Skocz do zawartości
IGNORED

NuPrime - ciepło grające wzmacniacze w klasie D z wbudowanymi przetwornikami ESS Sabre


Sklep.RMS.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje za pytania, ale pierwsze jest dla inżyniera, a drugie dla testera, który słuchał tego Roksana. Niestety nie potrafię na żadne odpowiedzieć.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pytania, ale pierwsze jest dla inżyniera, a drugie dla testera, który słuchał tego Roksana. Niestety nie potrafię na żadne odpowiedzieć.

Moze wystarczy zapytac testera? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest u mnie NuPrime DAC-9, ale teraz zastanawiam się nad wymianą wzmaka...DAC ma naprawdę super funkcjonalność, póki co nie mogę wykorzystać jeszcze w pełni urządzenia, ale już widze, że jednak słabym ogniwem w systemie jest wzmacniacz BRIO-AMP, Brzmi bardzo fajnie, ale doszedłem do tego, że czasem w ostrzejszym rocku chętnie bym przyłoił i tu jest problem...Gra wszystko dość anemicznie...I tak się zastanawiam nad sprzedażą, za uzyskane pieniądze myślę, że końcówka STA-9 do kupienia-1999, ale zastanawiam się jeszcze nad lampką-niestety budżet już sporo większy. Ciekawi mnie jak wypadłby system przy tej końcówce z moimi AP Yara Classic...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fido920

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wystarczy zapytac testera? :)

 

To tak proszę zrobić, bo ja niestety nie znam nikogo, kto by słuchał tych dwóch wzmacniaczy :)

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest u mnie NuPrime DAC-9, ale teraz zastanawiam się nad wymianą wzmaka...DAC ma naprawdę super funkcjonalność, póki co nie mogę wykorzystać jeszcze w pełni urządzenia, ale już widze, że jednak słabym ogniwem w systemie jest wzmacniacz BRIO-AMP, Brzmi bardzo fajnie, ale doszedłem do tego, że czasem w ostrzejszym rocku chętnie bym przyłoił i tu jest problem...Gra wszystko dość anemicznie...I tak się zastanawiam nad sprzedażą, za uzyskane pieniądze myślę, że końcówka STA-9 do kupienia-1999, ale zastanawiam się jeszcze nad lampką-niestety budżet już sporo większy. Ciekawi mnie jak wypadłby system przy tej końcówce z moimi AP Yara Classic...?

KOrekta, końcówka jest za 2999, no tak czy owak może warto dołożyć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W tej chwili w mojej konfiguracji brakuje mi powera. Pierwszy raz w życiu usłyszałem "powietrze" w dźwięku i to grając z Youtuba z konsoli (tak mi się wydaje przynajmniej słuchając kawałków:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

)

I to jest coś co bardzo mi się spodobało w brzmieniu. Niestety, ale powera nadal nie mogę uświadczyć, fajny bas, który czasem się pojawia i dodaje odrobinę dynamiki wydaje mi się, że świadczy o tym że da się wycisnąć fajne granie z kolumn. Stereofonii, "znikania kolumn" też nie doświadczyłem-wina akustyki czy wzmacniacza...? Myślałem, że źródło kiepskie, ale teraz DAC od NuPrime, dźwięk puszczony po coax z lapka -plik zgrany z płyty w WAV i nie różni się od XBoxowego YouTuba. Sprzęt w sygnaturce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fido920

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wygląda na to że amerykański NuPrime nie potrafi robić słabych urządzeń bez względu na cenę. Tym razem przetestowaliśmy jego najdroższą słuchawkową integrę - znakomite trzy w jednym"

 

"Jakimś wielkim fanem NuForce nigdy nie byłem, ale jego następcy - właśnie zostałem."

 

dac10h.PNG

 

"Doskonały przykład, na to, że za relatywnie rozsądne pieniądze można zbudować system wysokiej klasy, na dodatek zajmujący niewiele miejsca. Dostajemy trzy wartościowe urządzeni w w jednej obudowie. Świetny DAC, którzy przyjmuje wlaściwie wszystko - do DSD256 włącznie - brzmi jak urządzenia z wyższej półki i właściwie na ma słabych stron, choć oczywiście nie jest najlepszym przetwornikiem na rynku. To takze bardzo dobry, a przede wszystkim bardzo mocny i uniwersalny pod kątem technicznym wzmacniacz słuchawkowy, który z powodzeniem napędza zarówno małe czułe słuchawki wysokoomowe, jak i te mobilne o małej impedancji. Wreszcie, DAC-10H jest także wartościowym przedwzmacniaczem analogowym. By go zastąpić dedykowanym urządzeniem, trzeba będzie szukać pewnie na niewiele niższym poziomie cenowym niż 10 tysięcy"

 

cena urządzenia: 6875zł

 

Cały test tutaj:

https://sklep.rms.pl/img/product_media/26001-27000/NuPrime_DAC_10_H_AV.pdf?iframe=true&width=1280&height=800

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wzięliśmy udział w ciekawym eksperymencie - wystawiliśmy nasz tranzystorowy wzmacniacz do konkurencji z lampowymi w ślepym tescie. Efekt? Miłośnicy lampowców w prawie każdej próbie woleli dźwięk wzmacniacza IDA-16!

http://wstereo.pl/dlaczego-warto-sluchac-wzmacniaczy-lampowych-tranzystorowych-i-tych-impulsowych/

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WR-100D jest prostym w obsłudze i przede wszystkim jednym z najtańszych, a jednocześnie tak wszechstronnych urządzeń w swojej klasie. Jeśli przyszłemu użytkownikowi zależy na osiągnięciu jak najlepszego brzmienia, powinien nastawić się na wykorzystanie cyfrowej transmisji sygnału do wzmacniacza lub amplitunera kina domowego.

