Skocz do zawartości
IGNORED

Prosze o opinię zetaw audio


Alice

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne w ten sposób odreagowujemy sobie zawód wynikający z umiarkowanego zainteresowania tematem naszych własnych partnerek życiowych ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakże celna lolo.

Aż sam się zastanawiam czy się nie podpisać np Georginia.

Ale to nie w moim stylu - jak ktos będzie chciał to mi odpowie, jak nie to trudno, będę musiał sobie jakoś z tym poradzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PauluS --> Robson

(Konto usunięte)

Oczwiscie RV-226, ten nizszy model. Przepraszam za pomylke symboli, ale w trakcie roznych poszukiwan, juz te numerki sie bardzo myla. O 233 w sklepie mi mowili ze bedzie i ze moge oczekiwac swietnych rezultatow :-) taaa, posluchamy zobaczymy (a raczej uslyszymy). Ale bardzo bym chcial sie zachwycic. Naprawde. Czytalem twoja opinie i wydaje sie ze moze ten wyzszy model jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za wszystkie Wasze opinie. Nie skrywam, ze troche się balam, po poczatkowej ciszy, ze mój "problem" nie wzbudzi zainteresowania. Nie jestem audiofilką, ale cenię sobie dobrą jakość muzyki i wolę nie słuchać w ogóle niż na czymś co mnie razi. Mam w pewnym sensie komfortową sytuację, gdyż kupuję cały zestaw. Jesli nic sie nie zmieni to zapewne skoncentruję sie na Creeku, byc może A50iR, skoro jest mocniejszy. Słuchałam go z NADEM 541i a nie jak napisałam z 521i i bardziej podobał mi sie jednak z CD Creek 43. Dżwiek był znacznie pełniejszy i bardziej powietrzny. To znacznie droższy CD, ale chyba lepszy. Kolumny wciąż stanowią problem. Postanowiłam tez posłuchac Baltlaba. Oni daja 2-letnią gwarancję, ale mam pytanie - jak w praktyce wygląda serwis? Ponadto, jeśli moje muzyczne preferencje to jednak glównie muzyka powazna, jazz a jakieś metale i rocki to raczej na zasadzie impulsu chwilowego, niz trwałej fascynacji, czy to w jakis sposób wpływa na +- Baltlab /Creek. Słyszałam, że Baltlab ma lepszy bas, ale na ich stronie bas oceniony jest nie najlepiej. Dziękuję bardzo za wszystkie dotychczasowe opinie.

A wszystkim, których partnerzy nie rozumieją ich pasji życzę zmiany, gdyż piękno dzielone z kims rosnie. Ale prosze tez o zrozumienie, gdyz ciągłe poszukiwania moga być nużące a ponadto każda pasja mężczyzny wywołuje w kobiecie zazdrość i życzę Panom, by trwała ona jak najdlużej, oczywiscie manifestowana z umiarem ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PauluS -> Alice

(Konto usunięte)

Pozwole sobie raczej wspolczuc Tobie kupowania calego zestawu ;-) Ja staram sie dobrac wzmacniacz do kolumn i mnie glowa boli, a coz 4 elementy na raz.

Ale powodzenia w poszukiwaniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konstrukcyjnie creek przy baltlabie jest "cienkim bolkiem", creek to zgnilozielony wzmacniaczyk, baltlab to "wypas" w porownaniu do niego, od strony technicznej to urzadzenia z roznych klas jakosciowych, dzwiekowo zdaje sie tez, ja osobiscie baltlaba nie sluchalem bo w krakowie posluchac go trudno ( krakow to sklepowa "wiocha") ale znajomy po audioshow mial bardzo pozytywne wrazenia, wierze mu bo niejedego sprzetu juz "nasluchiwal", poza tym po dosc entuzjastycznej recenzji w "hi-fi" warto go posluchac, "hi-fi" - nie mylic z "hi-fi i stryjecki" - Pan Maciej co prawda tez dostal malego orgazmu przy jego recenzowaniu, ale jemu akurat nie wierze, jego orgazmy sa czestokroc "udawane", no coz -wydawaloby sie, ze ta przypadlosc spotyka tylko kobiety ale w magiczno-tandetnym swiatku audiofilskim wszystko jest mozliwe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dokonałem zakupu Baltlaba, był porównywany m.in. z Creekiem 5350 i moim

zdaniem jest znacznie lepszy tzn. gra czyściej, bardziej neutralnie i lepiej wybudowuje

głębie sceny. Bas i dynamika też nieco potężniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu nosze sie z zamiarem zakupu nowego sprzetu. ma on sluzyć jedynie do słuchania muzyki (kino domowe nie). Odsłuchałam już nastepujacych zestawów:

(1)Cambridge Audio A500 z Marantz CD, (2)Rotela 02 wz i CD, oba zestawy z kolumnami B7W 603.S3 oraz Trangle Zerius.

