, a do tego dokupić małą kosteczkę yamahy za ok 600zł dającego pełną sieciowość i bezprzewodową obsługę. Fajnie mieć wszystko w jednym kawałku ale skoro taka chwalona yamaha 501 / 701 za 1500/2100 zł, do tego w.w. 600zł za sieciowość to za ok 2-2.6 tys mam to samo a z bodaj lepszą jakością dźwięku...

 

Muzyka - słuchamy w domu niemal wszystkiego, od muzyki klasycznej, filmowej po ogólnie pojęty pop i rock. Co do wymagań, Bogu dzięki jestem raczej człowiekiem, któremu może i słoń na ucho nie nadepnął, mam wyostrzony słuch, wkurzają mnie szumiące wentylatory, piszczące cewki w zasilaczach czy mojej plazmie jednak przed wieloma laty, kiedy to wchodząc coraz głębiej w tematykę sprzedałem swój całkiem spory i dobry zestaw stereo, podłogowe kolumny, stwierdziłem , że zacznę słuchać muzyki nie sprzętu, bez jakiś cudactw z opisów i obszernych recenzji... no sami wiecie do czego to zmierza :) Chyba to wyparłem, może na starość ogłuchłem i dziś na porównaniu nie słyszę różnicy między wzmakiem stereo o ampli stereo, nie słyszę jakiś różnic między focalem arią a silverami 2 poza ogólnikami, że tam lepsza średnica, tam inne wysokie czy głębsze niskie. Chciałbym sprzęt wydajny, dobry również do cichego słuchania. Z racji posiadania naprwdę przyzwoitego zestawu niemieckiego Teufela z subem przywykłem do niskiego zejścia więc i takowe byłoby mile widziane bez dokładania subwoofera bo nie ma na to miejsca pod tv. Tym bardziej, że i film na tym sprzęcie się w domku ogląda. Fajnie, gdyby wylot BR był na froncie, choć jeśli zatyczka na tylny BR jakoś rozwiązuje problem bliskości ściany to też nie jest to priorytetem. Zatem nie wymagam jakiś nie wiadomo jakich cudów zwłaszcza, że akustyka i problem z ustawiniem głośników w pokoju nie pozwoli mi na jakiś rozmach choć zakup ma być przyszłościowy, może warunki wkrótce się zmienią i nie chciałbym w większym pokoju zmieniać znów zestawu na kolejny. Chcę kupić raz a dobrze :)

 

Może być to w ostateczności sprzęt używany zatem i pułap cenowy może być katalogowo wyższy. jednak można natrafić na tak dobre promocje, że używki w ostateczności bo często bywają droższe od nowych, jak choćby takie silvery 2, które można kupić w sporej przecenie jak tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) czy wiele innych zestawów promocyjnych, wyprzedaży zatem co nowe to nowe.

 

Wybaczcie przydługawy wstęp, lubię dobrze zbadać temat przed wydaniem ciężko zarobionych pieniędzy.

Z góry serdecznie dziękuję za kilka słów wsparcia i porad, naprawdę tego potrzebuję, sądziłem, że sam uporam się z problemem lekturą ale głowa mi już pęka ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ciężko zarobione, polecam oglądanie każdej złotówki kilka razy, zanim co :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

relacja jakości do ceny nie do pobicia, a ciężko o BR z przodu, bo co do MA S2 to jest

dobry monitor, ale pięciokrotnie droższy, ale czy tyle razy lepszy ? Zresztą rzecz gustu.

Połowę jak zwykle płacisz za samo logo.

Co do tematu BR - znamy szerokość komody, ale istotna bardziej jest jej głębokość.

Przy BR z tyłu musi być 8 -10 cm luzu. Szczególnie, jeśli stoją blisko rogu, a to najgorsze miejsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie mieć wszystko w jednym kawałku ale skoro taka chwalona yamaha 501 / 701 za 1500/2100 zł, do tego w.w. 600zł za sieciowość to za ok 2-2.6 tys mam to samo a z bodaj lepszą jakością dźwięku...

