Skocz do zawartości
IGNORED

Nagrywanie Technicsem MD100


FanTechnicsa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów !

 

Mam pewien problem. Zakupiłem mini disc Technicsa jak w tytule. Podłączyłem go do korektora GE90 i problem polega na tym, że gdy nagrywa się jakaś piosenka to po skończeniu i puszczeniu jej mini disc bardzo cicho ją odtwarza. Muszę w zasadzie na full dać wzmacniacz żeby było cokolwiek słychać. Do wzmacniacza też podłączyłem ten MD, ale efekt jest ten sam. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi że twój MD jest uszkodzony, bo u mnie jest ok. chyba że masz regulacje na pilocie poziomu. Ja nie posiadam pilota więc nie wiem czy jest taka możliwość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi że twój MD jest uszkodzony, bo u mnie jest ok. chyba że masz regulacje na pilocie poziomu. Ja nie posiadam pilota więc nie wiem czy jest taka możliwość.

 

 

Sprzęt, który kupowałem był sprawdzany u poprzedniego właściciela i wszystko działało jak należy więc uszkodzony raczej nie jest. Był też czyszczony i ma plombę. Pilota mam, ale nie bardzo wiem o jaki poziom chodzi gdyż po raz pierwszy w życiu mam styczność z tym mini dyskiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypnij go z korektora, który do niczego nie jest Tobie potrzebny, i sprawdź pod sam wzm. też za cicho?

jeśli u handlarza ( poprzedniego właściciela ) grał normalnie to......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypnij go z korektora, który do niczego nie jest Tobie potrzebny, i sprawdź pod sam wzm. też za cicho?

jeśli u handlarza ( poprzedniego właściciela ) grał normalnie to......

 

Niestety nic to nie dało. Gość się zarzekał, że wszystko idealnie działa. Zresztą miał pozytywne same opinie. Nie wiem w takim razie co może być powodem, że cicho gra. Może coś z nagrywaniem źle robię. Włączałem płytę na CD i dałem rec na MD. Może coś jeszcze trzeba tam zrobić i dlatego tak cicho nagrywa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie proste to też nie jest. Zamawiałem przez allegro, ale sprzedawca może mi nie uznać reklamacji. On stwierdzi, że wszystko działało i to ja zepsułem.

 

Zresztą nawet to niemożliwe. Sprzedający nie przyjmuje zwrotów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o potencjometrze poziomu głośności nagrywania nie zapomniałeś przez przypadek?

Bo różnie to bywa...:-)

 

A! I wypnij korektor. I najlepiej z całej siły praśnij nim o ziemię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korektora mimo wszystko wyrzucał nie będę, bo nie jestem ich przeciwnikiem. Jestem zielony jeżeli chodzi o mini dyski więc może tak być. Ten potencjometr to REC LEVEL ? Jeżeli tak to, w którą stronę miałbym go dać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten potencjometr to REC LEVEL ? Jeżeli tak to, w którą stronę miałbym go dać ?

 

Ewidentnie musisz przeczytać instrukcję obsługi:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcji czytać nie muszę, bo już czytałem i robiłem według wskazówek. Jeżeli chodzi o ustawienie tego rec level to ustawiany był już na sam środek i dalej nic. Nie wiem czy to ewentualnie z podłączeniem coś nie tak czy co ? Mam podłączone to do korektora do wejść rec(out) Play(in). Planuję jeszcze kupić jakiś gotowy nagrany md żeby sprawdzić jak będą chodzić. Jeżeli chodzi o samo nagrywanie to robiłem to tak, że przesunąłem w md na ANALOG i nagrywanie no i puściłem muzykę z CD. Może źle coś z nagrywaniem robię ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec, nie zostaje nic jak tylko jak dać sobie spokój w tym temacie. nagrywasz po analogu z cd przez korektor?! poziom nagrywania ustawiasz po środku! potencjometru?? brak słów

3maj się ciepło i powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy jest znawcą z 30 letnim stażem. Jeżeli wiecie jak to zrobić żeby działało to napiszcie, a nie się wymądrzacie. Będę wdzięczny ;) Powiem tak MD miałem podłączony do wzmacniacza i chciałem nagrać przez digital, ale jak naciskam to licznik na MD nie rusza. Tylko analog działa. A potencjometr ustawiałem na środek i na max i nie daje to żadnych efektów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź to podłącz bezpośrednio do Cd po analogu, i nagraj płytke - przełącznik w pozycji analog.