NADY jakieś, przepraszam ,to było w centrum handlowym, sprzet był nienagrzany i nie zrobił na mnie zadnego wrazenia

(3)Cambridge Audio A500 z D500, (4)ArcamA65, CD62 z kolumnamiAcoustic Energy Agis 3, System Audio Sa1230 Castle Stirling

(5)Creek 4330 z Eposem oraz z Avance Omega i Ypsilon.

 

Robiłam to w penych odstępach czasowych oraz w róznych miejscach stąd bezposrednie porównanie nie było możliwe. Słucham muzyki dosc różnorodnej - poważna, jazz, rock. Rockowej płytę wziełam tylko na 1 przesłuchanie, nie zauważyłam większej róznicy więc pózniej juz na niej nie testowałam.

 

Moje wrażenia są następujace:

Podobał mi się:

(1) chyba bardziej z Trianglami (bardzo dynamiczne aczkolwiek wysokie tony zbyt ostre czasem)

(4) z Castle Stirling, choć troche brakowało mi dynamiki

(5) z Avance , obie były dobre ale Ypsilon lepiej radziła sobiez wysokimi tonami

 

Byc może z powyzszych najbardziej podobał mi się Creek.

 

Lubię czasem słuchać głośno, pomieszczenie około 20m2 i Eposy wydały mi sie zbyt słabe.

 

Mam uprzejmą prośbę o opinię, co sądzicie o tych zestawach oraz zapytać czego mogłabym jeszcze posłuchać w ramach powyzszego sprzętu lub jakich modyfikacji warto by spróbować. Chce na całosc łacznie z kablami przeznaczyć około 9 000 zł. Opinia bedzie bardzo cenna, gdyż wybór ze względu na szeroką, ale bardzo rozproszoną ofertę jak również odmienne warunki odsłuchiwania jest dość trudny. Zastanawiam sie równiez nad odsłuchaniem Thuli.

 

Dziekuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie - 9kz to duzo kasy, zainteresuj sie polskimi wzmacniaczami - sa 2 ciekawe --baltlab i madral (pan z madrala kleci tez cedeki), oba za ok 3 kz a jakosc dzwieku o niebo lepsza niz cambridge i tanie rotelki z creekami, jesli nie boisz sie produktow made in poland radze zwrocic na nie uwage, mozna tez dostac z drugiej reki radmora amplifikatora (tez ciekawa konstrukcja), kolumny kup za ok 4 kz a cedeka za 2 kz , kabelki kupisz potem jak stwierdzisz co by tu doszlifowac w systemie, kolumny moga tez byc made in poland, zachwalaja tu (az zeby bola) paskudnie wygladajace hyperiony, sa tez audiwave (te akurat sa sliczne) i esy, z kolumn "ichnich" masz proaki, cabasse, jmlaby -- wszystko to dobre firmy i warto posluchac co zmajstrowaly, do 20 m radzilbym monitorki, z dobrym wzmakiem dostaniesz czarujaca przestrzen czyli kolumienki znikna, bedzie kontrolowany bas, bedzie detal, bedzie nastroj i duzo radochy ze sluchania muzy, z cedekow naprawde milo grajace zrodla robi rotel, z reguly graja dynamicznie i lekko "analogowo" co sie wiekszosci ludziom podoba, naprawde szkoda budowac system za 9kz na wzmakach typu cambridge czy creek 4330 - to klocki z bardzo niskiej polki i jak by nie graly dobrze nie wycisna pelni mozliwosci z udanych monitorkow za ,powiedzmy, 3 kz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za opinie. Juz myślałam, że nikt sie ie odezwie. 9k to niby duzo ale wszystko co wymieniłam tyle własnie około kosztuje. Nic z tego sprzetu mnie nie zachwyciło, najbardziej chyba Creek. Nie jestem wytrawnym audiofilem, co chyba widać z notki, ktorą umiesciłam, i to są moje pierwsze poszukiwania gdyz mój sprzet dotychczasowy sie sypie. Poczytałam tu mnóstwo opini na temat kolumn wzmaków itp. Jesteście wytrawnymi fachowcami, az czasem wstyd mnie ogarnia, że nie rozumiem o czym piszecie. Nie wiem gdzie szukac polskich, ale pofiltruje te stronę. Generalnie ze wszystkim czego słuchałam miałam problemy: zaden zestaw nie spełnil wszytkich wymagan:co do czystości góry, dobrego basu i stereofonii, jak również możliwości dobrego naprawde głośnego posluchania. Z sugestii sprzedawców mogłam odnieśc wrażenie, że za 9k nie mam co marzyc o takim sprzecie. Kiedy niektore zestawy sypaly się przy moim głośnym poziomie słuchania, żaden nie doradzil mi jakiej mocy wzmacniacza powinnam szukac, albo na co zwracać uwagę w zestawie, żeby to osiagnąć.

