Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Aida Acoustics


Rezyslaw

Rekomendowane odpowiedzi

Aida Acoustics Thaisis      są u mnie i      nie mogę się na  dziwić jak brzmią . Fantastycznie !!!

Kup lampy to dopiero zagra ! (;sprawdzam) tak mówi wielu.

Mam HAIKU Audio Sol ll SE i jest niesamowicie! 

Na każdym poziomie głośności ! Scena , stereofonia , lokalizacja dźwięku i t p. BAJKA!

Barwa wokale dynamika brak słów to trzeba samemu sprawdzić !

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bogus18 napisał:

Aida Acoustics Thaisis      są u mnie i      nie mogę się na  dziwić jak brzmią . Fantastycznie !!!

Kup lampy to dopiero zagra ! (;sprawdzam) tak mówi wielu.

Mam HAIKU Audio Sol ll SE i jest niesamowicie! 

Na każdym poziomie głośności ! Scena , stereofonia , lokalizacja dźwięku i t p. BAJKA!

Barwa wokale dynamika brak słów to trzeba samemu sprawdzić !

 

 

Gratulacje, dawaj fotki

Lampa jest naturalnym partnerem dla Twoich kolumn , nawet nie chodzi o walory soniczne tylko z tranami może być po prostu mezalians bo będzie za głośno  .Thaisis to konstrukcja , która zadowoli się nawet pojedynczą lampą o mocy rzędu kilku wat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem pojeździłem i jest bardzo dobrze. 

Ktoś nawet powiedział " scena jest jak studnia "tak daleko słuchać. Nawet szukał błędów w podłączeniu kabli czy aby coś nie gra w przeciw fazie ?

A wysuwając je do przodu jest mniej basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bogus18 napisał:

Owszem pojeździłem i jest bardzo dobrze. 

Ktoś nawet powiedział " scena jest jak studnia "tak daleko słuchać. Nawet szukał błędów w podłączeniu kabli czy aby coś nie gra w przeciw fazie ?

A wysuwając je do przodu jest mniej basu.

Basu jest mniej do pewnego momentu potem jak odległość  od tylnej ściany  przekroczy prwien próg to wraca ,u mnie Nabucco stoją 2,3m od tylnej ściany  licząc od frontu i basu nie brakuje ponadto  jest pozbawiony podkolorowań  czy fal stojących tzn czysta muzyka w dolnym zakresie z niesamowitą rozdzielczością wszystkich podzakresów niskich składowych

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bogus18 napisał:

Owszem pojeździłem i jest bardzo dobrze. 

Ktoś nawet powiedział " scena jest jak studnia "tak daleko słuchać. Nawet szukał błędów w podłączeniu kabli czy aby coś nie gra w przeciw fazie ?

A wysuwając je do przodu jest mniej basu.

Cieszę się że Ci się podoba. Głębia sceny to bardziej sprawa akustyki i „synergii” kolumny z pomieszczeniem. Słuchałem  thaisis w różnych konfiguracjach w małych i większych salonach i raz była scena budowana w głąb innym razem niekoniecznie. U mnie w salonie ciężko uzyskać granie w głąb niezależnie od kolumn a miałem ich naprawdę sporo. 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2019 o 21:25, bogus18 napisał:

Aida Acoustics Thaisis      są u mnie i      nie mogę się na  dziwić jak brzmią . Fantastycznie !!!

Kup lampy to dopiero zagra ! (;sprawdzam) tak mówi wielu.

Mam HAIKU Audio Sol ll SE i jest niesamowicie! 

Na każdym poziomie głośności ! Scena , stereofonia , lokalizacja dźwięku i t p. BAJKA!

Barwa wokale dynamika brak słów to trzeba samemu sprawdzić !

 

 

Piękne paczki.

Gratuluję kolejnego kroku do przodu w Audio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wszystkim za miłe słowa ?. To prawda wygląd rzecz ważna , oko cieszy !                Apkceptacja ze strony piękniejszej połowy  to dla nas spokój?     

ALE najnajbardziej  chcemy  usłyszeć wiernie odtworzone nagranie ,chcemy tam być .                      Wrażenie  " jak by na żywo " to dla mnie jest droga Audiofila tego szukam i do tego  dążę ..                           Dzięki  Aida Acoustics Thaisis .zrobiłem duży krok naprzód.

Te kolumny przenoszą Nas w miejsce gdzie gra muzyka to takie nie r e a l n e 

a jednak można. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Silver_85 napisał:

A jak właśnie wypada bas ilościowo i jakościowo w porównaniu do posiadanych przez Ciebie dużo mniejszych Rhea ? 

