Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  22 członków

Audeze Klub
IGNORED

AUDEZE - po prostu klub


SVART
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Koniecznie po balansie. Dla mnie to jedno z najlepszych brzmień jakie dane mi było słyszeć.

 

 

 

Dwójki gęstsze, bardziej "pluszowe" na średnicy i na dole, trójki bardziej wyrafinowane-lepszy rysunek, mocniej zaznaczone krawędzie basu, potrafią zejść niżej, lepsza rozdzielczość, mimo, że obydwa modele to typowa szkoła grania Audeze to LCD3 idą minimalnie bardziej w kierunku neutralności, mają także przewagę w kreowaniu przestrzeni.

 

Wobec powyższego co napisałem, czuję się zobowiązany do tego aby wytłumaczyć dlaczego więc LCD2, a nie model wyżej;)

Hmmm...dwójki mają w swoim przekazie coś co nie pozwala się oderwać od słuchania, zanurzamy się w muzyce całkowicie, LCD3 to słuchawki już wyczynowe, a LCD2-mimo niewielkich mankamentów w stosunku do wyższego modelu pokazują duszę muzyki, są bardziej romantyczne...tak bym to nazwał;)

Dlatego lcd 2 kuszą właśnie na rynek wchodzą lcd 2 classic więc jest wysyp w fajnych pieniądzach lcd 2 z fazorem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Witam dołączam z lcd 2, szukam dobrego kompana do słuchawek może ktoś z klubu coś podrzuci ? Aktualnie słucham na wzmacniaczu Schiit Lyr ale brakuje mi coraz bardziej tzw. czarnego tła czyli tej bezwzględnej ciszy pomiędzy dźwiękami oraz powietrza, które nada większej lekkości i muzykalności, na początku wydawało mi się ze jest super ale jak się osłuchałem to chyba te właśnie bolączki mi najbardziej teraz przeszkadzają, super by było jak do kompletu scena w szerokości i głębokości była by jak największa.

Taaa... wiem że nie można mieć wszystkiego 🙂 ale może ktoś testował u siebie jakieś wzmacniacze , które do tego modelu są bardzo synergiczne i po prostu trzeba je z tymi słuchawkami sprawdzić.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, blackromek napisał:

Z moich doświadczeń , słuchawki LCD -3
Tranzystor Bryston Bh 1 bardzo dobrze
Lampa Litlle Dot VI + bardzo dobrze , ogólnie jeden z lepszych lampowców biorąc pod uwagę jakość cena

Dzięki blackromek, na razie wzmacniacz docelowy, teraz chyba jedyna bolączka to może LCD3 ??? , choć zdania są podzielone LCD2 podobno więcej magii, 3 lepsze pod każdym innym względem (nie słuchałem).

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, blackromek napisał:

Nie mam ogromnego doświadczenia , ale posiadam jeszcze Hifiman - he 500 , Ether Flow , Fostex 900 th i Audeze biją na głowę wszystkie sztuki naprawdę super słuchawki radzę posłuchać , choć z drugiej strony nie słyszałem LCD -2 F

W takim razie na pewno kiedyś posłucham jak przyjdzie na to pora lub okoliczności będą sprzyjające, jednakże na chwile obecną Lcd2 👍

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dopisuję się do Klubu z Audeze LCD-2 Closed Back. Poprzednie moje słuchawki to Denon AH-D 7200. Początki z Audeze były trudne, praktycznie następnego dnia po zakupie (wypożyczeniu) chciałem je zwrócić. Głównie ze względu na wagę. Jednak wraz z upływem czasu coraz bardziej mi się spodobały. Szczególnie dźwięk, a ściślej jakość grania, szczegółowość, równowaga tonalna i to coś, co sprawia ze już nie chcę ich oddawać. Już mi nie przeszkadza waga i nie widzę możliwości powrotu do słuchawek dynamicznych. Jeszcze tylko przeróbka kabla zbalansowanego XLR i słuchawki zostają na długo mam nadzieję. Chyba że z czasem zapragnę mieć inne Audeze, np. LCD-X. Słuchawki napędza wzmacniacz Oppo HA-1. Pozdrawiam wszystkich miłośników tych słuchawek.

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Aktualnie słucham Lcd2 ze wzmacniaczem DIY na diabłach i jest to dla mnie najlepsze zestawienie (dotyczy wielu uznanych produktów) jakiego słuchałem do tej pory, a byłem wcześniej bardzoooo ! sceptycznie nastawiony do wzmacniaczy nie firmowych.

Błąd - ZAWSZE !!! najlepiej najpierw posłuchać a dopiero później można się wypowiedzieć.

Pozdrawiam i Życzę Wszystkiego Najlepszego i Muzycznego na Święta 🎄

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, blackromek napisał:

Ogólnie Audeze z lampą grają super ja mam LCD-3 + Little Dot VI

Słyszałem że akurat w tej konfiguracji jest bardzo dobra synergia, ale sam ''trójek'' nie słuchałem do tej pory.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Jakby ktoś szukał odpowiedzi na układ wzmak/ dac do LCD2c, to polecam topping e50/L50 oraz Copland 215.

Pierwszy gra równo całym pasmem, jest dynamika, scena, detal, dźwięk nie jest suchy, co można przeczytać czasem w necie. 

Drugi słodzi, zaokrągla górę, nieco ją ucina. Nieco wypełnia( de facto wydluża) brzmienie dodając co nieco od siebie ( nazwałbym to bezwładnością lampy). Efekt przyjemny, można słuchać długo bez znużenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.