 

Dźwięk:

Świetna dynamika przy wykorzystaniu cyfrowej transmisji sygnału. Brzmienie szczegółowe, o dobrej rozdzielczości, z nisko zapuszczającym się basem. Ładna plastyka i barwa. Dopracowana, estetycznie prezentująca się aplikacja D-Stream Air dla przenośnych urządzeń iOS oraz Android. Szybki i prosty w konfiguracji.

http://www.hifichoice.pl/38#/spreads/107

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sound Rebels o DAC-10h i końcówce mocy ST-10

 

Choć tytułowy zestaw NuPrime DAC-10H + ST-10 wydaje się być dość niecodzienną, jak na nasze standardy, propozycją to uczciwie trzeba przyznać, że te amerykańskie maluchy dzielnie się broniły i kontakt z nimi wcale nie okazał się karą za grzechy i smutnym obowiązkiem. Wręcz przeciwnie, gdyż niezbyt przez nas hołubiona kasa D, w wydaniu serwowanym przez pana Jasona Lima, ma do zaoferowania zaskakująco szeroki wachlarz zalet a biorąc pod uwagę nad wyraz korzystną relację jakości do ceny może okazać się świetnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie warunki lokalowe wykluczają potężne i rozbudowane instalacje audio a zarazem przyda się mocny i stawiający na drajw system. Warto też pamiętać o możliwościach samego DAC-10H, który dzięki dopracowanej i wydajnej prądowo sekcji wzmacniacza słuchawkowego powinien spełnić oczekiwania większości spędzających długie godziny w swych drogocennych nausznikach melomanów.

 

NuPrime10_J-0009.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przepraszam, może trochę nie na temat.

Takie mamy czasy, że sprzęt jest generalnie coraz mniejszy, coraz lżejszy, ale podstawy, akcesoria, kable etc. są rozdmuchane do granic absurdu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Brzmienie efektowne, dynamiczne z niemal perfekcyjnie prowadzonym basem, ale i obfite oraz plastyczne"

 

sta9.PNG

 

"To małe pudełko potrafi zrobić podczas odsłuchu piorunujące wrażenie, zwłaszcza pod względem osiągania wysokich poziomów głośności"

Cały test można przeczytać tutaj:

http://www.hifichoice.pl/35#/spreads/101

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby zainteresowane testem wzmacniacza IDA-8 proszone są o kontakt na priv - mamy sztukę na wypożyczenie wybranym i zaufanym forowiczom

https://sklep.rms.pl/nuprime-ida-8-ida8-zintegrowany-cyfrowy-wzmacniacz-stereo-2x100w-z-przetwornikiem-dac

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki uprzejmości dystrybutora „RAFKO” mogłem przetestować we własnym systemie wzmacniacz NUPRIME IDA – 8. Chciałbym podzielić się z Wami swoimi spostrzeżeniami. Po rozpakowaniu okazało się, że wzmacniacz jest faktycznie bardzo mały. Przy amplitunerze DENON – AVR 1801 wygląda jak zabawka. Mimo jednak małych rozmiarów jest dosyć ciężki. Jakość wykonania wzmacniacza jest wysoka. Na przedniej ściance znajdują się pokrętła od wyboru źródła dźwięku (pełni również rolę włącznika) oraz potencjometr. Układ regulacji głośności jest bardzo precyzyjny i bez problemu możemy ustawić poziom jaki nas w danej chwili interesuje. Pomiędzy pokrętłami które są w takim samym rozmiarze znajduje się wyświetlacz. Z informacji na wyświetlaczu wyczytamy jakie mamy wybrane źródło dźwięku i poziom jego wzmocnienia. Na tylnej ściance znajduje się : wejście optyczne, koaksjalne, USB typu A i B, jedno wejście RCA, wyjście dla subwoofera. Dla przeciętnego użytkownika nic więcej nie potrzeba.

 