To mniej więcej odpowiada temu, co siedzi w środku Yamahy R-N803, tyle że 803 ma dodatkowo system korekty akustyki, zwrotnicę do subwoofera (chyba) i cyfrowy loudness. No i radio FM+DAB, ale to zastępuje dzisiaj Internet. IMHO jeżeli chcesz trochę zaoszczędzić, to nie patrz na sprzęt stereo, bo ten jest nieuzasadnienie drogi. Odpowiednikiem tego kompletu w KD byłaby np. Yamaha RX-V681. Główne różnice względem 803 byłyby takie:

- prostsze końcówki mocy z pojedynczymi parami tranzystorów mocy na wyjściu,

- normalna obsługa HDMI, czyli wspólny pilot dla urządzeń, automatyczne włączanie i wyłączanie urządzeń, automatyczne przełączanie między głośnikami TV i amplitunera itp.

- możliwość konfiguracji systemu korekty akustyki - charakterystyki, częstotliwości podziału,

- obsługa formatów wielokanałowych, czyli np. nawet na głośnikach stereo możesz regulować głośność dialogów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Yamahę rn 602 - 2 miesięczną, myślę że bez problemu zaspokoi dobre kolumny podstawkowe których szukasz. U mnie grają z nią b&w 683 s2 z zestawu za 5999 z top hifi i przy dużych głośnościach ampli potrafi się wyłączyć (b&w są bardzo wymagające i schodza do 3 omów). Dźwięk mimo wszystko jest niezwykle czysty przy małych i dużych głośnościach a ampli funkcjonalny . Chcesz to odprzedam CI 602 a wezme sobie 803 (tylko i wyłącznie ze względu na to że muszą uciągnąć b&w na 36 m2 - 602 ma 2x80w przy 8 omach a 803 2x160w).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popej - dzięki za odpowiedź, wiem, że jesteś wielkim orędownikiem systemów KD, jest to też jakieś wyjście tylko, że ja tego nawet w 10% nie wykorzystam a jakoś stary dinozaur ze mnie wychodzący z założenia, iż im coś bardziej proste, mniej skomplikowane tym trwalsze. No bo na co mi ta "normalna obsługa hdmi" jak ja nie mam co pod nie podłączyć? Obok będzie PS4 i laptop. Czym będę sterował "wspólnym pilotem"? Po co mi "automatyczne wył/wł. urządzeń"? Sorry, nie znam się na tych nowinkach ...

 

dugigo - dzięki, juz miałem kilka okazji na portalach zakupić te ampli za ok 1500zł za niemal nowe, na gwar. urządzenia ale jakoś wolę wpierw zasięgnąć rady u speców. Napisz co i za ile na pw jeśli masz ochotę.

 

Bardzo proszę o dalsze podpowiedzi, chłonę wiedzę jak dziecko :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok będzie PS4 i laptop

Oba mają wyjścia HDMI. Pewnie teraz podłączasz do TV a możesz podłączyć do amplitunera. Trochę korzyści użytkowych z tego też będzie.

 

Czym będę sterował "wspólnym pilotem"?

Np. pilotem od TV możesz sterować głośnością amplitunera.

 

Po co mi "automatyczne wył/wł. urządzeń"?

Włączasz TV, to włącza się amplituner i dźwięk idzie przez amplituner. Jak wyłączysz amplituner, to TV automatycznie przełączy dźwięk na własne głośniki. Niby drobiazg, ale bez HDMI taki proste czynności wymagają 2 pilotów albo i przeglądania menu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być propozycja może zbyt tania jak na zaproponowany budżet ;-)

Może tylko trzy elementy: klocek wzmacniacza i dwa klocki kolumn.

Amplituner, co prawda, ale grający np. ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a do niego kolumny choćby Indiana Line Tesi 260, Heco Aleva, Magnat Quantum 673 czy Shadow 203,

albo Focale 706 bo innych nie chce mi się wyliczać.

Marantz jest nieźle wyposażony, ma moc aż nadto wystarczającą na ten metraż,

a poza tym nie zajmuje tyle miejsca; nawet mniej od kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy dużych głośnościach ampli potrafi się wyłączyć (b&w są bardzo wymagające i schodza do 3 omów)

Zmniejsz impedancję w ustawieniach wzmacniacza i powinno być ok,

Chcesz to odprzedam CI 602 a wezme sobie 803

Szkoda że go nie ogłaszałeś 2 tyg. temu :)

 

To może być propozycja może zbyt tania jak na zaproponowany budżet ;-)

Może tylko trzy elementy: klocek wzmacniacza i dwa klocki kolumn.

