Skocz do zawartości
IGNORED

Rozbudowa stereo o kino dla salonu 50 m2


Piter_kr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Aktualnie słucham głównie stereo (TIDAL z minix , CD, koncerty z BR) na zestawie: Audio Research VSi60 -napędza on Audio Physic Scorpio 25 i suba Velodyne EQmax ,pokój 50m2, zaadoptowany akustycznie.

Podstawa to dobry dźwięk stereo ale ze wzg na chęć posłuchania posiadanych koncertów BR ,które nagrywane są często w 5.1 myślę o rozbudowie o kino.

Mam zamiar dokupić:

1) amplituner z pre-out (jakiś co nie będzie zbytnio degradował frontów AP w stereo, może Onkyo RZ 820) i podłączyć do niego posiadany zestaw stereo. Ampli ma być dostosowany do projka 4k HDR min 2 wyjścia hdmi z hdcp2.2

2) satelity i centralny ,w przyszłości rozbudowa do Atmos 5.1.2 lub 7.1

Wszystko na 4 ohm

Kolumny mogą być używki , ampli nowe.

Z głośnikami mam największy problem.

Budżet do 6k

Będę wdzięczny za sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma to mieć ręce i nogi to centralny powinien byc równy klasie frontów i rownież Audio Physic. Satelity juz tak krytyczne nie sa.

Onkyo z serii RZ sa b. dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma to mieć ręce i nogi to centralny powinien byc równy klasie frontów i rownież Audio Physic. Satelity juz tak krytyczne nie sa.

Onkyo z serii RZ sa b. dobre.

Pewnie docelowo central będzie wysoki ale na początek chcę kupić docelowy ampli i w miarę jakieś używki kolumn satelity i central zakładając że wybiorę Onkyo RZ 820 to na te trzy używki ok 2 tys.

Zastanawiam się jeszcze nad Yamaha RX-A1070, ale czy warto do niej dopłacać ...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze nad Yamaha RX-A1070, ale czy warto do niej dopłacać ...?

W tej Yamasze dźwięk będzie bardziej gładki i szybszy, łatwiej dorówna klasie brzmienia osiągniętej przez wzmacniacz. Natomiast pomyślałbym o wcześniejszych modelach, odpowiednio RZ810/A1060, będą tańsze. A do Twojego metrażu, ile dołożysz funduszy na subwoofer, tyle się przyda, szczególnie do koncertów, więc nie może być po prostu duży, tylko musi być jeszcze szybki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo olewa systemy korekty akustyki, ja bym wolał sprzęt z Audyssey lub YPAO RSC. To znaczy np. Denon AVR-X3300W, AVR-3400H lub Yamaha RX-V781, RX-A870. Yamaha RX-A1070 jest bardzo ciekawa w specyfikacji ale prawdopodobnie ma stosunkowo wysoki poziom szumu na wyjściu. Nie wybrałby bez sprawdzenia w domu, czy to słychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej Yamasze dźwięk będzie bardziej gładki i szybszy, łatwiej dorówna klasie brzmienia osiągniętej przez wzmacniacz. Natomiast pomyślałbym o wcześniejszych modelach, odpowiednio RZ810/A1060, będą tańsze. A do Twojego metrażu, ile dołożysz funduszy na subwoofer, tyle się przyda, szczególnie do koncertów, więc nie może być po prostu duży, tylko musi być jeszcze szybki.

 

Dzięki za info. Suba już mam, Velodyne EQ-MAX 12, -w połączeniu ze Scorpio basu mi zdecydowanie wystarcza. Wiem że w tym budżecie nie kupię nawet dobrego centralnego ale będę polował na ciekawe używki.

 

Onkyo olewa systemy korekty akustyki, ja bym wolał sprzęt z Audyssey lub YPAO RSC. To znaczy np. Denon AVR-X3300W, AVR-3400H lub Yamaha RX-V781, RX-A870. Yamaha RX-A1070 jest bardzo ciekawa w specyfikacji ale prawdopodobnie ma stosunkowo wysoki poziom szumu na wyjściu. Nie wybrałby bez sprawdzenia w domu, czy to słychać.