Poza tym nie sadziłam, że każdy element zestawu ma tak duze znaczenie i tak bardzo wplywa na inne, co jest nieco stresujace, gdyz wskazuje na wielosc kombinacji na ogół nieosiągalnych w jednym sklepie.

Zastanawiam sie nad tym Creekiem. Był też nowszy model, ale nie zauważyłam różnicy w brzmieniu na lepsze, moze jest mocniejszy ale nie wpadłam na to by sprzwdzić.

Jeśli możecie, proszę doradźcie z jakimi kolumnami by go jeszcze posłuchać. Proszę powiedzcie też co sądzicie o Arcamie i Thuli. A moze powinnam jakis inny wzmak obrac za baze. Zastanowie sie nad polskimi, ale nie wiem, czy uda mi sie do nich dotrzeć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Po pierwsze - spokoju. Wybor sprzetu to nie decyzja dozywotnia, jak po jakims czasie cos ci przestanie pasowac, wymienisz na inne i czesc. Poza tym, co do wczesniejszych rad: jest sporo polskiego dobrej klasy sprzetu, ale wezmy pod uwage, ze doradzamy osobie ktora moze nie chciec szukac po calej Polsce, za to moze. np. lubi miec blisko siebie sprawny serwis. O to zwykle latwiej z nieco bardziej masowymi produktami. A jezeli juz, to wydaje mi sie ze Baltlab moze byc najlatwiej strawna opcja - zadnych lamp, wszystko w jednym kawalku, sprawdzone i pozytywnie ocenione przez uzytkownkow i recenzentow. Ale on kosztuje zdaje sie ok. 4.5 tys, to troche sporo jak na zakladany poziom cenowy. A wersja z pilotem pewnie jeszcze drozsza.

Creeki zawsze byly dobrze oceniane. Glowna roznica miedzy stara 40-ka a nowa 50-ka jest, oprocz nowej obudowy, pilot w standardzie. Z czterdziestek miala go wersja SE. A pilot to niezla rzecz, dobrze moc sobie zglosnic podczas sluchania muzyki, a nie tylko biegac i biegac.

Jezeli kolumny Eposa wydaja ci sie za slabe do pomieszczenia 20 m, to ok. Nic na sile. Co do innych kolumn, to zarowno Stirlingi, jak i wymienione Triangle to b. dobry sprzet, wybierz co ci bardziej pasuje i juz.

Jesli idzie o odtwarzacz, bardzo bym ci polecal NAD 541i. Niedrogi, gra lepiej niz kosztuje. Sadzac z wpisow wielu tutaj kolegow, lepiej jest odbierany przez uzytkownikow od CA 500. Jesli zas mozesz wydac wiecej pieniedzy, niz te 2.5 kzl, Arcamy sa godna polecenia opcja, przy czym im drozszy, tym lepszy, jak to zwykle bywa. W ogole seria DiVA Arcama to ladne i solidne klocki.

