Skocz do zawartości
IGNORED

Zamienił stryjek siekierkę na kijek?


zaworotko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

wydaje mi się, że trochę pobłądziłem i piszę, żeby skorzystać z rady bardziej doświadczonych Kolegów. Otóż ostatnio naszło mnie na zmiany i wymieniłem trochę sprzętu. Niestety, efekt tych zmian nie jest dla mnie do końca zadowalający. Po zmianach zestaw wygląda tak: nuforce dac-80, rotel Ra-06 i kolumny bluenote ducale. Wcześniej miałem monitory castle knight 2, daca myryada z20, wzmacniacz był ten sam. Byłem dość mocno zadowolony z mojego starego zestawu, ale zawsze chce się lepiej, sami wiecie. Zalicytowałem więc i wygrałem na aukcji wspomniane bluenote ducale. Pierwsze wrażenia po ich podłączeniu były bardzo dobre, chociaż bez efektu wow. Trochę pod wypływu impulsu szybko pozbyłem się castli i zaraz też wymieniłem myryada na nuforca. Nowy dac odjął trochę basów i tak zwanego czaru, na wokalach, ale dużo lepiej poukładał scenę i okazał się też znacznie mocniej detaliczny i rozdzielczy, co mnie ostatecznie ujęło. No ale daci w całej tej historii, to w sumie drobnostka, one aż tak bardzo dużo jednak nie zmieniały. Nowe kolumny zrobiły na mnie bardzo dobre pierwsze wrażenie, ale z czasem mój entuzjazm do nich słabł. Ich granie wydaje mi się teraz dość, przy całej swojej poprawności i jakości, pozbawione emocji, takie kliniczne bym powiedział. I męczą mnie przy dłuższych odsłuchach (a lubię słuchać muzyki godzinami). Oprócz tego, nie wiem czy to wada, ale jednak, dźwięk bardzo mocno się zmienia w zależności od miejsca odsłuchu. W przypadku castli nie miało tak dużego znaczenia czy siedzę przepisowo w rogu trójkąta tworzonego z kolumnami, czy gdzieś trochę z boku, a teraz zmiany dźwięku ze zmianą mojego położenia bywają kolosalne. Jest to dla mnie trochę problem, bo często słucham muzyki robiąc na przykład coś przy komputerze, który jest w rogu pokoju. Rozumiem, że to wszystko co opisuję, to nie muszą być wcale wady (czy może nawet bardziej cechy) samych kolumn, tylko może nie do końca trafionego połączenia, systemu jako całości. Może powinienem wymienić wzmacniacz. Jeśli tak, to na jaki? A może jednak lepiej będzie wymienić kolumny. Coś o podobnym brzemieniu do castli, tylko jakościowo wyżej, może jakieś dynaudio? Proszę o Wasze porady. Wszystkie sprzęty, które teraz mam zakupiłem w takich cenach, ze odsprzedając dużo nie stracę, proponowane zmiany mogą więc być dowolne. Szukam zestawu który będzie mnie czarował średnicą, z dobrze rozdzielczą, ale nie silnie nieakcentowaną górą, z konkretnym, ale nie rozlazłym dołem, z obszerną i dobrze poukładaną sceną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to, co opisujesz zdarza, zdarzało się prawie każdemu ;-). Jedni się do tego przyznają, inni nie. Ja na Twoim miejscu dla odmiany popróbowałbym z jakimiś starszymi vintage,owymi kolumnami. Wiąże się to co prawda z pewną adrenaliną, jak przy każdym zakupie używanego sprzętu, ale efekty mogą być ciekawe. Nie kupuj w ciemno, ale jeśli trafisz gdzieś w okolicy kolumny, które możesz sam zobaczyć u kogoś, posłuchać, to może to być niezła, w miarę tania alternatywa dla współczesnych "wydmuszek", w sam raz na początek drogi w audio. Ja sam obecnie "działam" na wiekowych, odnowionych Heco i jestem zadowolony. Nie są to jakieś wybitne kolumny, ale grają całkiem przyzwoicie, czyli spełniają z grubsza swoja rolę. To jedna z dróg, a którą wybierzesz, to już Twój osobisty wybór. Wiem tylko, że żonglerka współczesnymi, zbliżonymi pod względem technicznym i cenowym kolumienkami może być po prostu nudna, no chyba, że ktoś lubi częste zmiany ;-) Powodzenia życzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że autorowi wątku podchodzi po prostu brytyjski dźwięk.