To nie tak . Ani Rhea są w "małe" ani bas z 12 calowych kolumn jest jakiś wielki. To inna klasa  w Rhea w moim systemie bas grał na max to co wyciągnąłem w tej klasie była barwa nasycenie rozdzielczość tj. podział na bas niskotonowy ten średni i ten przechodzacy w średnicę . Szybkość energetyka a kiedy trzeba  głęboko i mrocznie. .To trudno opisać !? Mnie odpowiadał + reszta w AA Rhea to świetne brzmienie i wiele kolumn przesluchalem za te  pieniądze dla mnie bez konkurencji.

Ale przyszedł czas żeby spojrzeć dalej i tu Thaisis ( po 2 latach poszukiwań ) pokazały mi nowy kierunek. Tu idąc na skróty jest wszystko tak jak w Rhea  + wrażenie bycia na żywo i słuchania tu i teraz ! 

Trudno mi to opisac

IMG_20190324_155352.jpg

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Rezyslaw napisał:

W Chinach jest Mateusz oficjalnie on zajmuje się promowaniem marki Aida Acoustics zreszta jego zamierzeniem było zrobić z niej produkt „światowy” . Nie mam kontaktu telefonicznego. Z tego co wiem Mateusz podpisał umowę współpracy na rynki wschodnie a kolumny Aida Acoustics zostały uznane za najlepiej grające .

Jak wróci i z Nim porozmawiam to coś więcej napisze. 

Wracając do spraw przyziemnych słuchałeś Boguś już jakiejś lampy?

Edytowane przez nautilus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony to świetna wiadomość, że jest na świecie zainteresowanie tymi kolumnami ale z drugiej strony tak sobie myślę czy aby małe ludziki nie ślinią się już aby "skopiować" te zacne kolumny i kombinują już sobie w swoich małych główkach jak to to rozkręcać aby zajrzeć co siedzi w środku :). Ja osobiście byłbym bardzo ostrożny robiąc z nimi jakiekolwiek interesy.
W każdym razie życzę jak najlepiej.
Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko Piotrek jest możliwe ale z drugiej strony Chińczycy chcą mieć europejskie produkty. Kupują europejskie auta co niektóre kopiują.

w Polsce ludzie kupują chińskie cayiny , ayony , mingdy itd a Chińczycy kupują paletami wzmacniacze fezz audio. 

Dziwny jest ten świat ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc na święta w rodzinnym domu miałem przyjemność gościć u Bogusia w Wielką Sobotę na krótkim odsłuchu.Pomimo ,że w dniu przyjazdu CD Cambridge Audio 740 skapitulował to miło spędziłem czas w towarzystwie Bogusia wraz małżonką (pozdrawiam). Nie wiem jak gra zestaw gospodarza w oryginale gdyż za transport robił bluray i dac z Cambridga ale w zastanym systemie od razu słychać niewiarygodnie realistyczne wokale , separację i barwy instrumentów wraz z naturalnym niepodbitym basem. Dziękuję za miłe spotkanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko Piotrek jest możliwe ale z drugiej strony Chińczycy chcą mieć europejskie produkty. Kupują europejskie auta co niektóre kopiują.

w Polsce ludzie kupują chińskie cayiny , ayony , mingdy itd a Chińczycy kupują paletami wzmacniacze fezz audio. 

Dziwny jest ten świat ...

Już lepiej próbować w Chinach niż w Polsce miałby to promować Szymon :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Rezyslaw napisał:

Będąc na święta w rodzinnym domu miałem przyjemność gościć u Bogusia w Wielką Sobotę na krótkim odsłuchu.Pomimo ,że w dniu przyjazdu CD Cambridge Audio 740 skapitulował to miło spędziłem czas w towarzystwie Bogusia wraz małżonką (pozdrawiam). Nie wiem jak gra zestaw gospodarza w oryginale gdyż za transport robił bluray i dac z Cambridga ale w zastanym systemie od razu słychać niewiarygodnie realistyczne wokale , separację i barwy instrumentów wraz z naturalnym niepodbitym basem. Dziękuję za miłe spotkanie

