Jump to content
Sklep.RMS.pl

NuPrime - ciepło grające wzmacniacze w klasie D z wbudowanymi przetwornikami ESS Sabre

Recommended Posts

Witam. Wielkie dzięki dla RMS za wypożyczenie Idy8. Trochę choroba pokrzyżowała plany odsłuchowe ale się częściowo udało. Wrażenia są takie mieszane ,mam tylko porównanie do mojego obecnego Onkyo A5VL. Jeśli chodzi o dźwięk to rzeczywiście chcąc pograć głośniej /dać czadu bo jakiś kawałek nam się spodobał to nie za bardzo to tak działa (może przez moje kolumny) ...nie było dużo głośniej ale bardziej przestrzennie. Poza tym  dźwięk bardzo detaliczny, niuanse drugiego planu wychodzą z tła ,bas dobrze kontrolowany, niski i oddający detale trudnych instrumentów .

Na pewno sprzęt godny uwagi jeśli akurat komuś odpowiada taki wygląd i funkcjonalność urządzenia .Dla mnie osobiście nie do końca, mianowicie

wygląd-Moje onkyo wydawało mi się "małe badziewie" ,ale jak by ida tak wyglądała to by był DUŻY +

,jakość wykonania obudowy ,niebieskie diody dające po oczach nie czytelne, brak wejścia MM ,brak wyjścia słuchawkowego .

Pozdrawiam

Posted (edited)

mam pytanie co do IDA8 ...czy w komplecie jest dołączony odbiornik bluetooth czy trzeba go dokupić i czy można dokupić do niego jakikolwiek odbiornik wi fi czy tylko z nuprime ?

Edited by lestek83

On 5/27/2019 at 9:49 AM, Sklep.RMS.pl said:

Moc to 230W

tyle samo na 4 ohm i na 8 ohm?

Witam wszystkich 🙂

Chciałbym bardzo podziękować  sklep.rms.pl za wypożyczenie wzmacniacza IDA 8. Wysyłka została przeprowadzona bardzo sprawnie - dosłownie wszystkim zajął się sklep. 

Mój obecny zestaw to KEF R300, wzmacniacz Cyrus ONE, dac nostromo Wolf 2 wersja rozszerzona, jako transport robi chromecast audio.

Dodam jeszcze, że moje doświadczenie jeżeli chodzi o audio jest nie wielkie i cały czas szukam swojego dźwięku.

Jako kolejny krok poszukiwań wybrałem NuPrime Ida 8 

Po podłączeniu wzmacniacza pierwsze wrażenie było bardzo dobre. Usłyszałem bardzo dużo szczegółów, których wcześniej nie słyszałem. To pewnie zasługa bogatszej średnicy w porównaniu do mojego Cyrusa. Dół wydawał się bardziej punktowy, a góra bardziej analityczna.

Słuchanie tego wzmacniacza to było dla mnie ciekawe doświadczenie, przerzucałem wszystkie moje playlisty i z zaciekawieniem szukałem nowych smaczków w moich ulubionych piosenkach (jazz, blues, pop, elektronika). Po pierwszym dniu byłem oczarowany.

Kolejne dni przyniosły jednak trochę inne odczucia, mianowicie natłok szczegółów i analityczność zaczęła mnie trochę męczyć, dodam tylko że często słucham dość cicho max godzina 9 i lubie się relaksować przy muzyce. 

Po powrocie z urlopu musiałem odesłać wzmacniacz. Po kilku dniach słuchania Cyrusa uznałem, że jednak szukam dalej. Mam zamiar przetestować jakiś wzmacniacz tranzystorowy.

jeszcze raz bardzo dziękuje RMS za wypożyczenie sprzętu i bardzo sprawną obsługę.

pozdrawiam!

To odtwarzacz, który modyfikuje dźwięk i to w znacznym stopniu. Robi to jednak w sposób wyjątkowy. Przede wszystkim pokazuje duży, pięknie zróżnicowany barwowo dźwięk. Chyba nie zdarzyło mi się jeszcze w mojej karierze dziennikarza specjalistycznego, żeby tak – stosunkowo – niedrogie urządzenie cyfrowe brzmiało w tak ładny, po prostu ładny i przekonywający sposób. Lumïn T1 i T2, odtwarzacze plików za 20 000 złotych – OK., tam już można zaszaleć. Gryphon Scorpio S, odtwarzacz CD za niemal 40 000 złotych – to samo. Ale za 8000 zł? Z czegoś „takiego”?

spacer.png

http://www.highfidelity.pl/@main-3556&lang=

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forowiczów

sklep.rms.pl/wyprzedaz-okazyjna