Tutaj kanonicznych zestawień elektroniki i kolumn jest co najmniej kilka.

Creek/Epos, Sugden/Harbeth, Cyrus/Mission, Rega/Rega, Linn/Linn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłeś trzy rzeczy na raz bez wcześniejszego dłuższego odsłuch. Tak się robi jak ma się upatrzony system sprawdzony, np. odkupiony od kolegi. Castle to melodyjne głośniki i ja raczej tylko je wymieniłbym na zdecydowanie wyższy model. To wniosłoby najwięcej zmian i to w dobrym kierunku. Niestety bez kosztów pewnie się nie obejdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to, co opisujesz zdarza, zdarzało się prawie każdemu ;-). Jedni się do tego przyznają, inni nie. Ja na Twoim miejscu dla odmiany popróbowałbym z jakimiś starszymi vintage,owymi kolumnami. Wiąże się to co prawda z pewną adrenaliną, jak przy każdym zakupie używanego sprzętu, ale efekty mogą być ciekawe. Nie kupuj w ciemno, ale jeśli trafisz gdzieś w okolicy kolumny, które możesz sam zobaczyć u kogoś, posłuchać, to może to być niezła, w miarę tania alternatywa dla współczesnych "wydmuszek", w sam raz na początek drogi w audio. Ja sam obecnie "działam" na wiekowych, odnowionych Heco i jestem zadowolony. Nie są to jakieś wybitne kolumny, ale grają całkiem przyzwoicie, czyli spełniają z grubsza swoja rolę. To jedna z dróg, a którą wybierzesz, to już Twój osobisty wybór. Wiem tylko, że żonglerka współczesnymi, zbliżonymi pod względem technicznym i cenowym kolumienkami może być po prostu nudna, no chyba, że ktoś lubi częste zmiany ;-) Powodzenia życzę.

Dziękuję. Nie mam nic przeciwko trochę starszym kolumnom. Nawet od takich zaczynałem, były do bodajże 30 letnie grundig kupione za kilka stów. Stosunek jakości dźwięku do ceny kosmiczny. Pytanie tylko czego konkretnie szukać.

 

Ja myślę, że autorowi wątku podchodzi po prostu brytyjski dźwięk.

Tutaj kanonicznych zestawień elektroniki i kolumn jest co najmniej kilka.

Creek/Epos, Sugden/Harbeth, Cyrus/Mission, Rega/Rega, Linn/Linn.

Chyba tak faktycznie jest. Słuchałem zestawu Harbethów z Creekiem i baaardzo mi się to podobało. Cena niestety już mniej.

 

zmieniłeś trzy rzeczy na raz bez wcześniejszego dłuższego odsłuch. Tak się robi jak ma się upatrzony system sprawdzony, np. odkupiony od kolegi. Castle to melodyjne głośniki i ja raczej tylko je wymieniłbym na zdecydowanie wyższy model. To wniosłoby najwięcej zmian i to w dobrym kierunku. Niestety bez kosztów pewnie się nie obejdzie.

Wiem, niestety jestem trochę w gorącej wodzie kompany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitorki które zakupiłeś naprawdę potrafią zagrać na wysokim poziomie i pokazać klasę ale niestety wymagają też odpowiedniej klasy kompana w postaci wzmacniacza i źródła. Z Ra-06 napewno tego nie usłyszysz.

