Skocz do zawartości
IGNORED

PC do odtwarzania filmów 4k


jaromarcin

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, caralooh napisał:

Z tego co widzę niektórym na tym forum wystarczy DVD manta bo nic nie ma prawa grać lepiej. 

Porównywałem u siebie pc vs netflix , i na gównianym telewizorze za 3k  43"+ widać,że win10 +hdr 10bit jest słabsze niż netflix.

Nie chce wiedzieć jaka jest różnica na tv za 10k z dobrym odtwarzaczem blu ray.

 

Pc audio to dla mnie szrot,bo trzeba czasem wydać więcej kasy na konwertery , karty pc usb , zasilacze i kable niż jest wart sam dac. Są tacy co nie słyszą.Jestem w stanie to zrozumieć. Gorzej, że wmawiają mi,że nie mam prawa słyszeć i sugeruję się ceną.

Mówię tylko co zaobserwowałem u siebie.

 

 

Póżniej ludzie takie glupoty czytają..Jakie konwertery,karty pc usb_????przeciez wystarczy karta graficzna ,która obsługuje formaty Dolby Truhd/ ATMOS | DTS X i  ..reszte dekoduje ampltuner lub procesor dzwieku ..Dzwiek nie jest w zaden sposób gorszy od tego z najlepszych odtwarzaczy Blueray ..przypomnę że mowa o filmach tylko i wyłącznie  ze wspomnianymi formatami dżwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wyważać otwarte drzwi? Jedno z tych malutkich urządzeń oraz domowy serwer plików i wystarczy do wszystkiego:

nvidia shield + kodi

apple TV 4K + infuse (nie obsługuje Atmosa z plików)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bbart79 napisał:

apple TV 4K + infuse (nie obsługuje Atmosa z plików)

Nie obsługuje TAKŻE bezstratnych formatów powyżej 24/48, czyli de facto nie ma wsparcia dla BEZSTRATNEGO DTS-HD MA czy True HD + UWIĄZANIE do smyczy Apple id czy technologicznego uwalenia sprzętu przez firmę. Kiepski pomysł takie przystawki, do tego wcale nie tanie.

Nie wiem tylko po co ta cała kombinacja z PC jak obecnie najprostsze rozwiązanie w postaci niedrogiego odtwarzacza X800v2 spełniają w całości wszystkie oczekiwania: każdy rodzaj dźwięku z plików łącznie z Atmos, obsługa poprzez sieć dysków NAS do dowolnej wielkości, obsługa plików MKV, .ts, .m2ts, .mp4, m4v itd., wbudowany NETFLIX wraz z Dolby Vision i Atmos, obsługa H.256/HEVC, obsługa UHD-BD 4K

Po co się męczyć? Wiązać jakimiś smyczami (Apple TV), czy godziny przeznaczone na konfigurację?

Nie wspomnę, że X800 (dla przykładu)  w pełni wspiera obsługę plików audio FLAC, AIFF, AAC, MP3, WAV. + obsługa dysków poprzez USB!

Obecne odtwarzacze wieloformatowe to małe centra multimediów - typowe PC w obudowach sprzętu AV.

Do 1000 złotych można nabyć sprzęt bijący na głowę te wszystkie cuda w postaci PC, wywalające non stop błędy i niezgodność kodeków z plikiem. Poważnie - mamy 2019 rok, nie 20 lat wcześniej i próby by PC służył za magnetowid, odtwarzacz plików, konsolę do gier i czasem nawet tv.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wspomniane urządzenie odtworzy natywny film 4k z hevc 10bit hdr i zdownscaluje do rec 709 z uwzględnieniem, edycją jasnosci (czyli mapowania do ilości nitow )  do danego wyświetlacza?  ..Bitrate filmów 4k jest dwu, lub czasem trzykrotnie większy od tych samych w fullhd i korzyść widać na fullhd gołym okiem ..  Moja stara plazma 65vt60 właśnie przez komputer bez problemu przyjmuje filmy 4k w prawie pełnej okazałości.. Owszem 4k Oleda z tego nie zrobię(hdru też nie uswiadcze przez jasność, ale efekt jest mega zadowalający ) kolory, ostrość (w ruchu żaden oled nie ma szans) ..Np film Transformers 2017 ostatni rycerz  90giga.  Przepuszczony przez madvr w locie nendi 64.. Karta gtx 1080ti leci na 60-70 procent.. Efekt wow.. Obraz jest ostry jak brzytwa.. Kolory nasycone.. W madvr ustawiamy gamme do której mamy skalibrowany tv.. Ja mam przez Macieja do 2.35 ..Owszem komputer służy głównie do gier ale do filmów również się bardzo nadaje.. Stoi w innym pomieszczeniu więc w pokoju kinowym kompletna cisza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkadowski tylko co z tego, że ten przykładowy pioneer x800 tak pięknie wszystko czyta jak kosztuje tyle co 3 komputery, które też odtworzą to wszystko (może poza obsługą BD 4K, przynajmniej na razie). Myślę, że dla większości to jednak robi różnicę.