Jak juz sobie wszystko dobierzesz, siadz i posluchaj, i zaleznie od rezultatow dobierz odpowiednie przewody polaczeniowe. Zreszta sadze ze sprzedawcy sami cos zasugeruja. Trudno gneralnie ufac ludziom zyjacym ze sprzedazy tego, co rekomenduja, ale np. Elektryczna Pomarancza sprzedaje kable Nordost Flatline, ktore sa calkiem calkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Chciałabym dodać, że słuchałam Creeka z CD NAD C3521i i bardziej podobał mi się z Creek Cd 43mk2. Czy wyższy Creek jest troche lepszy co do mocy? Przeczytałam tu tez ze ten wyzszy dobrze gra z ARCAM ALPHA 8SE i Tabletkami. Dotąd sądziłam, że cały zestaw jednego procudenta powinien byc lepszy niz po kawałku od innych, ale np.Cabridge Audio A500 słuchany z Marantzem Cd 6000 wydał mi sie znacznie lepszy niż z CA D500. Gdzie szukać Baltlab? ARCAM wydał mis ie troche agresywny i mniej przestrzenny od Creeka, ale może to kwestia innych warunków odsłuchu. Co o tym sadzicie. Przepraszam, ze troszke przynudzam na tak fachowym forum (coraz wiecej czytam i nabieram duzego szacunku dla forumowiczow).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Co do wyzszosci modeli - to zalezy. Jest model 50, ktory zastepuje wlasnie model 43 (nie jest od niego wyzszym modelem, tylko nowszym i nieco drozszym), oraz model 53, ktory jest wyzszy (i sporo drozszy). I ten 53 powinien miec wiecej wszystkiego, w tym mocy. Nie sluchalem go, ale wiem skadinad, ze np. "Stereophile" (USA) zaliczylo go z jakichs przyczyn do najwyzszej kategorii sprzetu (cat. A), razem z klockami kosztujacymi 10 razy tyle. Musial byc jakis powod.

A co do lepszego grania razem sprzetu z tej samej firmy, to mozna na palcach policzyc take, w ktorych rzeczywiscia tak to dziala. Mi w tej chwili do glowy przychodzi tylko brytyjski Naim Audio. A w reszcia - kombinuj sobie na zdrowie, i bierz co ci pasuje. Klocki jednej firmy dobiera sie glownie ze wzgledow wzorniczych (ladnie razem wyglada) i ergonowicznych (jeden pilot systemowy). Uff, co ja mam dzisiaj taki dzien na pisanie, jak rany...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Alice: mówisz, że bardziej podobał ci się Creek CD43mkII od NADa 521i, ale zwróć uwagę że Creek jest droższy 2,5 raza. Możesz go jsze trafić może na wyprzedaży w promocyjnej cenie, ale w tym przypadku jest to porówanie klocków róznej kategorii jakościowej. Koledzy mówili o NAD 541i (ok. 2200) bo to jest bardzo dobra propozycja w swojej cenie. Zgadzam się (bo sam mam).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja rada (zakladajac, ze caly sprzet bedzie kupowany jako nowy w sklepie)

jesli chodzi o zrodlo - NAD 541i lub CA D500SE - wg mnie 2 najlepsze CDki w cenie ok 2tys zł.

 

reszte pieniedzy przeznaczylbym na wzmak i kolumny. Tutaj duzo zalezy od Twoich preferencji. Z 9tys po zakupie zrodla zostanie Ci ok 7tys - wiec wybor jest spory. Koledzy podali wyzej kilka ciekawych propozycji. Zgadzam się, ze w tym przypadku warto zainwestowac w dobry wzmacniacz za 3-3,5 tys i porownywalne cenowo kolumny (sam bym tak zrobil majac taki budzet)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale chyba nie jesteś audiofilką, po prostu lubisz muzykę i chcesz jej słuchać z możliwie wysoką jakością. Dlatego rady, żeby kupować sprzęt a potem za parę miesięcy go wymieniać(patrz: józwa) - uważam za niedorzeczne. Ważne, by wybrać sprzęt, który gwarantuje sensowny serwis na przestrzeni kolejnych lat. Marki, które wymieniłaś dają taką gwarancję, baltlab – niestety nie... (recenzent „Hi-Fi i Muzyka” zwrócił uwagę na przeciętną jakość wykonania tego wzmacniacza). Wszelkie cudowne wynalazki są dobre i potrzebne – ale dla pasjonatów... Audiofilizm to choroba, więc nie słuchaj sekciarzy...

