Skocz do zawartości
IGNORED

Prosze o opinię zetaw audio


Alice

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zbig do Alice

(Konto usunięte)

A może Dynaudio Audience 52, do tego solidny wzmacniacz, np.Primare I20 albo Rotel RA1060, plus cd za ok. 2 tys. zł?

 

Inna wersja, mniej audiofilska, to cd i wzmacniacz za 2-2,5 tys. zł każdy, np. Rotel, NAD, Vincent i do tego podłogowe głośniki za 3-4 tys, łatwe do wysterowania i o sporej efektywności. Będzie dynamicznie, jak trzeba to głośno ale nieco mniej wyrafinowanie.

 

Co do Thule, to jest to solidny sprzęt, wyposażony w znakomitą cyfrową regulację głośności i ze wspólnym pilotem. Brzmienie nieco przyciemnione. Za zestaw CD100 plus IA60 zapłacisz 5500 zł. Ciekawe co by dało zestawienie go z Triangle Zephyr albo JM Lab Cobalt 806, które brzmią podobno raczej jasno. W sumie wychodzi prawie 9 tys., więc razem z kablami budżet zostanie nieco przekroczony. Ale całkiem przyzwoite Cordiale czy DNM Resony nie kosztują dużo.

 

Nie kupuj wszystkiego naraz. Ja preferuję najpierw zakup wzmacniacza i cd. Potem można łatwiej dobrac głośniki tak, aby dobrze pasowały i do elektroniki i do pomieszczenia.

 

W przypadku wyrobów importowanych pośpiech jest chyba niewskazany - zakładam że po pozytywnym wyniku referendum złotówka się wzmocni. Jednocześnie nadejdzie lato, a wraz z nim promocje mające podtrzymać malejącą sprzedaż. Chyba, że wybierzesz sprzęt, którego cena jest przeliczana na złotówki ze słabego obecnie dolara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej dochodzę do wniosku, że trzeba być dziewczyną, aby wyzwolić w forumowiczach taką chęć pomagania :)))) Podczas gdy nowo-przybywający często są odsyłani do wyszukiwarek tu mamy do czynienia z jakże godną pochwały erupcją dobrej woli. Nie żebym chciał zaczynać jakąś dyskusję - niedaj Boże awanturę. Poprostu obserwacja.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 33 lat później...

Witam. Zawiesiłam inny sprzet do czasu odsłuchania baltlaba. I co?. Strona jest, telefony są, na ogół wszystkie wyłączone. Umówiłam się z panem, miał zadzwonić jak będzie sprzęt. Sprzęt się spóżnia, nikt nie dzwoni głucha cisza. Czy tak zawsze to wyglada? W iinym sklepie chciałam wypozyczyć sprzęt do domu. Nie można. Bo maja złe doświadczenia. Bo to i tamto. Jestem zniechęcona. Wydam te 9 k na kiecki albo rabarbar. Mam straszny humor. Czy tak to musi wyglądać, że nikomu nie zależy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Alice,

 

nie desperuj tak szybko:)

To taka troche polska rzeczywistosc. Na stronach www, reklamach gazetowych jest wszystko. Natomiast pozniej okazuje sie, ze na miejscu 3/4 towaru jest raczej wirtualna.

Oczywiscie nie neguje dobrej zabawy przy kupowaniu kiecek i innych takich.... Niemniej te w zgodzie ze sztuka bedziesz musiala za rok zmienic:) a klocki audio nie koniecznie. Powiem wiecej, posluza Ci zdecydowanie dluzej i dostarcza nie mniejszej frajdy. Ja bym na Twoi miejscu moze troche wyluskal jeszcze cierpliwosci. Gra jest warta swieczki. Oprocz Baltlaba mozesz jeszcze wesprzec polski przemysl za pomoca:

www.amplifikator.pl

 

pozdrawiam i zycze koncowego sukcesu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim mieście planujesz zakupy? O ile wiem, w Warszawie sprzęt do domu pożyczają - oczywiście za 100% kaucją - w "Hi-Fi Clubie" (ul. Kopernika) "Audiofilu"(ul.Boya) i "Audio-Forte"(ul. Rejtana). Chyba we wrzystkich można kupić Nada. Sprzęt pożycza też ponoć Audiomania(ul. 3 maja) gdzie kupić można Thule i Elaca. Ze "Studio-Pro" (to sklep firmowy dystrybutora Creeka) jest gorzej, ale jeśli zdecydujesz się na zakup Creeka, to - jako tzw. "dobra klientka" będziesz mogła pożyczyć kolumny... Jeśli chodzi o stolicę, największe buractwo panuje w "Top Hi-Fi" i - ostatnio - w "Elektrycznej Pomarańczy". Twoje doświadczenie z "telefonicznym" odsłuchem baltlaba potwierdzają, że to produkt dla garstki pasjonatów a nie dla "normalnych" melomanów, którzy chcą kupić produkt i mieć spokój...