Poza tym co kto lubi. Mnie odpowiada mnogość konfiguracji PC, to że mogę poustawiać sobie wszystko jak mi pasuje. Tego nie da mi żaden odtwarzacz blu-ray, choćby nie wiem jak był rozbudowany. Żeby przykładowo dopasować napisy do konkretnej wersji filmu też potrzebuję kompa. Pewnie, że mogę to wszystko robić na innym PC i sprawdzać każdą zmianę na odtwarzaczu, ale jak ktoś się tak bawił to wie jak jest to upierdliwe. Najwygodniej mieć to wszystko w jednym systemie. Coś nie działa, plik jest uszkodzony, trzeba dodać albo wywalić ścieżkę audio - potrzebny komp i np. mkvmerge. Wszystko zależy czego oczekujemy od danego sprzętu. Pewnych rzeczy nie da się zrobić poza PC.

1 godzinę temu, arkadowski napisał:

Do 1000 złotych można nabyć sprzęt bijący na głowę te wszystkie cuda w postaci PC, wywalające non stop błędy i niezgodność kodeków z plikiem.

Pewnie, że można np. nVidie Shield, tylko jak pisałem wcześniej - nie zrobimy na niej tego wszystkiego co możemy na PC. A błędy, niezgodność z kodekami... no cóż właśnie tak było może 10-15 lat temu. Chyba nie widziałeś jak teraz wygląda odtwarzanie na PC i jak prosto się to konfiguruje. Jest to do ogarnięcia w 2 godz. przez początkującego użytkownika, jeśli tylko ma pojęcie o podstawach. Nikt nie każe od razu wnikać w zaawansowane opcje. Konfiguracja domyślna na której odtworzy się wszystko jest na PC obecnie bardzo prosta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, qbakos napisał:

Arkadowski tylko co z tego, że ten przykładowy pioneer x800 tak pięknie wszystko czyta jak kosztuje tyle co 3 komputery

Po pierwsze nie Pioneer, tylko Sony. I nie kosztuje tyle, co 3 komputery - a tyle, co przystawka.

I żadne szmery bajery nie pobiją jakości uzyskiwanej z odtwarzacza BD, jego uniwersalności i co ważne - jak czytam, że ktoś uzyskuje 60-70% jakości to bierze mnie śmiech na sali... jak to zmierzył, na oko?:)

Ludzie piszą takie rzeczy nie mając bladego pojęcia czym jest efekt Dolby Vision na dobrej matrycy + odtwarzacz UHD. Równie dobrze można przyjąć, że na 60-70% Dacia Duster daje radę w tym, w czym Jeep SRT jest najlepszy. A jak to zostało sprawdzone... na oko. Pamiętając, że ta Dacia kosztyje w tym przypadku tyle, co SRT oraz ma masę problemów wynikających z ciągłego dostosowywania sprzętu pod... właściwie niewiadomo co, bo nie sztuką jest sztucznie podkręcać film - znawcy tematu mają świadomość co oznacza wybór "kino-pro".

Pozostaje zamilczeć nad tematem tych rewelacji. 

O wiecznej "jakości" plazmy nawet nie będę się rozwodził - faktycznie...AD 2019 i plazma jako jakość obrazu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60-70%,, wydajności,, karty która jest potworem..jakiej jakości??  Bracki ma Oleda 65C7 i Blueray 4k również.. Lecz często gęsto używa kompa.. Np napisy można edytować żeby nie waliła po gałach w filmach z hdr..  Netflix chyba nadal ma z tym problem jak dobrze kojarzę ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, darulok napisał:

60-70%,, wydajności,, karty która jest potworem

A to rozumiem, że wydajność karty jest wyznacznikiem jakości obrazu? Rewelacja jeszcze większa!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, arkadowski napisał:

Do 1000 złotych można nabyć sprzęt bijący na głowę te wszystkie cuda w postaci PC, wywalające non stop błędy i niezgodność kodeków z plikiem. Poważnie - mamy 2019 rok, nie 20 lat wcześniej i próby by PC służył za magnetowid, odtwarzacz plików, konsolę do gier i czasem nawet tv.

Warunkiem jest android TV i jakieś sensowne wsparcie producenta. W przypadku customowych rozwiązań często są problemy i co gorsza jakość obrazu z plików jest słaba. Oczywiście zakładam że nie skalujemy obrazu bo tu może być mega loteria.

34 minuty temu, arkadowski napisał:

Po pierwsze nie Pioneer, tylko Sony. I nie kosztuje tyle, co 3 komputery - a tyle, co przystawka.

dwie przystawki :) (jak mamy się czepiać) ale super propozycja jak ktoś potrzebuje odtwarzać płyty.

Przystawka TV / konsola / BluRay z Android TV + darbee dvp-5000s i KAŻDY będzie zadowolony.

nnedi3 na PC robi niesamowitą robotę ale kupno odpowiedniego sprzętu i rachunek za prąd to jakaś masakra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, fetek napisał:

dwie przystawki :) (jak mamy się czepiać)

I z liczeniem słabo... X800 to koszt spokojnie w granicach 1-1.1K. Jeśli chcesz poskładac komputer z jak to "leciało" potworem GPU"...to faktycznie 3 komputery wyjdą.

Nawet Apple TV to wydatek c.a. 900 zł w wersji 64GB - czyli nie dość, że przystawka o mega ograniczeniach + wydatek na LifeTime InFuse (czyli koszty identyczne) - to jeszcze ograniczenia (łącznie z brakiem możliwości wykorzystania sprzętu do odtwarzania plików FLAC 24/192 (OGRANICZENIE 24/48).

O plikach DSD nie wspominam... które X800 wspiera z palcem w...

 

Więcej powagi, bo mogę elaborat tutaj napisać jakim bezsensem jest stawianie komputera do odtwarzania plików.