W ramach testu wzmacniacz został podłączony do monitorów ATC SCM-7. Kolumny te uchodzą za bardzo wymagające dla wzmacniaczy. Na co dzień są u mnie podłączone do amplitunera DENON – AVR 1801. Zdaję sobie sprawę że nie są wykorzystane w 100%. W ciągu kilku lat do kolumn podłączałem różne wzmacniacze chcąc sprawdzić jak potrafią grać moje ATC. Na początek był Nad – 356. Różnica była, ale minimalna. Być może miałem za wysokie wymagania, ale pamiętam że ten wzmacniacz nie wywołał wielkiej euforii. Później było kilka słabszych i tańszych modeli które nie miały prawa wydusić z ATC to co najlepsze. Nawet Cambridge Audio CXA80 nie potrafił spowodować, że usłyszę to na co czekam. Dopiero podłączenie integry Vincent SV 227 sprawiło, że dźwięk wydobywający się z kolumn był dużo lepszy. Wtedy dopiero usłyszałem jak dobre mam kolumny. Było to jednak kilka lat temu. Vincent wrócił do właściciela a ja do Denona. Dlaczego o tym tutaj piszę ? Ponieważ po podłączeniu wzmacniacza NUPRIME IDA – 8 usłyszałem znowu jak bardzo dobrze grają moje kolumny. Poprawiło się brzmienie w każdym jego aspekcie. Dynamika, barwa, przestrzeń, stereofonia wskoczyły na poziom wydawało się nieosiągalny dla tak małych kolumn. Muzyka którą słucham zabrzmiała w zupełnie inny sposób. Poprawiło się brzmienie instrumentów, muzykalność. Trudno mi było uwierzyć, że tak mały wzmacniacz może grać tak dużym dźwiękiem. W trakcie odsłuchów korzystałem praktycznie ze wszystkich wejść cyfrowych wzmacniacza. Jako źródła używałem odtwarzacza Panasonic DMR-EH 63, Laptopa Lenovo, Asus O! mini Play, Konsolę PS3, oraz TV 55 Toshiba. W tym miejscu muszę zaznaczyć, że wzmacniacz jest bardzo wrażliwy na jakość materiału oraz jakość sygnału który otrzymuje. Ten sam plik z dwóch różnych urządzeń może zabrzmieć zupełnie inaczej. Panuje tutaj zasada: czym lepsze źródło i materiał zostanie przesłany do wzmacniacza to w zamian otrzymamy lepszej jakości dźwięk. Bez zarzutu radził sobie moduł bluetooth. Czy zatem NUPRIME IDA – 8 jest lepszym wzmacniaczem od Vincenta SV 227? Ze względu na długi okres czasu jaki upłynął od słuchania tamtego wzmacniacza ciężko mi odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Mając jednak na względzie takie argumenty jak cena, przetwornik C/A, moduł bluetooth, wyjście na subwoofer mogłoby by się okazać, że dużo wzmacniaczy z wyższego przedziału cenowego niż Nuprime IDA – 8 musiałoby uznać wyższość tego maleństwa w bezpośrednim porównaniu. Każdy, kto chce zakupić wzmacniacz w przedziale do ok. 6-7 tys. zł. powinien rozważyć ten model. Może okazać się, że w połączeniu z kolumnami niezbyt wymagającymi może nie być żadnej różnicy w brzmieniu. Dodatkowo zaoszczędzimy ok. 2 tys. zł. Po zakończonych testach z ATC SCM 7 do wzmacniacza podłączyłem kolumny Triangle Esprit Comet EZ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzychu72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcająca recenzja. Jakoś zawsze myślałem , że wzmacniacze w klasie D mają w sobie taki cyfrowy nalot (choć nigdy nie testowałem takiego wzmacniacza) , a tu się okazuje , że Nuprime grają ciepło i barwnie. Chyba trzeba będzie to sprawdzić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja również jestem po testach wzmacniacza NuPrime IDA-8, który wypożyczyłem od dystrybutora Rafko.

 

Opis samego wzmacniacza już się pojawił, dodam tylko bardzo ciekawą funkcję, a mianowicie wzmacniacz pamięta ustawienie

ostatniego poziomu wzmocnienie na każdym z wejść osobno. Jest to bardzo wygodna i ciekawa funkcja, na duży plus.

Sam odsłuch porównywałem bezpośrednio do ok. 20-sto letniego wzmacniacza Onkyo A-9511; kolumny to AA Hyperion III; źródło- terminal Dell FX-170 z postawionym Daphile.

 

To co w pierwszej chwili zauważyłem to NuPrime jest dość jasny; bas jest sprężysty i szybki, ale nie schodzi bardzo nisko.

Nie jest to zarzut, ale raczej typ brzmienia, który naprawdę może się podobać. Wygląda to na dopracowaną całość, tak aby nic specjalnie się nie wyróżniało.

Oczywiście po ok. tygodniowy słuchaniu nie można pisać jednoznacznych opinii, ale w bezpośrednim porównaniu do A-9511, NuPrime wypada zdecydowanie lepiej.

Wg mnie, jest bardzo muzykalny, o ciepłej barwie, dłuższe słuchanie nie męczy. Dźwięk z Onkyo był „rozmyty”, a tu jest precyzyjny.

Mam parę utworów, które na Onkyo miały „mało prądu”, wzmacniacz po prostu nie dawał rady z wydajnością. Natomiast NuPrime dość gładko sobie z nimi poradził.

Zaskakujące patrząc na jego wielkość, w szczególności stawiając go obok mojego starego wzmacniacza.

 

Natrafiłem też na mały problem, ale dla mnie dość upierdliwy. Aktualnie głównym źródłem jest terminal Dell FX-170.

Gdy go podłączyłem bezpośrednio do wejścia USB pojawiły się zakłócenia, tj. pykanie/cykanie. Myślałem, że to tak jest z wejściem USB,

ale telefon Samsung A3 już takich zakłóceń nie generował. Za sugestią kolegów z zakładki „PC Audio” zainstalowałem Daphile na laptopie IBM T40

i faktycznie zakłócenia również nie występowały. To trochę dyskwalifikuje mój terminal jako źródło, a chciałem przy nim pozostać.