Mam nadzieję, że jednak kupisz sprzęt, który pozwoli ci się cieszyć muzyką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbig > Alice

(Konto usunięte)

Tak to jest ze sprzętem, który ma tzw. uczciwą cenę w stosunku do jakości brzmienia i zastosowanych komponentów. Potem okazuje się, że w kalkulacji ceny zapomniano uwzględnić koszty marketingu, dystrybucji, sprzedaży, że o serwisie nie wspomnę. Ale niektórzy tutaj są oburzeni, że np. wzmacniacz za 10 tys. zbudowano z części wartych 1500 zł. Dla pewności doradzam kupowanie sprzętu firm, które są w sposób ciągły na rynku od powiedzmy 5 lat i nie zmieniają dystrybutorów jak rękawiczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Trzymaj sie Alice, i nie daj sie rynkowi. Rabarbar - niezla mysl, ale musialabys za te pieniadze zakupic cala furmanke, i potem eksportowac. Tutaj w UK nawet szanuja to warzywo, a bylem pewien ze takie nieapetyczne lodygi poza Polska nie maja wziecia. Z kolei dobra kiecka wyszlaby jedna. Trudna decyzja... Moze jednak pozostan przy sprzecie muzycznym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audioforte, HiFi Klub i Audiofila potwierdzam z autopsji. Top Hifi też jest ok, przynajmniej to na Andersa. Audiomania jest czynna w jakichś koszmarnych godzinach, w tygodniu do 17 a w sobotę w ogóle - dla mnie taki sklep jakby nie istniał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Rozgladalem sie za watkiem, pod ktory mozna by to podpiac, i padlo na Alice, bo kobieta jest. Mam nadzieje, ze uznacie to za ciekawe. Otoz wlasnie sprzedaje LP12 (wskutek przypadku mialem 2 sztuki), i kupujacy podal bardzo ciekawa przyczyne - otoz sam posiada Clearaudio Solution z ramieniem tangencjalnym, ktory zreszta bardzo lubi, ale jego zona jakos nigdy nie przyzwyczaila sie do obslugi tego typu ramienia. Zasugerowala mu, zeby byl przyzwoitym czlowiekiem, i sprzedal to plaistkowe swinstwo, i kupil takiego samiego Linna, jakiego ona ma we wlasnym systemie (ha!), i dopakowal go do mozliwie maksymalnej specyfikacji. Pierwszy raz stykam sie z problemami tego typu u pary, gdzie oboje zainteresowanych cierpi na muzyczno-sprzetowego swira. No i co panie i panowie? Marzy sie o takich partnerach, co? A jak zaczna nam sie wtracac w ulubione klocki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech, marzy mi sie taka Zona audiofilka, powaznie:) Pisze sobie z taka jedna, ale Ona to by wszystkie pieniadze na kable wydala i nie poddaje sie zadnym argumentom:) Ech, gazetki jej zrobily wode z mozgu troszeczke, szkoda...

To juz ktorys przypadek z kolei, ktory mi sie trafia przy okazji sprzedazy sprzetu i rozmow z przyszlymi wlascicielami lub bylymi:). Ludzie maja kable po 5 kzl, a kolumny za 6 (kilka podobnych przypadkow). Na sugestie, ze gdyby dolozyli do kolumn 4 kzl a kupili dobre kabelki z drugiej reki za 1kzl (moim zdaniem wystarczajace) odpowiadaja ze niby tak, ale zaraz potem dodaja ile to te kabelki im daly slyszalnej poprawy...Szkoda slow...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby prawda, że partnerka dzieląca tę samą pasję to skarb. Ale przykład dany przez józwę jest dla mnie przerażający !!! Jak pomyślę, że musiałbym wydać pieniądze na dwie sztuki LP12 (tudzież na resztę toru) to jeży mi sie resztka włosów na głowie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Tym niemniej, dobry material. Lepsza kobieta wydajaca na kable, niz mowiaca: przeciez przedtem tez mialam dobre, miedziane, z elektrycznego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.