W prowadzonym kiedyś wątku chwalono ducale jako wybitne do 10k i właśnie z takiej półki cenowej wzmacniaczami je zestawiono. Nie oznacza to jednak tego, że i tak suma sumarum ich sygnatura dźwiękowa by Ci podeszła skoro tak przywiązałeś się do castli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tą starością bym nie przesadzał

A to czemu ? Tak, jak pisałem. Tylko w przypadku osobistego sprawdzenia kolumn od strony brzmieniowej, technicznej, tego czy głośniki nie są na rozpadającym się zawieszeniu etc. Przecież i tak chłopak nie kupuje kolumn na następne 20 lat, tylko jak znam życie pogra rok, dwa i pójdzie dalej. No, ale oczywiście, kto co woli. Jedni wolą ogórki, drudzy ogrodnika córki ;-). Chłopak wybierze, co dla niego najlepsze wedle własnej intuicji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitorki które zakupiłeś naprawdę potrafią zagrać na wysokim poziomie i pokazać klasę ale niestety wymagają też odpowiedniej klasy kompana w postaci wzmacniacza i źródła. Z Ra-06 napewno tego nie usłyszysz.

W prowadzonym kiedyś wątku chwalono ducale jako wybitne do 10k i właśnie z takiej półki cenowej wzmacniaczami je zestawiono. Nie oznacza to jednak tego, że i tak suma sumarum ich sygnatura dźwiękowa by Ci podeszła skoro tak przywiązałeś się do castli.

Oczywiście jeszcze ich nie skreślam i chętnie sprawdziłbym je z innym wzmacniaczem. Czy mógłbyś mi podesłać link do wspomnianego wątku lub podać jakieś konkretne propozycje wzmacniaczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozwolę sobie zacytować:

"Witam.

Mam nadzieję , że ktos już miał z nimi styczność. Ja miałem i dźwięk głęboko zapadł w pamięci.

Jesli ktoś szuka monitorow do 10 kzł warto chociażby posłuchać.

pzdr."

 

"To kolumny Bluenote Ducale. Z tego co mi wiadomo dystrybutorem jest www.mojeaudio.pl. Natomiast ja osobiście odbierałem je z Bydgoszczy od p. Giereszewskiego z Albedo. A same kolumny warte grzechu oczywiście w odpowiedniej konfiguracji."

 

pzdr.

 

Spróbuj odezwać się do klubowego kolegi amidas , swojego czasu ich używał, nie wiem jak teraz .

Może podpowie coś więcej.

Osobiście z tego co pamiętam słuchałem ich u znajomego w konfiguracji z monoblakami audiolaba 8200 mb oraz z jakimiś monoblakami lampowymi ale z jakimi już dokładnie nie pamiętam . Doszliśmy do wniosku, że jednak by pokazać "drive" potrzebują sporo prądu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozwolę sobie zacytować:

"Witam.

Mam nadzieję , że ktos już miał z nimi styczność. Ja miałem i dźwięk głęboko zapadł w pamięci.

Jesli ktoś szuka monitorow do 10 kzł warto chociażby posłuchać.

pzdr."

 

"To kolumny Bluenote Ducale. Z tego co mi wiadomo dystrybutorem jest www.mojeaudio.pl. Natomiast ja osobiście odbierałem je z Bydgoszczy od p. Giereszewskiego z Albedo. A same kolumny warte grzechu oczywiście w odpowiedniej konfiguracji."

 

pzdr.

 

Spróbuj odezwać się do klubowego kolegi amidas , swojego czasu ich używał, nie wiem jak teraz .

Może podpowie coś więcej.

Osobiście z tego co pamiętam słuchałem ich u znajomego w konfiguracji z monoblakami audiolaba 8200 mb oraz z jakimiś monoblakami lampowymi ale z jakimi już dokładnie nie pamiętam . Doszliśmy do wniosku, że jednak by pokazać "drive" potrzebują sporo prądu.

Wielkie dzięki!

Z tym prądem chyba racja, ich skuteczność to tylko 87 dB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto walczyć, nawet jeśli wyglądają nietuzinkowo.

Moim zdaniem za to, co słychać odpowiadają w znakomitej większości, może nawet

w 3/4 właśnie kolumny i tyle.

Radzę tak: weź z drugiego pokoju ;-) albo pożycz kolumny o takiej sygnaturze, jak Harbeth.

W skrócie to oczywiście chodzi o tekstylną kopułkę a będziesz wiedział od razu,

z czym walczyć. Rozejrzyj się choćby za BMN'ami, a są w różnych cenach.