No chyba, że jest jakiś skuteczny sposób, aby wyeliminować wspomniane zakłócenia?

Sam wzmacniacz po USB (a to dla mnie jest jego główne zadanie) przyjmuję wszelkiego rodzaju pliki.

Dla testu ściągnąłem sobie to co dostępne jest za free z netu, głównie ze strony 2L i wszystko pięknie się odtwarza,

a sam wzmacniacz prawidłowo pokazuję jakiej jakości jest odsłuchiwany plik.

 

Jak dla mnie to NuPrime IDA-8 jest ciekawym wyborem, wygodnym i przyjemnym w słuchaniu.

Praktycznie zamykam się w dwóch urządzeniach, omawiany wzmacniacz + źródło; nie potrzeba nic więcej, żadnych przedwzmacniaczy, DAC’ów…

Mocno zastanawiam się nad zakończeniem poszukiwań już na pierwszym „strzale”.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No słodycz, taka wręcz lampowa (dlatego o tych lampach było, nie przypadek!), ale też bez utraty dynamiki i precyzji… no może poza analogowymi RCA (dynamika siada), grało to nieprzyzwoicie dobrze (w końcu macie tutaj nowoczesną integrę za plus minus 4k, z paroma dodatkami jak firmowy streamer to niecałe 5k i samowystarczalny system gotowy).

 

20180629_170642578_iOS-e1535575893911-450x600.jpg

 

Przekaz wciągający, bardzo przyjemny dla ucha, takie easy listening, ale w pozytywnym, nie pejoratywnym znaczeniu… że niby łatwe, że mało wysublimowane, że ekhmmm plebejskie. Na Szafirach, na przez chwilę podłączonych Castle miałem wrażenie obcowania z jakimś ampem na bańkach raczej, a nie cyfrowym (no nietypowym, patrz wyżej) ustrojstwem. Fajnie. Zero rozjaśnienia, przypadłości pierwszych końcówek pracujących w klasie D.

 

20180629_164810637_iOS1-600x450.jpg

 

No właśnie, tutaj chyba tkwi cały sekret tej konstrukcji (oczywiście udana implementacja interfejsów cyfrowych z opanowaną kością plus bardzo dobrze działająca regulacja to też nie pikuś, ale to nie jest najistotniejsze dla wyjaśnienia, czemu właśnie tak). Jak wspomniałem, zamiast przełączania się na dużo niższej częstotliwości (typowo 300kHz, a nawet niżej), końcówka IDA-8 robi to na dużo wyższej (600kHz), niespotykanej w tego typu konstrukcjach. Nie ma w tym brzmieniu chłodu, dystansu, nie ma wyostrzenia (wysokie), nie ma zaburzonego tonalnie pasma… Jest dynamika, jest szybkość połączon

 

http://hd-opinie.pl/11709,audio,powerdac-nuprimie-ida-8-maly-melodyjny-mocarz.html

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NuPrime IDA-8 został odesłany do Rafko kilka dni temu po tygodniowym odsłuchu więc czas napisać kilka zdać.

 

Jest to urządzenie małe i dość lekkie. Choć można uznać, że waga jest adekwatna do rozmiarów. Na pewno będzie to duży atut dla osób, które nie posiadają dużo miejsca na szafce/półce . Naszym dziewczyną/żoną się to spodoba. Mojej żonie przypadł do gustu. Stwierdziła, że fajnie że taki mały ;) . Z drugiej strony nie wpychałbym go za bardzo w szafkę bo obudowa dość mocno nagrzewa się więc trzeba zostawić trochę przestrzeni. W zestawie jest mały zgrabny i poręczny pilot.

 

nup.jpg

 

nup1.jpg

 

 

Dużym plusem IDA-8 jest jego wyposażenie. Ma na pokładzie dac-a i można podpiąć pod niego tv, bluraya czy też komputer po usb. W zestawie jest też adapter bluetooth więc można puszczać sobie muzykę z telefonu. Mojej żonie bardzo się to podobało. Ja gram głównie z płyt cd, ale czasem coś tam z youtube sobie puszczę. Podobała mi się regulacja głośności. Była precyzyjna i łatwo sobie ustawić odpowiedni poziom głośności. Wieczorem się to przydaje . Skala jest od 0 do 99. W mojej lampie każde wciśnięcie volume na pilocie powoduje spory skok głośności i czasem trudniej trafić w oczekiwany poziom.

 

Teraz brzmienie. Nie ukrywam , że wziąłem go na odsłuch po bardzo dobrych recenzjach w prasie i na forum. Dodatkowo skusił mnie często poruszany lampowy charakter brzmienie Nuprime. Nie lubię tego określenia "lampowy" bo brzmienie wzmacniaczy lampowych jest różne , a czasem skrajnie różne, ale rozumiem , że chodzi tu o takie stereotypowe określenie. Czyli ciepłe, gęste, zaokrąglone brzmienie.

 

Większość czasu jako źródło robił u mnie cd Atolla cd100se jako integra, ale przetestowałem też dac-a Nuprime i wtedy Atoll robił za transport. Nie będę może wgłębiał się w szczegóły bo Rafko umożliwia wypożyczenie więc każdy może sprawdzić sam, ale coś warto napisać.