Jeśli najbardziej podobał Ci się zestaw NAD + Creek to znaczy, że to sprzęt dla Ciebie. Niestety seria 43(ta czarna) już wyszła z produkcji, więc trzeba się śpieszyć. (w Warszawie nie można już ich kupić). Nowa seria 50(srebrna) jest wyraźnie droższa(komplet CD+ wzm. kosztuje ok. 7000 zł). Radzę też posłuchać Avance Dana zamiast Epsilonów. Cena podobna – a jakość dźwięku i wykonania dużo lepsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do różnic między Creekiem 4330 i 50, to ta nie sprowadza się wyłacznie do pilota. 50 jest nową wersją modelu 4330SE, który uchodził za najlepszy wzmacniacz w historii firmy. Moc jest większa o 10 W, prócz tego lepsze zasilanie i wyższa wydajność prądowa daje wiekszą swobodę przy wyborze kolumn. Słuchałem 50 w ostatni piątek i uważam, że to maszyna lepsza zarówno od modelu 4330 jak i od 5350SE(za 4900 zł).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Bez przesady. Nie chodzilo mi o zachete do ciaglych wymian, tylko ze zakup sprzetu audio nie jest sprawa na miare np. traktatu akcesyjnego, i jak cos sie z czasem nie spodoba, zawsze mozna poprawic, i swiat sie od tego nie zawali. Jest jeszcze takie cos, ze do posiadanego sprzetu przyzwyczajamy sie z czasem, i jezeli gra generalnie dobrze, stopniowo zaczyna sie go coraz bardziej lubic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatnią opinią się zgadzam. Co do "traktatu akcesyjnego", adiofilskie fanaberie to przy tym betka. Wydawało ci się, że kupiłeś lampiaka a tu się okazuje, że to pięciokanołowy amplituner AV i - żeby zadziałało - trzeba dokupić specjalny zasilacz za drugie tyle... ale za to dostajesz zestaw karaoke(czy jak mu tam) gratis, tyle że ten wymaga dodatkowych dwóch zasilaczy... Jednak liczy się tylko to, że jesteś członkiem elitarnego Klubu Posiadaczy Wielokanołowych Amplitunerów, roczna składka to równowarstość całego twojego zestawu+ samochód i AGD, sprzedajesz to wszystko, żeby się spłacić - ale wiesz, że nie było innej alternatywy... Przecież nie chcesz słuchać sprzętu marki PRIBOJ!

PRAWDZIWI POLACY SŁUCHAJĄ TYLKO MONO!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Podobno Priboje calkiem ciekawe bywaly. Ale to jeszcze musialby byc amplituner, z zafiksowana na stale tylko jedna stacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swej strony moge doradzic posluchanie monitorkow Vienna Acoustics Haydn. Jesli nie masz scisle sprecyzowanego brzmienia ani rodzaju muzyki - to te kolumny powinny cie bardzo zainteresowac. Z tego co ostatnio widzialem ich cena to ok 2500 i choc wydaja sie bardzo male to z pewnoscia cos w nich drzemie ( zreszta jak we wszystkich konstrukcjach VA - male a buczy;-)

Takich sprzedawcow o ktorych piszesz to powinni zamykac albo chocby wywalac z pracy!! Stwierdzanie ze za 9 tys nie mozna skompletowac przyzwoitego sprzetu mnie rozsmiesza do rozpuku - no tak ale trzeba by sie znac chocby na tym co sie ma w sklepie, a to juz za duze wymagania. Tacy sprzedawcy potrafia tylko zarzucic tysiacami niepotrzebnych technicznych pierdulek i tyle. Nie wierz im i z pewnoscia zgodza sie grupowicze ze za takie pieniadza spokojnie mozna czegos samemu poszukac.

Ze wzmacniaczy za ok 3 tys to ostatnio sluchalem Vincenta 233, ktory mi sie niezbyt podobal ALE sluchalem go w polaczeniu z podlogowcami Dynaudio 0 wiec wlasciwie taka opinia na nic ci sie zda (jesli jestes zainteresowana szczegolami to patrz moj post Nad vs Vincent)

*****

Pozwole sobie skomentowac przedmowce - akurat sluchalem podlogowcow ESY Ostinato2 + AA donizetti + monobloki tej firmy (zestaw za 10tys) no i musze przyznac ze jak dla mnei to tragedia za ta cene ( 4300 na stronie producenta) -brak zupelny basu, wlasciwie to troche srednicy i przerazliwa gora. Pisze tak autorytatywnie (przepraszam) bo tak zle grajacego polaczenia za taka kase nie slyszalem ( to przyklad w odwrotna strone ze zle dobrane komponenty za duze pieniadze nic nie znacza). Ale na pewno warto sprawdzic choc wydaje mi sie ze za ta cene (ok 3-3.5 tys) to znajdziesz kilka fajnych kolumienek (nie bede podawal modeli bo innych monitorow nie znam z autopsji).

owocnych poszukiwan.

P.S. Acha, z wlasnych ostatnich doswiadczen - musisz niestety sie zdecydowac na jakis komponent i do niego dobierac po kolei reszte, jak bedziesz zaglowac miedzy 16-toma ukladami komponentow to ...bedziesz wiedziala mniej niz na poczatku ( ale to oczywiste, przepraszam za ta sugestie :-)

P.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak dalej a Alice nabierze pewności, że ludzie dzielą się na audiofili i na tych co po prostu lubią muzykę i chcą jej słuchać z możliwie wysoką jakością :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.