 

 

A 87 dB to jest AŻ 87 z tym, że oczywiście większość producentów oszukuje,

sądząc z porównań choćby na AUDIO.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jednak dam im jeszcze szansę i pożyczę lub kupię z możliwością zwrotu jakąś inną elektronikę. Jeśli to nie pomoże, to faktycznie będę się rozglądał za innymi kolumnami. Myślę, że inny wzmacniacz może tutaj trochę zmienić, bo podobną historię miałem z castlami. Pierwotnie miałem je z pioneerem 400X i wtedy narzekałem na kluchowatość i brak szczegółów. Zmieniłem na obecnego rotela i dostałem więcej detalu, ale czaru jednak sporo uleciało. Teraz chciałbym odwrotnej zamiany.

 

A i dodam jeszcze, że wszystkie kable w moim zestawie to melodika purple rain.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym jeszcze Was poprosić o jakieś konkretne propozycje wzmacniaczy/końcówek mocy (nuforce dac80 może nawet robić póki co jako preamp) z którymi warto byłoby sprawdzić te ducale? Szukam czegoś raczej ciepłego, na pewno wydajnego prądowo, z dobrze dociążonym dołem i nieostrą górą. W mieście, gdzie mieszkam znalazłem takie oferty:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co o nich sądzicie?

 

Budżet powiedzmy 4000 zł za używkę z mocnej okazji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uda Ci się złowić ASR Emitter 1 no powiedzmy za 4500 zł , choć ten zestaw MF świetny prądowo stan bardzo dobry z tego co widać, jednak pamiętaj to 3 elementy czyli dodatkowy koszt kabli , a jak wiadomo ceny tych rzeczy bywają różne . Poszukaj może starszego Arcama Alpha 10 cena 2500 zł. Dobra scena świetny bass i i żródła pozorne . w okolicach 4500 Denon PMA 2000 lub 2010 . choć już 1500 czy 1510 AE czaruje i daję radę nawet z trudnymi kolumnami

 

Może uda Ci się złowić ASR Emitter 1 no powiedzmy za 4500 zł , choć ten zestaw MF świetny prądowo stan bardzo dobry z tego co widać, jednak pamiętaj to 3 elementy czyli dodatkowy koszt kabli , a jak wiadomo ceny tych rzeczy bywają różne . Poszukaj może starszego Arcama Alpha 10 cena 2500 zł. Dobra scena świetny bass i i żródła pozorne . w okolicach 4500 Denon PMA 2000 lub 2010 . choć już 1500 czy 1510 AE czaruje i daję radę nawet z trudnymi kolumnami

Skontaktuj się ze mną na priv

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchu moich nowych kolumn z monoblokami musicial fidelity MA65 w zestawie z preampem. Niestety kompleta porażka. Brak dynamiki, ataku i basu tyle co na lekarstwo. Potrzebuje więc wzmacniacza co najmniej tak dynamicznego jak rotel Ra-06.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że autorowi wątku podchodzi po prostu brytyjski dźwięk.

Też odnoszę takie wrażenie.

 

Szukam zestawu który będzie mnie czarował średnicą, z dobrze rozdzielczą, ale nie silnie nieakcentowaną górą, z konkretnym, ale nie rozlazłym dołem, z obszerną i dobrze poukładaną sceną.

Generalnie kierunek Harbeth/Spendor, ale tanie to nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam im jeszcze jedną szansę (czyli jeszcze inny wzmacniacz i może inny dac, ale tak żeby nie wtopić pieniędzy), żeby znowu nie zrobić pochopnej decyzji. Strasznie z wymianą mi się jeszcze nie śpieszy, tym bardziej, że są takie takie gatunki muzyki, gdzie obecna konfiguracja brzmi dobrze (klasyczna, instrumentalna). Natomiast połączenie z mf ma65, tak jak pisałem, po prostu tragiczne. Sam sprzedawca przyznał, że miałby wyrzuty sumienie (przejechał do mnie z klockami na odsłuch), gdybym to kupił. Potwierdziło się, że te ducale potrzebują elektrowni i rotel jeszcze jako tako sobie z nimi radzi (75W na kanał).

