Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  22 członków

Audeze Klub
IGNORED

AUDEZE - po prostu klub


SVART

Rekomendowane odpowiedzi

Istniej wiele wątków krótkich dotyczących poszczególnych modeli, ale nie widzę wątku klubowego. Myślę, że warto, skoro produkty Audeze mają coraz większą rzeszę użytkowników, w tym jej fanów. Jakość słuchawek broni się myślę sama. Zapraszam do rzeczowej dyskusji, nie tylko wielbicieli marki :).

 

Na pierwszy rzut amplifikacja - z czym wam Audeze (np. LCD-3) najlepiej grają, a co okazało się złym doświadczeniem lub rozczarowaniem?

_______________________________________________________________________________________________________________________

ADZ_Stage3_Section_Images_LCD-3_features.jpg

 

audeze_LCD-4_new.jpg?fit=1000%2C1000&ssl=1

Edytowane przez SVART
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam melduję się z Lcd-3 ,super słuchawki często odradzane mi do muzy. jaką głównie słucham czyli metalu że ciemno i basowo za wolno , ale tu dużo właśnie zależy od amplifikacji jak narazie trafiłem na lampę która ma według mnie dobrą synergie z lcd 3 czyli Litlle Dot VI mkII mocny prądowo super można kreować jego brzmienie lampami na wejściu szybkie i analityczne i nie ma koca ani zbyt dużej ilość basu do tego miedziana forza AudioWorks i jest super teraz myślę nad dobrym tranzystorem np bryston bh 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też się zdecydowałem na 3ki i słucham w dużej mierze ostrych brzmień. Nawet „Under a funeral moon” dobrze gra :). Dociążenie w Auderska robi dużą robotę.
Dokładnie nawet bardzo źle nagrany black metal brzmi fajnie a słucham tego naprawdę dużo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na uszach LCD 4 i jeśli kiedyś najdzie mnie ochota na słuchawki to prawdopodobnie będzie to ten model .

 

Również się nad zastanawiałem LCD-4, ale po różnych odsłuchach stwierdziłem, że na tę chwile nie ma sensu dopłacać. W sumie tylko ja byłem tego zdania.

 

Czy ktoś używa do napędzenia LCD-* Lebena z serii CS-300? Jak to połączenie się sprawdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchałem w TOP HIFI. Lehmannaudio Linear i LCD 3 - nie zagrało...źródłem był streamer ( niestety nazwy nie pamiętam ) i muzyka z Tidala w tej najlepszej jakości. Nie poczułem tego słynnego dociążenia i przyciemnienia LCD 3, przeciwnie dźwięk był dość jasny, gładki, równy. Bez emocji....Wydaje mi się, że wzmacniacz nie bardzo pasował do LCD 3, nie napędził ich należycie. Pokrętło głośności w pozycji ok. 15.00 i też za głośno nie było.... Dla mnie spore rozczarowanie.

Edytowane przez Zwrotnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który dokładnie model Cayin'a? Jeden z moich wzmacniaczy słuchawkowych to również Cayin - mocy na pewno nie brakuje, minusem są dosyć wysokie szumy z powodu lamp na wyjściu. Dźwięk bardzo dobry. W sumie faktycznie dziwne, że kolega nie porównał wszystkich pre w THF, mają duży wybór, w tym pewnie już nowego PASS'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Jeśli już miałeś w swoich rękach, to podziel się proszę wrażeniami w kilku słowach :).

 

Wczoraj słuchałem LCD'ków przez ok. 2-3h non-stop, jednak ich waga trochę doskwiera czaszce :).

 

Deckarda mieliśmy z LCD-3 a Passa HPA-1 z Focalami Utopia i Audeze LCD-XC. Pass jest pod każdym względem lepszy od Deckarda, jednak trudno obie konstrukcje ze sobą porównywać, gdyż za ową brzmieniową przewagę Passa trzeba zapłacić ...15 000 PLN. Dla porównania Deckard kosztuje 2 950 PLN, więc nie można mieć do niego pretensji, że gra tak a nie inaczej. Za to do sprawdzenia, co dane słuchawki potrafią warto choć przez chwilę HPA-1 posłuchać, bo potem wiadomo jak wygląda króliczek, którego mamy zamiar gonić ;-)

Edytowane przez Fr@ntz

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bez powodu prawie każdy użytkownik/tester LCDs głosi, że rozwijają skrzydła w wybornym towarzystwie. Przy okazji podjadę do THI lub wypożyczę do domu na kilka dni do testów.

 

Minus PASS'a jest taki, że to gołe pre, bez DAC'a czy też opcji odtwarzacza, ograniczona liczba wyjść etc. Do jego ceny należy dołożyć drugie tyle min. na całą resztę.