 

A jak DENON 3400H zniesie 4 ohm?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon obsługuje 4Ohm, ma ustawienia dla impedancji 8, 6 i 4Ohm. Ale pewnie można też wycisnąć dużą moc z kolumn 4Ohm przy ustawieniu amplitunera na 8, tak jak to było w 3300:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można też wycisnąć dużą moc z kolumn

Piter szuka czegoś z preoutem ma już fajny wzmacniacz stereo nie musi aż tak cisnąć ( :

Ja po sobie powiem że warto inwestować w sprzęt arcama nie jest tania firmą lecz naturalnie gra bez podbarwień zwłaszcza jeśli chodzi słuchanie koncertów 5.1 chociaż przy filmie czy grze tez miło czuć powiew tej neutralności

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inwestować w sprzęt arcama nie jest tania firmą lecz naturalnie gra bez podbarwień zwłaszcza jeśli chodzi słuchanie koncertów 5.1

Po analogu czy przez HDMI? Może coaxial? Słuchałem Arcama 550 przez HDMI i określenie "brak podbarwień" po prostu do tego brzmienia ani trochę nie pasuje. Po analogu jest gładko, bardzo czytelnie, ze zmiękczeniem ataku dźwięku - dla mnie zbyt dużym zmiękczeniem (ono samo w sobie już odbiera naturalności), ale wiem, że niektórzy tak lubią, i nie sposób odmówić klasy temu brzmieniu (jak na amplituner). Natomiast po HDMI to jakieś nieporozumienie, jak za takie pieniądze zwłaszcza, bo wielokrotnie tańsza Yamaha 2050 czy Marantz 7010 po HDMI grał bardziej gładkim dźwiękiem, bez takich elektronicznych podbarwień i zniekształceń, a ten Marantz wręcz zagrał z lepszą dynamiką. Nie mówię oczywiście, że jest to klasa brzmienia jakiegoś Onkyo 656, ale jeśli w planie mamy podłączenie HDMI, to wielokrotnie taniej można mieć lepsze brzmienie. Zauważyłem, iż użytkownicy wcześniejszych generacji amplitunerów Arcama są bardziej zadowoleni z brzmienia. Z jakiego modelu Ty jesteś zadowolony?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak przeszło przez moje ręce kilka amplitunerów z drugiej reki może nie najnowsze modele ale wszystkie mimo że ogromne flagowce grały beznadziejnie nie po to ma takie nie inne głośniki żeby amplituner psuł cały efekt już w sumie przyzwyczajony do beznadziejności amplitunerów miałem tydzień jakiś wysoki model onkyo a tu niespodzianka płyta HDMI poszła się je.... no to dawaj zwrot gość miał akurat dostawę z Niemiec mówi żeby wziąć sobie na razie coś zanim zrobią z onkyo , patrze leży staruszek ARCAMA w fajnym stanie bez HDMI myślę no cóż w sumie nie jest mi to do szczęścia potrzebne zobaczymy jak takie jako niegdyś drogie nowe prymitywnie wyglądające badziewie gra ,

Przynoszę do domu podłączam i kopara opada gra jak zwykły stereofoniczny wzmacniacz co ciekawe dużo nie odbiegał jakościowo od advance acoustic map 305 którego miałem przyjemność porównywać miedzy innymi klonami krella i poza przedwzmacniaczem który był niespecjalny było prawie niezauważalnie , od tamtego czasu został i sobie gra na fronty na preoucie centralny tyły normalnie wszystko na optyku gry z kompa niestety analogiem ale i tak jest b fajnie , jestem mega zadowolony nie dość że gra jak chciałem to niecałego tysiaka tylko mnie arcam kosztował żyć nie umierać ( :

ustawień wystarczająco ma pomieszczanie mam dobrze przygotowane także nie potrzeba mi wynalazków technologicznych , co do tego 550 modelu który słuchałeś to aż mi się wierzyć nie chce może miał jakąś funkcje włączoną bo w tych nowych sprzętach to ustawień co nie miara