 

Na początku mogłem pograć na dowolnych poziomach głośności bo żona wychodziła z dzieckiem więc nie miałem ograniczeń. To co od razu rzuciło mi się to spokój i brak natarczywości. Mogłem słuchać nieprzyzwoicie głośno , a brzmienie nie męczyło. Góra i średnica jest dość mocno wygładzona. Sama średnica po cieplejszej stronie. Basem byłem miło zaskoczony. Byłem ciekaw jak wypadnie te 100W. Czy to będzie jak w przypadku dużej części amplitunerów kd, że mocy dużo , a nie przekłada się to na szybkość, dynamikę i kontrole nad basem. Na szczęście w przypadku tego wzmacniacz jest dobrze. Bas przy głośnym graniu był mocny, trafiał w punkt. Brakowało trochę różnorodności, ale pewnie nie można mieć wszystkiego w tej cenie. Zauważyłem , że IDA-8 gra lepiej na średnich i wysokich poziomach głośności. Bardziej otwiera się na górze, basu przybywa. Przy cichym odsłuchu brakowało mi tej soczystości , którą ma moja lampa. Brzmienie stawało się trochę spłaszczone. Korzystając z dac-a Nuprime brzmienie stało się jaśniejsze. Balans tonalny przesunął się do góry. Myślę , że to przemyślane posunięcie konstruktorów bo sam wzmacniacz jest łagodny na górze więc trochę rozjaśnienie nie zaszkodziło. W konfiguracji zabrakło mi trochę gęstości , którą miał mój cedek jako integra.

 

Aha po rca nuprime grał u mnie ciszej. Fajne jest to, że dla każdego wejścia można ustawić inny poziom głośności i wzmacniacz to zapamiętuje więc mogłem sobie w miarę wyrównać głośność. Wtedy łatwiej jest porównywać.

 

Gdybym miał wskazać pasmo, które w Nuprime wypada gorzej to byłaby to góra i sam przełom góry i średnicy. Trochę za dużo dla mnie tego wygładzenia przez to traci trochę przestrzeń, mniej jest tego "planktonu" , dźwięczności. Tylko trzeba wziąć poprawkę na to , że jest to porównanie do mojego wzmacniacza który jest znacznie droższy i nie ma żadnych dodatków. Miałem okazję jakiś czas temu posłuchać u siebie np. Pioneera A50 i ten wypadł znacznie gorzej niż nuprime. W nuprime nie było tej suchości, ma ładniejsze barwy. Myślę, że dobrym kompanem dla "amerykanina" mogą być kolumny z metalowymi wysokotonowymi. Unikałbym przesadnie gładko grających kolumn, trzeba mu bardziej zadziornych.

 

Na koniec pochwała dla Rafko. Podoba mi się , że już nie pierwszy raz w ten sposób prowadzą promocję nowej marki. Każdy może sobie posłuchać i wyrobić własne zdanie , a nie tylko czytać gazetki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chętnie wypożyczę końcówkę STA 9. Posiadam już DAC-9 w połączeniu z Rega Brio Amp i Ap Yara Classic, ale coś brakuje (głównie powera w rocku, z basem też jest nienajlepiej)...:( Jednak teraz zanim zacznę znów wywalać kasę chciałbym przesłuchać sprzęt czy w ogóle takie roszady wyjdą na dobre...Nie jestem pewny co jest wąskim gardłem mojego systemu...A może koledzy użytkują STA-9 i DAC 9, jeśli tak to w towarzystwie jakich kolumn...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto wypożyczyć końcówkę nuprime. Rega Brio jest jest mistrzem w kwestii dynamiki, wykopu i szybkości. Przy rocku może brakować pazura.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki uprzejmości dystrybutora, firmy RAFKO, oraz za pomocą sklepu RMS, miałem przyjemność sprawdzić wzmacniacz NuPrime IDA-8 w swoim zestawie. Maluch grał u mnie przez blisko tydzień, korzystałem w tym czasie z wejść cyfrowych – przez coax i USB – oraz z wejść analogowych, wykorzystując mój zewnętrzny DAC, jak i z toru analogowego, z preampu korekcyjnego. NuPrime ani razu nie zawiódł, zawsze wykazywał serce do grania, i był gotowy do akcji już kilka minut po włączeniu, co dla mnie, jako użytkownika wzmacniacza w pełni lampowego, jest ważną zaletą. Postaram się opisać swoje wrażenia, miałem wystarczająco wiele czasu, aby poznać dobre i słabsze strony tego sprzętu.

 

