Skocz do zawartości
IGNORED

Przebicie prądu, od sprzętu ? Potrzebuje Pomocy


HanibalJin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po Świętach

Mam problem z całym sprzętem, gniazdkami lub hmm sam nie wiem

Potrzebuje pomocy jak to znalezć wykryć dokładnie.

 

Otóż po podłączeniu 2 końcówek mocy Marantz mm9000 jednej audiolab 8000x7 oraz procesora dzwięku Marantz AV7702 mkII

do listwy zasilającej i listwę do kontaktu, chciałem podłączyć w drugie gniazdko ps3.

 

Czy mając wtyczkę od ps3 dotknąłem rurki miedzianej od kaloryfera pochylając się i kopnął mnie dość mocno prąd.

I zdziwiony od czego zacząłem szukać dlaczego tak się stało, odłączyłem cały sprzęt od listwy i wszystko od gniazdek.

 

Podłączając każdy sprzęt po kolei i do listwy i osobno bez listwy do gniazdek, zauważyłem że rurki miedziane do kaloryferów co idą świecą na tym odcinku przy dotknięciu próbnikiem napięcia, na tylko tej jednej ścianie, nad rurkami mam dwa gniazdka do których chciałem podłączyć sprzęt.

 

Jak żaden sprzęt jest niepodłączony do tych gniazdek, to nie świeci mój próbnik napięcia a obojętnie który sprzęt podłączę to świeci na tych rurkach miedzianych.

 

Sprawdzałem w pokojach obok z podłączonym sprzętem, i bez i nigdzie indziej nie świeci na rurkach, tylko u mnie w pokoju na jednym odcinku przy gniazdkach.

 

Dotykałem ponownie rurek czy mnie kopnie ale tak się nie stało już więcej i trochę mnie to martwi.

 

Nie wiem wiem za bardzo jak to znalezć wykryć czy to od sprzętu czy gniazdka czy coś innego.

 

Bardzo proszę wszystkich o pomoc sugestie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po Świętach

Mam problem z całym sprzętem, gniazdkami lub hmm sam nie wiem

Potrzebuje pomocy jak to znalezć wykryć dokładnie.

 

Otóż po podłączeniu 2 końcówek mocy Marantz mm9000 jednej audiolab 8000x7 oraz procesora dzwięku Marantz AV7702 mkII

do listwy zasilającej i listwę do kontaktu, chciałem podłączyć w drugie gniazdko ps3.

 

Czy mając wtyczkę od ps3 dotknąłem rurki miedzianej od kaloryfera pochylając się i kopnął mnie dość mocno prąd.

I zdziwiony od czego zacząłem szukać dlaczego tak się stało, odłączyłem cały sprzęt od listwy i wszystko od gniazdek.

 

Podłączając każdy sprzęt po kolei i do listwy i osobno bez listwy do gniazdek, zauważyłem że rurki miedziane do kaloryferów co idą świecą na tym odcinku przy dotknięciu próbnikiem napięcia, na tylko tej jednej ścianie, nad rurkami mam dwa gniazdka do których chciałem podłączyć sprzęt.

 

Jak żaden sprzęt jest niepodłączony do tych gniazdek, to nie świeci mój próbnik napięcia a obojętnie który sprzęt podłączę to świeci na tych rurkach miedzianych.

 

Sprawdzałem w pokojach obok z podłączonym sprzętem, i bez i nigdzie indziej nie świeci na rurkach, tylko u mnie w pokoju na jednym odcinku przy gniazdkach.

 

Dotykałem ponownie rurek czy mnie kopnie ale tak się nie stało już więcej i trochę mnie to martwi.

 

Nie wiem wiem za bardzo jak to znalezć wykryć czy to od sprzętu czy gniazdka czy coś innego.

 

Bardzo proszę wszystkich o pomoc sugestie

 

Skoro tylko trzymajac wtyczke z PS kopnelo to znaczy ze musi byc tam napiecie. Dotkniecie rurki zamknelo obwod. Nie masz zrobionego w gniazdku mostka na bolec? Jak jest to go usun i sprawdz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkasz w domu czy w bloku?

Jeżeli w bloku - nieprawidłowe podłączenie w gniazdku mógł zrobić również któryś z Twoich sąsiadów, a tutaj sprawa się trochę komplikuje.Może to również być przebicie przewodu w instalacji elektrycznej budynku. Trzeba szukać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

...

Bardzo proszę wszystkich o pomoc sugestie

 

Proponuję szybkie wezwanie elektryka z odpowiednimi uprawnieniami.

Nic nie kombinuj z gniazdkami sieciowymi w ścianach.

Generalnie jest problem z zerowaniem lub uziemieniem jeśli masz instalację elektryczną zrobioną po nowemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja była robiona nowa, jest to dom jednorodzinny, to sądzicie że to jest od prądu gniazdek lub instalacji nie od sprzętu. Dzięki za pomoc postaram się szybko kogoś wezwać żeby to sprawdził.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Instalacja była robiona nowa, jest to dom jednorodzinny, to sądzicie że to jest od prądu gniazdek lub instalacji nie od sprzętu. Dzięki za pomoc postaram się szybko kogoś wezwać żeby to sprawdził.

 

Nie wiem od czego to jest, dlatego poleciłem wezwanie fachowca.

Na przewodach instalacji grzewczej nie może być żadnego potencjału elektrycznego pomiędzy nią i jej użytkownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nowy sposób ogrzewania... dotykamy zimnego kaloryfera i od razu "robi nam się ciepło"...... :) ;)

 

... taki żarcik... ale tak naprawdę to poważna sprawa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm mam bojler elektryczny do grzania wody, ale muszę sprawdzić czy ma wężownice do centralnego

Nie wiem dokładnie, nie ja zakładałem a to u rodziców w domu, wiec muszę pogadać i dam znać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Jeśli w innych pokojach jest OK, to bojler raczej nie ma wpływu na to, że w Twoim pokoju jeśt źle.

Mój typ to brak połączenia instalacji grzejnej w Twoim pokoju do szyny wyrównawczej i dalej do uziemienia, albo problem z zerowaniem/uziemieniem w gniazdkach sieciowych w Twoim pokoju.

Daj znać co stwierdził elektryk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.