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, przy moich odsłuchach generalnie wszystkie amplitunery przez HDMI grały gorzej niż po analogu - źródłem było Oppo 105D. Najwięcej klasy z tego Oppo pokazała Yamaha A2050, nawet po analogu bijąc Arcama, po prostu najmniej zmieniając barwę, zatem ewidentnie granie Arcama 550 nawet w trybie direct nie było neutralne (przede wszystkim przez zaokrąglanie dźwięku), a co dopiero po załączeniu elektroniki. Coaxial trochę lepszy od HDMI, ale i tak jeszcze dużo mu brakowało do analogowego RCA. Świetnie trafiłeś ze swoim starszym modelem, aż miło poczytać. :) Ma on pewnie komplet wejść analogowych do dźwięku wielokanałowego? Więc do tego jakieś właśnie Oppo 105/205, i na nowy procesor plus końcówkę mocy pewnie przynajmniej 20-25 tys zł trzeba by było wydać, by zagrało to lepiej niż u Ciebie. :)

 

W testach procesora Arcama czytałem, że stereo po analogu gra bardzo dobrze, a dźwięk wielokanałowy przez HDMI dużo traci na jakości, właśnie na szybkości głównie - to idealnie pokryło się z moimi spostrzeżeniami po odsłuchach amplitunera Arcama 550, do tego zauważalna nutka szorstkości w brzmieniu (słyszalna mimo zamulenia spowolnieniem ataku i ogólnego ciepłego grania), i gorsza dynamika. Zatem - ponownie - naprawdę dobrze trafiłeś ze swoim starszym modelem. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To dawaj kup teraz i po problemie ( : podobny do mojego ten preouta nie ma dziwne , za tyle to cinch się dobry kupuje

mi nic lepszego nie trzeba jak dla mnie do tej pory to wszystkie stare sprzęta graja z pasja

jak jesteś z małopolski wpadnij posłuchać tannoi to jest coś ( :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproszenie kuszące i miłe. :) Szczególnie jeśli tak rzadkiego obecnie sprzętu mógłbym posłuchać, ale spod Łodzi to kawałeczek drogi, a od jutra sporo pracy przede mną. Ten ampli z allegro ma wejścia dvd-in, więc opcja z Oppo 105/205 jest możliwa do realizacji. ;) Ale i tak są na forum osoby, które bez słuchania uznają, iż lepiej zagra Denon 3300, bo ma Audyssey.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no widzisz he he ja mam avr200 teraz patrzyłem wole to niż nowe zabawki z audyssey'em zależy tez kto jakie kolumny ma niektórzy zadowoleni z stereo z amplitunera ( :

To kawałek masz ale jakbyś w zakopane leciał kiedyś zapraszam ciekawy jestem opinii na temat tych głośników ja tylko raz je posłuchałem co prawda były w lepszym wykonaniu niż moje teraz ale musiałem je mieć za wszelką cenę już mam 3 pary i dalej choruję ( : teraz będę robić zwrotnice aktywne to będzie wesoło z pogodzeniem tego z 5.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Po skromnym dokształceniu się rozważam YAMAHA RX-V781 lub RX-A870 , centralny chyba MONITOR AUDIO 6G SILVER C350 , Pytanie czy warto dopłacać do RX-A870 ? , -wydaje się że to tylko dodatkowy Tidal i perspektywicznie Atmos , Czy dźwiękowo będzie tak samo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha RX-A860 to praktycznie to samo co RX-V781. Różnica polega głównie na obudowie. Natomiast RX-A870 to odświeżony model RX-A860 - Yamaha co roku wypuszcza kolejną wersję z drobnymi zmianami. Część tych zmian pojawia się w starszych modelach po aktualizacji firmware (np. chyba doszedł Tidal) . W rezultacie chyba te 3 modele różnią się bardzo niewiele, trzeba by dokładnie poczytać specyfikację.

 

Przy okazji: chyba Denon AVR-3400H mocno potaniał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.