Budowa: Wzmacniacz jest nieduży, lecz zaskakująco ciężki, jak na swe gabaryty. Trzeba nieco uważać na górną pokrywę, która wykonana jest z dość cienkiej i miękkiej blachy stalowej, podatnej na wgniecenia. Wygląd zewnętrzny i design – jednoznacznie wzbudziły u mnie pozytywne wrażenia, bryła jest zwarta, bez zbędnych ozdobników, ma dobre proporcje i kształt. Myślę sobie, że w srebrnym kolorze wyglądałby jeszcze lepiej, na szczęście producent przewidział taką opcję. Pokrętła i przyciski działają pewnie, z odpowiednim skokiem, także włącznik ukryty w gałce wzmocnienia sygnału ma duży i wyraźny „klik” – aż cały wzmacniacz odsuwa się do tyłu na miękkich nóżkach, działa jednak bez zarzutu. Nóżki zasługują na oddzielne słowa pochwały, są odpowiednio miękkie do pochłaniania szkodliwych wibracji, nie za miękkie jednak – coś jak sztywniejszy sorbotan, bardzo dobre rozwiązanie. Odpada konieczność poszukiwania zamiennych podstawek antywibracyjnych, tutaj duży plus dla NuPrime. Wyświetlacz za to nie wzbudza już u mnie takich zachwytów; jest co prawda świetnie wkomponowany w płytę czołową (doskonały pomysł z małymi otworkami!), lecz niebieski jego kolor sprawia, iż jest z odległości powyżej 2 metrów kompletnie nieczytelny! I to zarówno w dzień, jak i wieczorem… Można go całkowicie wygasić, i z tej opcji najczęściej korzystałem, po ustawieniu pokrętła głośności w odpowiednim położeniu. Podsuwam producentowi pomysł ze zmianą koloru podświetlenia – to chyba nie kosztuje wiele, zaś poprawa kontrastu znakomicie ułatwiłaby obsługę. Plusem jest zaś informacja o częstotliwości próbkowania sygnału cyfrowego (pokazuje się na kilka sekund po jego załączeniu) oraz pamięć ostatniego poziomu wysterowania. Przy okazji, warto wspomnieć o potencjometrze głośności, którym chwali się producent. Rzeczywiście, jest bardzo dokładny, i ustawienie odpowiedniego poziomu podczas wieczornych odsłuchów nie stanowi problemu; znów jednak chciałbym zaapelować do producenta o rozważenie dodania opcji szybszej regulacji ręcznej – troszkę trzeba się nakręcić, aby wskoczyć na odpowiednią wysokość. Na koniec kilka słów o pilocie zdalnego sterowania: mały, zgrabny i lekki, identycznie jak cały wzmacniacz, z obsługą wszystkich funkcji. Szkoda, że trzeba bardzo dokładnie „wycelować” w sensor na płycie czołowej, aby IDA-8 zareagował. Byłbym zapomniał o tylnej stronie i terminalach: pomimo niedużej obudowy, wszystkie podłączenia można równocześnie wykonać, także przewody głośnikowe ze średniej wielkości widłami nie stanowiły problemu, a porządne nakrętki można pewnie i mocno dokręcić – brawo!

 

Konfiguracja: wzmacniacz grał w miejsce mojego lampowca Jolida 502BRC, ze źródłem cyfrowym w postaci napędu płyt optycznych Cyrus CD-t (wejście coax), laptopa z oprogramowaniem Foobar ze sterownikami AISIO + sterowniki NuPrime, pliki 24- i 32-bit flac, wav i dsd (wejście USB) oraz na wejściu analogowym – gramofon Ad Fontes z wkładką MCHO Denon DL-110 i przedwzmacniacz korekcyjny NUDAmini, a także na zewnętrznym przetworniku c/a Arcam rDAC z oddzielnym zasilaczem PSU. Przewody cyfrowe to WireWorld, przewody sygnałowe RCA to DIY Duelund DCA16GA i Van den Hul The River 3T, przewody zasilające to DIY Yarbo SP-8000PW (wzmacniacz), Zu Audio, ISOL-8 i Enerr (transport CD, PSU do przetwornika c/a i phono-stage). Listwa zasilająca wrocławskiej manufaktury PJ Audio, wykonanie indywidualne. Wzmacniacz napędzał zestawy głośnikowe Zu Audio Omen Mk. II rev. B, przewody głośnikowe Tellurium Q Silver. Cały sprzęt stał na stoliku Rogoz ze stalowymi nogami dociążonymi piaskiem, pod gramofonem i pod kolumnami dodatkowe kilkuwarstwowe platformy antywibracyjne (płyty granitowe / HDF / sklejka brzozowa / przekładki gumowe). Z wejścia Bluetooth nie korzystałem, podobnie z funkcji wi-fi (brak adaptera w zestawie testowym).

 

