Skocz do zawartości
IGNORED

Chińczyk prawdę ci powie,czyli...Aliexpress :-)


AL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Po prostu żyjemy w czasach, kiedy wymaga się jakiejś tam solidności. Zgodzisz się ze mną, czy nie :-) ?

I to nie ma znaczenia, czy mówimy o firmie ze Szwajcarii, czy od Pana Chińczyka, który oferuje kopię produktu :-)))).

Nikt przy zdrowych zmysłach nie oczekuje, że "pół darmo" kupi produkt najwyższej próby, zgodny jakościowo w 100% z oryginałem.

Co innego dostać produkt w miarę próbujący spełniać jakieś nawet minimalne standardy techniczne, a co innego dostać jakieś nie wiadomo co (żeby nie nazwać tego ordynarnie szrotem) :-))))

Bo nie nie wiem jak nazwać to, co dostał Elberoth ? Jakiś półprodukt ? Zestaw "dokończ to sam" ?

Poza tym nie rozumiem toku myślenia o którym wspomniałeś pisząc, że jak Chińczyk sprzeda 5 x taniej, to wszyscy okrzykną go frajerem? Nawet przez sekundę tak nie pomyślałem. Zaskoczony :-) ?

Deal wydawał się prosty. Chińczyk dzięki dostępowi do tanich części, taniej siły roboczej chce zaoferować względnie tani produkt oparty na europejskim pierwowzorze. Niestety nie podołał. Nie wiem, czy nie chciał, cały ten interes rozwijając pod flagą "skok na kasę", czy nie umiał. Nie umiem tego ocenić na odległość. Pewnie szybka wizyta w piwnicy, gdzie to składał ( lub raczej za niego składali ) sporo by wyjaśniła. Natomiast pewien jestem jednego. Odróżnienia japońskiego etosu pracy od chińskiego, bo tak się składa, że o tym czytałem. W Japonii nie zaistniałoby ani "nie umiał", ani "nie chciał", bo jeśli nie umiał, to w kraju Kwitnącej Wiśni nie brałby się za to, a jeśli nie chciałby zadbać o jakość to tym bardziej by się nie brał. To szalenie proste i to trzeba dostrzegać. To jest właśnie ten etos.

Oczywiście, że decydując się na zakup czegoś takiego należy się liczyć z wszelkimi ewentualnościami, podejmuje się hazardową grę, której ryzyko jest immanentną częścią. Nie znaczy to jednak, że Pana Chińczyka trzeba rozgrzeszać za taki totalny odjazd. I tyle. Każdy jak to zwykle bywa widzi to po swojemu i nie ma co kruszyć kopii :-)

 

Elberoth, a bank jest gotów zwrócić całą kwotę w oparciu o niewywiązanie się z umowy jakiegoś tam Aliexpress,a ?

Współczuję koledze nerwów i straconych pieniędzy.. sytuacja z rozwalonym sprzętem może sie każdemu przytrafić.. ze zdjęć wynika że siły były ogromne.. ale poodkręcane śróbki to norma.. zobaczmy na tanie skutery czy motocykle firmy Romlet itp. Tam po tygod iu jazdy trzeba dokręcić 40% śrub !!! Tutaj naście godzin w transporcie zrobiło swoje.

 

Sytuacja gdzie przewoźnik i sprzedawca umywa ręce nie powinna mieć miejsca NIGDY. To oszustwo i nie wywiązanie się z umowy.

 

Z kilkoma zdaniami się nie zgodzę....

 

1. Solidność rynku skończyła się we wczesnych latach 2000..teraz stawiamy na cenę..

2. Nie przesadzajmy z tą Japońską solidnością.. fakt że jest inny etos pracy.. dlatego cena jest inna.. zobaczmy na ceny i płace w Japonii.

 

Marudzimy na Pana Chińczyka.. na pewno na takim podejściu by nie zbudował największej potęgi gospodarczej świata.

 

Mendy i oszuści są w każdej nacjii..

 

Wysłane z mojego SM-A730F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Marudzimy na Pana Chińczyka.. na pewno na takim podejściu by nie zbudował największej potęgi gospodarczej świata.

 

A tu bym nie był taki pewien. Bo na czym innym ? Na jakości ? :-)))) Czy raczej na półdarmowej sile roboczej :-)))?

Szukam w pamięci produktów naprawdę wysokiej technologii ( jeśli chodzi o rynek konsumencki ) z Chin....I nie mówię o tym całym sprzęcie audio...I mam z tym problem :-).

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu bym nie był taki pewien. Bo na czym innym ? Na jakości ? :-)))) Czy raczej na półdarmowej sile roboczej :-)))?

Szukam w pamięci produktów naprawdę wysokiej technologii ( jeśli chodzi o rynek konsumencki ) z Chin....I nie mówię o tym całym sprzęcie audio...I mam z tym problem :-).

 

 

Piszesz o Polsce czy o Chinach bo się nie orientuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Troszkę z innej beczki:

 

Czy jest możliwe, że w ciągu 24 godzin kurs dolara USA skoczył aż o 10 gorszy? Jednego dnia Ali zarezerwował sobie kwotę po kursie 3,44 (oficjalny NBP był 3,42). a następnego dnia pobrano w/g kurs 3,55 (a oficjalny NBP 3,43)...

 

niby nie wiele - ale 10 gr to żadna giełda w ciągu 24 godzin nie zmienia kurs dolara (no chyba, że byłby jakiś krach lub Trump coś wymyślił)

A może się mylę?

 

Jakie macie z taka sytuacją doświadczenia? Jak zrobić aby następnym razem uniknąć "nieprzewidzianych kosztów"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedwabny Szlag By Go Trafił nadciąga. Będzie płacz i zgrzytanie zębów !!!

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Aliexpress a dokładniej Alipay,obciąża kartę w walucie.

przeliczniki/kursy są od wystawcy karty czyli Mastercard/Visa.Co ciekawe nigdzie nie można sprawdzić aktualnych przeliczników .Jedyny sposób na ograniczenie takich niespodzianek to płatność nominowana w :pln.

 

W porównaniu do przeliczeń w Paypal to i tak jest nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Marudzimy na Pana Chińczyka.. na pewno na takim podejściu by nie zbudował największej potęgi gospodarczej świata.

 

Mendy i oszuści są w każdej nacjii..

 

Wysłane z mojego SM-A730F przy użyciu Tapatalka

Chiny Ludowe zbudowały swoją "potęgę" na wyzysku robotników, kradzieży technologii, cenach dumpingowych, bezczelnych podróbkach, i na nieodpowiedzialnej polityce lewicowych rządów zachodnich państw itp, itd. Na przykładzie firmy ZTE widać , że Chiny to sztucznie nadmuchany kolos na glinianych nogach. Wystarczyło wstrzymanie wysyłania procesorów z USA , by ta " potężna" firma telekomunikacyjna stanęła na skraju bankructwa. Mam nadzieję, że Prezydent Donald Trump zrobi porządek i ucywilizuje komunistyczną Chińską Republikę Ludową - dla dobra ludzkości i zdrowej konkurencji :)

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.