Skocz do zawartości
IGNORED

WiFi a Bluetooth


Bobcat

Rekomendowane odpowiedzi

Łapię na smartfon z Internetu przez WiFi sieciowe stacje radiowe z TuneIn Radio, muzykę ze Spotify czy jakieś utwory z YouTube, aby przez Bluetooth przerzucić je na amplituner i słuchać przez głośniki z prawdziwego zdarzenia. Zauważyłem, że włączenie Bluetooth powoduje zerwanie połączenia WiFi, które powraca po wyłączeniu Bluetooth. Doczytałem w Internecie że zarówno Bluetooth jak i WiFi pracują na tej samej częstotliwości 2.4 GHz, więc jednoczesne ich włączenie powoduje że się nawzajem "gryzą", co może skutkować wykasowaniem WiFi.

 

Co z tym fantem robić? Czy byłaby rozwiązaniem problemu zamiana routera na taki, który sieje WiFi na częstotliwości 5 GHz? Smartfon pracuje na obydwu, podczas gdy Bluetooth jest tylko na 2.4 GHz. Może wtedy wzajemna interferencja przestałaby występować? Proszę o radę znawców tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z Wi-Fi i Bluetooth jednocześnie. Mam Router D-LINK DIR-842 ,Tablet Samsung Tab 2 7.0 i Arcam Irdac-II. Słucham Tidala, którego puszczam z tabletu podłączonego do Wi-Fi i jednocześnie mam włączone Bluetooth, które łączy się z Arcam Irdac-II. Wszystko śmiga aż miło. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, a jak to sprawdzic? Cytuję: Livebox 3.0 korzysta z technologii podwójnego WiFi (2,4 i 5 GHz), która pozwala bezprzewodowo połączyć w jedną sieć wiele urządzeń rozlokowanych w całym domu, eliminując przy tym ryzyko zakłóceń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też korzystam jednocześnie z WiFi i bluetooth. WiFi pracuje u mnie na 2. 4 GHz.

Nie wiem, a jak to sprawdzic? Cytuję: Livebox 3.0 korzysta z technologii podwójnego WiFi (2,4 i 5 GHz), która pozwala bezprzewodowo połączyć w jedną sieć wiele urządzeń rozlokowanych w całym domu, eliminując przy tym ryzyko zakłóceń.
Najlepiej na routerze edytować nazwę ssid na np netgear2. 4 i netgear5.

Wtedy podczas połączenia wybieramy odpowiednie zakresy. Jeśli klient nie obsługuje 5 GHz to nie zobaczymy go na liście sieci WiFi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wi-Fi 5 GHz jest dobre jak router jest blisko odbiornika, ewentualnie za ścianą. Spróbujcie rozprowadzić taki sygnał po całym domu z normalnymi ścianami z cegły... życzę powodzenia.

 

Bluetooth i wi-fi wzajemnie się zakłócają, a w jakim stopniu to już zależy od transferów. W przeglądaniu stron czy oglądaniu filmików na YouTube to nie przeszkadza, ale wystarczy zwiększyć transfer po wi-fi do kilkudziesięciu Mbitów to bluetooth może zrywać połączenie. W drugą stronę pewnie też jest to możliwe... przeważnie to co ma wyższy transfer będzie zakłócało to z niższym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale autor wątku pisze o transferze muzyki, to nie są duże wymagania odnośnie transferu.

Najprościej ustawić takie same opcje na innym tablecie lub smartfonie i sprawdzić działanie.

U mnie na 2,4 GHz mogę odebrać strumień przez wi-fi i przesłać dalej po bluetooth (router z Vectry).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że problem rozwiązany. Trzeba zmienić ustawienia WiFi na smartfonie. Otóż tam, w zakładce Zaawansowane jest Podtrzymanie Połączenia WiFi a w nim trzy opcje:

 

(1) Zawsze

(2) Tylko gdy podłączony

(3) Nigdy (zwiększa wykorzystanie danych)

 

Domyślnie ustawione było (1). Zmieniłem na (3) i hula jak złoto, żadnych przerw, żadnego zrywania połączenia WiFi.

 

Jest swego rodzaju paradoksem, że w ustawieniu "podtrzymanie zawsze" zrywa, a w "nigdy" działa jak trzeba. Może to kwestia większego transferu danych? A jaki to problem przy WiFi?

 

Dziękuję za rady, szczególnie za wybicie mi z głowy pomysłu zmiany routera na pracujący w paśmie 5 GHz, bo już byłem gotów to "na ślepo" zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie dane pakietowe??? O jakim limicie mówisz??? Chyba nastąpiło jakieś nieporozumienie.

 

W domu korzystam z Internetu z Neostrady, nie z sieci komórkowej. Rozsiewany jest po domu przez WiFi i tą drogą trafia na smartfon. A ten przez Bluetooth odsyła na amplituner.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.