To jak już chcesz mega wypas - za 1.5K kupisz od Dune HD świetny odtwarzacz plików, który te całe PC zjada na śniadanie - przy okazji oferując to samo i więcej co te całe PC (mn.: WYJŚCIA ZBALANSOWANE AUDIO, WYSOKIEJ KLASY DAC'a).

Ja rozumiem, że ktoś lubi grzebanie i udowadnianie, że koniem można przejechać ziemię dookoła - da się i nie zaprzeczam. Ale z mojej strony zawsze pada pytanie "po co, są auta, statki i samoloty".

I to tyle z mojej strony.

p.s.

Przez 3 dekady trenowałem takie podjazdy o jakich tutaj mowa, swego czasu dla zabawy zostawiłem starszego Mac Pro 5.1 do obsługi filmów z wyborem 2 systemów...sorry - po co? Skoro da się lepiej zrobić bez zbędnej zabawy i stawiania pudeł koło TV kompletnie niepasujących wyglądem.

Ale to moje zdanie.

19 minut temu, fetek napisał:

nnedi3 na PC robi niesamowitą robotę ale kupno odpowiedniego sprzętu i rachunek za prąd to jakaś masakra

I po co to, skoro to samo zrobię na Dune HD duo 4K ... Mając do dyspozycji nawet 20 TB przestrzeni dyskowej wbudowanej + NAS o dowolnej wielkości... 

Jak napisałem wczesniej - mamy 2019 rok - to nie te czasy, by kombinowac i komputer służący do zgoła innych rzeczy zaprzęgnąć do zadań, które bez większych problemów realizują odtwarzacze plików - oferując to samo + znacznie więcej (atomatyczne tag'i dla filmów, muzyki, dowolne ustawienie czcionek filmu - kolor, wielkość, jasność, ostrość, pozycja wyświetlania).

Bez żartów... po co stawiać obrzydliwe brzydki komputer żrący masę energii???

Mozna zamiast na siłownię iśc do kamieniołomu - też kiedyś wyrobisz sobie mięśnie. 

Po prostu wyważacie Panowie już dawno otwarte drzwi.

End z mojej strony.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odniosłeś się w ogóle do tego o czym pisałem. Są rzeczy do których potrzebujesz kompa, jeśli chcesz robić coś więcej niż tylko oglądać oryginalne BD czy netflixa. Jeśli szukasz czasem kina niszowego, które jest dostępne wyłącznie w necie i często w nie najlepszej jakości, to szybko docenisz co można zrobić z takim materiałem na kompie. Chcesz skupiać się wyłącznie na swoich BD 4K nie ma problemu... dla mnie to zwyczajnie trochę za mało.

1 godzinę temu, arkadowski napisał:

A to rozumiem, że wydajność karty jest wyznacznikiem jakości obrazu? Rewelacja jeszcze większa!

Żadna rewelacja, tylko pośrednio tak właśnie jest. Masz bardziej wydajną kartę - możesz ustawić bardziej zaawansowane przetwarzanie obrazu czy skalowanie. Z tym, że to nie znaczy, że trzeba kupować od razu potwora za kilka tyś. Karta średniej wydajności też całkiem dobrze sobie radzi.
 

55 minut temu, arkadowski napisał:

Jak napisałem wczesniej - mamy 2019 rok - to nie te czasy, by kombinowac i komputer służący do zgoła innych rzeczy zaprzęgnąć do zadań, które bez większych problemów realizują odtwarzacze plików

Bardzo nietrafiony argument. Rozwiązania wprowadzane w madVR nie są niedostępne w żadnym innym sprzęcie. Producenci dopiero powoli się budzą, wprowadzając w najnowszych modelach podobne algorytmy, które madVR oferuje już od lat. Warto sobie przypomnieć ilu producentów chwali się skalowaniem opartym o SI - są to raczej jednostkowe przypadki. To samo z konwersją HDR do SDR, które działa całkiem sprawnie, zaawansowana kalibracja na podstawie tablic 3dLUT, czy korekcja krzywej gamma... itd, itp. Proponuję lepiej poznać temat zanim zaczniesz pisać podobne rzeczy jak to wszystko jest przestarzałe.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, qbakos napisał:

A to rozumiem, że wydajność karty jest wyznacznikiem jakości obrazu? Rewelacja jeszcze większa!

na tym etapie kończe dyskusje w tym temacie ,bo widze że ktoś nie zna tematu pc+ madvr ..a nie chcę mi się tlumaczyć ,,jak krowie na rowie,, ...Narka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem era pecetow podlaczanych poprzez s-video do tv kineskopowych minela jakis czas temu.

Wtedy byly czasy, kto mial taka mozliwosc byl kozak.

Oczywiscie jak ktos sie uprze na kloca, ktory da porownywalny obraz  z malymi odtwarzaczami to dlaczego ma sobie nie sprawic pc?

Jednak warto przemyslec sprawe tak jak juz bylo to napisane we wczesniejszych postach.

Osobiscie jak widze odtwarzacze na androidzie to mnie mdli.

Android = brak stabilnosci i wieczne problemy.

Nvidia za to odrobila lekcje wypuszczajac shielda, mega stabilny system , non-stop rozwijany.

Sam posiadam pierwsza wersje  z 2015 roku i zastanawiam sie czy nie kupic jeszcze jednej jako transport audio.

Nasuwa sie tylko pytanie czy tak na prawde chcemy cieszyc sie filmami czy szukac roznic w obrazie, ktore moga byc na tyle minimalne, ze nie warto.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma się co "pienić", każdy ma satysfakcję w życiu z obranej drogi i niech się tego trzyma - jak musi.