Czasami tak się zdarza? Że jak się chce dobrze wypaść to coś jest nie tak (CD odmówił posłuszeństwa) . Mój system został skonfigurowany wraz z głównym elementem tj. z kolumnami Audio Academy Rhea  świetna barwa  bas nisko schodzący kolorowy wokale na piątkę góra nie ostra ale rozdzielcza.. To dla mnie było bardzo optymalne zestawienie Haiku Audio Sol ll SE wzmacniacz krystalicznie przezroczysty który na początku oddaje moc w klasie A i to w mojej wersji około 20Wat  to  przy Rhea  o wysokiej efektywności 91 ,5 Db. jest bardzo głośno .CD Cambridge 740 ( dac Wolfson   z możliwością podłączenia zewnętrznego sygnału ) dobrane okablowanie. dało świetne rezultaty.  A teraz zmiana głównej części systemu tj. kolumn na Aida Acoustics Thaisis o nich nie będę pisał bo Rezyslaw napisał. Co mogę powiedzieć zmiany systemu są naturalnym następstwem i będą bo te kolumny tego wymagają . Tak jak jest jest bardzo dobrze ale wiem że będzie l e p i ej . Wizyty i osobiste kontakty z miłośnikami i znawcami Audio to duża satysfakcja . Dziękuje za spotkanie i pozdrawiam serdecznie 

Ps. Fajne płyty przywiozłeś ☺ szkoda że prawie nie do dostania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bogus18 napisał:

Czasami tak się zdarza? Że jak się chce dobrze wypaść to coś jest nie tak (CD odmówił posłuszeństwa) . Mój system został skonfigurowany wraz z głównym elementem tj. z kolumnami Audio Academy Rhea  świetna barwa  bas nisko schodzący kolorowy wokale na piątkę góra nie ostra ale rozdzielcza.. To dla mnie było bardzo optymalne zestawienie Haiku Audio Sol ll SE wzmacniacz krystalicznie przezroczysty który na początku oddaje moc w klasie A i to w mojej wersji około 20Wat  to  przy Rhea  o wysokiej efektywności 91 ,5 Db. jest bardzo głośno .CD Cambridge 740 ( dac Wolfson   z możliwością podłączenia zewnętrznego sygnału ) dobrane okablowanie. dało świetne rezultaty.  A teraz zmiana głównej części systemu tj. kolumn na Aida Acoustics Thaisis o nich nie będę pisał bo Rezyslaw napisał. Co mogę powiedzieć zmiany systemu są naturalnym następstwem i będą bo te kolumny tego wymagają . Tak jak jest jest bardzo dobrze ale wiem że będzie l e p i ej . Wizyty i osobiste kontakty z miłośnikami i znawcami Audio to duża satysfakcja . Dziękuje za spotkanie i pozdrawiam serdecznie 

Ps. Fajne płyty przywiozłeś ☺ szkoda że prawie nie do dostania ?

Jak będziesz miał okazję wypróbować innego cd to też bym brał pod uwagę wymianę tego elementu sytemu, równie ważnego jak wzmacniacz,j

jakbyś dał mi znać wcześniej przed odsłuchem to bym zabrał Lectora 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piorasz napisał:

Już lepiej próbować w Chinach niż w Polsce miałby to promować Szymon ?

 

Szymon z pewnością ma duże doświadczenie jeśli chodzi o dobór sprzętu ma tez „silną osobowość”. Promuje amplifona i s16hz czasami w dość kontrowersyjny sposób. Każda metoda jest dobra jeśli przynosi efekty. 

6 minut temu, Rezyslaw napisał:

Jak będziesz miał okazję wypróbować innego cd to też bym brał pod uwagę wymianę tego elementu sytemu, równie ważnego jak wzmacniacz,j

jakbyś dał mi znać wcześniej przed odsłuchem to bym zabrał Lectora 

Wielokrotnie to pisałem ale napisze jeszcze raz odtwarzacze lektora są genialne w swojej cenie.  Bardzo byłem zadowolony ze starego audio note cd2 z miedzianym kondenastorami i black gate na wyjściu (gra u kolegi). Bardzo dobrze zagrał u mnie dac Mcgyvera z amplifonem tacd jako transport przywieziony przez Pawła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rezyslaw napisał:

Jak będziesz miał okazję wypróbować innego cd to też bym brał pod uwagę wymianę tego elementu sytemu, równie ważnego jak wzmacniacz,j

jakbyś dał mi znać wcześniej przed odsłuchem to bym zabrał Lectora 

Dziękuje za propozycje i zapraszam z Lectorem ? 

Na pewno dobierając system pod Aida Acoustics Thaisis nie potraktuje źródła po macoszemu to ważny element i jak reszta zasługuje na uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bogus18 napisał:

Dziękuje za propozycje i zapraszam z Lectorem ? 

Na pewno dobierając system pod Aida Acoustics Thaisis nie potraktuje źródła po macoszemu to ważny element i jak reszta zasługuje na uwagę.

W sumie to chyba lepiej że go nie wziąłem bo pewnie by została miazga po nim bo w drodze powrotnej staranował mnie bus Iveco na wahadle w Smardzewie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.