Amplituner, co prawda, ale grający np. ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a do niego kolumny choćby Indiana Line Tesi 260, Heco Aleva, Magnat Quantum 673 czy Shadow 203,

albo Focale 706 bo innych nie chce mi się wyliczać.

Marantz jest nieźle wyposażony, ma moc aż nadto wystarczającą na ten metraż,

a poza tym nie zajmuje tyle miejsca; nawet mniej od kolumn.

Ładnie i czysto grający amplituner, słuchałem go na dali spector 6 ale autor lubi bas

przywykłem do niskiego zejścia więc i takowe byłoby mile widziane bez dokładania subwoofera bo nie ma na to miejsca pod tv.

no i tu jest słabiej z tym marantzem, porównując do większych wzmacniaczy/amplitunerów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Z seria Melody od Marantza nie poprawisz brzmienia obecnego Painocrafta. Nie oszukujmy się.

Jeśli miała by być znacząca poprawa musiał by to być przy najmniej amplituner pokaźnych/klasycznych rozmiarów. Tu model Yamah RN602 jest odpowiednim modelem. Także tańszy Pioneer SXN30 lub jednak sporo droższa Yamaha RN803D.

Co do samych monitorów Silver2 czy też nowsze Silver 100 ciekawe kolumny. Jasne, twardo grające z dobrym niskim basem.

Jako alternatywę polecam sprawdzić Polk audio Rti A3 oraz Heco Celan GT302.

 

W razie wszelkich pytań lub wycen zapraszam

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najkorzystniej byłoby Ci podłączyć laptop do przetwornika DAC USB, a potem wzmacniacz.

https://sklep.rms.pl/nuprime-udsd-u-dsd-biurkowy-przetwornik-dac-usb-384-dsd256-ze-wzmacniaczem-sluchawkowym-i-wyjsciem-liniowym

https://sklep.rms.pl/onkyo-a-9030-a9030-wzmacniacz-zintegrowany-stereo-65w

https://sklep.rms.pl/pioneer-a-30-a30-wzmacniacz-zintegrowany-stereo-70w

 

To jest najprostsza droga do bardzo wysokiej jakości dźwięku, jeśli skorzystasz na laptopie z odtwarzacza / pluginu ze sterowaniem ze smartfona. Z monitorów, które są skuteczne i maja dużo basu to jest problem, bo duża skuteczność i duży bas to przeciwieństwo typowych monitorów. Rozsądnie byłoby wziąć mniejsze podstawki i uzupełnić je subwooferem np

https://sklep.rms.pl/polk-audio-rti-a1-rtia1-kolumny-podstawkowe-surround-2szt

https://sklep.rms.pl/polk-audio-dsw-pro-440wi-dswpro440wi-180w-aktywny-subwoofer-8cali

 

I do tego kable głośnikowe made in Poland - Melodika Purple Rain lub Gunmetal

https://sklep.rms.pl/melodika-mdsc2525-przewod-glosnikowy-ofc-4n-2x2-5mm2-o-dlugosci-2-5m-2szt

https://sklep.rms.pl/melodika-mdsc2525g-gunmetal-przewod-glosnikowy-ofc-4n-2x2-5mm2-o-dlugosci-2-5m-2szt

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przeskok to najlepiej pójść w amplituner sieciowy np. yamaha R-N602 https://www.tophifi.pl/stereo/amplitunery/yamaha-r-n602.html albo wzmacniacz z oddzielnym odtwarzaczem sieciowym np Yamaha A-S501 i WXAD-10 https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/yamaha-a-s501-wxad-10.html

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję przedmówcom za rady.

 

Pytanie najważniejsze - gdybym zdecydował się na amplituner (stereo czy kd) to chciałbym jednak mieć możliwość przesyłania do niego muzyki z kompa stacjonarnego w jak najlepszej jakości. Oczywiście bezprzewodowo. Który system zapewni mi najlepszą jakość muzyki przesyłanej najczęściej w bezstratnych plikach flac ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie urządzenia Yamaha z systemem MusicCast nie będą mieć z tym problemu. Udostępnisz pliki w sieci i będziesz miał do nich dostęp. Dotyczy to również plików tzw. "gęstych" czyli np.192Khz

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy. W amplitunerach masz dlna. Udostępniasz dysk i po prostu amplituner to ściąga tyle. Kwestia obgadana i wprowadzona do użytku kilka lat temu. Nie trzeba mieć specjalnego modelu.

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.