Brzmienie: ogólnie rzecz biorąc, wzmacniacz reprezentuje spokojną, uładzoną i ugrzecznioną szkołę brzmienia. Nie ma tu nic irytującego i drażniącego, nawet zwykle piskliwe i jazgotliwe utwory (np. Irek Dudek na płytach LP z lat 80-tych) zabrzmią ciepło i okrąglutko. Myślę, że to celowy zabieg producenta, aby zakryć typową dla wzmacniaczy w klasie D cyfrową sygnaturę brzmienia – tutaj nie uświadczymy tego utwardzonego, metalicznego nalotu, znanego z tego typu konstrukcji. Dźwięk dość udanie symuluje lampową proweniencję (oczywiście, nie ma tutaj żadnych szklanych baniek!), podgrzewając – dość umiarkowanie, lecz nie jest to całkiem neutralne granie – średnicę. Do tego dostajemy naprawdę bardzo przyzwoite, nisko schodzące i kolorowe niskie tony… bas nie zapuszcza się jednak tak nisko, jak na moim „domowym” wzmacniaczu, na samym krańcu skali nie ma też normalnej tutaj twardości i kontroli (organy wielkie w „Fantazji” J.S. Bacha, nagranie z kościoła Igreja da Lapa w Porto – moja referencja, lub elektronika w „Limit to your Love” Jamesa Blake’a – dzięki, Tomek!). To więc taki jakby Andrzej Gołota – korzystając z terminologii pięściarskiej – duży, powolny, ciężki, i niby potrafi przyłożyć, o ile… przeciwnik nie jest zbyt wymagający. Z drugiego końca skali tonalnej, wysokie dźwięki są obecne i całkiem ładnie rozświetlone – jest to bardziej miedź lub mosiądz niż złoto… nie jest to także srebro, ani na szczęście, szkło. Jeśli chodzi o stereofonię i ogólnie pojmowaną „scenę”, to trzyma się ona linii głośników, nie wychodząc ani szerzej, ani głębiej. Madrygały C. Monteverdiego „Il Sesto Libro” wskutek tego nie brzmiały tak szeroko i głęboko, jak to pamiętam ze swojego zestawienia, poszczególni śpiewacy stali też jakby znacznie bliżej siebie, jakby w katedrze San Domenico w Bolonii, gdzie dokonano tego nagrania, właśnie brakło miejsca lub odbywałby się remont. Podobnie w sonatach fortepianowych L. v. Beethovena, w wykonaniu M. Polliniego, lewa ręka zachodziła na prawą, skracając wybrzmienia. Może niepotrzebnie się czepiam, IDA-8 to wszak dopiero początek oferty NuPrime w segmencie wzmacniaczy, lecz w mojej Jolidzie – która nie była dużo droższa – wszystko to doskonale słychać. Zatem dostaniemy ładny wgląd w nagranie, sporo powietrza i przestrzeni, nieco muzycznego „planktonu” bez nadmiernego zapiaszczenia i metaliczności – jednakże, coś za coś. Zniknie bowiem część mikrodetali, do tego osłabnie separacja instrumentów i wokali, ukryją się gdzieś informacje o akustyce nagrań, czy takie smaczki jak kryształki i druciki w talerzach perkusyjnych, wibracje krótkich strun fortepianu lub poszczególne pasemka w smykach skrzypcowych wirtuozów – tego, niestety, nie usłyszymy, a przynajmniej nie bez wysiłku i bez… konieczności podkręcenia poziomu głośności. I tutaj dochodzę do miejsca, na które chciałbym zwrócić szczególną uwagę. O ile więc ogólny poziom dynamiczny jest dobry, w muzyce jest dobry „wykop” i pazur, zwłaszcza w utworach elektronicznych i skompresowanych (naprawdę dobra makrodynamika, choć np. strzałów w membrany przy podwójnych uderzeniach w stopę perkusji nie uświadczycie, np. „Breed” Nirvany z płyty „Nevermind”), to niestety – w moim systemie chyba największą bolączką była niska dynamika w skali mikro… Mianowicie, aby dźwięk się „otworzył”, odkleił od głośników, abym mógł usłyszeć porządne uderzenie w werbel lub ruch powietrza w rurach organów, musiałem ustawić poziom wzmocnienia naprawdę dość wysoko. U mnie było to „60” wg wyświetlacza, i więcej. Wówczas te zastrzeżenia, o których piszę, w większości odchodziły w niebyt, tyle że… wtedy to już było zdecydowanie zbyt głośno! Natężenie dźwięku przy tym ustawieniu głośności było na tyle wysokie, iż słuchanie stawało się po prostu niekomfortowe i męczące. Aby jednak była jasność: przyczyną może być tutaj zwykłe niedopasowanie głośników do wzmacniacza. Otóż moje zestawy głośnikowe są dość specyficzne, i pomimo nominalnie przyjaznych parametrów (12 Ohm impedancji przy minimalnej 8,3 Ohm, skuteczność wg producenta to 97 dB) – mają 10” membrany na sztywnym, płóciennym zawieszeniu, do tego jeszcze w zamkniętej obudowie, i nie są filtrowane zwrotnicą. Teoretycznie potrafią zagrać już z 4-watowym wzmacniaczem lampowym SE, o ile ten ma uczciwie wykonany stopień prądowy i solidne trafa. Wzmacniaczowi NuPrime mocy odmówić nie sposób (w końcu to 100W na kanał przy 8 Ohm, wg producenta), widocznie jednak potrzebuje on – na przekór moim głośnikom – trudniejszego obciążenia, przy którym mógłby bardziej harmonijnie rozwijać swoje wzmocnienie tak, aby trafić w odpowiedni punkt na charakterystyce… nie wiem, to tylko taka moja teoria (konsultowana z Kolegami z tego i innego forum), moim zdaniem jednak IDA-8 szybciej i łatwiej dogadałby się z nowoczesnymi zestawami głośnikowymi typu „wąski słupek”, z kilkoma niedużymi membranami z jakiegoś plastiku, z ostrą filtracją na zwrotnicy, i z niewielką skutecznością. Coś mi tak czuję podskórnie, że i wizualnie, i brzmieniowo, mógłby to być dobry trop. U mnie synergii nie było, niestety… Jeszcze jedna uwaga, już na sam koniec: przy słuchaniu z zewnętrznego przetwornika, na wejściu analogowym, brzmienie było wyraźnie szybsze i szczuplejsze, bardziej rozdzielcze, do muzyki klasycznej i dużych składów odpowiedniejsze. Zatem wygląda na to, iż za taki misiowaty i powolny charakter grania odpowiada… wbudowany przetwornik na kości ESS Technology ES9010K2M?