Nie mam nawet ochoty przekonywać, że mozna lepiej, z mniejszym nakładem i prościej. Już raz napisałem - wyważacie drzwi, które stoją otworem. 

Podkręcanie parametrów obrazu z komputera? Toż to samo uzyskujemy bawiąc się ustawieniami w każdym TV. Im lepszy procesor - tym "lepsze efekty". "lepsze" bo wytrawni kinomaniacy i tak w ustawieniach wybiorą "kino-pro", dające na ile to mozliwe - obrazek zbliżony do tego "referencyjnego".

Reszta "bajerów" w postaci ustawienia czcionki, jej ostrość, pozycja - od wielu lat najprostsze odtwarzacze takie jak w/w Dune HD czy im podobne - mają w standardzie. Do tego pełną obsługę chyba wszystkich mozliwych formatów audio i video.

Po co budować komputer w oparciu o system - nie zawsze stabilny i chętny do współpracy (kodeki), skoro bez tego wszystkiego - tej brzydkiej skrzyni obok TV, tego żrącego prąd zasilacza, wszystkich idiotyzmów związanych z problemami klasycznego PC - mozna to zrobić znacznie lepiej... Robić to wszystko z PC dla... jakości obrazu? Przed chwilą czytaliśmy, że nie o jakośc chodzi, a o stare realizacje, które mogą byc... co? Bo z byle gufna bata nie ukręcisz. Upscaler w PC działa identycznie jak w dobrej klasie odtwarzaczu plików. Tam nie ma cudów. No chyba, że kochamy sztuczne podkręcanie na suwakach parametrów obrazu lub kochamy świadomośc, że gdzieś obok w trakcie seansu stoi skrzynka, która zmuszona jest do pracy na jakiś plikach (taki fetysz). Tylko nadal pytanie - co to ma wspólnego z naturalnym obrazem? Nic.

Byłem jednym z pierwszych, którzy w Polsce używali z przawdziwego zdarzenia mediapc na importowanych obudowach OriginAE. Którzy zmuszali PC do pracy na plikach by na bazie kilku rozwiązań - budować prawdziwe media center. Zawsze kończyło się to tym, że "lepsze" było wrogiem dobrego. 

Obecnie nic nie zastąpi dobrej klasy odtwarzacza UHD + plików/ lub sensownej przystawki (licząc się z ogromnymi ograniczeniami).

I nie ma się co obrażać, takie są fakty. Nie te czasy - bo wydajność klasycznych odtwarzaczy i ich mozliwości (w tym odtwarzaczy UHD-BD) obecnie są na tyle duże, że nie potrzeba żadnych komputerów z dziesiątkami kart rozszerzeń.

Ile kosztuje komputer z wydajnym i jednocześnie cichym (pasywnym) chłodzeniem, zdolny do bezproblemowej pracy na wszystkich mozliwych plikach video (łącznie z UHD 4K wraz z Dolby Vision), zdolnego do obsługi wszystkich dostepnych formatów dźwięku przestrzennego (w tym DTS X oraz Dolby Atmos)? Ile kosztuje taki komputer by dodatkowo spełniał funkcję dobrej klasy streamera audio obsługującego od FLAC 16/44.1 po DSD, posiadający wyjścia XLR? Ile trzeba włożyc w taki komputer kupując oprogramowanie do obsługi tego wszystkiego, jaka jest też w tym wszystkim funkcjonalność takiego komputera - łatwośc codziennej obsługi? 

Jak rozumiem ktoś może mieć potrzebe fetyszu i zanim poogląda film o długości 2 godzin - 30 minut wcześniej wszystko ustawiac i sprawdzać każdy suwak... można i tak - poważnie. Ale jak pisałem - mamy 2019 rok, ludzie wchodzą do domu - właczają streamer AV i decydują się "film czy muzyka", po czym po wyborze co słuchamy/oglądamy - jednym przyciskiem w ciszy i spokoju oglądamy od ręki filmy z własnych zasobów jak i sieciowych. Ostatnio na 75" 4K oglądałem Midnight Express z CDA i procesor wbudowany w TV radził sobie z tym bez problemu. Nie, nie był to szok jakościowy - ale spokojnie dało sie to pooglądac skupiając się na treści filmu.

Jak wspomniałem - mozna w podróż dookoła Europy kupić konia lub obłozyć osła bagazami i kto komu zabroni? Ale to już było! Dziś to wygląda zgoła inaczej!

Bawcie się czym chcecie i w co chcecie, ale nie opisujcie przy okazji, że PC to najlepszy obecnie jakościowo sprzęt towarzyszący TV w tworzeniu Home theater. To nie jest prawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, arkadowski napisał:

I po co to, skoro to samo zrobię na Dune HD duo 4K ... Mając do dyspozycji nawet 20 TB przestrzeni dyskowej wbudowanej + NAS o dowolnej wielkości...  

Z gniota właśnie zrobiłeś najlepszy odtwarzacz, konwerter i upscaler na świecie... albo po prostu niem masz pojęcia o czym piszesz.