Sprawdź odtwarzanie.

Weź nagraj bezpośrednio z cd po cyfrze i sprawdź odtwarzanie - przełacznik w pozycji np OPT1 i kabel wejsciowy też OPT1 przy nagraniu.

Sprawdź nagraną płytke na innym MD.

 

Odtwarzanie i nagrywanie możesz sprawdzać na wyjściu słuchawkowym a procedura tak jakby to był zwykły kaseciak.

 

Po próbie nagrania wyjmij płytke , poczekaj aż ją sfinalizuje i ponownie włóż i sprawdzaj czy materiał się nagrał i czy go zczytuje.

 

Poziom nagrywania w MD jest taki sam jak poziom później odtwarzania - usłyszysz różnice na słuchawkach i wskaźniku.

Potencjometrem pokreć tak aby sygnał dochodził max do 0 db na wskaźniku.

POTEM.

Odtwarzanie MD podłącz bezpośrednio do wzmacniacza pamiętając aby kable były prawidłowo podpięte, bo jak pomylisz to możesz właśnie usŁyszeć przesłuchy - np podepniesz wyjście md na wyjście we wzmacniaczu taka mała pomyłka .

Korektor na razie nie podpinaj przez niego, po prostU same bezpośrednie podłączenia na test.

 

Ten MD to już staruszek, padają w nim lasery a jak padnie to koszt abstrakcja .

Mam do sprzedania właśnie taki niedziałający ( nie czyta i nie nagrywa) z ładną obudową

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli chodzi o sprzęt to mam tego troche ale brakuje czasu ...........a czas ucieka......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź to podłącz bezpośrednio do Cd po analogu, i nagraj płytke - przełącznik w pozycji analog.

Sprawdź odtwarzanie.

Weź nagraj bezpośrednio z cd po cyfrze i sprawdź odtwarzanie - przełacznik w pozycji np OPT1 i kabel wejsciowy też OPT1 przy nagraniu.

Sprawdź nagraną płytke na innym MD.

 

Odtwarzanie i nagrywanie możesz sprawdzać na wyjściu słuchawkowym a procedura tak jakby to był zwykły kaseciak.

 

Po próbie nagrania wyjmij płytke , poczekaj aż ją sfinalizuje i ponownie włóż i sprawdzaj czy materiał się nagrał i czy go zczytuje.

 

Poziom nagrywania w MD jest taki sam jak poziom później odtwarzania - usłyszysz różnice na słuchawkach i wskaźniku.

Potencjometrem pokreć tak aby sygnał dochodził max do 0 db na wskaźniku.

POTEM.

Odtwarzanie MD podłącz bezpośrednio do wzmacniacza pamiętając aby kable były prawidłowo podpięte, bo jak pomylisz to możesz właśnie usŁyszeć przesłuchy - np podepniesz wyjście md na wyjście we wzmacniaczu taka mała pomyłka .

Korektor na razie nie podpinaj przez niego, po prostU same bezpośrednie podłączenia na test.

 

Ten MD to już staruszek, padają w nim lasery a jak padnie to koszt abstrakcja .

Mam do sprzedania właśnie taki niedziałający ( nie czyta i nie nagrywa) z ładną obudową

 

Dzięki za wytłumaczenie porządnie wszystkiego. Misja zakończona szczęśliwie :) Wszystko działa :) Tak jak pisałem. Nie jestem znawcą z 30 letnim stażem więc mogłem się mylić. Twoje rady więcej dały niż przeczytanie instrukcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.