 

Podsumowanie: Opisałem swoje wrażenia dość obszernie, i mam nadzieję, wyczerpująco. Gdyby ktoś chciał cosik więcej, zapraszam do pytań i dyskusji. Ogólnie rzecz biorąc, nie chciałbym, aby moja opinia została odebrana jednoznacznie negatywnie. Naprawdę uważam, że IDA-8 to uczciwa propozycja, wstęp do oferty NuPrime, i całkiem rozsądnie wyceniona. Za 4 tysiące złotych (z małym okładem, zapewne do negocjacji) dostajemy pięknie wykonany, zgrabny wzmacniacz o dużej funkcjonalności, z wbudowanym przetwornikiem c/a, z wieloma podłączeniami i o bardzo przyzwoitej mocy. Do systemów nienaturalnie rozjaśnionych, natarczywych i męczących, lub do „tępych” głośników o trudnej impedancji, to może być dobry kompan – warto sprawdzić. Dzisiaj, wskutek przyjaznej polityki dystrybutora, możemy spokojnie posłuchać tego maluszka w swoim zestawie, i zdecydować bez ryzyka. Ja nie wybrałem, szukam dalej :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-62696-0-48003300-1537714703_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze na co zwróciłem uwagę po podłączeniu, to absolutna cisza NuPrimea. Bez względu na to, jak mocno podniesiemy poziom głośności bez podania sygnału – z głośników nie dobiega absolutnie żaden szum. Zupełnie inaczej niż w przypadku standardowych konstrukcji tranzystorowych czy też lampowych.

 

NuPrime-IDA-16-51.jpg

 

KLASA B (średnia grupa cenowa od 4 do 8 tys. zł). Brzmienie plastyczne, lekko ocieplone, gęste i bardzo bogate. Mimo złagodzenia konturów i nienachalnej rozdzielczości daje kapitalny wgląd w nagranie. Utemperowana góra. Tylko jedno wejście analogowe

 

Więcej tutaj

http://wstereo.pl/test-nuprime-ida-16-niezwykle-muzykalna-klasa-d/2/

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IDA-6 to prosty wzmacniacz instalacyjny lub biurkowy. Nie jest to tańsza i trochę słabsza wersja modelu IDA-8, nie tędy, niestety droga.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Magazyn Audio o przetworniku DAC10 i końcówce mocy ST10

 

nuprime_10.JPG

 

WYKONANIE

Militarno-kosmiczna estetyka, pełna oryginalnych pomysłów. Formalnie DAC, ale z funkcjami i układami analogowego przedwzmacniacza (w tym analogową regulacją głośności). Rozbudowana sekcja słuchawkowa. Znakomity przetwornik cyfrowo-analogowy. Końcówka mocy w klasie D, ale z liniowym zasilaczem.

 

FUNKCJONALNOŚĆ

Plejada wejść cyfrowych z USB akceptującym PCM 24/384 oraz DSD256, jedynie dwa wejścia analogowe,

bez przedwzmacniacza gramofonowego. Dwa wyjścia (zbalansowane i niezbalansowane) słuchawkowe.

 

PARAMETRY

Spodziewana wysoka moc wyjściowa, choć zasilacz nie dorasta do potencjału końcówek. 2 x 173 W/8

Ω, 2 x 161 W/4Ω. Jak na układ impulsowy, przyzwoity odstęp od szumu (80 dB), wysoki poziom zniekształceń.

 

BRZMIENIE

Barwne, ciepłe, łagodniejsze ku wysokim częstotliwościom oraz bardziej zdecydowane na basie, gdzie jest i dynamika, i efektowne zejście.

 

 

Pełny test w magazynie Audio

https://sklep.rms.pl/img/product_media/26001-27000/nuprime_dac_10h_st_10.pdf?iframe=true&width=1280&height=800

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLASA B (średnia grupa cenowa od 4 do 8 tys. zł). Brzmienie plastyczne, lekko ocieplone, gęste i bardzo bogate. Mimo złagodzenia konturów i nienachalnej rozdzielczości daje kapitalny wgląd w nagranie. Utemperowana góra. Tylko jedno wejście analogowe

 

rozumiem że "D" mam tylko pytanie o metodologie takiego testu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

najbardziej interesują mnie te cyfry po przecinku...ale skąd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest problem od zawsze znany - ludzie piszą subiektywne opinie, czytelnicy chcą obiektywnych porównań. Jak dostaną obiektywne, cyfrowe wyniki, to pytają, skąd te wyniki, jak to przecież subiektywne wrażenia.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest problem od zawsze znany - ludzie piszą subiektywne opinie, czytelnicy chcą obiektywnych porównań. Jak dostaną obiektywne, cyfrowe wyniki, to pytają, skąd te wyniki, jak to przecież subiektywne wrażenia.

 

Taka dziwaczna moda panuje, że każdy chce bazować na opiniach innych osób. I z jakiegoś powodu nie chce mieć opinii swojej własnej. Doprawdy nie wiem, dlaczego tak trudno poświęcić trochę czasu, pomyśleć samodzielnie i wyrobić sobie własne zdanie?

 

Wystarczy skontaktować się z dystrybutorem, pożyczyć sprzęt i posłuchać na spokojnie w domu. Naprawdę, nie jest to takie bardzo trudne :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.