8 godzin temu, arkadowski napisał:

Przez 3 dekady trenowałem takie podjazdy o jakich tutaj mowa, swego czasu dla zabawy zostawiłem starszego Mac Pro 5.1 do obsługi filmów z wyborem 2 systemów...sorry - po co? Skoro da się lepiej zrobić bez zbędnej zabawy i stawiania pudeł koło TV kompletnie niepasujących wyglądem.

i niczego się nie nauczyłeś, nie da się LEPIEJ, da się ŁATWIEJ i TANIEJ. Od lat nie ma lepszego odtwarzacza niż madVR, nie masz lepszego odtwarzacza stacjonarnego/dedykowanego. Dotarło ?

3 godziny temu, arkadowski napisał:

Podkręcanie parametrów obrazu z komputera? Toż to samo uzyskujemy bawiąc się ustawieniami w każdym TV. Im lepszy procesor - tym "lepsze efekty". "lepsze" bo wytrawni kinomaniacy i tak w ustawieniach wybiorą "kino-pro", dające na ile to mozliwe - obrazek zbliżony do tego "referencyjnego".

Reszta "bajerów" w postaci ustawienia czcionki, jej ostrość, pozycja - od wielu lat najprostsze odtwarzacze takie jak w/w Dune HD czy im podobne - mają w standardzie. Do tego pełną obsługę chyba wszystkich mozliwych formatów audio i video.

Weź skończ bo ludzie stracą do Ciebie szacunek, nie dość że siejesz herezje to po raz kolejny udowodnisz ze w temacie PC nigdy nie miałeś nic wasalnego a masz najbardziej wyostrzony i długi jeżyk.

Od dzisiaj wszystkie algorytmy i mechanizmy renderowania obrazu są takie same, nie ma wyspecjalizowany softu, nie ma wyspecjalizowano sprzętu, producenci są skończonymi idiotami bo ciągle usprawniają technologię. Każdy kupi mantę i jest najszczęśliwszym człowiekiem na świecie.

darbee top pewno jakieś, wymysł chorego umysłu. A każdy posiadacz oppo jest idiotą.

5 godzin temu, kwasior21 napisał:

Osobiscie jak widze odtwarzacze na androidzie to mnie mdli.

Android = brak stabilnosci i wieczne problemy. 

na przystawkach masz android TV, to zupełnie inny system ale bez aktualizacji i tak jest G* warty. Po za tym nawet na najlepszych urządzeniach masz ciągle problemy z kompatybilnością (których x86 nie ma) bo problemem jest sam android.

5 godzin temu, kwasior21 napisał:

Sam posiadam pierwsza wersje  z 2015 roku i zastanawiam sie czy nie kupic jeszcze jednej jako transport audio.

android nie jest BP i nigdy nie będzie

3 godziny temu, arkadowski napisał:

Reszta "bajerów" w postaci ustawienia czcionki, jej ostrość, pozycja - od wielu lat najprostsze odtwarzacze takie jak w/w Dune HD czy im podobne - mają w standardzie. Do tego pełną obsługę chyba wszystkich mozliwych formatów audio i video. 

fb480e551b4d73e1b408c143c9c5790d8e6786fa

3 godziny temu, arkadowski napisał:

Podkręcanie parametrów obrazu z komputera? Toż to samo uzyskujemy bawiąc się ustawieniami w każdym TV.

Od dzisiaj w TV możemy zmieniać algorytmy renderowania obrazu, jaki model obsługuje NGU albo NNEDI3??

3 godziny temu, arkadowski napisał:

nie zawsze stabilny i chętny do współpracy (kodeki), skoro bez tego wszystkiego - tej brzydkiej skrzyni obok TV, tego żrącego prąd zasilacza, wszystkich idiotyzmów związanych z problemami klasycznego PC - mozna to zrobić znacznie lepiej..

Nie masz stabilniejszej i bardziej kompatybilnej platformy na rynku. Żaden Android Ci tego nie dostarczy bo sam w sobie ma potężne ograniczania a rozwiązania producentów są jeszcze gorsze i bardzo szybko porzucane. Banalny temat jak TV IP wbrew pozorom jest problemem właśnie przez brak kompatybilności i ma miejsce tylko na urządzeniach z androidem.

3 godziny temu, arkadowski napisał:

Ile kosztuje komputer z wydajnym i jednocześnie cichym (pasywnym) chłodzeniem, zdolny do bezproblemowej pracy na wszystkich mozliwych plikach video (łącznie z UHD 4K wraz z Dolby Vision), zdolnego do obsługi wszystkich dostepnych formatów dźwięku przestrzennego (w tym DTS X oraz Dolby Atmos)? Ile kosztuje taki komputer by dodatkowo spełniał funkcję dobrej klasy streamera audio obsługującego od FLAC 16/44.1 po DSD, posiadający wyjścia XLR? Ile trzeba włożyc w taki komputer kupując oprogramowanie do obsługi tego wszystkiego, jaka jest też w tym wszystkim funkcjonalność takiego komputera - łatwośc codziennej obsługi?

nowy ? ~500-600 zł. zje jakieś 20W (może)

3 godziny temu, arkadowski napisał:

Bawcie się czym chcecie i w co chcecie, ale nie opisujcie przy okazji, że PC to najlepszy obecnie jakościowo sprzęt towarzyszący TV w tworzeniu Home theater. To nie jest prawda.

To wskaż lepszy, czekamy.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, fetek napisał:

Z gniota właśnie zrobiłeś najlepszy odtwarzacz,

Postawiłem go w kontrze do "rewelacji" PC, która to wg. Ciebie czym takim wyróznia się na in plus, by stawiać obok TV jakąś paskudną skrzynkę, dłubac w niej i kombinowac - zamiast cieszyć się filmem?