 

Jeśli chodzi upgrady, testowaliście już inne kable w zastępstwie dostarczanych przez producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Gdyby do Passa dodać sekcję DACa/streamera, to pewnie ważyłby ze 25 kg i kosztował drugie tyle ;-) Podczas testów używaliśmy oryginalnego okablowania i tutaj ciekawostka. Podczas rozmowy z Françoise Bardon (Focal) , kiedy spytałem się o lepsze okablowanie do Utopii usłyszałem, że nie chcą zabierać chleba niezależnym wytwórcom a wybór dedykowanych konkretnym modelom przewodów jest tak duży, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie ;-)

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który dokładnie model Cayin'a? Jeden z moich wzmacniaczy słuchawkowych to również Cayin - mocy na pewno nie brakuje, minusem są dosyć wysokie szumy z powodu lamp na wyjściu. Dźwięk bardzo dobry. W sumie faktycznie dziwne, że kolega nie porównał wszystkich pre w THF, mają duży wybór, w tym pewnie już nowego PASS'a.

Iha-6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poruszamy się w kasie 10 tys + to napewno wart uwagi jest ayon ha 3

Przez pierwszy miesiąc użytkowania lcd -3 korzystałem z stockowego kabla zbalansowanego teraz używam forza audio works noir zbalansowany duża poprawa względem firmowej tasiemki nie jestem kablarzem ale naprawdę różnica jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LCD3 grały u mnie z Brystonem bha-1 po balansie i to jest rozwiązanie, które należy wziąć koniecznie pod uwagę.

Do klubu zapisuję się jako ex-posiadacz LCD3 oraz dwukrotnie LCD2F i obecnie....LCD2F...po raz kolejny;)

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LCD3 grały u mnie z Brystonem bha-1 po balansie i to jest rozwiązanie, które należy wziąć koniecznie pod uwagę.

Do klubu zapisuję się jako ex-posiadacz LCD3 oraz dwukrotnie LCD2F i obecnie....LCD2F...po raz kolejny;)

Właśnie brystona jako tranzystor do lcd 3 mocno biorę pod uwagę czyli rozumiem że bryston z lcd 3 to dobry duet

 

Właśnie brystona jako tranzystor do lcd 3 mocno biorę pod uwagę czyli rozumiem że bryston z lcd 3 to dobry duet
P.s

Czym i jak różnią się lcd 3 vs lcd 2 f czy ma sens posiadanie obu par

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już chyba lepiej mieć LCD z zamknięte i LCD-3?Ja poza Audeze bardzo polecam Denony AH-D7000 lub nowe AH-D72000, dobrze wycenione i świetne grające słuchawki.
d7000 trudno dorwać a jak grają d7200 jak sprawdzają się w metalu

 

Ogólnie szukam jeszcze jednej pary słuchawek oprócz lcd 3 mam jeszcze hifiman he 500 ale chciałem jeszcze parę myślałem nad fostex th 900 , Bayer dynamic t1v2 , ether flow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayery warto spróbować, grają jaśniej, tak samo jakieś Sennhy, więc dobrze mieć we własnej "stajni". Ja mam jeszcze m.in. AH-D7000 i na pewno zostają. W czasach dostępności były o nich różne opinie w prasie, ale klienci docenili i mają wielu fanów, swoją drogą sam miałem wiele ofert ich odsprzedaży. Denony są bardzo łatwe do wysterowania i wbrew opiniom wg mnie nie grają ciemno, ani z przesadzonym basem. Jest to świetny dżwięk. Notabene bazują bodajże na przetowrnikach Fostexa. Co ciekawe D7100 były niewypałem. AHD7200 podobały mi się, choć słuchałem za krótko, aby ostatecznie oceniać (grają w tempo, nie ma spowolnienia etc.), ale kolega ma i jest bardzo zadowolony. W kontekście szalejących cen słuchawek i hi-endu to jest bardzo dobra propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie brystona jako tranzystor do lcd 3 mocno biorę pod uwagę czyli rozumiem że bryston z lcd 3 to dobry duet

 

Koniecznie po balansie. Dla mnie to jedno z najlepszych brzmień jakie dane mi było słyszeć.

 

Czym i jak różnią się lcd 3 vs lcd 2 f czy ma sens posiadanie obu par

 

Dwójki gęstsze, bardziej "pluszowe" na średnicy i na dole, trójki bardziej wyrafinowane-lepszy rysunek, mocniej zaznaczone krawędzie basu, potrafią zejść niżej, lepsza rozdzielczość, mimo, że obydwa modele to typowa szkoła grania Audeze to LCD3 idą minimalnie bardziej w kierunku neutralności, mają także przewagę w kreowaniu przestrzeni.

 

Wobec powyższego co napisałem, czuję się zobowiązany do tego aby wytłumaczyć dlaczego więc LCD2, a nie model wyżej;)

Hmmm...dwójki mają w swoim przekazie coś co nie pozwala się oderwać od słuchania, zanurzamy się w muzyce całkowicie, LCD3 to słuchawki już wyczynowe, a LCD2-mimo niewielkich mankamentów w stosunku do wyższego modelu pokazują duszę muzyki, są bardziej romantyczne...tak bym to nazwał;)

Edytowane przez octavarium

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.