Skocz do zawartości
IGNORED

Arcam CD73 - problem


Laylot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kilka dni temu pożyczyłem od kolegi z zamiarem prawdopodobnie kupna odtwarzacz Arcam CD73.

Brzmieniowo - dla mnie super. Niestety jest coś co mnie niepokoi (kolegę zresztą też:), otóż:

Od pierwszego odpalenia arcam ma problem z odczytaniem niektórych płyt. Słyszałem, że ten konkretnie model potrafi być bardzo wybredny jeżeli chodzi o płyty, a w zasadzie ich jakość. Jednak w tym przypadku jest to dosyć dziwne zachowanie ponieważ wystarczy wyłączyć i włączyć odtwarzacz... i wszystko już jest OK. Problem ten powtarza się z bardzo losowo więc ciężko połączyć to z jakąś konkretną płytą. Sprawdzałem na takich już wieloletnich płytach, mocno używanych i całkowicie nowych - nie ma reguły.

 

Dodatkowo mam małe zastrzeżenia co do głośności pracy napędu. Wcześniej miałem typowo budżetowy model onkyo dx7222 i przyznam szczerze pracował on ciszej. Może to normalne, ale mimo wszytko proszę i w tej sprawie o Wasze opinie.

 

Kolega jest pierwszym właścicielem tego Arcama i nie miał z nim podobno żadnych problemów. Jedynie co (dlatego chce go sprzedać po okazyjnej cenie całych 600zł) od dobrych dwóch lat używał go na prawdę rzadko. Ostatnie pół roku podobno zagrał kilka płyt.

 

Proszę o Wasze zdanie i opinie na temat powyższych problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Słyszałem, że ten konkretnie model potrafi być bardzo wybredny jeżeli chodzi o płyty,

 

Kupiłem kiedyś nowy , dosyć mocno eksploatowany przez jakieś 3 lata , czytał bez problemu oryginalne jak i nagrywane płyty , nigdy nie marudził przy mocno zniszczonych kilku nośnikach które miałem na stanie , kładłem je na tackę z ciekawości czy polegnie , nie poległ . :)

 

wystarczy wyłączyć i włączyć odtwarzacz... i wszystko już jest OK. Problem ten powtarza się z bardzo losowo więc ciężko połączyć to z jakąś konkretną płytą.

 

Może padać laser .

 

Dodatkowo mam małe zastrzeżenia co do głośności pracy napędu.

 

W moim działał cicho .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w posiadaniu, m.in. CD-73 i CD-72. W tym pierwszym pada laser, potrafi się ,,ślizgać,, po nagraniu, co zupełnie nie występuje w tym drugim. Na szczęście całe serwo to koszt ok 70-80zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.