30 minut temu, fetek napisał:

madVR

Że niby ten program usprawiedliwia te wszystkie niedogodności? 

Co do Darbee - Kolego z Darbee miałem styczność wiele lat temu w różnych produktach. Ostatni jaki miałem to Oppo. 

Czyli uważasz, że Oppo będzie gorsze od Twojego PC'ta opartego o madVR? Stawiam dolary na przeciwko orzechom, że stawiając obecną swoją konfigurację kina domowego - uzyskuję obraz znacznie lepszej jakości bez podpierania się komputerem PC.

madVR, EVR - trenowałem to na sobie wystarczająco długo, by powiedzieć "nie". Rozumiesz, że nie potrzeba tego wszystkiego by wchodząc do domu usiąść wygodnie i bez zbędnych ceregieli pooglądać film z własnych zasobów?

Nikomu nie jest potrzebny PC by uzyskać doskonałą jakość obrazu na swoim TV.

Raz jeszcze zadaje Ci pytanie ile musisz wydać, by uzyskać FUNKCJONALNOŚĆ opisaną w moim poście. Za konkurencję dla Twojego PC stawiam zamiast tego gniotu DUNE HD - Oppo np. 205 .

Uważasz, że ten Twój PC z madVR jest funkcjonalnie/cenowo i jakościowo w stanie konkurować z Oppo?

 

Wiesz co ostatnio mówią ludzie z Hollywood - wszystkie te upscalery, upiekszacze i zwiększacze płynności tylko zabijają film. To kompletne oderwanie od tego, jak widzą film twórcy tego filmu.

Wybacz nawet ustawione NNEDI-32 + SVP nie daje żadnej satysfakcji, jak gdzieś koło całego sprzętu AV stoi jakaś dziwna skrzynia i robi to, co kompletnie nie jest mi potrzebne by przeżywac treść filmu pod względem audio - wizualnym.

Tak - da się to zrobić taniej i lepiej, da się czerpać przyjemność z filmu odpuszczając sobie zabawę w swoisty fetysz renderowania i upscalowania filmu. Od tego mam układy w TV z segmentu Premium i jestem przekonany, że lepsza matryca zdolna do wyświetlania maksymalnej jasności obrazu powyżej 1500 cd/m2 niż pierdoły z PC podłączonym do TV za 5 K złotych.

Dlatego baw się w to co lubisz, ja nie widzę po prawie 3 dekadach korzystania z kina domowego potrzeby udawania, że można "lepiej" z PC

Dla Ciebie "lepiej" oznacza wsadzenie karty za 3K do PC, dla mnie lepiej to oczekiwanie w sklepie na nastepcę ZG9 Master Series 85" w 2020 roku (bo dopiero następca ZG9 dla mnie będzie miał sens przesiadki z obecnego ZF)

jak widzisz każdy ma inne potrzeby I INACZEJ widzi "lepszą jakość". Nie - to nie próba wmówienia Tobie, że PC jest do d.y. Tylko pokazanie alternatywy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, arkadowski napisał:

Że niby ten program usprawiedliwia te wszystkie niedogodności? 

nie, on daje jedynie możliwość konfiguracji.

23 minuty temu, arkadowski napisał:

Czyli uważasz, że Oppo będzie gorsze od Twojego PC'ta opartego o madVR? Stawiam dolary na przeciwko orzechom, że stawiając obecną swoją konfigurację kina domowego - uzyskuję obraz znacznie lepszej jakości bez podpierania się komputerem PC.

Nie musisz, w sieci masz testy jak nawet nie madVR a zwykły algorytm zaszyty w GPU zjada filtry i FAA  w oppo.

23 minuty temu, arkadowski napisał:

Raz jeszcze zadaje Ci pytanie ile musisz wydać, by uzyskać FUNKCJONALNOŚĆ opisaną w moim poście. Za konkurencję dla Twojego PC stawiam zamiast tego gniotu DUNE HD

~500 zł, ewentualnie rynek wtórny to będzie jakieś 200 ? dla 4k lekko więcej bo akceleracja i hdmi. Nie mówimy tutaj o madVR bo dune do tego daleko.

23 minuty temu, arkadowski napisał:

madVR, EVR - trenowałem to na sobie wystarczająco długo, by powiedzieć "nie". Rozumiesz, że nie potrzeba tego wszystkiego by wchodząc do domu usiąść wygodnie i bez zbędnych ceregieli pooglądać film z własnych zasobów?

tia używałeś tylko nie wiesz co jest co.

23 minuty temu, arkadowski napisał:

Uważasz, że ten Twój PC z madVR jest funkcjonalnie/cenowo i jakościowo w stanie konkurować z Oppo?

nie mam zestawu PC ? a stacjonarka ma dosyć zapasu by przewalić wszystko na NNEDI3  więc oppo mi nie robi, zwłaszcza że PC tańszy...

Podbijam pytania o: TV z możliwością zmiany algorytmów i lepszy odtwarzacz

263831d6_diag_oppo.png

OPPO BDP-103 4K scaling.

184ae4b1_Diagx2mVRJinc3AR.png
madVR Level 4 (BiCubic75+AR / Jinc3+AR)  - nawet nie NGU / NNEDI3

Sorry nie mam nowszych testów bo też bawiłem się lata temu tylko coś mi w głowie zostało...z tego co widzę po zagranicznych forach sytuacja nie uległa zmianie, obraz natywny różnice drobne , obraz skalowany różnice są odczuwalne przy czym większość jedzie na słabszych PC'tach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, fetek napisał:

nie mam zestawu PC ? a stacjonarka ma dosyć zapasu by przewalić wszystko na NNEDI3  więc oppo mi nie robi.