 

Gdybym ostatecznie zadecydował się zamienić kolumny, to bardzo chętnie widziałbym u siebie harbethy, bo wiem jak grają. Nowych jednak nie kupię, a używek nigdzie nie widać. Spendorów nie słuchałem, widzę że są na allegro jakieś aktywne monitory SA350 oraz podłogówki, które chyba całkiem odpadają (16m2 pomieszczenie).

 

Czasami miewam też myśli, żeby rzucić to całe audio, kupić jakieś budżetowe głośniki, do grania w tle i ewentualnie rozbudować zestaw słuchawkowy, na co nie trzeba fortuny. Nawet do tej pory bardzo przyjemnie słucha mi się muzyki na moich niedrogich AKG z kartą dźwiękową aim 808.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość absolute magnitude

(Konto usunięte)

Potwierdziło się, że te ducale potrzebują elektrowni i rotel jeszcze jako tako sobie z nimi radzi (75W na kanał).

 

Tanio można dorwać końcówkę Atoll AM200SE. Dlaczego tym piszę? Bo u mnie maleństwa Sonus Faber Concertino zagrały dopiero z tym Atollem. Nie wiem jak grają ducale (ceramiczna kopułka??), ale możesz sprawdzić czy z sygnaturą Atolla da radę - to dojrzały dźwięk z wykopem, dociążony, potrafi czarować, raczej po ciepłej stronie. Duży zapas mocy. Koniecznie posłuchaj wcześniej i daj znać czy się sprawdziło. Aaaa uwaga - Atolla trzeba podpiąć do prądu zgodnie z fazą!

Każda pliszka swój ogonek chwali... czy jakoś tak to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość absolute magnitude

(Konto usunięte)

Co oznacza podpięcie zgodnie z fazą?

 

 

Przewody w gnieździe prawidłowo podłączone i wtyk zasilania wpięty w prawidłowy sposób, Atoll to wrażliwiec w tej kwestii.

Tutaj nieco o tym

 

baadddc6b0985de2a541136f1a278dcc.jpg

 

 

Zastanawiałem się na integrą atollem in200, ale ta końcówka też wygląda ciekawie.

 

Jeśli już gonimy króliczka - pre w in200 jest jakie jest, są tacy którzy twierdzą, że ogranicza ten wzmacniacz i dlatego końcówka lepsza.

Pre na początek już masz! Moim AM200SE steruje Burson Conductor Virtuoso - wybrałem drabinkę rezystorową ;)

AM200SE jest solidny, ale nie bierz w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki i faktycznie pomyślę o tej końcówce.

 

A ceramiczna kopułka gra dość bezkompromisowo, co mi się nawet podoba, w końcu pojawiły się jakieś wybrzmienia, w castlach ich nie było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Panowie, pozwolę sobie odświeżyć temat. Kolumny ze mną zostały i jakiś czas temu kupiłem do nich używanego atolla in200. Zagrało to razem już całkiem fajnie, ale dopiero kiedy użyłem atolla w formie tylko końcówki mocy, do której podpiąłem przyzwoity dac z regulacją natężenia dźwięku (norofce dac80), to zagrało to tak jak powinno zagrać od początku. Pojawiła się bardzo dobra przestrzeń, mnóstwo powietrza, dobra dynamika i kontrola. Chciałbym teraz dalej pójść w tym kierunku, czyli zostać przy układzie końcówka mocy (ewentualnie monobloki) + dac z regulacją głośności. Na początek szukam jeszcze lepszej od atolla końcówki mocy (chętnie poszedłbym w wersję in400, ale mnie na to nie stać), w cenie około 4-5k, za używany sprzęt, oczywiście. Czy da się za tyle jeszcze lepiej od atolla i jak tak, to co to może być?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość absolute magnitude

(Konto usunięte)

Też jestem ciekaw jak można lepiej, w tych samych pieniądzach to raczej skok w bok. Ktoś, coś?

 

wybrałem drabinkę rezystorową

 

Ale gupi jestem, tam jest PGA2310, a nie drabina :( Skąd ja to wziąłem?

Przepraszam za offtopic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.