Skocz do zawartości
IGNORED

Ciepły i nieco ciemny wzmacniacz - następca MF Elektry 11


Charnay

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że padła mi Elektra 11 Musical Fidelity. I muszę znaleźć jej następcę. Budżet do 1500. Całość toru mam zestrojone mniej więcej pod jej brzmienie, czyli: kolumny Ruark Prelude II, źródło Yamaha CD-N500 - jak widać zestawienie nieco jasne i analityczne, żeby rozświetlić Musicala. Kabelki to Chord Rumour i IC Sonus Oliva (srebro). Z kasą słabo, więc wolałbym dobrać raczej ciemniejszy wzmacniacz niż modernizować całość toru. Słucham przede wszystkim jazzu (głównie żeńskie wokale) i muzyki klasycznej. Pomożecie, podpowiecie...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że padła mi Elektra 11 Musical Fidelity. I muszę znaleźć jej następcę. Budżet do 1500. Całość toru mam zestrojone mniej więcej pod jej brzmienie, czyli: kolumny Ruark Prelude II, źródło Yamaha CD-N500 - jak widać zestawienie nieco jasne i analityczne, żeby rozświetlić Musicala. Kabelki to Chord Rumour i IC Sonus Oliva (srebro). Z kasą słabo, więc wolałbym dobrać raczej ciemniejszy wzmacniacz niż modernizować całość toru. Słucham przede wszystkim jazzu (głównie żeńskie wokale) i muzyki klasycznej. Pomożecie, podpowiecie...?

 

bierz tego i po sprawie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś MF E11, znam jego brzmienie.

NAD to dobry trop. Mam teraz NADa 3300PE Monitor Series i śmiało mogę polecić Ci NADy jako zamiennik E11. Też słucham jazzu, ale i akustyki, bluesa i starego rocka. System mam teraz ustawiony jako neutralny w stronę ocieplenia.

Inna sprawa,że może warto przy okazji pójść trochę w górę i trzymając się wciąż sygnatury brzmienia MF, zakupić MF A3? Fakt że to może być ciut drożej (ok 1800), ale nie będzie niespodzianek i przynajmniej gwarantowany zakup na kolejne lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych pieniążkach weź pod uwagę Advance Acoustic MAP-105

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bardzo fajny wzmacniacz.soczysty i ciepły dźwięk .

Do Jazzu i wokalu jak najbardziej odpowiedni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś MF E11, znam jego brzmienie.

NAD to dobry trop. Mam teraz NADa 3300PE Monitor Series i śmiało mogę polecić Ci NADy jako zamiennik E11. Też słucham jazzu, ale i akustyki, bluesa i starego rocka. System mam teraz ustawiony jako neutralny w stronę ocieplenia.

Inna sprawa,że może warto przy okazji pójść trochę w górę i trzymając się wciąż sygnatury brzmienia MF, zakupić MF A3? Fakt że to może być ciut drożej (ok 1800), ale nie będzie niespodzianek i przynajmniej gwarantowany zakup na kolejne lata.

 

Sorki, wkleiło się po raz drugi to samo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, dobrzy ludzie :-) Przyjrzę się tym modelom, poczytam, może posłucham i ewentualnie podpytam o jeszcze jakieś szczegóły. Na Alle znalazłem też Quada 77

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , a z recenzji, które czytałem, może to być również interesujący trop. Wzmacniacz jest brzydki jak kura, ale może zna ktoś z was ten sprzęt?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radark - to twoje ogłoszenie czy po prostu znasz ten wzmak?

 

Skoro jego to zna ten wzmak ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie potrzebujesz jakiejś wielkiej mocy, szukałbym raczej fajnego "grajka". Coś w stylu Pro-Ject MAIA. Druga możliwość - optymalna to Audio Analogue Crescendo. Kosztuje więcej niż zakładasz ale jeśli dorzucisz coś do puli, zawsze więcej utargujesz. Pogadaj z branżą, może się uda wypracować zadowalający kompromis

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, dobrzy ludzie :-) Przyjrzę się tym modelom, poczytam, może posłucham i ewentualnie podpytam o jeszcze jakieś szczegóły. Na Alle znalazłem też Quada 77

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , a z recenzji, które czytałem, może to być również interesujący trop. Wzmacniacz jest brzydki jak kura, ale może zna ktoś z was ten sprzęt?