Czy napisałem, że nie masz PC? W poprzednich postach pisałem, że swego czasu wykorzystałem "leciwe" 2 procesorowe/12 rdzeni Mac Pro 5.1. do zabawy z "polepszaniem". Jakoś na mnie nie zrobiło to efektu "wow" uzywanie renderu madVR. 

Większy efekt uzyskałem zamiast pchać się w koszty bardzo wydajnego PC i zaśmiecania sobie miejsca pod HT - kupić dobrej klasy TV i dobrej klasy odtwarzacz BD/UHD-BD.

Obstajesz przy swoim świecie - w czym problem? Temat obejmuje rzecz jasna - PC do odtwarzania filmów i w tym temacie jak się poruszamy - racja dla Ciebie - mocny PC i lecimy z tematem mn. madVR.

Ja wykluczam w swoich wyborach taką opcję - i uzasadniłem dlaczego. Nie zgadzasz się? Ależ proszę! Masz w końcu do tego prawo! 

I na tym pozostańmy i nie psujmy stricte tematu "PC do odtwarzania filmów 4K".

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, arkadowski napisał:

Cy napisałem, że nie masz PC? W poprzednich postach pisałem, że swego czasu wykorzystałem "leciwe" 2 procesorowe/12 rdzeni Mac Pro 5.1. do zabawy z "polepszaniem". Jakoś na mnie nie zrobiło to efektu "wow" uzywanie renderu madVR. 

To na MAC'a jest madVR ? coś przespałem... ?

Cytat

If you want the full video experience MC has to offer, there is no way around using Windows, though.
We're not going to re-implement something like madVR for Mac, its far beyond our available resources

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, fetek napisał:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

OPPO BDP-103 4K scaling.

184ae4b1_Diagx2mVRJinc3AR.png
madVR Level 4 (BiCubic75+AR / Jinc3+AR)  - nawet nie NGU / NNEDI3

Sorry nie mam nowszych testów bo też bawiłem się lata temu tylko coś mi w głowie zostało...z tego co widzę po zagranicznych forach sytuacja nie uległa zmianie, obraz natywny różnice drobne , obraz skalowany różnice są odczuwalne przy czym większość jedzie na słabszych PC'tach.

Ale ja tego nie neguję! Pytanie czy o to w tym wszystkim tak naprawdę chodzi w domowym zaciszu oglądania filmów :)

To jest fetysz - w pozytywnym tego słowa znaczeniu - jak kupowanie plików 24/192 czy DSD :) 

Ja wolę prostotę połączoną ze sprzętem PREMIUM (nie, nie mam Dune HD :))

15 minut temu, fetek napisał:

To na MAC'a jest madVR ? coś przespałem... ?

Nie, na Mac Pro można postawić natywnie Windows. A tego nie mogłes przespać - Windows instalujesz dokładnie tak samo, jak w klasycznym PC - nie majac jedynie dostepu do klasycznego EFI płyty głownej w rozumieniu świata PC. I nie potrzebujesz nawet idiotycznego bootcamp. Po prostu na czysty dysk instalujesz wprost Windows. Żadna Kolego sztuka dla wtajemniczonych.

Teraz już rozumiesz mój przekaz? Miałem i bawiłem się - nie neguję u innych ten swoisty fetysz -ja tego "nie kupuję" - wolę znacznie prostsze rozwiązania dające mi satysfakcje z jakości obrazu i prostoty uzywania.

Jak pisałem - dla mnie temat zakończony definitywnie. A każdy robi to co chce i jak chce. Może nawet wielokrotnie na nowo "trawić" każdą klatkę przez 10 kolejnych komputerów czy nawet serwerów - jego małpy, jego cyrk.

EOT.

 

I jeszcze jedno mam pytanie takie na koniec - bez rzecz jasna sporu personalnego...skąd bierzesz natywny materiał 4K z DV, by oglądac to w lepszej jakości niż ja obecnie z płyt UHD 4K z Dolby Vision? Byłbym ciekaw tego źródła.

Bo chyba mi nie napiszesz, że nawet o najwyższej przepływności danych materiał HD 1080p renderowany przez madVR uzyskujesz jakość lepszą niż ja z płyt UHD 4K wraz z Dolby Vision... a o tym pisałem.

Pozdrawiam

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest MAC tylko zwykły PC ze zgniłym owocem. 

55 minut temu, arkadowski napisał:

Tak - da się to zrobić taniej i lepiej, da się czerpać przyjemność z filmu odpuszczając sobie zabawę w swoisty fetysz renderowania i upscalowania filmu. Od tego mam układy w TV z segmentu Premium i jestem przekonany, że lepsza matryca zdolna do wyświetlania maksymalnej jasności obrazu powyżej 1500 cd/m2 niż pierdoły z PC podłączonym do TV za 5 K złotych. 

Tylko nie każdy ma TV premium, nie każdy ma TV (np ja!) a wielu ma kompa którego może wykorzystać.  Co nie zmienia faktu że dobry TV odwali taką samą robotę mając lepszy bilans energetyczny.

