Skocz do zawartości
IGNORED

Mało basu


marcin81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.12.2017 o 21:26, marcin81 napisał:

Hej.

Właśnie wjechała do mnie Yamaszka 803d, po spięciu ją z Heco 900 basu nie stwierdzono ? no jakiś tam jest jak potencjometr dam na max.

Gdzies czytałem że trzeba wyłączyć subwofer ale nie mogę znaleźć infa jak.

 

Plizz ratujcie

w jakim metrażu grają te kolumny?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem rozwiązany. 

Reset pomógł! Dziękuję s4home! ?

Teraz bas dywan podnosi??? nie wiem dlaczego tak mogło być przedtem czyli przed resetem. 

Ypao włączone. Jakoś bardziej taki dźwięk do mnie dociera. Być może przez układ pomieszczeń kuchnia z salonem tworzą L. Nieistotne. Najważniejsze że gra i buczy??? dziękuję jeszcze raz wszystkim udzielającym się w poście. 

Pozdrawiam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez deejay3x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I najwazniejsze ?

Ja u siebie raz wlaczam YPAO, a raz wylaczam. Zalezy od nastroju. A w ogole, czy ten pomiar robiles wczesniej? Czy uzywasz aplikacji na smarkfonie? Tam masz rozne opcje do YPAO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Knjaz napisał:

I najwazniejsze ?

Ja u siebie raz wlaczam YPAO, a raz wylaczam. Zalezy od nastroju. A w ogole, czy ten pomiar robiles wczesniej? Czy uzywasz aplikacji na smarkfonie? Tam masz rozne opcje do YPAO.

Tak wcześniej przed restarted robiłem Ypao. Ale dźwięk nie był do końca jak powinien. Po restarcie już jest. I to jest najważniejsze ?Wlasnie apropo aplikacji nie mogę znaleźć gdzie wyłączyć Ypao itp. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczytal instrukcje na początek, później zaczął zabawę, nawet jak wiem o co chodzi. ?

Ale jak lubisz się denerwować twoja sprawa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na glownej masz swoje pomieszczenia, wybierasz to, w ktorym jest Yamaha.Dlugie tapniecie, dopoki nie wyswietli sie krotkie menu. Room settings i Save to Room Presets. Wybieramy to pierwsze i dalej na dole mamy zakladke YPAO, klikasz i dalej masz opcje.

Moze mikrofon mial zaklocenia i stad taki pomiar byl.

@dedal75 a to juz tak jest, ze zazwyczaj konsumenci nie czytaja instrukcji. Naprawde ? Gdzies spotkalem sie z narzekaniami producentow, ze najpierw ludzie wlaczaja, potem psuja, a potem czytaja instrukcje ? Ale okej, mamy forum, gdzie na pewno ktos ja przeczytal ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Knjaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest nie fajne ?

To nie o to chodzi kto jest Kozak w audio, laikom wrecz polecam poczytać cokolwiek .

Ale ja siadam przeglądam i delektuje się nowym nie zawsze lepszym sprzętem. 

A nóż może czegoś nowego się dowiem choć nie koniecznie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez lubie poczytac instrukcje, to takie przybicie pieczatki nad zakupem nowego sprzetu. Tylko te ustawienia YPAO sa w aplikacji w telefonie, wiec kolega moze nie wiedziec o tym nawet znajac instrukcje na pamiec ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziwne że bez telefonu sprzęt nie zagra pełnią mozliwosci. Ściągnę instrukcje i chyba poczytam. 

Śmieszne ale może.... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te opcje mozna obslugiwac z poziomu unitu, ale wartosci pomiaru YPAO sa ladnie pokazane w telefonie i masz tam mozliwosc ich edycji. Zreszta apka jest czytelniejsza od malego wyswietlacza i stad moja sugestia dokladnego zapoznania sie takze z apka. Zreszta ja sam ten sprzet dopiero poznaje. Ciekawe jest to, ze YPAO raz wlaczam (ciche grania), a raz wylaczam (na glosniej). Bardzo ciekawa opcja, do mniejszych pomieszczen jest chyba zbawienna, kiedy wstawia sie dosc duze kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mam końcówkę mocy 0 regulacji, muzyka nic więcej. Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Knjaz napisał:

Na glownej masz swoje pomieszczenia, wybierasz to, w ktorym jest Yamaha.Dlugie tapniecie, dopoki nie wyswietli sie krotkie menu. Room settings i Save to Room Presets. Wybieramy to pierwsze i dalej na dole mamy zakladke YPAO, klikasz i dalej masz opcje.

Moze mikrofon mial zaklocenia i stad taki pomiar byl.

@dedal75 a to juz tak jest, ze zazwyczaj konsumenci nie czytaja instrukcji. Naprawde ? Gdzies spotkalem sie z narzekaniami producentow, ze najpierw ludzie wlaczaja, potem psuja, a potem czytaja instrukcje ? Ale okej, mamy forum, gdzie na pewno ktos ja przeczytal ?

Knjaz dziękuję bardzo. Szukałem tych ustawień ale nie wiedziałem że trzeba przytrzymać Palucha na pokoju. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...

Mam pytanie do speców. Na niektórych płytach ewidentnie brakuje mi trochę bardziej wyrazistego, mięsistego basu. Potencjometr basowy najczęściej mam ustawiony na maxa lub prawie maksymalnie. W przypadku circa 20 % płyt chciałoby się jeszcze trochę podkręcić bas, ale nie ma już takiej możliwości.

Mój sprzęt to:

wzmacniacz Vincent SV-500 - moc na kanał - 50W (8 ohm), 80W (4 Ohm)

kolumny trójdrożne Bowers & Wilkins DM 604 - rekomendowany wzmacniacz przez producenta - od 25 do 200W, Impedancja: 8Ω, Sensitivity: 90dB, Moc (W) - 200

Powierzchnia pokoju - 25 m2

Być może podstawowym problemem jest to, że wzmacniacz jest trochę za „słaby”- tylko 50W na kanał. B&W są podobno pod tym względem wymagające. Z tego powodu rozważam zakup innego wzmaka Vincenta. W grę wchodzą:

Vincent SV-227MK - moc na kanał - 100W (8 Ohm), 196W (4 Ohm)

Vincent SV-227 - moc na kanał - 100W (8 Ohm), 200W (4 Ohm)

Czy Waszym zdaniem powyższe wzmacniacze rozwiązałyby problem z niedostatkiem basu? 100 W na kanał zamiast 50 to konkret. Nie jestem znawcą w tym temacie, dlatego wolę zapytać bardziej kumatych, bo przecież sprawa może być bardziej skomplikowana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesli usiadziesz w innym miejscu, np. metr do przodu, do tylu, w bok, w kacie itd. to tez brakuje basu?

To moze byc problem z akustyka pomieszczenia, ktorego nie rozwiazesz zakupem innego wzmacniacza

Mozesz tez na probe przestawic sprzet do innego pokoju, by sprawdzic, co sie stanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.