Ja bym droga quada nie szedl - zbyt gesto, malo czytelnie i dynamika nie powala - slyszalem quada tylko raz i to jakis topowy zestaw - platinium czy cos w ten desen i tanszy MF byl znacznie lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj Anthem integrated 2, ciepłe, bardzo barwne brzmienie, mam go i chyba z tym wzmacniaczem nie rozstane się nigdy. Za barwę. Wzmacniacz ma lampy 6dj8 jako przedwzmacniacz. Reszta tranzystory. Urządzenie niezwykle muzykalne. Jak wogule gdzieś na całym świecie jest do sprzedania to bierz w ciemno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek89 - no, patrząc na cenę nowego, to na Anthem będzie mnie stać chyba po zmianie pracy... ;-) Ale dobrze wiedzieć.

Awietek - dzięki za opinię o Quadach.

Piotrek7 - AA rzeczywiście mocno drogie, ale poszukam, może się coś uda znaleźć.

Marantz_boy - MF jest urzekające, to prawda. Jeśliby A3 trafiło się w dobrej cenie, to kto wie... Ale będę chyba rzeczywiście koncentrował się na Nadach, bo i budżet na to pozwala, i recenzje mnóstwa użytkowników zachęcają.

Dzięki wszystkim i dobrego Nowego Roku!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo to szukaj, bo to wzmacniacz z 2000 roku jest i jest mało znany, a często ludzie nie doceniają go, dopiero po zmianie zaczynają doceniać co mieli. Mój wzmacniacz był napwiany hu Jacka Kawy retro audio, jest nawet filmik z naprawy na Youtube. Szukaj i obserwuj i uwierz ze jak Ci się poszczesci znajdziesz w dobrych pieniądzach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

do klasyki nada się, barwniejszy wzmak od powyższych propozycji,

albo to ale drożej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zn21 slichales kiedykolwiek wyżej wymienionych wzmacniaczy ?

tak słuchałem, natomiast Jolidy nie ale chyba też dobry kierunek.

Anthem integrated 2 faktycznie nie słuchałem.

Generalnie jestem zwolennikiem wzmacniaczy, które stawiają na barwę co nie cieszy się zainteresowaniem audiofili. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Do listy, oprócz wylistowanego wcześniej ECI dopisałbym jeszcze Densena DM-10, jednak w jego przypadku należałoby co nieco dorzucić do zakładanego budżetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staś - dałeś mi do myślenia z tą Jolidą. Szczerze mówiąc myślałem wcześniej o jakiejś hybrydzie albo i pełnej lampie, ale to zawsze wydawało mi się poza zasięgiem finansowym. Tak jak koledzy wyżej, ja też generalnie lubię barwę w muzyce, dźwięk otulający i relaksujący. Ale nie zawsze. Chóry czy koncerty nagrane w kościołach wymagają oddechu, przestrzeni i dużej sceny, a więc i pewnej szczegółowości. Ale nie po to, by WIEDZIEĆ, gdzie kto stoi, alby by to POCZUĆ. I tu jest chyba zasadnicza różnica między "prawdziwym audiofilem" a takim zwykłym słuchaczem jak ja. Gdy słucham muzyki, to słucham jej sercem, a nie rozumem. I niech tak zostanie.

 

Fajny wątek się zrobił...

 

A propos hybryd, lamp itp. Miał ktoś z was do czynienia z hybrydami Taga Harmony? Tanie są i trochę się tego boję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odpowiada Ci charakter Electry, to może MF X-A1? Ja zmieniłem E10+E61 na X-A1 + X-RAY i jestem bardzo zadowolony. Dużo lepiej kontrolowany bas, dynamiczniej, wciąż ciepło, ale jednak bardziej neutralnie, rzekłbym wyrównanie. Żeby nie było Electr nie sprzedałem, mam do tych klusek za duży sentyment:)

No tylko że ta zmiana to bardziej delikatna ewolucja, niż rewolucja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Staś - dałeś mi do myślenia z tą Jolidą. Szczerze mówiąc myślałem wcześniej o jakiejś hybrydzie albo i pełnej lampie, ale to zawsze wydawało mi się poza zasięgiem finansowym. Tak jak koledzy wyżej, ja też generalnie lubię barwę w muzyce, dźwięk otulający i relaksujący. Ale nie zawsze. Chóry czy koncerty nagrane w kościołach wymagają oddechu, przestrzeni i dużej sceny, a więc i pewnej szczegółowości. Ale nie po to, by WIEDZIEĆ, gdzie kto stoi, alby by to POCZUĆ. I tu jest chyba zasadnicza różnica między "prawdziwym audiofilem" a takim zwykłym słuchaczem jak ja. Gdy słucham muzyki, to słucham jej sercem, a nie rozumem. I niech tak zostanie.

 

Fajny wątek się zrobił...

 

A propos hybryd, lamp itp. Miał ktoś z was do czynienia z hybrydami Taga Harmony? Tanie są i trochę się tego boję.

 

Moja Jola przenosi w czasie i przstrzeni...przynajmniej moje uszy i mózg tak mi mówią ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.