21 minut temu, arkadowski napisał:

Ale ja tego nie neguję!

niestety negujesz

Kończąc temat powtórzę to co pisałem od samego początku: przerost formy nad treścią i mała różnica tylko w przypadku dobrego materiału źródłowego. Jeśli mamy stare filmy to czasem warto się pomęczyć bo efekt jest naprawdę zdumiewający.

Nie ma bardziej kompatybilnego, uniwersalnego, wydajnego i konfigurowalnego rozwiązania niż PC.

Tak masz rację, przystawka Tv / "dobry bdp" wystarczy w 100% zwłaszcza jeśli mamy  materiał w docelowej rozdzielczości. Odnośnie fire tv zgadzam się w 100%, dla mnie urządzenia tej marki zwłaszcza telefony to target dla przysłowiowego "ciecia", niestety konsumenci to wielokrotnie potwierdzili.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fetek napisał:

Bo to nie jest MAC tylko zwykły PC ze zgniłym owocem. 

Tylko nie każdy ma TV premium, nie każdy ma TV (np ja!) a wielu ma kompa którego może wykorzystać.  Co nie zmienia faktu że dobry TV odwali taką samą robotę mając lepszy bilans energetyczny.

niestety negujesz

Kończąc temat powtórzę to co pisałem od samego początku: przerost formy nad treścią i mała różnica tylko w przypadku dobrego materiału źródłowego. Jeśli mamy stare filmy to czasem warto się pomęczyć bo efekt jest naprawdę zdumiewający.

Nie ma bardziej kompatybilnego, uniwersalnego, wydajnego i konfigurowalnego rozwiązania niż PC.

Tak masz rację, przystawka Tv / "dobry bdp" wystarczy w 100% zwłaszcza jeśli mamy  materiał w docelowej rozdzielczości. Odnośnie fire tv zgadzam się w 100%, dla mnie urządzenia tej marki zwłaszcza telefony to target dla przysłowiowego "ciecia", niestety konsumenci to wielokrotnie potwierdzili.

 

Jak widac znaleźliśmy wręcz wspólny język. Więcej - pomimo mojego negowania korzystania z PC koło TV - zgadzamy się w wielu kwestiach - nawet co do "jabłka", które w obecnej formie (od kilku lat) stanowi przerost formy i ceny nad treścią.

Niestety nie wszyscy mogą sobie pozwolic zmienić środowisko (a chcieliby), jak nie wszyscy mają TV.

Spokojnej, pozdrawiam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeście się rozpisali... Dodam od siebie jeszcze jeden przykład, że używanie PC to nie żaden fetysz tylko wygoda i po prostu profesjonalnie podejście do tematu, które też rozumiem, nie każdemu może się podobać.
Ale do rzeczy. Jest funkcjonalność madVR, którą mało kto zna, a chodzi o znaczniki w nazwach plików, które madVR rozpoznaje i automatycznie stosuje. Jest sporo filmów, które mają nieprawidłowo ustawioną jasność. Z tych co pamiętam to miał tak Mother! (za ciemny) i Ghost Story (bardzo jasny). Nie chce już wnikać dlaczego tak się dzieje, czy jest to zamierzone czy to błąd przy masteringu filmu... nieistotne. W każdym razie jestem uczulony na to jeśli nie mam idealnej czerni albo szczegóły gdzieś w tych czerniach są utopione. Wystarczy przy takim filmie dopisać na końcu znacznik "blacklevel=..." i sprawa jest załatwiona. Znajdźcie inny odtwarzacz, który ma taką możliwość. Musiałbym za każdym razem po włączeniu takiego filmu bawić się suwakami, żeby to ustawić.

Sprawa samej jakości obrazu... mam Cambridge CXU, który jest odpowiednikiem Oppo i używam go wyłącznie do płyt, natomiast pliki wolę odtwarzać z kompa. Próbowałem robić to z CXU, ale jakość była słabsza, minimalnie, ale jednak było to widać. Poza tym brak wielu funkcjonalności, problemy z polskimi znakami i wiele innych. Jeśli miałbym konwertować napisy z powiedzmy 200 filmów, to jednak wolę pozostać przy PC na którym wszystko działa jak należy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)
20 godzin temu, arkadowski napisał:

Nie wiem tylko po co ta cała kombinacja z PC jak obecnie najprostsze rozwiązanie w postaci niedrogiego odtwarzacza X800v2

Możesz wkleić jakiś link bo nie mogę nic takiego znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HQ150 napisał:

Możesz wkleić jakiś link bo nie mogę nic takiego znaleźć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Źle określiłem symbol powinno być M (mark) zamiast przyjeta z mojej strony myśl skrótowa v (version).

Jest to druga wersja - poprawiona o mn. obsługę Dolby Vision (wczesniej tylko HDR).

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, HQ150 napisał:

Jak sobie radzi ten odtwarzacz jako player plików z podpiętego dysku twardego po USB?

Sprawdzałeś to? 

 Z USB bez problemu widział .ts .m2ts i MKV (te sprawdzałem). FLAC, WAV sprawdzone - działają.

W moim przypadku bardziej skupiałem się na obsłudze z NAS. 

Zostawmy ten temat naszym Kolegom ze świata PC i jak coś otwórzmy nowy temat obejmujący różne lub stricte ten odtwarzacz BD/BD UHD.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez lata gralem z panasonica 320.

Byl dosyc tani i oferowal wiele. Obraz zyleta.Czyta flac mp3, i roznej masci ripy z filmow m2ts, mkv itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niestety denerwowal mnie ten dotykowy pilot jka i menu. Strasznie oporne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.