Jump to content
IGNORED

NuPrime - ciepło grające wzmacniacze w klasie D z wbudowanymi przetwornikami ESS Sabre

Recommended Posts

W dniu 18.03.2020 o 14:02, Sklep.RMS.pl napisał:

Porównywałem wyjście cyfrowe RCA z Maliną + DigiOne 1.2 + Volumio. No i nie było co zbierać z Maliny.

W roli transportu plików nie powinno być żadnych różnic. Malina wysyła do DAC sygnał bit Perfect. Wiadomo nie od dziś że streamery samoróbki na malince nie za bardzo pasują wam sprzedawcom. Miałem okazję używać choćby NuPrime WR 100D i powiem tyle - dramat. Brak obsługi z poziomu PC, brak obsługi dysków twardych, aplikacja to jakaś kaszana. Obsługa Tidal niewygodna. Jak to porównać z Volumio gdzie za 300 zł mamy streamer z pełną funkcjonalnością? Obsługą streamingu, radia, plików, AirPlay. Za 10 zł/mies. dodamy do tego Tidal i możliwość działania jako odbiornik BT.

Tak aby zakończyć temat Omnia S1. Dlaczego wybrany przez producenta sposób obsługi streamera poprzez UPnP jest nietrafiony. Otóż UPnP nie wspiera trybu gapeless. A to w zasadzie dyskwalifikuje ten sprzęt. Szczególnie, że swą premierę miał niecałe 4 miesiące temu. Za to z wbudowanej aplikacji systemowej, która bezpośrednio obsługuje Androida, wygląda to mniej więcej tak
Tylko, że trzeba podłączyć streamer pod telewizor (który przejmuje rolę wyświetlacza), podłączyć mysz i klawiaturę

IMG_0369.thumb.JPG.72d4c336cf310fe603c6015cfdd9044e.JPG
Bubble nie obsługuje gapless i to chyba tylko w serwisach. Na mConnect np. w Tidal gapless działa na 100%. Wadą jest to, że to ustawienie nie działa domyślnie i trzeba je ustawiać przy każdym uruchomieniu aplikacji ale zajmuje to ok. 2 sek.
Problem z przerywaniem odtwarzania po 1 utworze może wynikać z tego, że po wybraniu danego utworu obie aplikacje domyślnie traktują to jako stworzenie nowej kolejki odtwarzania, w której jest tylko jeden utwór. Jeśli przy wyborze albumu/playlisty wybierze się opcje play czy shuffle to do kolejki wczytują się utwory. W Bubble wczyta się nawet i 2000 kawałków. Niestety mConnect kolejkuje duże playlisty po ok. 100 utworów.

Mam pytanko do dystrybutora. Czy Omnia S1 wykorzystuje hardware Conversdigital - i czy można ją obsługiwać przez mControl? Z tego co widziałem to streamer ma też integrację z Deezer - zwykły mConnect nie obsługuje tego serwisu. Czy ten streamer będzie działał z Audirvaną jako serwerem na PC?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Możemy Ci wysłać na testy, żebyś sprawdził - daj znać, jeśli jesteś zainteresowany ? 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forowiczów 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje